Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1320613 | Odgovora: 2865 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sergiotwinns

Član broj: 337950
Poruke: 35
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji09.02.2018. u 18:47 - pre 74 meseci
Citat:
FelipE Pirot:
Moze li neko da mi kaze kako stoje stvari ove sezone sa Bioenergy Point peletom ???
Jesu i oni zeznuli sa kvalitetom (ko i svi drugi) , da li je i sa losijim kvalitetom ponovo "iznad" drugih tj bolji (ako su ga uopste iskvarili) , po kojoj ceni i u kom mesecu je kupljen po toj ceni ???

Razmisljam se nesto da napokon i njega probam sledece sezone , osim ako nisu poceli i oni da prave bas djubre , pa makar ga platio i skuplje nego li ove ostale .
Pelet iz mog kraja djubre , i to dve sezone , sa tendencijom da je sve gori i gori , svake naredne sezone . Sada cujem da "rokaju" samo Vrbu , pa mi prosto drago sto sam ih otkacio . Ovaj sad sto przim , iz Leskovca/Bojnik , kvalitet za nijansu bolji od ovog naseg . Pepela pun k...c , mora svakog dana da se prazni pepljara.
Drugim recima , ne kupuj ga sledece sezone !
Pa mi dodje da probam i taj (valjda je) najskuplji , pa ako je i on otisao u p.m. da lepo batalim pelet , sto rece koborjanos , i lepo predjem na TP . Tu barem nema pepela i usissavanja , i najvaznije , NERVIRANJA !!!

Koristim 3 god boljevacki,i svake godine je gori. Ove godine sam probao 20 vreca sparow,nisam primetio razliku. U svakom slucaju je bolji od ovog naseg pirotskog.
Ako zelis mozes i da pogledas kod mene.
sergiotwinns
 
Odgovor na temu

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji09.02.2018. u 20:19 - pre 74 meseci
Citat:
grejanje:
Post nije bio namenjen Vama vec je odgovor na Felipeovo pitanje.


Po nekoj logici , svetao tj beo bi trebalo da je od bukve i bez kore , okoraka , iliti samo od nekog drveta ?
Za tamniji kazu da ima i kore u njemu . Mozda i gresim.

@sergiotwinns
Kontaktiracu te preko PP
 
Odgovor na temu

grejanje

Član broj: 140805
Poruke: 205
*.dynamic.sbb.rs.



+35 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji09.02.2018. u 20:52 - pre 74 meseci
Sto Zmajdin rece jednom, bukva se ne otkorava.
Zaboravi na tu proizvodjacku foru - od bukve bez kore.
Inace, Crown Forest je uglavnom svetao, samo da znas.
 
Odgovor na temu

V0JKAN

V0JKAN
Član broj: 199240
Poruke: 505
net72-94-245-109.dynamic.mbb.telenor.rs.



+26 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji09.02.2018. u 21:23 - pre 74 meseci
Ma nema bukva kore skoro nikakve, ni lipa,vrba,Grab...
Cer /hrast ima najdeblju koru ,ali ga retko koriste za proizvodnju peleta.
Mislim da je najveći problem u samoj proizvodnji. Bude tu prašine, zemlje, peska... Svašta se može videti
Commo Compact 23KW
Dva objekta (40+50m2), prelazne cevi 3m (izolovano)
Bez izolacije,drveni prozori.
(21,4), panelni radijatori 7,3m (6kom), sušač, termoglave,
meh.mešni ventil, bežični sobni termostat Salus.
 
Odgovor na temu

Srkson
Beograd

Srkson
Član broj: 81479
Poruke: 359

Sajt: stsrdjan.blogspot.rs


+116 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji09.02.2018. u 21:41 - pre 74 meseci
Ako sirovina oksidira onda će pelet sigurno biti tamniji. To ništa ne smeta, lično sam se uverio u to.
Nikada na oko ne možemo biti sigurni šta je uzrok tamnijoj boji i šta je unutra sabijeno. Ostaje samo da nagađamo.
https://www.youtube.com/watch?v=qnisZeuSDw4

