Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1329250 | Odgovora: 2865 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji27.01.2017. u 20:45 - pre 88 meseci
Citat:
misa_c:
Citat:
Drizzt Do Urden:
na KP sam naleteo na ovo:

TONA 189 EURA SA PDV
UKUCATI U YOUTUBE : BIO PELET 350
Bio pelet , najkvalitetniji pelet u Srbiji. Kvalitet A 1 +
Prosecna kaloricna vrednost 21514 jula/ za 2000 jula kaloricnije od drvenog peleta.
NE OSTAVLJA SLJAKU U PEPELJARI GORIONIKA
Pepeo maximum 2.79 % .
Bez primesa neorganskog porekla/ lepila i slicno /
ATEST I SERTIFIKAT LABORATORIJA HTK , STANDARD ASTM E 711, EU
1 PALETA 545 KG.
ZA KUPOVINU 6 PALETA BESPLATNA ISPORUKA NA ADRESU u BEOGRADU.
UVEK IMAMO PELET I CENA NE ZAVISI OD HLADNOCE I TRAZNJE.

-----------------

zna li neko o cemu se radi? nisam uspeo da ih dobijem na telefon pa da pitam da li je neko ovde upoznat od cega to prave itd itd...


Kupio sam danas 20 džakova. Cena za džak 350 din. Nalazi se u Malom Mokrom Lugu. Pelet se pravi od ljuske suncokreta.
Manji je od standardnog, na slici je tamnije boje, relativno se lako drobi pod prstima i ima dosta sitnog odnosno nema dužih "rezanaca".




[Ovu poruku je menjao misa_c dana 27.01.2017. u 19:56 GMT+1]



javi kako se ponasa.
ono sto mene odbija od njega je sto ce mi pepelom brzo zapusiti MBS-ovku a bas mi se ne vade i ne ciste spirale na svakih par dana. svaki put mi ruke budu kao da sam se igrao ziletima...
ja sam za sada na kombinaciji struje i peleta - nocu struja danju pelet... dok se pelet ne pojavi n astovaristima... ostalo mi zaliha za jos koji dan :/
 
Odgovor na temu

Viljuska1990

Član broj: 330975
Poruke: 102
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji27.01.2017. u 21:26 - pre 88 meseci
@Drizzt Do Urden

Da li možete malo bolje i bliže samo da slikate onaj deo sa logom Enplus. Malo mi je nelogično da ga imaju. Koliko znam oni samo sertifikuju pelet od drveta. Morali bi da budu na listi.
Proizvodnja peleta "DRVOLUKS" D.O.O. Vojka
 
Odgovor na temu

Viljuska1990

Član broj: 330975
Poruke: 102
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji27.01.2017. u 21:31 - pre 88 meseci
Citat:
Viljuska1990:
40% manje od 1,1% je 0,66%, a ne 0,8% ali ajde. Običan ima 18,7 MJ/kg, a premium 17.27 MJ/kg. Nije to nikakva bitna razlika u energiji, nego mislim da se ne dobija mnogo na kvalitetu u odnosu na običan Bioenergy.To su jedine dve razlike koje ja vidim. Bar po karakteristikama koje pišu na vrećama. Nikada mi neće biti jasno zašto stavljaju oznaku Premium na A2 klasu...


Pisao sam o tome pre nekih 6 meseci...

Proizvodnja peleta "DRVOLUKS" D.O.O. Vojka
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.IP.cloudmosa.com.



+17 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji27.01.2017. u 21:48 - pre 88 meseci
Citat:
Viljuska1990:
@Drizzt Do Urden

Da li možete malo bolje i bliže samo da slikate onaj deo sa logom Enplus. Malo mi je nelogično da ga imaju. Koliko znam oni samo sertifikuju pelet od drveta. Morali bi da budu na listi.


Originalni post je od misa_c. On je kupio i slikao.
 
Odgovor na temu

Viljuska1990

Član broj: 330975
Poruke: 102
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji27.01.2017. u 21:55 - pre 88 meseci
@Drizzt Do Urden

Izvinjavam se. Moja greška. Sada sam video.

