Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomozite maloj Tijani Ognjanovic

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 208800 | Odgovora: 744 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7169 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic08.11.2013. u 22:11 - pre 126 meseci
Mislim da to nije tehnicko vec legalno pitanje. Ako je potrebna ostavinska rasprava (a to bi bilo lepo da potvrdi/opovrgne neki pravnik ovde), onda bi trosenje novca pre okoncanja bilo krsenje zakona. Ako pretpostavimo da ljudi ne zele probleme, onda bi bilo logicno da nista ne rade dok se pravne stvari ne zavrse.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic08.11.2013. u 22:20 - pre 126 meseci
Citam sada da je 1.260.000€ preneto sa Tijaninog na majcin racun.

http://www.blic.rs/Vesti/Tema-...Istina-o-novcu-za--malu-Tijanu
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic08.11.2013. u 22:35 - pre 126 meseci
Ja jednostavno ne mogu a da ne prokomentarisem... Da li je moguce da neko nema ni malo ljudskosti u sebi i da postavi ovu i ovakvu sliku?! Kao da je rec o "skupilo se drustvo na fudbalu pa da vidimo ko je koliko dao i koliko je ostalo posle klope i pica kod Uzelca na Hipodromu..." - sa sve slikom koja se koristi na najniskiji moguci nacin!

Ceo zivot (radni vek) sam proveo sa ljudima iz medija, i sada sam u tome, i nikada nisam mogao da razumem kako neko moze toliko nisko da padne radi par poena koji ce biti zaboravljeni uskoro...




Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Minnie9

Član broj: 309942
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.rs.



+30 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic08.11.2013. u 23:55 - pre 126 meseci
^“To explain respons­ibility to an adverti­sing man is like trying to convince an eight-y­ear-old that sexual interco­urse is more fun than an ice cream cone.”

Howard luck Gossage

Istina, ovo je za marketing, ali mislim da se moze primeniti i na tzv "novinarstvo"

[Ovu poruku je menjao Minnie9 dana 09.11.2013. u 02:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic09.11.2013. u 02:42 - pre 126 meseci
Drago mi je da smo dosli do zakljucka da je Kurir smece i WC papir, sto su mnogi ovde tvrdili... ali mi jos draze da su ti isti shvatili da i Blic spada u tu kategoriju. (sto su samo retki pominjali)
Tesko je isprazniti glavu od politicke boje, ma kakva ona bila.

- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic09.11.2013. u 08:18 - pre 126 meseci
Da ne ulazimo u dublju pricu, posto novinari ocigledno pricaju svasta, porodica je trebala da napishe pismo ili da izjavu da ce posle reshavanja pravnih problema (vezanih za nasledsvo) sve pare biti predate/podeljene tom i tom za lecenje/instituciji koja se bavi lecenjem/fondu itd. I tu bi se stavila tacka.

Ovako se samo nanosi nesnosna steta ljudima koji moraju da prodju kroz isti pakao kako bi omogucili lecenje svom detetu.

Citat:
Da podvučemo crtu:
405.000 evra u raznim valutama je danas na Tijaninom računu,
1.260.000 evra je danas na dva računa Jelene Ognjanović.

Sta je tu pravno dozvoljeno pre ostavinske, ne znam, ali od tih para vec je placena sahrana (ne kazem da nije trebalo), i veci deo je na racunu roditelja (posle sahrane nista nije uzimano - a mogli su da su hteli).

Nevezano, stvarno su mogli da daju izjavu, kako se razne "novine" ne bi bavile time, i ne bi uzbunjivala javnost/minirale druge humanitarne akcije. Cutanje samo radja sumnju da nece biti ucinjena moralno ispravna stvar.
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic09.11.2013. u 08:57 - pre 126 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:@Otto23, situacija nije bas 100% identicna, dok je dete zivo (i dok ne dobije pravo na samostalno raspolaganje racunom) jasno je da njegovi staratelji raspolazu sa imovinom te da ne moraju da pitaju to dete da im "odobri" trosenje novca sa racuna otvorenog na njegovo/njeno ime.

