Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!

elitemadzone.org :: AutoZone :: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 39126 | Odgovora: 193 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!20.02.2013. u 17:41 - pre 136 meseci
Stvarno mi niste jasni svi skupa.....

Ako nigde ne pise da je odredjen parking rezervisan samo za stanare zgrade ili ako stanar ne placa iznajmljivanje parking mesta , onda je slobodno parking mesto isto toliko njegovo koliko i bilo kog slucajnog prolaznika koji tu zeli da se parkira.

 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!20.02.2013. u 18:06 - pre 136 meseci
I naravno ,kada se filozofira kao ti sada,za tim volanom je isti takav kome nije jasno kako je jednostavno
biti kulturan i malo pratiti i ostale ucesnike u saobracaju.I kada jedan kazen,niste mi jasni,a ti jasni su u vecini
rezultat je, ja sam brzi za parkiranje,a ti se nerviraj.

P.s.Naravno ima tu i malo od red devila i laznog moralisanja.
 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 901
77.243.16.*



+288 Profil

icon Re: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!20.02.2013. u 18:48 - pre 136 meseci
Citat:
sasa022:
Stvarno mi niste jasni svi skupa.....

Ako nigde ne pise da je odredjen parking rezervisan samo za stanare zgrade ili ako stanar ne placa iznajmljivanje parking mesta , onda je slobodno parking mesto isto toliko njegovo koliko i bilo kog slucajnog prolaznika koji tu zeli da se parkira.





Saobracajna kultura je izgleda misaona imenica i za tebe i za mnoge ostale.

 
Odgovor na temu

mozdasamjaamozdainisam

Član broj: 274672
Poruke: 341
*.upc-a.chello.nl.



+191 Profil

icon Re: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!20.02.2013. u 19:45 - pre 136 meseci
Upravo to, saobracajna kultura iliti nedostatak iste. Na zapadu, cim primete da se neko pozicionirao (i jos dao zmigavac) za parking mesto, tu nema vise razmisljanja, a kamoli kakvog crnog ubacivanja tek tako na parking mesto (Srbi koji zive u inostranstvu su naravno vrlo cesto izuzeti ovih pravila, jer su jelte povukli svoju 'kulturu' sa sobom). Srecom pa su u debeloj manjini u odnosu na ostatak normalnog sveta. Takodje, ono sto sam primetio jeste da je (makar u Beogradu) skoro pa zlocin prosetati se 200 metara do sledeceg parking mesta, sacuvaj me Boze da moram da pesacim, pa zasta sam kupio kola. Po mogucstvu, kad bi sa istima i u kafic mogao da udjem, milina!
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!20.02.2013. u 20:27 - pre 136 meseci
Opalis mu srafcigerom po jedno pola metra veliko i dobro urezano "X" na svim vratima, krilima i haubama ukljucujuci i krov, ukupno 11 komada, tako da mora da farba cijeli auto ... cca 1.500€ a i smanjena mu je vrijednost vozila nekoliko hiljada zbog toga...
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
212.200.34.*



+370 Profil

icon Re: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!20.02.2013. u 20:31 - pre 136 meseci
Ćelavac je ima pravo prvenstva prolaza išao pravo ili skratao udesno na parking.
Ne razumem šta tu nije jasno?

Šta da je bilo neko vozilo iza ćelavca?
Ćelavac te propusti, a ovaj iza krene da obilazi ćelavca i odvali te sa boka.
Ko bi onda bio kriv za udes?
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!20.02.2013. u 21:10 - pre 136 meseci
Citat:
mozdasamjaamozdainisam: ...
.. Takodje, ono sto sam primetio jeste da je (makar u Beogradu) skoro pa zlocin prosetati se 200 metara do sledeceg parking mesta, sacuvaj me Boze da moram da pesacim, pa zasta sam kupio kola. Po mogucstvu, kad bi sa istima i u kafic mogao da udjem, milina!

Nije problem prosetati se ni vise od 200 metara. Problem je da ako "promasis" parking mesto iz bilo kog razloga to uzrokuje viznju/kruzenje od 'mnogo vremena' i nerviranja jer je slobodno parking mesto prava misaona imenica za vreme radnog vremena u Beogradu. Nekada je to bio slucaj samo u krugu dvojke, vec godinama je tako skoro u svim delovima grada, a narocito u opstinskim centrima. I kad se tome doda vremensko ogranicenje koje je veoma malo u crvenoj zoni (i moras da se isparkiras, moras jer sledi kazna, moras da se isparkiras bez obzira sto bi platio "sledecu turu parkiranja"...) onda je nervoza i hajducija/otimanje/uskakanje... razumljivo, opravdano ili ne ali razumljivo sigurno.

