Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1320315 | Odgovora: 2865 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bruka
Beograd

Član broj: 51449
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji19.12.2014. u 13:24 - pre 112 meseci
Citat:
milan1311: Vec drugu godinu koristim pelet iz Knjazevca " Sloboda Export " u zelenim dzakovima , sa komsijom smo kupili ceo sleper i dobili popust 10 eur po toni jer smo ga koristili i prosle godine.
Pre toga sam koristio neke pelete sa stovarista u providnim dzakovima i imao sam vecu potrosnju u odnosu na ovaj sad.
Grejem oko 300 m2 , gorionik radi 24 h , i ujutru kada ustanem istresem pepeljaru u kojoj ima jedna saka sitnog pepela , sljake nema.
Dogovorio sam jos jedan kamion za sledecu godinu , moja preporuka...


Ja bi baš voleo da probam taj Vaš pelet jer ja imam jako loše iskustvo sa baš tim peletom, Sloboda export iz Knjaževca u zelenim džakovima,što možete poročitati u mojim prethodnim postovima. Pepela i šljake kao da ložim ugalj a ne pelet. Kada duže radi peć čišćenje najmanje dva puta dnevno, A plašim se kada bude radio i noću da će biti i tri puta dnevno.Ja sam uzeo taj pelet preko preporuke mislivši da će biti dobar. VELIKA GREŠKA. Samo da dodam da je i moj komšija uzeo isti pelet za kotao MBS 25kw i isti je i kod njega lošeg kvaliteta
Pozdrav
 
Odgovor na temu

milan1311

Član broj: 326759
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji22.12.2014. u 20:43 - pre 112 meseci
Ne znam druze sta da ti kazem , kod mene radi odlicno, kod komsije isto s tim sto on ima manji kotao i gorionik naknadno ugradjen. koristimo ga i on i ja dve godine , prve godine je bio u providnim dzakovima bez natpisa , a sada u ovim zelenim, preporucio sam ga jos nekim prijateljima , neki su uzeli , neki nisu jer se cekalo dvadesetak dana pa su se plasili da ne ostanu bez peleta (doduse i ja sam cekao nesto manje od dve nedelje), evo jos malo kraj godine a nisu mi se zalili :) . jedino sto je pre pocetka sezone bio majstor da mi nasteluje gorionik bas za ovaj pelet i mogu ti reci da posle toga jos bolje radi. menjao je neka podesavanja ventilatora ,tako nesto da ne lupam , vec sam i zaboravio.. Zadovoljan sam i potrosnjom i brzinom kojom dostigne temperaturu . da i jako bitna stvar , kuca i lokal su mi izolovani po propisu , stolarija je pvc petokomorna.. kvadratura jeste velika , ali potrosnja i nije za tu kvadraturu.. termostat je preko dana na 22 stepena , preko noci na 20 i sedimo na majicama.. kao sto sam rekoh i u prvoj poruci cistim ga ujutru kad ustanem i sitnog pepela ima , ali ne nesto preterano , mislim da bi izdrzao jos bez ciscenja , sljake ne . Sto se tice stelovanja kotla u to se ne razumem tako da to kod mene pre sezone rade ljudi koji su i ugradili kotao.Moje jedino stelovanje je preko sobnog termostata :) Forumasi srecni i topli praznici , a ja odoh na zasluzeni odmor...
 
Odgovor na temu

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2025
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji22.12.2014. u 21:00 - pre 112 meseci
Citat:
milan1311: Vec drugu godinu koristim pelet iz Knjazevca " Sloboda Export " u zelenim dzakovima , sa komsijom smo kupili ceo sleper i dobili popust 10 eur po toni jer smo ga koristili i prosle godine.
Pre toga sam koristio neke pelete sa stovarista u providnim dzakovima i imao sam vecu potrosnju u odnosu na ovaj sad.
Grejem oko 300 m2 , gorionik radi 24 h , i ujutru kada ustanem istresem pepeljaru u kojoj ima jedna saka sitnog pepela , sljake nema.
Dogovorio sam jos jedan kamion za sledecu godinu , moja preporuka...