Grejna površina: 160m2 (prizemlje 80m2 - drvena stolarija, sprat 80m2 - Alu stolarija)
Izolacija objekta: Demit fasada 12cm stiropor, u ravnajućem sloju potkrovlja 10cm stiropor, podaščan
krov OSB ploče 18mm
Kotao: Megal MTR 32KW
Gorionik: Ferroli SUN P7
Motorizovani četvorokraki mešni ventil
Automatika: HeatOn WCHR-01
 
Odgovor na temu

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji09.02.2018. u 23:10 - pre 74 meseci
... bukva se ne otkorava....
Slazem se , ali ovi iz Crown Foresta bi trebalo da proizvode i parket , pa u tom slucaju moraju skinuti koru tj da imaju otpad od dasaka tkz okrajke .
Zato sam misljenja da konkretno njihov tamniji pelet je i od tih okrajaka od daski , a beli bi trebalo da je samo od odpada od obrade samog parketa . To je samo moje misljenje.
Inace , sto rece Srkson ima i primera dobrog peleta a da je tamne boje . Barem je u prethodnim sezonama bilo .
Ako je pelet kalorican boja je nebitna , od kolege 'grejanje' mi je samo bila potrebna info o boji konkretno za ovaj pelet , posto sam gledao slike na njihovom sajtu , pa rekoh dal se to podudara i u praksi.
 
Odgovor na temu

daxxii

Član broj: 88784
Poruke: 409



+8 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji10.02.2018. u 08:35 - pre 74 meseci
Citat:
FelipE Pirot: ... bukva se ne otkorava....
Slazem se , ali ovi iz Crown Foresta bi trebalo da proizvode i parket , pa u tom slucaju moraju skinuti koru tj da imaju otpad od dasaka tkz okrajke .
Zato sam misljenja da konkretno njihov tamniji pelet je i od tih okrajaka od daski , a beli bi trebalo da je samo od odpada od obrade samog parketa . To je samo moje misljenje.
Inace , sto rece Srkson ima i primera dobrog peleta a da je tamne boje . Barem je u prethodnim sezonama bilo .
Ako je pelet kalorican boja je nebitna , od kolege 'grejanje' mi je samo bila potrebna info o boji konkretno za ovaj pelet , posto sam gledao slike na njihovom sajtu , pa rekoh dal se to podudara i u praksi.


FelipE Pirot

ekipa sa Zvezdare se letos organizovala i kupili su ceo sleper CROWN FOREST i razvezli po kucama po Zvezdari i taj tada kupljen je tamne boje i njega sada koristim a pelet sada kupovan na stovaristu na dzak je mnogo svetliji

moj zet koji ima ovakvu pec kao na slici je zadovoljan tim peletom :


MBS Thermo Pellet 12kw (za etazno) pustena u rad Oktobar 2017
EQUISIT GSP -9012A (masina za sudove)

MBS THERMO PELLET 12kw - izvestaj nakon generalnog ciscenja
https://www.elitemadzone.org/t456643-228#3811866

Parametri MBS Thermo Pellet za etažno :
https://docs.google.com/spread...i-FyrbFdjJuPRY71-vp0vPG4o/edit

https://www.elitemadzone.org/t456643-251#3824600
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

fistik1988
fistik1988
Nezaposlena
Pirot

Član broj: 335564
Poruke: 208
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji11.02.2018. u 12:24 - pre 74 meseci
@FelipE Pirot evo da i ja iznesem svoja iskustva: prosle godine koriscen bioenergy i do prve polovine decembra bio odlican, kako je zima uzimala maha postajao je sve gori i gori i slobodno mogu da kazem-djubre. Cenu nikako nije opravdavao. To znam jer sam nazalost morala cele zime da kupujem pelet, nisam se pripremila na leto.
Ove godine na nasim stovaristima (mislim na Pirotska) to sto je dovezeno od bioenergy-a: uzas, sitni komadici,dzakovi puni prasine, roni se pelet- dakle nesto nalik ovom nasem ‘staroplaniskom’. Iz tog razloga cele ove sezone gorim varvarinski sparrow- zadovoljna. Ali uzela sam i pola tone bioenergy-a direktno iz boljevca jesenas, ne preko stovarista,i malo je reci da sam prezadovoljna bila. Taj pelet sto mi je stigao odatle nema veze sa onim na stovaristima, a oba su bioenergy. I pokajala sam se sto sve nisam uzela tako direktno odatle. Za sledecu godinu znam sta mi je ciniti. A inace tako iz fabrike je bio i jeftiniji nego na stovaristima u Pirotu :).
Alfa plam Commo Compact 23kw
100kvadrata (3,30 visina plafona) + 50kvadrata (2,60 visina plafona)
Termoglave na radijatorima, bez trokrakog ventila
Bez stiropor izolacije (55cm zid dupla puna cigla), drvena stolarija
 
