Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aktuelna mlečna ujdurma

elitemadzone.org :: MadZone :: Aktuelna mlečna ujdurma

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 42195 | Odgovora: 178 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kaćunčica

Član broj: 271602
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2323 Profil

icon Aktuelna mlečna ujdurma19.02.2013. u 22:50 - pre 135 meseci
Može li iko pametan zaključiti o čemu se ovde radi? Da li neko hoće političke poene kroz potenciranje problema aflatoksina u mleku i eventualnu korist od uvoza mlečnih proizvoda ili je poenta da je opasnost realna i skoro nezaobilazna, a država je bezobzirno zapostavila problem zaraženog kukuruza jesenas i mleka danas?
"Ne teče reka, nego voda. Kao što ne prolazi vrijeme, nego mi"
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Aktuelna mlečna ujdurma19.02.2013. u 23:00 - pre 135 meseci
Ima i sličnih tema iz inostranstva, ne bih rekao da je izmišljena opasnost:

http://www.reuters.com/article...xin-iowa-idUSL2E8JVAJ220120831
http://www.dairyherd.com/dairy...Aflatoxin-alert-176594861.html

Citat:
Under guidelines from the U.S. Food and Drug Administration (FDA), certain types of animal feed can contain an aflatoxin concentration of up to 300 parts per billion (ppb). Human foods must contain less than 20 ppb, while the threshold for milk is even lower, at 0.5 ppb.

Aflatoxin can cause liver disease and is considered carcinogenic.
 
Odgovor na temu

bigkandor
Antispin Technologies

Član broj: 300656
Poruke: 252
*.yourproxyhost.com.



+228 Profil

icon Re: Aktuelna mlečna ujdurma19.02.2013. u 23:25 - pre 135 meseci
Nije nikakva ujdurma. U Srbiji nema ni elementarne kontrole i za ovo se ne bi saznalo nikad da nije "puklo" u Hrvatskoj.

Institucije zadužene za kontrolu ne rade svoj posao isto kao ni udruženje za zaštitu potrošača. Sve su to samo ikone koje služe politici tako da se kontroliše javnost i zataškava problem kao što se i sada pokušalo.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Aktuelna mlečna ujdurma20.02.2013. u 00:39 - pre 135 meseci
Pa jeste malo ujdurma.

Do pre dve godine je dozvoljena granica bila 0.5 mikrograma i tad je spuštena na 0.05. I sad je neko prešao malo tu novu granicu(i to u vrlo upitnoj laboratoriji i tek treba da se dokaže) i to maksimalno do 0.1 mikrograma i sad se tu diže tolika frka.

Ko kada bi mirko alvirko u SAT-u otkrio da nisov eurodizel ne ispunjava euro 5 nego euro 4 standard. Malo možda bude problema sa ubrizgavanjem al ništa što čišćenje dizni neće sprečiti.
 
Odgovor na temu

kaćunčica

Član broj: 271602
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2323 Profil

icon Re: Aktuelna mlečna ujdurma20.02.2013. u 01:32 - pre 135 meseci
Ali, kako je neko propisao standard 0.5 ili kasnije 0.05, ako to nema čime i gde da se kontroliše, nego uzorci treba da se šalju u Beč ili u Holandiju? Čemu služe te granice? I ako je bilo poznato kakav je poslenji rod kukuruza, zašto neko preventivno nije organizovao kontrolu, a i detoksikaciju stočne hrane, što kažu da su uradili Rumuni?

Moja prva opcija (da je priča naduvana iz političkih interesa nekog vojvođanskog opozicionara) izvučena je iz reakcija-komentara na tekstove koji se bave ovom temom.
"Ne teče reka, nego voda. Kao što ne prolazi vrijeme, nego mi"
 
Odgovor na temu

bigkandor
Antispin Technologies

Član broj: 300656
Poruke: 252
*.yourproxyhost.com.



+228 Profil

icon Re: Aktuelna mlečna ujdurma20.02.2013. u 06:46 - pre 135 meseci
A ko je našao da su mleko i dizel u istoj ravni pa da se porede kao čišćenje dizni?
 
