Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izduvni gasovi u kabini. Seicento.****Reseno

elitemadzone.org :: AutoZone :: Izduvni gasovi u kabini. Seicento.****Reseno

[ Pregleda: 13706 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Johnatan Arcer

Član broj: 309728
Poruke: 35
37.19.108.*



+1 Profil

icon Izduvni gasovi u kabini. Seicento.****Reseno24.12.2012. u 21:34 - pre 138 meseci
Zdravo svima,

Problem je smrad izuvnih gasova u kabini kada je ventilacija otvorena.
Smrad nije neizdrziv ali se prilicno oseca.
Najvise je izrazen kada stojim na semaforu, idem sporo ili u rikverc. (u brzini je u redu)

Proverio sam ceo auspuh kod majstora i nigde ne pusta.
Kada dignem haubu sa upaljenim motorom, ili kada dajem gas, ne primeti se nikakvo dimljenje iz motora.
Ako to ima nekakve veze sa tim, primetio sam da mi je antifriz na minimumu iako sam ga sipao pre mesec dana?

auto je fiat seicento 1.1s




 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.95.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Izduvni gasovi u kabini. Seicento.****Reseno24.12.2012. u 21:41 - pre 138 meseci
da li si proverio i izduvnu granu?
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Johnatan Arcer

Član broj: 309728
Poruke: 35
37.19.108.*



+1 Profil

icon Re: Izduvni gasovi u kabini. Seicento.****Reseno24.12.2012. u 21:45 - pre 138 meseci
Mogu li to nekako sam da proverim ili da idem u servis?
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.95.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Izduvni gasovi u kabini. Seicento.****Reseno24.12.2012. u 22:21 - pre 138 meseci
pa ne znam kako možeš sam. Najbolje bi bilo da odeš do servisa. U principu sada kad je hladno, i kad ga upališ ujutru pogledaj oko izduvne grane da li se vidi para kako izlazi (ili bilo gde oko motora)
Ali i ako ne vidiš dim, to ne znači da sve dihtuje kako valja.

Generalno to nije čudno na tim motorima, može biti do izduvne grane (dihtunga ili same grane) ili možda ako duva na ''iberlaufu'' pa gasovi malko beže oko kućišta filtera za vazduh. Samo kućiste kod njih zna da bude labavo i da beže gasovi oko motora tj, karburatora ili monopointa zavisi šta ima.

U principu retko kad možeš da osetiš te gasove ako sam otvorip haubu i nagneš se nad motor, jer se sve prirodno ventilira i nalaziš se na otvorenom a kada uključiš grejanje on ubacuje vazduh u kabinu i više se oseti.

To je nezgodan problem i nije baš jednostavan za rešavanje(naročito ako duva na ''iberu'')
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Izduvni gasovi u kabini. Seicento.****Reseno24.12.2012. u 22:30 - pre 138 meseci
Imao sam slican problem na staroj kockici e30 2.0 benzinac, ispod haube ne osetis nista, u kabini kao gasna komora pri viskokim obrtajima, naravno, izduvna grana je bila, i nekako je ventilacija vukla gasove unutra.
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Izduvni gasovi u kabini. Seicento.****Reseno24.12.2012. u 23:27 - pre 138 meseci
Izduvna grana korodirala, pa ju je pojela rdja, ili si negde zakacio auto ispod, pa je pukla... u sustini, nema do cega drugog da bude. Ako imas negde kanal da mozes da pogledas auto, mozes i sam da proveris (ne znam bas da li mozes bez njega da se zavuces pod auto). Verovatno na njemu imas rucni sauh, povuci ga do kraja, pa onda kada gasovi budu mnogo jaci nego na cistom leru, moci ces bolje da pogledas.

Kada si menjao lonce/izduvnu granu poslednji put?
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Izduvni gasovi u kabini. Seicento.****Reseno25.12.2012. u 00:50 - pre 138 meseci
Nema Seicento rucni saug. U Seicentu se nalaze motori sa euro4 normom jos od 2001. godine . Poseduje katalizator sa dve sonde i soft koji podrzava euro4. Nejasno je zasto se deklarise kao euro 3.

Mana im je dihtung na ventil dekli, cesta potreba za promenom auspuha i naprsnuce rezervoara. Smrad benzina verovatno dolazi ispod zadnjeg sedista.
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Izduvni gasovi u kabini. Seicento.****Reseno25.12.2012. u 22:30 - pre 137 meseci
Citat:
Johnatan Arcer:

Ako to ima nekakve veze sa tim, primetio sam da mi je antifriz na minimumu iako sam ga sipao pre mesec dana?

Ako taj "smrad" osecas u toku tih mesec dana, najverovatnije je to od antifriza, koji kaplje negde i vlazi motor, pa od toplote isparava. Ne verujem da moze da bude izduvna grana, koja vrlo retko, progoreva a brate...culo bi se, usi bi otpadale. Kako bilo...moras taj gubitak antifriza pod hitno da resis
 
Odgovor na temu

Johnatan Arcer

Član broj: 309728
Poruke: 35
*.19.107.0



+1 Profil

icon Re: Izduvni gasovi u kabini. Seicento.****Reseno27.12.2012. u 07:31 - pre 137 meseci
RESENO!

gazda paja je bio u pravu, antifriz je probijao na vodenoj pumpi, pumpa promenjena i smrada vise nema.
Sada mogu i bez stipaljke na nosu da vozim :)
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Izduvni gasovi u kabini. Seicento.****Reseno27.12.2012. u 17:09 - pre 137 meseci

Eh...sta ces...i nas matore je muka nucila koje cemu. Nego, sreca sto nisi otisao kod "onih" majstora koji su hteli onomad da ti menjaju dihtung glave i jos koje sta. Ko zna sta bi sad dijagnostikovali?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Izduvni gasovi u kabini. Seicento.****Reseno

[ Pregleda: 13706 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.