Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1320314 | Odgovora: 2865 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.etf.rs.



+17 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji17.05.2016. u 10:19 - pre 95 meseci
meni je pre neki dan stigao sms za jelastar prijepolje 168e/t sa prevozom za teritoriju beograda.

ne bih razmisljao i kupio bih ga samo da nema toliko prasine...pretprosle sezone mi se puz bas bas bas glavio zbog prasine...
 
Odgovor na temu

Srkson
Beograd

Srkson
Član broj: 81479
Poruke: 359

Sajt: stsrdjan.blogspot.rs


+116 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji17.05.2016. u 11:00 - pre 95 meseci
SMS? Jel to oni obaveštavaju stare kupce ili postoji i prijava da te stave na SMS listu? To nije loša ideja da proizvođači na taj način obaveštavaju potencijalne kupce.
https://www.youtube.com/watch?v=qnisZeuSDw4

Grejna površina: 160m2 (prizemlje 80m2 - drvena stolarija, sprat 80m2 - Alu stolarija)
Izolacija objekta: Demit fasada 12cm stiropor, u ravnajućem sloju potkrovlja 10cm stiropor, podaščan
krov OSB ploče 18mm
Kotao: Megal MTR 32KW
Gorionik: Ferroli SUN P7
Motorizovani četvorokraki mešni ventil
Automatika: HeatOn WCHR-01
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.etf.rs.



+17 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji17.05.2016. u 12:44 - pre 95 meseci
Citat:
Srkson: SMS? Jel to oni obaveštavaju stare kupce ili postoji i prijava da te stave na SMS listu? To nije loša ideja da proizvođači na taj način obaveštavaju potencijalne kupce.


ma ovo je preprodavac ili mozda bas njihov prodavac za beograd - ne znam.
od te osobe sam pre 3 godine kupio jelastar pa je verovatno sacuvao broj mog mobilnog pa salje sms-ove sto je skroz ok nacin informisanja.
jos samo da radikalno smanje prasinu u dzakovima i ponovo bih im bio musterija ;)

 
Odgovor na temu

Srkson
Beograd

Srkson
Član broj: 81479
Poruke: 359

Sajt: stsrdjan.blogspot.rs


+116 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji17.05.2016. u 13:32 - pre 95 meseci
Imao sam prilike da probam pelet iz Drvoluks d.o.o. Vojka koji je 100% bukva i nije bilo prašine tj. granule su kompaktne pod jakim sabijanjem-kompresijom.
Pokazao se kao odličan u sagorevanju, a i kaloričan je.

Nadam se da će Viljuska1990 biti toliko uviđajan da bar nas sa foruma obavesti o dostizanju najniže cene njihovog peleta pa da pohrlimo sa kupovinom.
https://www.youtube.com/watch?v=qnisZeuSDw4

Grejna površina: 160m2 (prizemlje 80m2 - drvena stolarija, sprat 80m2 - Alu stolarija)
Izolacija objekta: Demit fasada 12cm stiropor, u ravnajućem sloju potkrovlja 10cm stiropor, podaščan
krov OSB ploče 18mm
Kotao: Megal MTR 32KW
Gorionik: Ferroli SUN P7
Motorizovani četvorokraki mešni ventil
Automatika: HeatOn WCHR-01
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.etf.rs.



+17 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji17.05.2016. u 14:58 - pre 95 meseci
hajde neka se javi onda Viljuska da javi ocekivane cifre, da li postoji opcija prevoza za BGD itd...
ja malo peleta spalim godisnje, manje od dve tone pa mi se ne isplati da prevoz placam vise od 20e obzirom da neka stovarista u BGDu u cenu peleta ukljuce i prevoz ili ga naplate do 20e...
Srkson, kolika je bila cena tog peleta?
 
Odgovor na temu

Srkson
Beograd

Srkson
Član broj: 81479
Poruke: 359

Sajt: stsrdjan.blogspot.rs


+116 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji17.05.2016. u 15:17 - pre 95 meseci
Ja sam uzeo samo 2 džaka za probu po nerealnoj ceni od 400 din. po džaku.
Trenutno na oglasu na kupujem-prodajem stoji da je cena 180€, ali ne znamo da li je to cena po paleti (1050kg) ili po toni (1000kg), a mišljenja sam da je data cena bez prevoza.
https://www.youtube.com/watch?v=qnisZeuSDw4

Grejna površina: 160m2 (prizemlje 80m2 - drvena stolarija, sprat 80m2 - Alu stolarija)
Izolacija objekta: Demit fasada 12cm stiropor, u ravnajućem sloju potkrovlja 10cm stiropor, podaščan
krov OSB ploče 18mm
Kotao: Megal MTR 32KW
Gorionik: Ferroli SUN P7
Motorizovani četvorokraki mešni ventil
Automatika: HeatOn WCHR-01
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.etf.rs.