Zato godinama vec ako nesto moram da obavim u gradu, sto podrazumeva kratko parkiranje (pa tako nekoliko puta) vec pre polaska pocinje da radi adrenalin, nesvesno i tesko je to drzati pod kontrolom.

Pa onda varijanta kad mi neko parkira ispred garaze, pa kad parkira tacno na prolaz iako je ogromnim belim masnim slovima napisano - PROLAZ - tako da niko iz drugog reda na parkingu kao i niko ko ima garazu ne moze da udje/izadje SATIMA - ko moze da bude protiv resenja koje je dao @Nocni pre par postova, ko? Kultura? Na kulturu se odgovara kulturom. Kako se odgovara na nekulturu? Kulturom? Aha, secam se! I tako...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!20.02.2013. u 21:24 - pre 136 meseci
http://www.pressonline.rs/info...kao-na-smrt-zbog-parkinga.html


http://www.mondo.rs/s235647/In...ga_policajac_ubio_dvojicu.html


http://www.index.hr/vijesti/cl...zatvora-pravomocno/658697.aspx







...
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!20.02.2013. u 21:47 - pre 136 meseci
Iz ovoga se i finalno izvlaci pouka,AKO JE PARKIRAO,IDEMO DALJE.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!20.02.2013. u 22:00 - pre 136 meseci
Jok more. Iz ovih linkova, iz prvog sigurno!, se izvlaci zakljucak - ljudska glupost je bezgranicna. Ubiti bilo koga osim u 'najkrajnjijoj' nuzdi u odbrani licnog golog zivota je van svake pameti uzimati u obzir kao primer bilo cega sto ima i najmanju dodirnu tacku sa normalnoscu.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!20.02.2013. u 22:39 - pre 136 meseci
Prvi je beogradski i to sa TAKSISTOM.Zivotinja bez mozga.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!20.02.2013. u 23:24 - pre 136 meseci
Zamisli kakav stres dozivljava svakodnevno taj taksista u saobracaju... Pored toga taksista ga je udario ne sa namerom da ga ubije. I ne znamo pravu istinu. Da li je sigurno taj ubijeni bio skroz neduzan i nije izazvao tucu? Ne bih se kladio u to... No naravno za ubistvo nema opravdanja...
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
95.180.76.*



+76 Profil

icon Re: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!20.02.2013. u 23:55 - pre 136 meseci
Citat:
CoyoteKG:
hehe, ajd zamisli da je obratna situacija, da se on tom celavom glavonji ubacio tako "jer je imao pravo prvenstva"...


Upravo se o tome radi u postu, nije bitna situacija, nego takvi ljudi, kako sa njima izaci na kraj. Kako tom magarcu pokazati da je nekom poremetio dan, nedelju, zivot, usao mu u traku na milimetar bez migavca, udario ga dok je hteo iz leve trake da skrene u desnu ulicu, da je tako izleteo u preticanje u suprotnom smeru da si se sklonio u jarak i ostao u kolicima...zbog tog magarca koji to ne shvata da neko jos zivi i dise sem njega...

KAKO TO DOKAZATI BUDALI i KAKO MU POKAZATI???

P.S. ovo sa uljem od menjaca je skuplja varijanta, jogurt uvece odlicno radi posao po soferci do ujutru, niti ga mozes oprati niti podleze zameni, a opet nisi morao da mu lomis i da se cuje po ulici
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!21.02.2013. u 00:26 - pre 136 meseci
Citat:
CoyoteKG: Zamisli kakav stres dozivljava svakodnevno taj taksista u saobracaju...

A zamisli koliki stres on drugima pravi. Ako je i jedna vrsta u BG saobracaju simbol multilevel imbecila oni se uz vozace lakih dostavnih vozila savrseno uklapaju
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!21.02.2013. u 00:45 - pre 136 meseci
A vi samo nabrajajte ideje kojih će neko da se seti kada ne bude trebalo.

U Beogradu ne postoji saobraćajna kultura, i to je to. Kao i sve ostalo, to nam je ostalo u amanet od turaka, opšta nekultura, koja se samo modernizuje i prilagođava.