a koliko tebe kosta za sezonu grejanje 300m2 na pelet?
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji26.12.2014. u 20:25 - pre 112 meseci
Jel neko upoznat sa ovim :

https://www.kupujemprodajem.co...8-oglas.htm?filter_id=23280500

očigledno vole da ih zovu ljudi , da im zvoni mobilni i da pričaju u "kamionima i avionima" a u stvari ...
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

Ultrena
Lazarevac, Srbija

Član broj: 327500
Poruke: 749



+54 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji27.01.2015. u 16:19 - pre 111 meseci
Od skoro sam poceo da se grejem na pelet (od 10. januara) i koristim Nanix wood. Placen je 200 eura/t
U dzakovima ima po malo prasine, mozda je od prepakivanja, ne znam...

Sto se tice pepela, moguce je naci grudve, buse...


Procitao sam celu temu, video sam da se pominju razni proizvodjaci ali ne stoji pored svakog cena... Da li jos neko koristi ovaj pelet i koju najmanju cenu mogu ocekivati za isti?

Pozz boree, nadam se da znas ko je :D
Gorionik: EcoPell 6-35; Kotao 25kw + 120L bojler; 4k
ventil sa regulacijom;
130 kvadarata (blok-5cm vuna-cigla; drvena stolarija);
Evidencija potrošnje 2016/17
Evidencija potrošnje 2017-22
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji27.01.2015. u 16:38 - pre 111 meseci
pa deeeesi ... ;) cene ne pišu jer se menjaju sezonski tj leti jedna , u jesen druga a zimi treća ...
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

Ultrena
Lazarevac, Srbija

Član broj: 327500
Poruke: 749



+54 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji27.01.2015. u 16:50 - pre 111 meseci
Bas zato i treba da se pise, onda mozes videti u kom mesecu je najjeftiniji ;)
Isto sam primetio da se pise iz kog grada je pelet, sto nema nikakvu svrhu u koliko se ne navede tacna firma. I kod mene u gradu postoji 10 ljudi koji prave pelet na svoju ruku pa kako im ispadne.
Pravi efekat bi dobili samo ako uporedjujemo poznate proizvode na trzistu.

Uskoro cu predstaviti gorionik i sve ostalo u temi grejanje na pelet...
Gorionik: EcoPell 6-35; Kotao 25kw + 120L bojler; 4k
ventil sa regulacijom;
130 kvadarata (blok-5cm vuna-cigla; drvena stolarija);
Evidencija potrošnje 2016/17
Evidencija potrošnje 2017-22
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji27.01.2015. u 17:12 - pre 111 meseci
jun-jul sigurno najjeftiniji , mada ima i kad na kraju sezone rasprodaju zalihe po jako dobrim cenama .
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

1.salee
I love jazz
Zemun,Srbija

Član broj: 325621
Poruke: 100
*.dynamic.sbb.rs.



+18 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji28.01.2015. u 11:24 - pre 111 meseci
Pozdrav i ovom delu foruma.
Od pocetka gejanja na pelet koristim Nanix wood pelet i zadovoljan sam (i ako nemam iskustva sa drugim proizvodjacima ).Kada kazem zadovoljan mislim da nije ostavljao sljaku u posudi za sagorevanje sve dok nisam promenio parametre ventilatora na kotlu . Kotao toby 30. a i posle toga sljake je jako malo.potrosio sam 1.5 t do promene parametara i 05 t od kada sam poceo da se igram sa parametrima kotla.kazem da i sada nema mnogo sljake i nisam primetio nikaksv problem vezano za pelet.E sad pelet je razlicite duzine ide do 4,5 cm
sto mozda nekom pravi problem (moj kotao je osetljiv na tu razlicitost sto rezultira nejednakom kolicinom doziranja kod ponjenja posude za sagorevanje) ali suma sumarum i to se da kompezovati korekcijom parametara.Sto se cene tice placao sam ga u decembru 175 a sada u januaru 180 eura kod mene u Zemunu.
Zemun
Grejna povrsina 240 kvm(4 zone po 60 kvm)
120 kvm podno 120 radijatorsko grejanje
5 pumpi 4 za zone 1 za kotlovski krug
2 mesna termostatska za podove
1 termostatski za zastitu na povratu
1 trokraki sa pogonom i automatikom
Kotao: Toby 30
AT CAS 501
HeatOn
2 bojlera po 300l sa po dva izmenjivaca za ptv
Izolacija: 5 cm sti. u zidu 25 cm tervola u krovu
vecina stakala troslojna.
 