+17 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji17.05.2016. u 15:39 - pre 95 meseci
da, ovo lepo deluje, jedino kada bi 'vansezonska' cifra bila malo niza :)
 
Odgovor na temu

Viljuska1990

Član broj: 330975
Poruke: 102
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji17.05.2016. u 15:48 - pre 95 meseci
Pozdrav svima,

Trenutna cena je 180e bez prevoza.

http://www.kupujemprodajem.com...1236-oglas.htm?filter_id=15828

Sutra ću zvati šefa pa ću moći preciznije da vam javim očekivanu cenu. Recimo da će biti oko 160e, ali ne mogu ništa da obećam. Najniža cena bi trebala da bude u junu i julu kao i kod većine proizvođača. Prevoz unajmljujemo. Kamion nosi do 7t i čovek naplaćuje 100din po km. Tako da je cena prevoza npr. od 30km, 3000din za 1t ili za 7t. Naravno da je u svačijem interesu da cena prevoza bude što manja tako da smo otvoreni za sve predloge (ako imate svoj prevoz, znate nekoga ko manje naplaćuje itd. onda još bolje). Pelet se slaže na paletu i ide 67 džakova od 15kg i to izađe 1005kg (5kg je gratis :) ).

Ako neko ima nekih pitanja ili mu nešto nije jasno, neka piše ovde ili neka mi pošalje privatnu poruku.


Ako imate viška vremena molim vas popunite ovu kratku anketu. Ova anketa je napravljena radi dobijanja informacija kako da unapredimo naše poslovanje.

www.surveymonkey.com/r/VSZLQYQ
Proizvodnja peleta "DRVOLUKS" D.O.O. Vojka
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.etf.rs.



+17 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji17.05.2016. u 15:57 - pre 95 meseci
malopre popunih anketu :)

odakle vozite pelet? bas iz vojke ili imate stovarista negde u beogradu?

placanje karticama ili na ruke (dinari ili cvrtsta valuta)? (ovo moze i na private ako je nezgodno pitanje :) )

da li tim kamionom moze na zeleni venac?

da li ga inace uvek imate na stanju ili se ceka?

ne bi bilo lose da odradite liste emailova dosadnjih i zainteresovanih kupaca i da obavestavate o evenutalnim popustima itd...

poz i hvala za brzi odgovor.


 
Odgovor na temu

Srkson
Beograd

Srkson
Član broj: 81479
Poruke: 359

Sajt: stsrdjan.blogspot.rs


+116 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji17.05.2016. u 16:12 - pre 95 meseci
Na koji način se palete istovaruju iz kamiona?
Ako je to onim malim kranom da li vozač ima i onaj mali ručni viljuškar da pomeramo palete po dvorištu. U suprotnom ako mi 6 paleta "iskaki" na 6 mesta ja posle toga mogu samo ručno da prebacujem džakove u garažu što mi ne igra. Najbolje bi bilo da ima taj mali ručni viljuškar da pomera istovarene palete.
Sjajan predlog kolege Drizzt Do Urden da napravite mailing listu i obaveštavate nas o ceni i svim drugim novostima iz proizvodnje. Može i ovde preko PP za sve nas koji smo zainteresovani. Hvala unapred!
https://www.youtube.com/watch?v=qnisZeuSDw4

Grejna površina: 160m2 (prizemlje 80m2 - drvena stolarija, sprat 80m2 - Alu stolarija)
Izolacija objekta: Demit fasada 12cm stiropor, u ravnajućem sloju potkrovlja 10cm stiropor, podaščan
krov OSB ploče 18mm
Kotao: Megal MTR 32KW
Gorionik: Ferroli SUN P7
Motorizovani četvorokraki mešni ventil
Automatika: HeatOn WCHR-01
 
Odgovor na temu

Viljuska1990

Član broj: 330975
Poruke: 102
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji17.05.2016. u 16:21 - pre 95 meseci
Hvala na popunjenoj anketi :)

Proizvodnja i lager se nalaze u Vojci i za sad nemamo stovarišta u Beogradu. Koliko ja znam ali moguće da grešim, teretni kamioni ne smeju da idu u uži centar grada. Moj predlog je da ako imate nekog prijatelja koji ima kombi,a može da nosi do 2t, lepo dođete sa njim u Vojku tamo preuzmete pelet :) Što se tiče čekanja, to zavisi od potražnje. Nema pravila. Generalno se ne ceka za manje količine (u vašem slučaju 2t). Hvala na predlozima.

