Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Skala za temp. vode kod Golf 2 1.6benzin

elitemadzone.org :: AutoZone :: Skala za temp. vode kod Golf 2 1.6benzin

[ Pregleda: 3192 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

staka
zeljko stakic
sarajevo

Član broj: 18695
Poruke: 108
*.dynamic.telemach.ba.

ICQ: 110922895


Profil

icon Skala za temp. vode kod Golf 2 1.6benzin03.02.2013. u 16:05 - pre 136 meseci
Imam golf 2 ,1987,1.6,benzin.Od nedavno mi se skala za temp.vode zabije na maksimum.Odem kod majstora prvo smo mijenjali termostat,ali ono isto.Zatim su se kao malo potrudili pa su provjerili tecnost u boci,kako otvara ventilator hladnjaka,kako se zagrijavaju ona 2 crijeva i dosli do zakljucka da je to za elektricara,kao motor je OK,termostat otvara,i sto je istina,voda ne kljuca,iako je skala zakucala.Zamjenim termodavac na kojem je zuto crvena zica,ali cini mi se da je situacija bolja,ali opet imam veci otklon.Naime imao sam nekih poslova pa nisam mogao da malo bolje provozam auto,ali izgleda da je bolja situacija.
Medjutim hocu ovo da kazem.Dok nisam prije 3 mjeseca mjenjao termostat,kazaljka mi je znala u vecini slucaja biti na 2/3 polovine do lampice.Znaci nikad nije prelazila polovinu odnosno onu led diodu na skali na polovini.Mjenjanjem prvi put dolazi mi do toga da sad dobivam da mi kazaljka zna ici na svoje 2 debljine od pola i bolje mi je grijanje sad u kabini.Medjutim od neki dan imam problem sa zakucavanjem skale.ZANIMA ME OVO - ZA NORMALAN RAD I TERMOSTATA,TERMOPREKIDACA,TERMODAVACA K O L I K I BI TREBAO BITI OTKLON KAZALJKE NA SKALI
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Skala za temp. vode kod Golf 2 1.6benzin03.02.2013. u 16:34 - pre 136 meseci

Ja mislim da je normalan polozaj taj koji si opisao "do lampice". Ali cim navodis da ti je sad bolje grejanje u kabini, to ukazuje i na vece zagrevanje rashladne tecnosti, znaci da greje vise nego sto bi trebalo. Ali ne navodis kao se to ona "zakuca"...el se zakuca odjednom kad das kontakt, ili posle nekog struckanja na putu ili se postepeno penje kako se motor zagreva?
 
Odgovor na temu

edi maj
ing
sarajevo,bih

Član broj: 252809
Poruke: 312
92.36.214.*



+17 Profil

icon Re: Skala za temp. vode kod Golf 2 1.6benzin03.02.2013. u 17:47 - pre 136 meseci
Ako si već mjenjao termostat, mada ne znači da je ispravan s obzirom na današnji kvalitet dijelova, ja bih provjerio da li je normalan dotok vode na onom tankom prelivnom crijevu s vrha hladnjaka na ekspanzionu posudu. Dok je hladan motor, odvrni čep na ekspanzionoj posudi i vidi, čim upališ auto, da li baca normalan mlaz iz tog crijeva. Treba da ima stalan normalan dotok. Zna se začepiti crijevo ili izlaz iz hladnjaka i dešava se to što si opisao.
 
Odgovor na temu

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Član broj: 7761
Poruke: 3871
31.223.145.184



+334 Profil

icon Re: Skala za temp. vode kod Golf 2 1.6benzin03.02.2013. u 23:18 - pre 136 meseci
Da slucajno ne pokazuje i vise goriva?
Zna otici regulator napona ( ono sa tri nozice ) i onda se tako ponasa.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Skala za temp. vode kod Golf 2 1.6benzin

[ Pregleda: 3192 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.