Medjutim, ako dete umre - cini mi se da postoji situacija koja moze zahtevati pravno tumacenje (mozda?). Prvi nasledni red, jasno, ne postoji. Ali situacija se komplikuje u drugom redu koji ukljucuje roditelje i zivo potomstvo tih roditelja.
Meni nije jasno zašto se uopšte spominje ostavinska rasprava?!
Roditelji su imali sva prava da raspolažu sredstvima i dok je dete bilo živo (što je i normalno i što su i radili kada su plaćali troškove lečenja), čemu uopšte ostavinska rasprava?
Ako je problem da ovlašćeno lice koristi sredstva preminulog lica onda je, plaćanjem sahrane sredstvima sa tog računa, već napravljen prekršaj?!

Obzirom da se niko ne ponaša odgovorno i (profesionalno) moralno (ni jedne ni druge novine, pa čak ni porodica), sve ovo zamućivanje priče, u kombinaciji sa ogromnim parama i ogromnom uloženom energijom, budu sumnju kod naroda.
Osnivanje humanitarnog fonda ili transfer novca drugim postojećim fondovima rešava sve probleme, a kako smatram da je ljudima nije važno koje će dete izlečiti pare koje su donirali to mislim da ni sa tim pitanjem neće biti problema..
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic09.11.2013. u 09:57 - pre 126 meseci
evo malo pre bio neki covek iz MUP-a i rekao da se sav preostali novac od lecenja tijane i dalje nalazi na racunu banke!!!

sad treba tuziti ove iz kurira!!!
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic09.11.2013. u 19:18 - pre 126 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Nope, taj neko sto je poslao SMS je dao svoje pare.
Nema nikakvih moralnih dilema sta neko moze ili ne moze da radi sa svojim novcem.
Kada novac nije tvoj, stvari prestaju da bivaju crno-bele.



Da, dao je svoje pare, i to ne Perici ili Mikici vec TIJANI, dakle doneo je moralnu, eticku, kakvu god hoces doluku da ne spasi neko drugo dete vec bas NJU! Resio je da jedno dete ima vise prava da zivi od drugog i tako preusmerio svoje pare. Sad kad to nije uspelo, hoce da opere sopstvenu savest pa se poziva na moral. I po oprobanom receptu zadrtog balkana organizuje se u copore da bi isterao po svome.

Uplatili su pare i te pare vise nisu njihove, te pare su postale Tijanine i nicije druge i sada su njenih roditelja i nicije druge. Ako to niste spremni da svarite odnda niste trebali ni da uplacujete, jer moral je kao doope, svako ga ima i sva su razlicita, samim tim nema portebe da imputirate bilo kakav "mandat" na te uplate jer on nikad nije ni bio ponudjen. Nikad nije receno "pomozite Tijani i sve sto pretekne ici ce dalje", to ste vi mozda culi u svojim glavama, jer zabogavama treba neko ekstra posebno opravdanje i garancije da biste nekom pomogli.

That being said, ja sam siguran da oni ti pare nece zadrzati, ali sam isto siguran da glava te porodice, koja je vec ispravno pokazala da nema nameru da se pravda svetini, nece samo uplatiti taj novac sledecem. Ljudi koji izgube decu zele da taj kratki zivot znaci nesto, da ostane "traga", tako da ocekujem da ce osnovati neki fond/zaduzbinu neke vrste za pomoc deci u nekom pogledu. Sta i kako, vidicemo. I ako tako urade, ja im skidam kapu. A vama ako se ne svidja, vi sledeci put kad detetu treba pomoc, nemojte da uplatite, tako cete im pokazati...