U saobraćaju sam pošten i obazriv do drugih, i is*izdim ako neko svoju nekulturu primenjuje na meni. Ne znam kako bi reagovao u datoj situaciji, plašim se ne razumno.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!21.02.2013. u 06:26 - pre 136 meseci
Citat:
codeNO:
Kako tom magarcu pokazati da je nekom poremetio dan, nedelju, zivot, u...


E, to je prava stvar.
Kad ti neko "poremeti dan" zbog ovakvih stvari, onda znas da si trso.

Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

3OHA
Zoran Gebec
Stepa - NS

Član broj: 304364
Poruke: 6



+12 Profil

icon Re: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!21.02.2013. u 08:09 - pre 136 meseci
Nekultura i bahatost je glavni problem vecine u nasem drustvu.
Da li to treba da nas bas toliko nervira, ocigledno ne treba, jer nam je svakako zivot i bez saobracaja dovoljno stresan.

Vidim raznih ideja, dosta konstruktivnih :)

Ja sam reagovao tako sto sam rekao da to nije u redu, i nastavio svojim putem.
Mene je iznervirala njegova bahatost da i pored toga sto je uleteo, izasao je iz kola sav nabedjen i besan.
Krenem da razmisljam dokle vise tolerisati kretene?
I shvatim, meni takve stvari ama bas ne trebaju u zivotu.

U sustini tu se sve svodi na 2 izbora, nastaviti se sa budalom i doci do ko zna kakve situacije(ne znas sta sve moze da mu padne na pamet) ili nastaviti svojim putem.

Divlji zapad!
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.95.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!21.02.2013. u 09:19 - pre 136 meseci
šta god da uradio, poenta je da se ne nerviraš i da više ne razmišljaš o tome.
Dakle, mogao si da ga propustiš ili da ga prebiješ - svejedno - samo je bitno da posle toga uopšte ne razmišljaš o tome, odmah da zaboraviš na sve.

Jedino ako odmah zaboraviš i ne razmišljaš više o takvim događajima, jedino tada si pobednik :)
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!21.02.2013. u 14:25 - pre 136 meseci
Citat:
Flo33: A vi samo nabrajajte ideje kojih će neko da se seti kada ne bude trebalo.
...

Sa ovim se slazem, skroz!

Citat:
Flo33:...
U Beogradu ne postoji saobraćajna kultura, i to je to. Kao i sve ostalo, to nam je ostalo u amanet od turaka, opšta nekultura, koja se samo modernizuje i prilagođava.
...

Ovo je apsolutno bespotrebno. Spada u formu modernog pljuvanja po Beogradu i Srbiji generalno i ma koliko se velikom broju ljudi to svidja samo je izraz nekulture kad se generalizuje tako nesto.

Ja imam prilicno godina i rodjen sam u Beogradu a naucio sam da vozim automobil (tadasnji Fića) kad sam jedva mogao da pritisnem pedalu kvacila do kraja i sa dva jastuka za ledjima ... i odlicno poznajem saobracaj u mom gradu. Ranije nije bilo tako kako ti pricas. Sedamdesetih i osamdesetih godina nije bilo ni N od danasnje nekulture na ulicama, u saobracaju. Bukvalno kao da se radi o dva grada na razlicitim kontinentima! Tako da argument "amanet od turaka" nema nikakve veze jer bi i tih godina bilo kao i sada - a nije - razlika je kao doope i glava!

Naravno, tih godina je bilo neuporedivo manje automobila, saobracaj se neuporedivo lakse odvijao, pesaka je bilo takodje neuporedivo manje, parkiranje u najuzem centru grada je bilo milina u odnosu na danas, parking mesta, besplatnih!, je bilo u izobilju... Sve to sto je danas vise je uslovilo i promenu ponasanja za volanom. Beograd jednostavno nije u stanju da podnese broj vozila u njemu, fizicki je nemoguce da se izbori sa tolikim brojem automobila u svakodnevnom saobracaju jer beogradske saobracajnice nisu projektovane za toliki broj vozila. A i sama konfiguracija terena pravi dodatne poteskoce. Naravno, nista od toga nije i ne treba da se uzima kao opravdanje za bezobraznost, bahatost... i nekulturu za volanom - ali koristiti svaku priliku pa sad i nekulturu za volanom radi blacenja naroda, generakno, nema nikakvog smisla.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!21.02.2013. u 14:48 - pre 136 meseci
Citat:
Sceka: ali koristiti svaku priliku pa sad i nekulturu za volanom radi blacenja naroda, generakno, nema nikakvog smisla.

Pa ko je tacno kriv za nekulturu za volanom ako nije narod?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 39126 | Odgovora: 193 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.