Odgovor na temu

milosmalic
Programer - Team Lead & Competence
Coach, Mogul, Beograd
Beograd

milosmalic
Član broj: 268996
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mogul.com


+143 Profil

icon Re: Aktuelna mlečna ujdurma20.02.2013. u 07:11 - pre 135 meseci
Mene ne bi iznenadilo da raščišćavaju prolaz za Monsanto. Neko će da kaže na kraju: "Ljudi, ako mislite da se spasete aflatoksina ima onaj genetski modifikovani kukuruz koga to ne napada. Ili barem Monsanto da nam proda neki fungicid da prskamo kukuruz."
Ruska Borilačka Veština "SISTEMA", klub Hrast, Beograd

Upis na Ruski Sistem
http://www.sistemasrbija.rs/no...mu-u-beogradu-sezona-2012-2013
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9507
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Aktuelna mlečna ujdurma20.02.2013. u 07:11 - pre 135 meseci
Vukajlija

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Aktuelna mlečna ujdurma20.02.2013. u 07:35 - pre 135 meseci
Citat:
milosmalic: Mene ne bi iznenadilo da raščišćavaju prolaz za Monsanto. Neko će da kaže na kraju: "Ljudi, ako mislite da se spasete aflatoksina ima onaj genetski modifikovani kukuruz koga to ne napada. Ili barem Monsanto da nam proda neki fungicid da prskamo kukuruz."


Zavera
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
2001:8c8:0:130:.*



+1365 Profil

icon Re: Aktuelna mlečna ujdurma20.02.2013. u 08:20 - pre 135 meseci
^Hebote, ni prvu stranicu nismo popunili a da CIA i Vatikan nisu osumnjičeni! Pa ovo je spektakl!
Ima li kraja nesvijesti?!
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

milosmalic
Programer - Team Lead & Competence
Coach, Mogul, Beograd
Beograd

milosmalic
Član broj: 268996
Poruke: 4
82.117.199.*

Sajt: www.mogul.com


+143 Profil

icon Re: Aktuelna mlečna ujdurma20.02.2013. u 08:56 - pre 135 meseci
Ja sam samo napisao da me ne bi čudilo da se to dogodi. I ne mislim da bi u tom slučaju bilo pitanje zavera već "generisanja potražnje".

E sad to što ste vi trigger happy pa u svemu vidite da drugi vide zaveru, govori o vama dosta. To mu dođe kao odnos homofoba prema sopstvenoj homoseksualnosti.
Ruska Borilačka Veština "SISTEMA", klub Hrast, Beograd

Upis na Ruski Sistem
http://www.sistemasrbija.rs/no...mu-u-beogradu-sezona-2012-2013
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Aktuelna mlečna ujdurma20.02.2013. u 09:05 - pre 135 meseci
^^Nije šija nego vrat Problem sa alfatoksinima imaju i u Americi, pa ne vidim da preporučuju Monsanto kao spas, to jedino ovde valjda. Tamo se preporučuje - gle čuda - da se vlažan kukuruz bolje osuši

http://www.dairyherd.com/dairy...Aflatoxin-alert-176594861.html
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Aktuelna mlečna ujdurma20.02.2013. u 09:21 - pre 135 meseci
Opcija sa Monsantom svakako da zaslužuje dužnu pažnju pogotovu što je u Vojvodini prilično jak lobi oličen u Miškecu, Koletu, Matijeviću i ostalim "kederima" zaduženim za realizaciju takve jedne pošasti, međutim s druge strane imamo objektivnu realnost oko buđavog kukuruza iz prošlogodišnje berbe i tu je država u potpunosti zakazala sa svojim mehanizmima (ako uopšte i postoje) sprečavanja ulaska takvog kukuruza u lanac ishrane.
Ne zavaravajmo se, obelodanjivanje situacije sa mlekom i mlečnim proizvodima je SAMO vrh ledenog brega, imajući u vidu kao prvo u koje sve sekundarne proizvode mleko ulazi kao sirovina, i već je u te proizvode implementirano, a drugo, gde se sve još kukuruz koristi kao sirovina za direktnu ljudsku ishranu.
Mislim da je blago rečeno da je u pitanju diverzija neslućenih razmera gde postoje svi uslovi za uvođenje prekih sudova i streljanja odgovornih na licu mesta.
Da se ovako nešto u Japanu desilo njihov ministar poljoprivrede bi javno izvršio sepuku.
Od ovih naših mufljuza nećemo dočekati ni ostavku, dokle god narod ne uzme zakon u svoje ruke.
A tu smo, jako blizu toga.
Da, zaboravio sam reći, ovaj mufljuz od ministra je garant pio mleko iz zrenjaninske mlekare, jer jedino trenutno zadovoljava sve standarde.
 