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic09.11.2013. u 19:53 - pre 126 meseci
@mmix - Svaka cast za text! Od mene veliki plus po svakom osnovu! Napokon jedno iskreno i zrelo i realno i objektivno razmisljanje!!!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic09.11.2013. u 20:05 - pre 126 meseci
Ja se ne slazem.U tekstu se stalno provlaci sarkazam.
Napisano negde,kako god nazvano to gde jeste ta informacija je da je Sergej Trifunovic kada je vec bilo sakupljeno dovoljno novca trazio
da se novac prebaci drugom ugrozenom detetu.Tijanin otac je to odbio kao i postavljanje brojaca kada je ceo iznos uplacen.
Zasto nije preko nekih novina obavesteno da je novac sakupljen.Da li je iko ovde znao da je preko 2 miliona uplaceno,i da se iz x ili ? razloga
otvorio drugi racun na majku i prebacen novac.Moze se ovde moralisati cinjenice postoje.Isto kao kod Marije Gambreli.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7169 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic09.11.2013. u 21:42 - pre 126 meseci
Citat:
mmix
Da, dao je svoje pare, i to ne Perici ili Mikici vec TIJANI, dakle doneo je moralnu, eticku, kakvu god hoces doluku da ne spasi neko drugo dete vec bas NJU! Resio je da jedno dete ima vise prava da zivi od drugog i tako preusmerio svoje pare. Sad kad to nije uspelo, hoce da opere sopstvenu savest pa se poziva na moral. I po oprobanom receptu zadrtog balkana organizuje se u copore da bi isterao po svome.


Ne znam, mmix, ja ne bih toliko isao daleko da se pozivam na balkane, copore i sl...

Reakcija medija poput hijena (sa totalno degutantnim slikama i prezentacijom koja je za svaku osudu) nije nesto specificno samo Balkanu, a moralna pitanja oko tog novca postoje pa postoje i isto tako nisu specificna za Balkan vec bi se postavljala bilo gde.

Ne znaci da je neko od tih misljenja "tacnije" od drugog, jedina stvar koja nije podlozna relativizaciji je legalna.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic09.11.2013. u 21:48 - pre 126 meseci
Citat:
mmix: Uplatili su pare i te pare vise nisu njihove, te pare su postale Tijanine i nicije druge i sada su njenih roditelja i nicije druge.
Da si se zaustavio kod 'Tijanine i ničije druge' imalo bi smisla, sa naknadnim dodavanjem roditelja čak i sama rečenica gubi logički smisao, a tek sam ideja..
Vidi, nije akcija bila 'uplatite novac Tijani' već 'uplatite novac za Tijanino lečenje' tako da je namena novca bila jasna. Šta će biti sa preostalim novcem ostaje da se vidi, u svakom slučaju kad smo već u idiotskoj situaciji da RZZO ne može da plaća lečenja dece, onda bi makar država mogla da pravno uredi oblast sakupljanja humanitarne pomoći i reguliše i sudbinu preostalog 'viška' novca. Ovako se samo vuče gorak ukus u ustima dok se prepucavaju novine i iščekuje rešenje sudbine preostalog novca...
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic09.11.2013. u 21:50 - pre 126 meseci
Citat:
cika dacha:
sad treba tuziti ove iz kurira!!!

Ne samo njih, vec i ove iz Blica. Ista su to goveda.
(naravno, to vide oni koji ne gledaju kroz farbe politickih partija iza pomenutih novina. ;) )

- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic11.11.2013. u 09:26 - pre 126 meseci
http://www.blic.rs/Vesti/Tema-...nog-oca-da-im-da-ostatak-novca
Sam naslov, je opet izgleda prepucavanje i zamagljivanje ali mi je ova stvar zapala za oko:
Citat:
Istina o novcu
Građani sakupili 2.580.000 evra za lečenje Tijane
Lečenje u Hjustonu plaćeno 1.110.000 dolara
Prevoz Tijane do SAD plaćen 87.000 evra
Avio-karte za roditelje plaćene 290.000 dinara
Sahrana Tijane plaćena 1.600.000 dinara
Pre odlaska u SAD majka Jelena na svoj račun prebacila 1.260.000 evra
Na računu koji se vodi na Tijanu ostalo 405.000 evra
Na računu koji se vodi na majku Jelenu ostalo 1.260.000 evra
Jelena je do sada mogla da podigne sav novac
Novac na računu Tijane mora da ide na ostavinsku raspravu
Ognjenovići nijedan dinar nisu podigli u gotovini
Tačnije 6-ta tačka - prebacivanje većeg dela na mamin pre operacije?!? Odvojene pare za dalji život kako god da prođe operacija?!?!