@misa_c
Da li možete malo bolje i bliže samo da slikate onaj deo sa logom Enplus. Malo mi je nelogično da ga imaju. Koliko znam oni samo sertifikuju pelet od drveta. Morali bi da budu na listi.
Proizvodnja peleta "DRVOLUKS" D.O.O. Vojka
 
Odgovor na temu

Nešoni
u jednoj banci
Banka

Član broj: 333678
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji27.01.2017. u 22:10 - pre 88 meseci
Malo sam besan jer izgleda da se Bioenergy point od pre tri godine jezivo pokvario. Naime tada sam isprobavao 3-4 vrste peleta i izabrao prethodnopomenuti kao najbolji. Od tada nisam eksperimentisao sa drugim markama (umoran sam od pokusaja istrazivanja svega i svacega u ovoj jeb.... Srbiji) S obzirom da veoma cenim ovaj forum i vase utiske kao nesto sto najdirektnije govori o kvalitetu peleta, izgleda da mogu da se grejem mnogo kvalitetnije nego sto sam radio ove zime a platio sam dobro letos (180 evra sa prevozom 7 paleta) U svakom slucaju u ume svih forumasa ovde prenecu vase utiske o kvalitetu peleta (kao moje naravno) Drakulicu licno (s obzirom da je clan upravnog odbora moje banke i vidjam ga 1-2 mesecno u liftu ili na sastanku - jako je pristupacan i otvoren za sve (i nepristojne primedbe) a mene budalu je zapamtio i uvek me pita kakav je pelet ove godine. A od mojih odgovora je rastao i rastao. U svakom slucaju mislim da je sramota da neko ko je ulozio toliku kintu u pelet (ne znam da li znate kupio je cca400 ha zemljista krajem 2015 negde na jugu i tu posejao neku "slonovsku travu - manje kaloricna nego bukva ali raste ko korov ne mozes da je zaustavis" koju koriste ostali u Evropi kao sirovinu za pelet (nemaju oni bukvu za secenje), kao sto zapoceh recenicu sramota je da i "kurta i murta" koji su ulozili visestruku manja sredstva imaju kvalitetniji proizvod nego on "kralj peleta" . Mislim zabole njega za moje misljenje ali svako normalan bi se malo zamislio a verovatno ce me ubuduce zaobilaziti sa likovanjem i pitanjima. A od proleca 2017, citam forum, probam i "kurtu i murtu" ali lopovima za gas se vise ne dam i sa njima ne pokusavam da se nosim. Sada ratujem protiv pohlepnih koji rade sa peletom. Inace ide toplije vreme, moj savet ne kupujte vise pelet, tu je struje - manje ce da vas izadje (viljuska ce da me nabode). Pozdrav svima, zenine butine su nezamenljivi izvor grejanja, al gde ces decu da metnes:)
 
Odgovor na temu

Miruda
Svuda po malo
Samozaposlen
Zemun

Član broj: 336003
Poruke: 289
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji27.01.2017. u 22:23 - pre 88 meseci
Citat:
Viljuska1990:
@Drizzt Do Urden

Izvinjavam se. Moja greška. Sada sam video.

@misa_c
Da li možete malo bolje i bliže samo da slikate onaj deo sa logom Enplus. Malo mi je nelogično da ga imaju. Koliko znam oni samo sertifikuju pelet od drveta. Morali bi da budu na listi.


pise da je EN A1 nisam misa ali sam uvecao sliku ;)
 
