Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomozite maloj Tijani Ognjanovic

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 209744 | Odgovora: 744 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic20.11.2013. u 09:14 - pre 126 meseci
Ni jedan od izgovora Ognjanovica mene nije ubedio u njihovu iskrenost.

Sto bi rekli u NS jednostavno su ih ukebali i sad oni krecu sa nemustim objasnjenjima. Naravno da neki novinar nije pokrenuo ovu aferu niko jos ne bi znao sta se desava. Njihova prica o ostavinskoj raspravi takodje je smesna. Par dana posle Tijanine smrti oni su samo trebali izaci u javnost i zamoliti sud da sto pre pokrene ostavinsku. Sta je problem izvuci jednu fasciklu umesto druge ?

A sto je najgore jedan deo novca, jedan ogroman deo novca, uopste i nije predmet ostavinske rasprave. Slazem se da mama Ognjanovic ne moze bas tako da uzme par stoiljada evra i deli, ali zaboga ona jos od maja cuti o tome. Vrlo cudno.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic20.11.2013. u 14:59 - pre 126 meseci
Citat:
Ivan Dimkovicbrati paznju na rec "namenski".

Prema tome, svako ko je na osnovu ove molbe (a pretpostavljam ni da molbe u drugim medijima nisu bile drugacije) ulozio novac je to uradio pod premisom da pare daje namenski za cilj lecenja Tijane Ognjanovic.

Nema potrebe za nikakvim "tripovanjem". Osim ako ne zivis u nekom paralelnom univerzumu u kome su Ognjanovici trazili pare za nesto drugo.

Jasno je da ti imas odredjeno misljenje o donacijama te o pravima i obavezama vezanih za iste. To je tvoje pravo i niko ti ga ne moze osporiti. Ali gadjati druge ucesnike diskusije ad-hominem "argumentima" da se "tripuju" pored ociglednih cinjenica koje govore suprotno nije za ovaj forum vec za kafanu.



Obracam paznju itekako, pise da je namenski otvoren racun na ime Tijane, ne da je otvoren "namenski racun", u skladu sa definicijom koju propisuje zakon o humanitarnim fondovima (koji su btw udruzenja gradjana i ne mogu imati racune na licno ime). Jel sad malo jasnije? Dakle, pod kakvim god ubedjenjem da su ljudi uplacivali pare na taj racun, uplacivali su na LICNI RACUN, nista drugaciji od onog koji ja imam, ili koji ti imas. Taj racun naravno ima neku namenu, ja mojim placam racune, vervoatno i ti tvojim, ali to nije humanitarni namenski racun. Samim tim po slovu zakona su Obradovici, ili jos precizinije pokojna Tijana, zapravo duzni da plate porez na svaki dinar koji je uplacen na taj racun, bez obzira na to sto je potrosen na lecenje. Da je propisno registrovan humanitarni fond, taj fond bi imao i osnivacki akt koji bi propisivao sta se radi sa ostatkom para po zavrsetku rada fonda, ali posto nije namenski racun vec licni racun pare ce pripasti zakonskim naslednicima pokojne Tijane, po obavljenoj ostavinskoj raspravi. Ukoliko je neke prevare bilo, ona mzoe da se pokazuje i dokazuje oko toga da su Obradovici navodili ljude da uplacuju pare na namenski racun koji to nije, radi prevare i utaje poreza. Srecno sa time.

Drugo, ljudi se tripuju, i tripuju gadno. Cak iako izignorisemo ovo sto sam napisao u prvom pasusu, jer se to generalno igrorise kod nas jer ocigledno glas naroda odlucuje pravni status nekog racuna, i ako vec citiramo web history, citirajmo dalje: "molimo Vas da u skladu sa mogucnostima pomognete nasoj cerki Tijani...". Jel pise tako ili ne pise? Da li pise "molimo vas da pomognete nasoj cerki pa cemo sve sto pretekne da damo nekom drugom" ili bilo koja druga formulacija koja bi dala bilo kakvu naznaku da su te pare za bilo koga drugoga sem Tijane? Nisu, dakle ljudi zamisljaju ono sto ne postoji jer im tako odgovara, dakle ljudi se tripuju. Ako p=>q i ¬q, onda ¬p. Modus Tolens, druze. QED. Samo mislim ad nema potrebe da to dokazujem, jer ljudi to kapiraju vrlo dobro, i to ih zulja, i onda traze sebi slicne da se oganizuju u copore i tako dobiju po svome. Dakle, nisam rekao nista sto nije istina, ma koliko to vas dalje zuljalo.