A pravno-formalno mi je zanimljivo kako se može bez problema prebaciti milion evra sa ćerkinog računa na majčin, a ispada da se mora sačekati ostavinska rasprava za preostalih 400000? Ako je majka bila ovlašćeno lice (što i jeste jer je maloletno dete u pitanju), onda je mogla i može da raspolaže novcem na računu i dalje?!
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Mali_Milojica

Član broj: 317284
Poruke: 157
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+445 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic11.11.2013. u 09:30 - pre 126 meseci
Koliko znam, ostavinske rasprave nema jer je dete maloletno, roditelji su staratelji i nema osnova za ostavinsku raspravu?!
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic11.11.2013. u 09:44 - pre 126 meseci
meni ej zanimljivo kako se resevaju gotovo svakodnevno probelmi u Srbiji i to je samo jedan od dokaza koliko smo mi u sustini bezzakona zemlja.

Nista bez politicara i sve putem improvizacije.
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic11.11.2013. u 22:58 - pre 126 meseci
http://www.b92.net/info/vesti/..._category=12&nav_id=776340
Citat:
Trifunović kaže da je bilo potrebno 700 hiljada evra, a da je za nekoiliko dana prikupljeno 1,6 miliona evra. On dodaje da je već tada znao za slučaj Ljubice Adamić koja čka operaciju u Beču i kojoj nedostaje 100 hiljada evra, ali i za još nekoliko slučajeva.

"Tada sam iz inostranstva, gde sam bio, pozvao Nenada Ognjanovića, jer je sakuljeno već dovoljno novca za Tijaninu opreciju i tražio mu da deo novca prebaci na račun za Ljubicu Adamić. On mi je rekao da ne može to da uradi jer je račun namenski. Onda sam ga pitao da bude na čelu Fonda, simbolično, kako bi višak sredstava otišsao i na račune druge bolesne dece", objašnjava Trifunović.

"Nenad Ognjanović mi na to ništa nije odgovorio. Ja sam rekao zbog dobre karme, zbog svog detea pomozi i drugoj deci. Ja verujem u tu kosmičku ravnotežu, boga ili šta već. On je odbio čak i da samo formalno bude na čelu Fonda", navodi Sergej Trifunović.

On kaže i da se Nenad Ognjanović oglušio i o njegove molbe da javno objavi da je skupljno dovoljno novca za Tijanu kako bi ostali donatori novac dali drugoj deci kojoj je bio potreban.

Trifunovic dodaje i da ga je sutradan zvala Katarina Jakovljević iz Fonda princeze Katarine i pitala ga naredbodavno kakav problem ima sa Ognjanovićima.

"Mislim da su pobesneli zato što sam ja objavio da ja sakupljeno dovoljno novca za Tijaninu opreaciju", kaže Trifunović i dodaje da je poslednji put pokušao da kontaktira Tijanine rodielje u aprilu, ali da mu se oni nikada višse nisu javili.

Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Milan-USA

Član broj: 99095
Poruke: 23
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic11.11.2013. u 23:05 - pre 126 meseci
Uh, teška tema...
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic12.11.2013. u 04:39 - pre 126 meseci
Sto kazu, svako ima svoju blagajnu na kraju.Njihov teret a mozda bude e secas se njih,to su oni,
Juce cuo u razgovoru sa 10im,bili na televiziji,neka gajbetina a ona sa nekim silnim zlatom nakindjurena.
TV sem Tenisa juce i nepratim dako da sam slego ramenima.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 208800 | Odgovora: 744 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.