Odgovor na temu

Viljuska1990

Član broj: 330975
Poruke: 102
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji27.01.2017. u 23:23 - pre 88 meseci
Citat:
Nešoni:
Malo sam besan jer izgleda da se Bioenergy point od pre tri godine jezivo pokvario. Naime tada sam isprobavao 3-4 vrste peleta i izabrao prethodnopomenuti kao najbolji. Od tada nisam eksperimentisao sa drugim markama (umoran sam od pokusaja istrazivanja svega i svacega u ovoj jeb.... Srbiji) S obzirom da veoma cenim ovaj forum i vase utiske kao nesto sto najdirektnije govori o kvalitetu peleta, izgleda da mogu da se grejem mnogo kvalitetnije nego sto sam radio ove zime a platio sam dobro letos (180 evra sa prevozom 7 paleta) U svakom slucaju u ume svih forumasa ovde prenecu vase utiske o kvalitetu peleta (kao moje naravno) Drakulicu licno (s obzirom da je clan upravnog odbora moje banke i vidjam ga 1-2 mesecno u liftu ili na sastanku - jako je pristupacan i otvoren za sve (i nepristojne primedbe) a mene budalu je zapamtio i uvek me pita kakav je pelet ove godine. A od mojih odgovora je rastao i rastao. U svakom slucaju mislim da je sramota da neko ko je ulozio toliku kintu u pelet (ne znam da li znate kupio je cca400 ha zemljista krajem 2015 negde na jugu i tu posejao neku "slonovsku travu - manje kaloricna nego bukva ali raste ko korov ne mozes da je zaustavis" koju koriste ostali u Evropi kao sirovinu za pelet (nemaju oni bukvu za secenje), kao sto zapoceh recenicu sramota je da i "kurta i murta" koji su ulozili visestruku manja sredstva imaju kvalitetniji proizvod nego on "kralj peleta" . Mislim zabole njega za moje misljenje ali svako normalan bi se malo zamislio a verovatno ce me ubuduce zaobilaziti sa likovanjem i pitanjima. A od proleca 2017, citam forum, probam i "kurtu i murtu" ali lopovima za gas se vise ne dam i sa njima ne pokusavam da se nosim. Sada ratujem protiv pohlepnih koji rade sa peletom. Inace ide toplije vreme, moj savet ne kupujte vise pelet, tu je struje - manje ce da vas izadje (viljuska ce da me nabode). Pozdrav svima, zenine butine su nezamenljivi izvor grejanja, al gde ces decu da metnes:)


Svako ima svoj izbor. Niko nikog ne tera. Svakome je cilj da se što jeftinije i sa što većim mogućim komforom ogreje :) Ta "slonovska trava" je sigurno paulovnija. Brzorastuća vrsta. Sad je to valjda unosan biznis ko to gaji. Koliko sam ja nešto čuo, Drakulić je prodao Bioenergy point nekim bugarima, mada to nikako nije proverena informacija.

Proizvodnja peleta "DRVOLUKS" D.O.O. Vojka
 
Odgovor na temu

Viljuska1990

Član broj: 330975
Poruke: 102
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji27.01.2017. u 23:32 - pre 88 meseci
Citat:
Miruda:
Citat:
Viljuska1990:
@Drizzt Do Urden

Izvinjavam se. Moja greška. Sada sam video.

@misa_c
Da li možete malo bolje i bliže samo da slikate onaj deo sa logom Enplus. Malo mi je nelogično da ga imaju. Koliko znam oni samo sertifikuju pelet od drveta. Morali bi da budu na listi.


pise da je EN A1 nisam misa ali sam uvecao sliku ;)


Bitna je šifra koja stoji pored simbola. Tog proizođača nema na listi na sajtu Enplusa. Miriše mi na neku prevaru i vrlo lako mogu da se nađu na crnoj listi ENplusa ako nedozvoljeno koriste logo, ali da ne grešim dušu, voleo bih da to malo bliže da pogledam. Da li možete molim Vas taj deo sa logom malo bolje da slikate? Vrlo me to interesuje, a trebalo bi i sve njihove sadašnje i potencijalne korisnike jer je to vrlo ozbiljna stvar. Hvala unapred :)

Proizvodnja peleta "DRVOLUKS" D.O.O. Vojka
 
Odgovor na temu

koborjanos
mlađi referent u pemziji
štazi
Kovin

koborjanos
Član broj: 327553
Poruke: 436
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+60 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji27.01.2017. u 23:47 - pre 88 meseci


Da konačno pričamo o pravim stvarima!!!! Nek se javi neko ko je spalio neku količinu tog agropeleta.

Nešoni, nemoj pogrešno da me shvatiš, ali potpuno mi je sve jedno od čega Drakulić proizvodi pelet, sve dok on lepo gori, nema puno šljake i jeftin je. E sad pošto ove dve poslednje osobine nema, zaključak je jasan.

Slažem se da su gasadžije prevaranti. Pogotovu ovi veliki igrači, da ne odem sad u politiku. Ali sve dok mi je komfor u grejanju na gas veći nego na pelet, i jeftinije je, baš me zabole tukson, da izvinete na izrazu.

Idemo dalje.......................