Pozdrav
Proizvodnja peleta "DRVOLUKS" D.O.O. Vojka
 
Odgovor na temu

Viljuska1990

Član broj: 330975
Poruke: 102
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji17.05.2016. u 19:42 - pre 95 meseci
Kamion ima rampu i rucni viljuškar, tako da bez brige :)
Proizvodnja peleta "DRVOLUKS" D.O.O. Vojka
 
Odgovor na temu

gentoi1954
istvan erdei
nezaposlen
temerin

Član broj: 330173
Poruke: 51
*.dynamic.stcable.net.



+57 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji17.05.2016. u 21:40 - pre 95 meseci
Prosle godine u julu sam platio vas pelet 150e tonu.
Anketa popunjena.

[Ovu poruku je menjao gentoi1954 dana 18.05.2016. u 10:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mvp84
preduzetnik

Član broj: 232394
Poruke: 70
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji18.05.2016. u 09:19 - pre 95 meseci
Viljuska 1990:

Popunio sam i ja anketu :).

Sredinom jula cu biti u mogucnosti da krenem u potragu za peletom za sledecu sezonu. Priznajem da sam veoma zainteresovan za kupovinu vaseg peleta po ceni od 150 e, kolicina je 7 tona pa mi i prevoznik odgovara. U pitanju je Beograd, teretni kamion moze do mene bez problema. Mozemo da kontaktiramo i preko pp.
Toby 30
 
Odgovor na temu

Srkson
Beograd

Srkson
Član broj: 81479
Poruke: 359

Sajt: stsrdjan.blogspot.rs


+116 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji18.05.2016. u 09:31 - pre 95 meseci
@Viljuska1990
Ako cena bude 150 € po toni + prevoz ja uzimam 7 tona (znači pun vaš kamion) i to koliko odmah!
https://www.youtube.com/watch?v=qnisZeuSDw4

Grejna površina: 160m2 (prizemlje 80m2 - drvena stolarija, sprat 80m2 - Alu stolarija)
Izolacija objekta: Demit fasada 12cm stiropor, u ravnajućem sloju potkrovlja 10cm stiropor, podaščan
krov OSB ploče 18mm
Kotao: Megal MTR 32KW
Gorionik: Ferroli SUN P7
Motorizovani četvorokraki mešni ventil
Automatika: HeatOn WCHR-01
 
Odgovor na temu

Viljuska1990

Član broj: 330975
Poruke: 102
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji18.05.2016. u 11:35 - pre 95 meseci
Cena ove sezone sigurno neće biti 150e. To je bila nerealna cena prošle godine radi probijanja na tržište (izuzetno niska cena u poređenju sa kvalitetom). Pričao sam sa šefom i on kaže da za sad neće spuštati cenu (proda sve na lageru po ovoj ceni i ne vidi razlog zašto bi spuštao na nižu, što mislim da ima smisla). Cena će se spuštati jedino u slučaju velikih zaliha na lageru. To će morati da dođe u nekom trenutku (verovatno jun, jul). Cenu možete da pratite na oglasu http://www.kupujemprodajem.com...1236-oglas.htm?filter_id=15828 i ona se redovno ažurira. Tu sam za sva pitanja.

Pozdrav
Proizvodnja peleta "DRVOLUKS" D.O.O. Vojka
 
Odgovor na temu

Srkson
Beograd

Srkson
Član broj: 81479
Poruke: 359

Sajt: stsrdjan.blogspot.rs


+116 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji18.05.2016. u 12:39 - pre 95 meseci
Kad je novac u pitanju uvek je malo kad ga primaš, a mnogo kad treba da ga daš. Bilo i biće! :-(


Mogu da se kladim da će se cena peleta na našem tržištu povećavati za 10€ svake godine i tako dok ne dođe do zasićenja ponude i potražnje.