Odgovor na temu

kaćunčica

Član broj: 271602
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2323 Profil

icon Re: Aktuelna mlečna ujdurma20.02.2013. u 09:29 - pre 135 meseci
I, dobro, prirodno bi bilo pitanje - Šta ćete da radite kad pročitate ovako nešto?

http://www.blic.rs/Vesti/Drust...eko-i-kako-deluje-na-organizam

Ignorisaćete stvar sa stavom: ionako ga u svemu ima, pa se hranim (moja porodica i ja) kao i dosad, ili ćete birati proizvode onih, za koje je objavljeno da su aflatoksini u manjem prekoračenju, ili ćete potpuno zaobilaziti sve mlečne proizvode? Kako treba da se ponašaju roditelji male dece?
"Ne teče reka, nego voda. Kao što ne prolazi vrijeme, nego mi"
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Aktuelna mlečna ujdurma20.02.2013. u 09:51 - pre 135 meseci
Mleko ću sigurno zaobilaziti, mada ga i ne pijem nešto puno. Mlečni proizvodi... možda se orijentišem na mađarske sireve, u tekstu piše da je tamo dozvoljena vrednost 0
 
Odgovor na temu

bigkandor
Antispin Technologies

Član broj: 300656
Poruke: 252
*.yourproxyhost.com.



+228 Profil

icon Re: Aktuelna mlečna ujdurma20.02.2013. u 09:58 - pre 135 meseci
Citat:
Tyler Durden:

ni prvu stranicu nismo popunili a da CIA i Vatikan nisu osumnjičeni!

Jašta! Nego kakvo mleko su pili četnici i partizani?


Citat:
Vasastajić:

postoje svi uslovi za uvođenje prekih sudova i streljanja odgovornih na licu mesta.

Ne znam šta bi ti sad hteo. Da država propadne? I to u momentu kad se vodi odsudna bitka za Kosovo!

Citat:
Vasastajić:

Od ovih naših mufljuza nećemo dočekati ni ostavku, dokle god narod ne uzme zakon u svoje ruke.
A tu smo, jako blizu toga.

Nek se narod strpi još malo. Važno je da se okupimo oko vodja da nam država ne propadne.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.reverse.sattrakt.net.



+363 Profil

icon Re: Aktuelna mlečna ujdurma20.02.2013. u 10:04 - pre 135 meseci
@bigkandor

"odsudna bitka za Kosovo"? O cemu ti pricas? Kosovo je odavno izgubljeno. Mi u Srbiji imamo samo one koji se smenjuju na vlasti da bi se materijalno okoristili i koji znaju samo da zamazuju oci gradjanima Srbije i prave se da nesto kao rade. Ne radi niko nista.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Aktuelna mlečna ujdurma20.02.2013. u 10:14 - pre 135 meseci
Prvo što bi trebalo uraditi u ovakvoj jednoj situaciji je detoksikacija organizma zeolitom recimo, ima ga na tržištu, time bi se poprilično uticalo na posledice koje bi toksin imao na organizam, a dokle god je situacija pod uzbunom, trebalo bi zeolit i preventivno uzimati, jer definitivno ne možemo znati u kojoj hrani je sve afla toksin završio.
Prof.dr.Ajdačić je svojevremeno vršio neka ispitivanja dejstva magnezijuma na teške metale i radionukleide, koja nažalost, nisu bila do kraja završena, ali je bilo pozitivnih rezultata u smislu svojstva magnezijuma da za sebe vezuje teške metale i radionukleide i da ih tako spreči da uđu u ćelijski metabolizam.Magnezijum je takođe pokazao svojstvo da za sebe vezuje i razne toksine, pa u tom smislu bi ga trebalo i u ovom slučaju suplementirati, pogotovu što je zbog savremenog načina proizvodnje hrane akutno deficitaran.
Da je vreme došlo, i to poslednje, da narod ovoj vlasti JASNO dá do znanja da ovakav javašluk i lopovluk više neće trpeti, mislim da to ne moram posebno da apostrofiram.

Pa pobogu, decu nam truju!

fanfon, gotovo sam siguran da bigkandor namerno nije apostrofirao sarkazam.
 
Odgovor na temu

bigkandor
Antispin Technologies

Član broj: 300656
Poruke: 252
*.yourproxyhost.com.



+228 Profil

icon Re: Aktuelna mlečna ujdurma20.02.2013. u 10:46 - pre 135 meseci
Citat:
fanfon:

Kosovo je odavno izgubljeno.

Nije, zna se gde je! Kosovo je na putu u EU. To treba sprečiti.


Citat:
fanfon:

znaju samo da zamazuju oci gradjanima Srbije

Ovi ne znaju. Procurelo mleko.


Citat:
fanfon:

prave se da nesto kao rade.

Ne prave se nego reklamiraju neke proizvodjače mleka. Bilo na TV.
 
Odgovor na temu

kaćunčica

Član broj: 271602
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2323 Profil

icon Re: Aktuelna mlečna ujdurma20.02.2013. u 12:18 - pre 135 meseci
E, pa g-dine @bigkandor, postajete moj omiljeni ES-lik! Bez obzira na kandorusa
"Ne teče reka, nego voda. Kao što ne prolazi vrijeme, nego mi"
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Aktuelna mlečna ujdurma

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 42195 | Odgovora: 178 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.