Ferroli SUN P-7, Tam Štadler 25KW star 30 godina!! Naravno i protočni kotao na gas Beretta
 
Odgovor na temu

tomarko1411
Frigomehanicar
Beograd, Srbija

Član broj: 324514
Poruke: 87
87.116.180.*



Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji28.01.2017. u 08:36 - pre 88 meseci
Nisam spalio neku vecu kolicinu ali evo mog teksta sa drugog foruma

Evo malo rezultata na suncokret. Stvarno gori kao lud, i ne smrdi dok ne otvoris da vidis plamen, a i tada se oseca vrlo malo. Samo mislim da kod mene ( znaci u mom slucaju ) nece da radi. Mislim radi ali samo na vecim snagama, ali cim prebaci u manju ( modlacija pa ide u manje snage ) ide u gasenje. Mozda bi i radio, ali bi mi trebala velika podesavanja zasta stvarno vise nemam ni vremena ni zivaca...
Kotao ABC 26kw, gorionik ferroli sun p7, 4k mesni sa pogonom LK armature, regulacija TrmRglt by Zmajdin, kuca 140m2, bojler 80l, izolacija 5cm, PVC prozori, pumpa u radijatorskom i kotlovskom krugu.
 
Odgovor na temu

misa_c
Ugrinovci/Zemun

Član broj: 334110
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji28.01.2017. u 09:25 - pre 88 meseci
Posle jednog dana peleta od suncokreta iskustvo je sledeće: gori odlično, daje dobar plamen čak i na snazi gorionika1 (najmanjoj) .
Međutim da li zbog manjih dimenzija ili slabijeg presovanja posle nekoliko ciklusa paljenja pelet se zadržava na kosoj ploči pre silaska u gorionik
(feroli uređaj) i tu stvori čep i zaustavi snabdevanje peletom.Onda sledi skidanje creva za snabdevanje, vađenje peleta....... 3 puta juče
Danas sam ga pomešao sa drvenim peletom pa ću videti.
 
Odgovor na temu

misa_c
Ugrinovci/Zemun

Član broj: 334110
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji28.01.2017. u 09:30 - pre 88 meseci
Citat:
Viljuska1990:
Citat:
Miruda:
Citat:
Viljuska1990:
@Drizzt Do Urden

Izvinjavam se. Moja greška. Sada sam video.

@misa_c
Da li možete malo bolje i bliže samo da slikate onaj deo sa logom Enplus. Malo mi je nelogično da ga imaju. Koliko znam oni samo sertifikuju pelet od drveta. Morali bi da budu na listi.


pise da je EN A1 nisam misa ali sam uvecao sliku ;)


Bitna je šifra koja stoji pored simbola. Tog proizođača nema na listi na sajtu Enplusa. Miriše mi na neku prevaru i vrlo lako mogu da se nađu na crnoj listi ENplusa ako nedozvoljeno koriste logo, ali da ne grešim dušu, voleo bih da to malo bliže da pogledam. Da li možete molim Vas taj deo sa logom malo bolje da slikate? Vrlo me to interesuje, a trebalo bi i sve njihove sadašnje i potencijalne korisnike jer je to vrlo ozbiljna stvar. Hvala unapred :)

Realno čovek koji mi je prodao kaže da uglavnom radi preko računa. Iskreno nije mi ličilo ni na fabriku za proizvodnju ali ni na neku ozbiljnu firmu.
Pelet je u garaži odakle sam ga preuzeo, u tom momentu je imao možda nekoliko tona tamo.
Više mi izgleda da je u pitanju preprodaja.On ga isto loži i pokazao mi je kako gori u njegovoj peći.
Slikaću danas logo pa kačim sliku.
 
Odgovor na temu

tomarko1411
Frigomehanicar
Beograd, Srbija

Član broj: 324514
Poruke: 87
87.116.180.*



Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji28.01.2017. u 09:35 - pre 88 meseci
@misa_c
A da li ti je snaga 1 na feroliju fabricka ili si je korigovao. Ona je kod mene nekada 7.5kw nekada 9kw. I to je jako mala kolicina moja udje i sa ovim podesavanjima sada koja su za drveni pelet nece da radi kako treba. Kazem opet, mozda bi i radilo ali morao bi bas da se zezam sa podesavanjima.
Kotao ABC 26kw, gorionik ferroli sun p7, 4k mesni sa pogonom LK armature, regulacija TrmRglt by Zmajdin, kuca 140m2, bojler 80l, izolacija 5cm, PVC prozori, pumpa u radijatorskom i kotlovskom krugu.
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
185.81.138.*