I po cemu je ad hominem reci nekom ko se tripuje da se tripuje? Jos malo pa necu smeti da kazem pusacima da su narkomani da im se senzibiliteti ne bi poremetili... Mojne me te vox populi price, ne lozim ti se ja mnogo na to.
Kao sto sam rekao pre, ponovicu opet, ako vam je sve ovo vazno i odredjuje ko ce te biti sutra, onda nemojte ni da dajete pare nikome, meni ni iz dzepa ni u dzep, zatvorite se u svoj mali paranoicni svet i ne dajte nikom da vas prevari, tu ste najsigurniji... U medjuvremenu mozete nekog da obesite na trgu, ili cime se vec gomila zabavlja kad su joj senzibiliteti uzdrmani.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic20.11.2013. u 17:11 - pre 126 meseci
Citat:
I po cemu je ad hominem reci nekom ko se tripuje da se tripuje?

mmix (b'ate), ti si se istripovao samo tako. Prosto postaje mucno citati postove...

I da, ako neko da pare u humanitarne svrhe - taj neko ocekuje da se te pare tako i potroshe.
Nista vishe i nista manje. Sve ostalo je prevara (ako nista drugo onda moralna), i to ona najbednija - koja izaziva opravdan revolt. Ali valjda je u tom nekom tvom svetu to sasvim normalna, moralno ispravna pojava, koja ne zavredjuje paznju i osudu.
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic20.11.2013. u 18:06 - pre 126 meseci
Citat:
mmix:Modus Tolens, druze. QED.
I po cemu je ad hominem reci nekom ko se tripuje da se tripuje? Jos malo pa necu smeti da kazem pusacima da su narkomani da im se senzibiliteti ne bi poremetili... Mojne me te vox populi price, ne lozim ti se ja mnogo na to.
Kao sto sam rekao pre, ponovicu opet, ako vam je sve ovo vazno i odredjuje ko ce te biti sutra, onda nemojte ni da dajete pare nikome, meni ni iz dzepa ni u dzep, zatvorite se u svoj mali paranoicni svet i ne dajte nikom da vas prevari, tu ste najsigurniji... U medjuvremenu mozete nekog da obesite na trgu, ili cime se vec gomila zabavlja kad su joj senzibiliteti uzdrmani.
Da li zaista misliš da tvoje reči imaju veći smisao ako ih dopunjuješ latinskim izrazima?
Da li se zaista osećaš bolje ili vrednijim kad oponente predstavljaš paranoičnom gomilom/čoporom?


Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic28.11.2013. u 14:52 - pre 126 meseci
Otvoreno pismo Sanji Ilić, "novinarki“ "Kurira“
| Dušan Mašić, novinar, Autor je menadžer Poslovnog razvoja BBC WS za Bliski istok i Zapadnu Aziju

Link ka pismu...

- Deo iz pisma:

Citat:
Ono što si ti uradila, čak i da su ti namere bile najbolje, je sledeće: 1) Stavila si porodicu Ognjanović na stub srama i izložila ih najgrubljim pretnjama i uvredama, 2) Povredilila si sve koji su želeli da zadrže Tijanu u najboljoj mogućoj uspomeni i 3) Prekinula si i obesmislila svaku buduću akciju prikupljanja novca za neko bolesno dete. I sve to na osnovu, kako sada stvari stoje, potpuno POGREŠNE informacije.


- Moj komentar je da se potpuno slazem sa ovim pismom, do poslednjeg slova.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic28.11.2013. u 15:51 - pre 126 meseci
Citat:
Sceka: - Moj komentar je da se potpuno slazem sa ovim pismom, do poslednjeg slova.

A zasto se slazes sa njim do poslednjeg slova? Sta je on to napisao, pa da izazove takvu tvoju reakciju? (Je l' to onaj Dusan Masic, sto je bio na B92?)

Poziva se na BBC i istrazivacko novinarstvo. Oksimoron! Dobro smo svi osetili na svojoj kozi, to "novinarstvo" BBC-a, u poslednjih dvadesetak godina. Njihovu objektivnost, korektnost, zelju za utvrdjivanjem istine...Proslavili su se onom kampanjom za bombardovanje nase zemlje.

Obicno rezimsko glasilo. I sad on njih predstavlja kao da su pojam za nekakvo (kvazi) novinarstvo...Usput nabacujuci kako se svrcka po Pakistanu, Omanu, valjda zeleci da da neku tezinu svojim recima. On je sad kao neki Novinar, je l' da?!