Odgovor na temu

bruka
Beograd

Član broj: 51449
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji10.02.2015. u 16:41 - pre 111 meseci
Citat:
milan1311:
Ne znam druze sta da ti kazem , kod mene radi odlicno, kod komsije isto s tim sto on ima manji kotao i gorionik naknadno ugradjen. koristimo ga i on i ja dve godine , prve godine je bio u providnim dzakovima bez natpisa , a sada u ovim zelenim, preporucio sam ga jos nekim prijateljima , neki su uzeli , neki nisu jer se cekalo dvadesetak dana pa su se plasili da ne ostanu bez peleta (doduse i ja sam cekao nesto manje od dve nedelje), evo jos malo kraj godine a nisu mi se zalili :) . jedino sto je pre pocetka sezone bio majstor da mi nasteluje gorionik bas za ovaj pelet i mogu ti reci da posle toga jos bolje radi. menjao je neka podesavanja ventilatora ,tako nesto da ne lupam , vec sam i zaboravio.. Zadovoljan sam i potrosnjom i brzinom kojom dostigne temperaturu . da i jako bitna stvar , kuca i lokal su mi izolovani po propisu , stolarija je pvc petokomorna.. kvadratura jeste velika , ali potrosnja i nije za tu kvadraturu.. termostat je preko dana na 22 stepena , preko noci na 20 i sedimo na majicama.. kao sto sam rekoh i u prvoj poruci cistim ga ujutru kad ustanem i sitnog pepela ima , ali ne nesto preterano , mislim da bi izdrzao jos bez ciscenja , sljake ne . Sto se tice stelovanja kotla u to se ne razumem tako da to kod mene pre sezone rade ljudi koji su i ugradili kotao.Moje jedino stelovanje je preko sobnog termostata :) Forumasi srecni i topli praznici , a ja odoh na zasluzeni odmor...




evo par slika nakon jednog džaka peleta pa procenite sami kvalitet:


http://www.dodaj.rs/f/30/E3/35GaJIIa/1/dsc0026.jpg
http://www.dodaj.rs/f/1T/Rj/p8v4EY5/1/dsc0027.jpg
http://www.dodaj.rs/f/3n/9a/2k53UUZ5/2/dsc0028.jpg
http://www.dodaj.rs/f/2O/kV/3qO1ONLG/2/dsc0029.jpg
http://www.dodaj.rs/f/31/Lq/3SZCUeTX/2/dsc0030.jpg
http://www.dodaj.rs/f/3D/52/363ivvXG/2/dsc0031.jpg

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji11.02.2015. u 06:38 - pre 111 meseci



ako je ovo od samo jednog dzaka, mogu da zakljucim sledece - potrebno je da smanjis malo interval izmedju ciscenja casice i da povecas duzinu trajanaja ciscena i da malo pojacas obrtaje ventilatora u rezimima u kojima poc najcesce radi jer definitivno ne sagoreva dovoljno dobro.

peleta ima raznih pa u skladu sa tim mora i pec da se podesava. ja sam imao slican problem sa svojim trenutnim peletom pa sam morao da odradim ovo sto sam napisao i sada je kod mene i posle 6 dzakova situacija bolja nego kod tebe sa jednim dzakom (bar kada je u pitanju stanje u casici)...ovo okolo casice je posledica loseg dizajna peci...jasno je da taj pelet nije medju boljima ali probaj da uradis ovo sto sam napisao pa javi rezultate...
 