+56 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji28.01.2017. u 09:38 - pre 88 meseci
Onomad mi je jedan proizvođač peleta (koji je zatvorio fabriku a i dalje je na listi-beli džakovi) rekao da je sertifikat oko 25k€ , gebi-u je to malom džepu tako da ne verujem da bi se igrao sa tim, velika je firma i širi se konstantno. Ovaj proizvod je kako vidim nov , a i onu listu ne verujem da baš ažuriraju svaki dan, onaj proizvođač je već imao sertifilat a pojavio se kasnije na listi. Logo će reći više o ovome. Jedino mi te dimenzije bodu oči, al definitivno ga probam kad budem mogao.
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

tomarko1411
Frigomehanicar
Beograd, Srbija

Član broj: 324514
Poruke: 87
87.116.180.*



Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji28.01.2017. u 09:39 - pre 88 meseci
I ja sam uzeo od istog coveka od kojeg si i ti. Covek je prodao sve. Sledeca tura mu stize 8.2. moze i na racun a i za kes rezervacija.
Kotao ABC 26kw, gorionik ferroli sun p7, 4k mesni sa pogonom LK armature, regulacija TrmRglt by Zmajdin, kuca 140m2, bojler 80l, izolacija 5cm, PVC prozori, pumpa u radijatorskom i kotlovskom krugu.
 
Odgovor na temu

koborjanos
mlađi referent u pemziji
štazi
Kovin

koborjanos
Član broj: 327553
Poruke: 436
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+60 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji28.01.2017. u 09:46 - pre 88 meseci
Sve u svemu zezancija i zay......ya. To bi možda moglo u nekim specijalnim gorionicima (neko je nekad pisao, češkim??). Ovako ne mere!!


I sve mi se javlja da je to ipak pelet za stočnu ishranu, bez obzira šta piše, samo "prepakovan" da liči na pelet za loženje. Manji prečnik!!
Ferroli SUN P-7, Tam Štadler 25KW star 30 godina!! Naravno i protočni kotao na gas Beretta
 
Odgovor na temu

Viljuska1990

Član broj: 330975
Poruke: 102
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji28.01.2017. u 10:17 - pre 88 meseci
Ne kažem da je to loš pelet. Daleko bilo. Ako su korisnici zadovoljni onda super. Meni bode oči taj logo. Em što nije drveni pelet (Enplus se odnosi za drveni pelet), prečnik je van standarda (5mm - 6mm, a mora da bude 6mm), pepeo koji je preko 2 - 5% (vrlo neodređen sadžaj sa količinom pepela van svakog standarda čak i debelo preko B). Jedino ako Enplus nije uveo i standardizaciju za agro pelet, ali koliko znam i kako piše kod njih, taj standard se odnosi isključivo na drveni pelet. Ne kažem da pelet bez sertifikata automatski mora da bude loš, čitao sam sinoć na internetu kako ga uglavnom hvale. Meni samo bodu oči prethodno navedene stvari.
Proizvodnja peleta "DRVOLUKS" D.O.O. Vojka
 
Odgovor na temu

sskaste
Zajecar,Serbia

Član broj: 327371
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji28.01.2017. u 10:19 - pre 88 meseci
pozdrav svima.
da vam dam temu za razmišljanje:
prošle godine sam vas pitao o grejanju na suvo zrno kukuruza.
u peći mbs 18 (čitaj 12) uspešno gorim pola bukovog peleta a pola suvog zrna kukuruza (130 E tona sadašnja cena ) dok je moj iz mog ambara, mene košta 80 e.
postiže 25% više kalorija i samim tim manju potrošnju.
nus proizvod na džak smese (pelet + kukuruz) jedna saka ugljenisanih zrna i malo više pepela
r a z m i s l i t e
 
Odgovor na temu

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji28.01.2017. u 10:24 - pre 88 meseci
Po Vojvodini se, kad je niska cena kukuruza, loži u pećima i ceo klip. Jeftinije je nego ugalj i drva.
Grehota, al je grehota za državu i cena kukuruza i za te pare seljaci ga ne daju.
Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1329250 | Odgovora: 2865 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.