Zima 14/15: 175 do 185€

Leto 15: 150 do 160€
Zima 15/16: 185 do 195€

Leto 16: 160 do 170€
Zima 16/17: 195 do 205€
https://www.youtube.com/watch?v=qnisZeuSDw4

Grejna površina: 160m2 (prizemlje 80m2 - drvena stolarija, sprat 80m2 - Alu stolarija)
Izolacija objekta: Demit fasada 12cm stiropor, u ravnajućem sloju potkrovlja 10cm stiropor, podaščan
krov OSB ploče 18mm
Kotao: Megal MTR 32KW
Gorionik: Ferroli SUN P7
Motorizovani četvorokraki mešni ventil
Automatika: HeatOn WCHR-01
 
Odgovor na temu

koborjanos
mlađi referent u pemziji
štazi
Kovin

koborjanos
Član broj: 327553
Poruke: 436
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+60 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji26.05.2016. u 22:19 - pre 95 meseci
Cene peleta polako rastu, a cena gasa polako klizi na dole. Mislim da ja više neću da se zayebavam ni toliko koliko je potrebno za grejanje na pelet. Dosta je bilo dve sezone.
Ako se za koju godinu promene odnosi cena, eto mene opet.
Ferroli SUN P-7, Tam Štadler 25KW star 30 godina!! Naravno i protočni kotao na gas Beretta
 
Odgovor na temu

Nešoni
u jednoj banci
Banka

Član broj: 333678
Poruke: 14
91.143.209.*



Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji30.05.2016. u 14:36 - pre 95 meseci
Ja sam jedan od onih koji u garaži imam grejanje na:
- mazut (cisterna od 10 tona ukupana u dvorište) - pre 15ak godina bilo najeftinije grejanje. Kako je krenulo u svetu, možda opet počne da se koristi
- kotao na čvrsto gorivo
- mogućnost centralnog grejanja na struju
- uveden gas (kotao vaillant)
- od pre dve godine tu je i Bosch - ov kotao na pelet (obe godine Bio energy pelet)
Ogromna garaža od 70m2 mi polako postaje mala.
Elem, površina koju grejem iznosi od 200 do 280 m2 (roditelji u svom stanu opsesivno zavrću radijatore kada nisu tu, makar i do prodavnice da odu - i odvrću (kada imaju goste plus moja velika dnevna soba se greje samo od petka do nedelje, tako da tačnu površinu grejanja ne znam), kuća odlično izolovana, stolarija vrhunska, imam podno grejanje na otprilike 30ak m2 i prethodne dve sezone sam trošio oko 6 T peleta (nisam kao i moja porodica preterano veliki ljubitelj toplote, temperatura je otprilike danju na 22C, noću na 19,5C.

Što se tiče cene gasa, na papiru možda i pada, ali sam sada za novu godinu sebe častio 7 dana od rada oko čišćenja kotla, ubacivanja peleta i prebacio na gas u fazonu ima se može se. Stvarno sam grejao tih nedelju dana (i dan i noć a napolju je bilo prilično hladno) i nagrada mi je došla u vidu računa za Januar 2016 u iznosu od 9,8 h rsd (Beogas dobavljač). Za nedelju dana grejanja u odlično izolovanoj kući!!!! Sada ne pokušavam da proniknem u potrošenu količinu energije ili nešto tako slično, nemam živaca i za to ali poenta je DA NE MOŽE GAS TOLIKO DA POJEFTINI, KOLIKO ONI MOGU DA UBACE VAZDUHA ili šta već rade i da obesmisle sva pojeftinjenja.

Jeste da kada porediš gas i pelet to je kao mercedes i jugo (što se tiče konfora i održavanja) ali pelet to nagrađuje troškovima grejanja koji mi po sezoni nešto malo pređu 1000 Evra (kotao za pelet ne računam, uzeo kredit, otplatio i to je to) dok sam pre tri sezone na mercedes to jest gas potrošio oko Evra 1450. Tako da pelet do daljeg ostaje.
I znam da se može naći i par evra jeftiniji pelet od Bioenergija, možda čak i u pojedinim turama i kvalitetniji, ali ja plaćam stalni nivo kvaliteta koji oni održavaju i znam na čemu sam....

Ja se malo raspisao više za svoj prvi post i ovom prilikom se zahvaljujem svim učesnicima ovog foruma jer naravno da sam isčitao ovaj forum od prve do poslednje stranice pre nego što sam svojevremeno prešao na pelet.

Pozdrav

 
Odgovor na temu

deki43210
Darko Ristic
Beograd

Član broj: 117403
Poruke: 91
*.adsl-a-8.sezampro.rs.



+12 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji02.06.2016. u 10:39 - pre 95 meseci
Sada sam zvao parketaru u bolecu,cena peleta je 160e za 1 tonu, + 5 eura prevoz po toni.Kazu da ce cak od ponedeljka da poskupi kod njih pelet.Sastav njihovog peleta je 80% hrast 20% meko drvo ,tako rece preko telefona,znam tu 2 coveka koji su se ove zime grejali na njihov pelet,i rekli da je dobar da nije bilo prasine i sljake.Kamion ima onu rampu.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1320314 | Odgovora: 2865 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.