Odgovor na temu

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji11.02.2018. u 23:24 - pre 74 meseci
@fistik
Hvala ti za info . Kad si ga kupovala i po kojoj ceni?

Nadam se da jos neko podeli svoje iskustvo vezano ovaj pelet , ali za ovu sezonu . Prosle je bilo svasta , ko sto rece fistik.
 
Odgovor na temu

daxxii

Član broj: 88784
Poruke: 409



+8 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji12.02.2018. u 09:01 - pre 74 meseci
zanimljivi su komentari ukoliko je neko citao temu od prvog posta ... desava se da su pozitvivni komentari za neki pelet a onda se kako citah ovde opredelise za taj sa pozitivnim komentarima i onda posle tokom zime kritike da je losiji u odnosu na prethodnu sezonu ... nisam pametna ...
MBS Thermo Pellet 12kw (za etazno) pustena u rad Oktobar 2017
EQUISIT GSP -9012A (masina za sudove)

MBS THERMO PELLET 12kw - izvestaj nakon generalnog ciscenja
https://www.elitemadzone.org/t456643-228#3811866

Parametri MBS Thermo Pellet za etažno :
https://docs.google.com/spread...i-FyrbFdjJuPRY71-vp0vPG4o/edit

https://www.elitemadzone.org/t456643-251#3824600
 
Odgovor na temu

Ultrena
Lazarevac, Srbija

Član broj: 327500
Poruke: 749



+54 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji12.02.2018. u 09:41 - pre 74 meseci
Pravilo je da nema pravila 😁
Gorionik: EcoPell 6-35; Kotao 25kw + 120L bojler; 4k
ventil sa regulacijom;
130 kvadarata (blok-5cm vuna-cigla; drvena stolarija);
Evidencija potrošnje 2016/17
Evidencija potrošnje 2017-22
 
Odgovor na temu

fistik1988
fistik1988
Nezaposlena
Pirot

Član broj: 335564
Poruke: 208
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji12.02.2018. u 09:46 - pre 74 meseci
Razlog tome je sto proizvodjaci proizvode bez standarda, proizvedu npr 5 tona i od tih 2 tone vrede ostatak djubre. Nazalost ali je tako sa svim proizvodjacima. Tacno se vide razliciti kvaliteti tokom sezone.
@Felipe ja sam uzela septembra, tona je bila 23000 sa prevozom, a jula meseca je bilo 21000 sa prevozom ali ja sam zakasnila. Komsija je uzeo 2,5 tone tada kada sam ja pola tone, i nije nasao ni jednu zamerku. A znam provereno da bioenergy kupljen na stovaristu kod nas ne moze ni da pridje ovom... tako je bar ove sezone...
Alfa plam Commo Compact 23kw
100kvadrata (3,30 visina plafona) + 50kvadrata (2,60 visina plafona)
Termoglave na radijatorima, bez trokrakog ventila
Bez stiropor izolacije (55cm zid dupla puna cigla), drvena stolarija
 
Odgovor na temu

BojanBg80
Beograd

Član broj: 337383
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji12.02.2018. u 18:22 - pre 74 meseci
Ja sam pocetkom juna SPARROW placao 23.000rsd uzeo 6 paleta, zadovoljan jesam, nema prasine. Videcemo kako bude bila cena, pa mozda ponovim :)
Pojavio se ovde nedavno novi proizvodjac, valjalo bi da se javii podeli kako idu pripreme i kada ce najranije biti za probu...
Dvospratna kuća, 140m2,fasada 10cm stiropor, tavan
poredjan stiropor 5cm preko toga 10cm mineralne vune.
Stolarija aluminijum. Kotlarnica udaljena 12 metara, cevi
kroz zemlju, izolovane pre 20 godina + prizemna kuća
85m2, 5cm stiropor, izolacija plafona.
Vuadrus u 22s 6 rebara.
Gorionik EcoPell Guča.
 