Ako je vec pomenuo svoju licnu tragediju, valjda je svestan koliko je vreme vazno za lecenje dece za koju se nema para, a tim Ognjanovicima na pamet nije palo da proslede novac za spas zivota neke druge dece.

To mu nije izgleda bitno. Bitno mu je sta je ova iz Kurira pisala.

Sram ga bilo!
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic28.11.2013. u 16:46 - pre 126 meseci
Citat:

Poziva se na BBC i istrazivacko novinarstvo. Oksimoron! Dobro smo svi osetili na svojoj kozi, to "novinarstvo" BBC-a, u poslednjih dvadesetak godina. Njihovu objektivnost, korektnost, zelju za utvrdjivanjem istine...Proslavili su se onom kampanjom za bombardovanje nase zemlje.

Obicno rezimsko glasilo. I sad on njih predstavlja kao da su pojam za nekakvo (kvazi) novinarstvo...


Ehh, da je samo BBC u pitanju, evo sveze vesti sa CNN-a...

Citat:
CNN cenzurisao intervju sa Čurkinom
28. novembar 2013. 11:10

Intervju s Vitalije Čurkinom radila je novinarka Kristijan Amanpur, a izbačen je deo gde govori o podršci sirijskog naroda predsedniku Bašaru al-Asadu

NjUJORK - Američka TV mreža CNN cenzurisala je intervju sa stalnim ruskim predstavnikom u UN Vitalijem Čurkinom, izostavivši njegov komentar o podršci sirijskog naroda predsedniku Bašaru al-Asadu i izjavu o opoziciji koja ometa isporuku humanitarne pomoći.

Intervju s Čurkinom radila je novinarka Kristijan Amanpur i on je emitovan u utorak uveče.

Iz intervjua su izostavljeni odgovori Čurkina na dva ključna pitanja, preneo je Itar-Tas s, od kojih je jedno o ulozi Asada nakon što prelazni proces započne u Siriji.

To je nešto o čemu će Sirijci odlučiti, izostavljena je ta izjava Čurkina, kao i izjava da treba uzeti u obzir i činjenicu da veliki deo sirijskog stanovništva podržava Asada.

Čurkin je rekao u intervjuu, što nije preneto, "pustimo da započne dijalog i dozvolimo Sirijcima da odluče kojim će putem ići kada se okonča konflikt", prenela je ruska agencija.

CNN je izostavio i Čurkinov komentar da je neprihvatljivo da opozicija postavlja bilo kakav preduslov za početak pregovora o Siriji u Ženevi 22. januara, kao i njegovu procenu aktivnosti pobunjenika i zemalja koje ih podržavaju na ometanju isporuke humanitarne pomoći.

Izostavljena je i izjava, navodi Itar-Tas s, Čurkina da niko ne zna ko utiče na stotine ili najmanje desetine jakih oružanih grupa na terenu zbog kojih su humanitarne aktivnosti otežane.

Prema rečima Čurkina, treba identifikovati te zemlje i one treba da preuzmu odgovornost tih grupa koje sprečavaju evakuaciju građana iz opkoljenih oblasti.

Zbog toga je, kako je rekao Čurkin, proteklih nekoliko meseci bilo brojnih situacija kada se sirijska vlada saglasila sa evakuacijom građana, ali su to sprečile opozicione grupe.

Još jedna interesantna stvar nije došla do američkih gledalaca, a to je da, kad god je došlo do toga da stanovnici napuste neku opkoljenu oblast, oni su uvek prelazili na teritoriju pod kontrolom sirijske vlade, rekao je Čurkin i istakao da to mnogo govori o tome na čiju se humanitarnu podršku oslanja sirijski narod.

Čurkin je u sredu izjavio za Itar-Tas s da žali što je intervju s njim na CNN emitovan u skraćenoj verziji i da su iz njega izostavljeni ključni delovi o sirijskoj krizi.

http://www.novosti.rs/vesti/pl...enzurisao-intervju-sa-Curkinom

Tako to rade slobodni mediji.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic28.11.2013. u 17:51 - pre 126 meseci
Citat:
novinarka Kristijan Amanpur

Je zlikovac a ne novinar.Ratni huckac i placenik.Nista bolja od onih kojima se po svetu sudi za genocid.
Ali,sad sebe stipnu.Kakve ovo ima veze sa lovom od prikupljanja pomoci,sada na zalost preminule male Tijane ??
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic28.11.2013. u 18:38 - pre 126 meseci
Citat:
Sceka:
- Moj komentar je da se potpuno slazem sa ovim pismom, do poslednjeg slova.