Odgovor na temu

Strejsi Huc
Užice srbija

Član broj: 319199
Poruke: 74
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji11.02.2015. u 09:44 - pre 111 meseci
Potrosio sam 3 tone peleta ,,crownforest" i naceo sam prvu tonu ,,Nanix wood". Crownforest mi je bio skroz ok,jednom sam neleto u vreci na neku plastiku,a drugi put na pace drveta i prilicno su im losi dzakovi.Nanix wood pravi grumljice pepela i skroz zatvori rupe u casici gde je gorionik,ako nije duze ciscen. Cak ih prvi u pepeljari.Dzakovi su mu jaki i nepucaju kao kod Crownforest i nema mnogo prasine u dzakovima.Iz ovog ugla bih sad pre uzeo Crownforest,ali cekam da vidim kako ce se dalje pokazati ,,Nanix wood".
Ultrena mislim da mozes naci dosta jeftiniju cenu za ,,Nanix wood" od te sto si placao. Poz.
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji11.02.2015. u 09:54 - pre 111 meseci
Meni je na žalost uleteo pelet koji mi za potrošenih 30-40 kg totalno zapuši pepeljaru i moram je čistiti , to mi se nikad ni sa kojim još nije desilo i jako sam razočaran , desi se da ujutru umesto da upali probudim se da mi je hladno u kući , ili kad se vratim sa posla ista priča ...
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

Ultrena
Lazarevac, Srbija

Član broj: 327500
Poruke: 749



+54 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji11.02.2015. u 09:58 - pre 111 meseci
Znam da je pojaka cena za Nanix Wood, ali u tom trenutku nisam imao mnogo lufta. Pisao sam u drugoj temi o ostatcima, sljaci itd... http://www.elitemadzone.org/t390535-338#3539375
Boree, kod mene i nakon ovoliko sljake nikad mi se nije desilo da gorionik nece da krene u rad ili da prijavljuje greske. Jedini problem je bio kada u spremniku ima malo peleta (1-2 dzaka) onda se desi da pelet nece da se ospe do spirale nego ostane kao breg.
Gorionik: EcoPell 6-35; Kotao 25kw + 120L bojler; 4k
ventil sa regulacijom;
130 kvadarata (blok-5cm vuna-cigla; drvena stolarija);
Evidencija potrošnje 2016/17
Evidencija potrošnje 2017-22
 
Odgovor na temu

alminic
nezaposlen

Član broj: 270141
Poruke: 11
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji11.02.2015. u 11:18 - pre 111 meseci
Pozdrav svim forumašima !

Interesuje me da li je neko imao iskustva sa peletom fabrike RiZ iz Lepenca kod Brusa i naravno kakvog je kvaliteta i po kojoj ceni se prodaje ?

Unapred hvala .
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji11.02.2015. u 11:41 - pre 111 meseci
Ja sam ga probao pre koji dan i dobro se pokazao , ne miriše na čamovinu , pepeo mi je bio malo tamniji i krupniji (normalan) al to je do štelovanja . Evo i šljake o kojoj sam pisao ...

Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ultrena
Lazarevac, Srbija

Član broj: 327500
Poruke: 749



+54 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji12.02.2015. u 07:35 - pre 111 meseci
Kako je ovo uspevalo da radi?



Prethodno ciscenje pre 48h... Pitam se da li bi izdrzao i treci dan ?
Gorionik: EcoPell 6-35; Kotao 25kw + 120L bojler; 4k
ventil sa regulacijom;
130 kvadarata (blok-5cm vuna-cigla; drvena stolarija);
Evidencija potrošnje 2016/17
Evidencija potrošnje 2017-22
 
Odgovor na temu

alminic
nezaposlen

Član broj: 270141
Poruke: 11
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji12.02.2015. u 08:00 - pre 111 meseci
Citat:
Ultrena: Kako je ovo uspevalo da radi?



Prethodno ciscenje pre 48h... Pitam se da li bi izdrzao i treci dan ?


Koji je ovo gorionik u pitanju ?
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji12.02.2015. u 09:06 - pre 111 meseci
piše mu u potpisu : ecopell
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

alminic
nezaposlen

Član broj: 270141
Poruke: 11
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji12.02.2015. u 09:27 - pre 111 meseci
Tek sad videh !!! :)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1320315 | Odgovora: 2865 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.