Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

alarm pri radu gorionika

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: alarm pri radu gorionika

[ Pregleda: 2776 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

aleksran
Aleksandar Rankovic
procenitelj steta na mot.vozilima
Delta Generali Osiguranje
Valjevo, Srbija

Član broj: 313000
Poruke: 1
*.adsl.verat.net.



Profil

icon alarm pri radu gorionika11.03.2013. u 20:00 - pre 135 meseci
Pozdrav svima. Nov sam na ovom forumu, a nov sam i u koriscenju peleta za grejanje. Imam gorionic Elmec, ugradjen u Megalov kotao star 12 godina, snage 50kW. Grejem oko 200 kvadrata skoro sasvim izolovanog prostora (kuca je na tri etaze, izolacija 5 cm stiropor, krov mineralna vuna 10 cm, stolarija uglavnom pvc - imam jos nesto malo drvenih prozora). Dimnjak je fi 200 sa spoljne strane kuce visok 11 m. Kupio sam pelet Gottapellet iz Bajine Baste. Imam problem jer mi gorionik cesto prijavljuje gresku ''alarm - nema goriva''. Menjao sam parametre dotoka peleta, brzinu ventilatora, temperature gasenja i paljenja, ali kako god namestim on radi par dana (nekad veze dva do tri dana) bez greske, pa potom u jedno danu setiri pet puta izbaci gore navedenu gresku. Citao sam postavke koje ste stavljali na forum za ovaj gorionik i po tome sam radio. Buni me sto u meniju imam stvari kao sto su vreme provere plamena i stepeni provere plamena koje su trenutno na nuli. Ima li ko kakve preporuke za ovo. Ne znam da li imam foto celiju. Ne znam ni kako da proverim. Serviser mi je jednom rekao da ovaj gorionik (navodno novije generacije nema sondu za merenje temperature dimnih gasova vec meri temperaturu lozista. Trenutno su mi temp. paljenja i gasenja 60 stepeni. Zadnjih mesec dana sam ih menjao u rasponu od 30 do 70 stepeni skoro svaki dan. Gorionik se ponasa isto, tj radi kada hoce i izbacuje alarm kada hoce. Kada radi plamen je intenzivan i zute boje sa vrlo malo iskrica. Zahvalan sam za svaku sugestiju na podesavanje parametara gorionika
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: alarm pri radu gorionika

[ Pregleda: 2776 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.