Slažem se i ja sa napisanim, način na koji je Kurir 'obradio' temu je daleko od odgovornog, moralnog i istraživačkog novinarstva.
Sa druge strane, istraživačko novinarstvo je redak zver u modernom svetu a kod nas je izumrla vrsta. Mada, ono što je napisao o BBC-ovoj obradi teme je, hmmm... jadno.
Taj njihov pristup nema veze sa istraživačkim novinarstvom već jednostavno sa strahom od tužbi i visokih kazni ako naprave grešku..
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8348
*.dynamic.sbb.rs.



+1344 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic28.11.2013. u 18:42 - pre 126 meseci
Citat:
Sceka: Otvoreno pismo Sanji Ilić, "novinarki“ "Kurira“
| Dušan Mašić, novinar, Autor je menadžer Poslovnog razvoja BBC WS za Bliski istok i Zapadnu Aziju

Link ka pismu...

- Deo iz pisma:
Citat:
Ono što si ti uradila, čak i da su ti namere bile najbolje, je sledeće: 1) Stavila si porodicu Ognjanović na stub srama i izložila ih najgrubljim pretnjama i uvredama, 2) Povredilila si sve koji su želeli da zadrže Tijanu u najboljoj mogućoj uspomeni i 3) Prekinula si i obesmislila svaku buduću akciju prikupljanja novca za neko bolesno dete. I sve to na osnovu, kako sada stvari stoje, potpuno POGREŠNE informacije.

....
....


Da li je moguće da za ovih nekoliko sati i više replay-eva niko nije ni pogledao tekst koji je linkovan i video da taj tekst nema nikakve veze ni sa temom, a ni sa ovim o čemu se ovde diskutuje!?

Evo linkovanog teksta i njegovog naslova:

Da li je Janukovič zaista pokleknuo


Kakve veze taj tekst ima sa datim citatom, Tijanom, ovom temom, i svim ovim što se ovde priča?!
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic28.11.2013. u 20:57 - pre 126 meseci
Citat:
vilil1: A zasto se slazes sa njim do poslednjeg slova? Sta je on to napisao, pa da izazove takvu tvoju reakciju? (Je l' to onaj Dusan Masic, sto je bio na B92?)

...

Potpuno je nebitno ko je autor teksta. Ja se slazem sa onim sto je napisano, do poslednjeg slova, pa makar ko da je napisao. Inace je kod nas trend da se na bazi licnosti stvara misljenje o necemu sto je neko rekao sto je potpuno besmisleno. A slazem se sa napisanim jer se podudara sa mojim stavom povodom tog slucaja. Potpuno isto kao sto se slazem od slova do slova sa onim sto je napisao @mmix - jer odslikava moja razmisljanja na datu temu. A vec sam nesto o tome i pisao, izneo moje licno misljenje.

Citat:
Nebojsa Milanovic: ...
Kakve veze taj tekst ima sa datim citatom, Tijanom, ovom temom, i svim ovim što se ovde priča?!

Taj link (i onaj koji sam ja postavio) su izmenjeni. Neko je izmenio na samom sajtu. Kad se na tom sajtu koristi pretraga dobija se:
OVO!

Gde se u prvom rezultatu vidi link o tekstu o kojem govorim ali klikom na taj link se dobija sasvim nesto drugo - sto nema veze sa nicim u vezi ove teme, kao sto si primetio. Ko, kada, zasto... je to promenio nemam pojma.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic28.11.2013. u 21:06 - pre 126 meseci
Masicev tekst je cenzurisan i skinut sa b92 i monda.

Sacuvano na http://www.novinar.de/2013/11/...vic-mora-ovako-nema-druge.html
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic28.11.2013. u 22:12 - pre 126 meseci
british bulshit company nema nikakav kredibilitet niti moralno pravo da nam objasnjva bilo sta ikad vise.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8348
*.dynamic.sbb.rs.



+1344 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic28.11.2013. u 22:30 - pre 126 meseci
Da li se neko zapitao zašto je tekst povučen sa B92?

Da nije zbog toga što se urednici ne slažu sa njim?
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic28.11.2013. u 23:10 - pre 126 meseci
Sta ima tu da se ko zapita, razmislja, konta...?! Jasno je i malom detetu da je rec o "kazni" urednistva zato sto se ne slazu sa necijim misljenjem. To je tebi bar dobro poznato, kao analogija - brisanje onoga sa cime se ne slazes (vidjeno "milion" puta). Detinjasto, nezrelo, nemocno... Identicno kao kad se nema sta reci, cinjenicno ili ma kako drugacije, pa se atakuje na licnost - opet besmislica, svojstvena... bolje da ne nastavljam.