Odgovor na temu

koborjanos
mlađi referent u pemziji
štazi
Kovin

koborjanos
Član broj: 327553
Poruke: 436
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+60 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji12.02.2018. u 22:38 - pre 74 meseci



Na SPARROW je čini mi se bilo najmanje pritužbi. Skup je kao i ostali.
Ferroli SUN P-7, Tam Štadler 25KW star 30 godina!! Naravno i protočni kotao na gas Beretta
 
Odgovor na temu

sergiotwinns

Član broj: 337950
Poruke: 35
*.static.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji13.02.2018. u 08:21 - pre 74 meseci
sparow nema toliko prasine,ali ima komada duzine i do 5cm,tako da onaj koji ima prasinu duzina je ok,onaj koji nema prasinu je duzi sto ne valja,i uvek nesto ne valja.
To je to u nasoj Srbijici,sve dozvoljeno.
sergiotwinns
 
Odgovor na temu

fistik1988
fistik1988
Nezaposlena
Pirot

Član broj: 335564
Poruke: 208
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji13.02.2018. u 08:32 - pre 74 meseci
Ja sparrow-u ove godine ne mogu da nadjem zamerku...
Alfa plam Commo Compact 23kw
100kvadrata (3,30 visina plafona) + 50kvadrata (2,60 visina plafona)
Termoglave na radijatorima, bez trokrakog ventila
Bez stiropor izolacije (55cm zid dupla puna cigla), drvena stolarija
 
Odgovor na temu

sergiotwinns

Član broj: 337950
Poruke: 35
*.static.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji13.02.2018. u 08:45 - pre 74 meseci
Nigde nema 100 posto bukve,tu ima svacega:vrbe,topole,paleta,granja,lipe,trine(trina je ok),kiselog drveta...
sergiotwinns
 
Odgovor na temu

sergiotwinns

Član broj: 337950
Poruke: 35
*.static.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji13.02.2018. u 08:56 - pre 74 meseci
Citat:
fistik1988:
Ja sparrow-u ove godine ne mogu da nadjem zamerku...

Slazem se kotlovi sa vecom snagom gutaju sve....valjda veci puz,ide to sve....
sergiotwinns
 
Odgovor na temu

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji13.02.2018. u 11:56 - pre 74 meseci
@sergiotwinns
imate PP
 
Odgovor na temu

Waldemar Sandoz
D.O.O. "Stalni radnik"
D.O.O. "Stalni radnik"
Kovin,Banat,Vojvodina

Član broj: 330043
Poruke: 111
109.72.50.*



+3 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji15.02.2018. u 11:18 - pre 74 meseci
Da iznesem zapažanja u vezi peleta Bioenergy point(običan,ne premium varijanta).Koristim ga već treću godinu jer kod mene u varoši imaju samo Bioenergy pelet.Kupio letos dve palete.Sve je bilo u redu do pre par dana kada sam primetio da se u čašici stvara velika količina one zgure i da je staklo jako zagaravljeno.Ostalo mi je još 40-tak džakova i sva sreća da je zima bila blaga i da je već sada na izmaku.Takodje,sasvim slučajno,sam video da ovi džakovi koji prave problem njihova je energetska vrednost 16,5MJ/kg,a oni koji nisu pravili problem imali su energetsku vrednost od 17,24MJ/kg.Nisam stručan da tvrdim da to ima nekakve veze,ali vidim da je ovaj dosta lošijeg kvaliteta.Problem je kada peć radi duže vreme jer onda ne može da sagori i stvara se ta zgura koja guši.Pelet u našoj zemlji je jako lošeg kvaliteta(da ne upotrebim neku težu reč!) i zato mislim da grejanje na ovaj vid energenta može samo da nas razočara.I ko ima neku alternativu grejanju na pelet toplo preporučujem jer će pelet svojim NEkvalitetom samo da ga sekira!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1320613 | Odgovora: 2865 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.