A ionako ce da se brise, jer se ne slaze sa misljenjem...! Nema veze, uvek 'skrinsotujem'. :) Dosadno do smaranja.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic28.11.2013. u 23:10 - pre 126 meseci
Citat:
Sceka: Potpuno je nebitno ko je autor teksta. Ja se slazem sa onim sto je napisano, do poslednjeg slova, pa makar ko da je napisao. Inace je kod nas trend da se na bazi licnosti stvara misljenje o necemu sto je neko rekao sto je potpuno besmisleno. A slazem se sa napisanim jer se podudara sa mojim stavom povodom tog slucaja. Potpuno isto kao sto se slazem od slova do slova sa onim sto je napisao @mmix - jer odslikava moja razmisljanja na datu temu. A vec sam nesto o tome i pisao, izneo moje licno misljenje.

Samo me interesovalo da li je to onaj sto je bio na B92. Nevezano za tekst.

Inace, sam tekst o ovom slucaju nista ne govori. Opisuje stanje novinarstva kod nas. On se nasao da pise nekakve javne poruke doticnoj iz Kurira. Valjda da nam stavi do znanja o kakvim se novinama radi. Kao da mi to ne znamo.

Poziva se na BBC, i pominje ga kao nekakav primer objektivnog novinarstva, a ustvari, to je mnogo vece smece od Kurira i x puta pravi vise stete obicnim ljudima po celom svetu, nego svi Kuriri, SUN-ovi i ostala zuta stampa.

Ja se nisam ukljucivao u ovu pricu oko Ognjanovica ali gledajuci sa strane, hvala Kuriru na tome sto je potegao to pitanje, pa makar na ovakav nacin, jer imam osecaj da su hteli da zadrze taj novac. Pa oni su sahranu platili petnaestak hiljada eura! 15.000. eura za sahranu!!!

Sada su trazili da i onih 1.260.000. eura udje u ostavinsku raspravu, iako po zakonu to ne bi trebalo. Zasto? Koja je poenta toga? Da se podele pare izmedju njih dvoje!?

Pravo pitanje je, (koliko god je zakonski to njihov novac), zasto se taj novac do sada nije koristio za spasavanje zivota nekoj drugoj deci?
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1135
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+105 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic28.11.2013. u 23:19 - pre 126 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Da li se neko zapitao zašto je tekst povučen sa B92?

Da nije zbog toga što se urednici ne slažu sa njim?


B92 je još pre par nedelja presudio da su Ognjanovići čisti i da se vodi kampanja protivu njih.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic28.11.2013. u 23:21 - pre 126 meseci
Citat:
vilil1: ...
Inace, sam tekst o ovom slucaju nista ne govori. Opisuje stanje novinarstva kod nas. ...

Jok. Napisano je ono sto se inace uci a tice se osnova zurnalistike, nacin kako se dolazi do odluke da se nesto napise/objavi. Sto u ovom slucaju nije uradjeno. Kazes "On se nasao da pise nekakve javne poruke doticnoj iz Kurira" - opet je rec o njemu kao poenti, sto nema veze sa zivotom jer nije poenta da je on to rekao nego ono sto je receno a zna svako ko je zavrsio "skolu za zurnalistiku", imaju knjige o tome sta su preduslovi, koje radnje/provere se moraju izvrsiti pre odluke da se nesto napise, a kamoli objavi.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic28.11.2013. u 23:28 - pre 126 meseci
Ali Sceko, to uopste nije bitno. Bitno je ono sta se desava sa novcem. Evo, da te pitam, pa ako zelis odgovori...Da li su Ognjanovici, taj novac sto je ostao, trebali da upotrebe za placanje lecenja nekoj drugoj deci? Ako mislis da su trebali to da urade, onda napisi tvoje misljenje zasto do sada nisu to uradili?
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8348
*.dynamic.sbb.rs.



+1344 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic28.11.2013. u 23:32 - pre 126 meseci
Šćeko, ja (kao i obično) uopšte ne razumem poentu tvog pisanja.

Hajde probaj makar jednom da budeš konkretan, znači bez okolišavanja, skretanja i slično, i reci ovo:

Ako izuzmemo (nepotrebnu, ali u svakom slučaju irelevantnu) novinarsku kozmetičku komponentu, reci šta tačno, znači šta suštinski nije istinito u ovome kako je Kurir o ovom slučaju izveštavao?

Znači probaj da razlikuješ suštinu od forme, bitno od nebitnog, i reci u čemu tačno Kurir ovde nije u pravu?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 209744 | Odgovora: 744 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.