Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Daljinsko zakljucavanje Astra G???

elitemadzone.org :: AutoZone :: Daljinsko zakljucavanje Astra G???

[ Pregleda: 32041 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

smeshko
Petar Novovic
Aleksandrovac

Član broj: 53401
Poruke: 110
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Daljinsko zakljucavanje Astra G???02.05.2013. u 22:24 - pre 132 meseci
Pozz
Kao sto naslov kaze muci me daljinsko centralno na doticnom autu. Auto je iz uvoza i dosao je samo sa jednim kljucem. Kljuc je fabricki, standardni od astre sa dva tastera na njemu.
Od kad sam preuzeo auto daljinsko ne radi. Kljuc je sa tehnicke strane verovatno ispravan, stavljena je nova baterija i vidi ga op-com. Takodje u delu za daljinko u doticnom programu kada se pritisne taster pokaze da je aktivan, i na pritisak tastera za otlkjucavanje izbaci open a na zakljucavanje lock/deadlock.

E sad me zanima zasto ne zakljucava/otkljucava auto i da li bi to moglo da se resi.

P.S Nemam iskustvo sa op-com om a i u delu za dodavanje i brisanje daljinskih obdija i da doda nov i da obrise postojece....pa pretpostavljam da mora prethodno da se ispostuje neka procedura???

Bilo kakva pomoc je dobro dosla.

Hvala
:-)
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Daljinsko zakljucavanje Astra G???02.05.2013. u 22:30 - pre 132 meseci
Ja sam u uputstvu za Pola čitao da imaju neke fore da se drži taster na ključu, pa nešto se uradi, ali nemam pojma više šta je bilo. Moguće da je isti sistem kod Opela. Sećam se recimo, u tom odeljku, ako duže vreme nemaš akumulator, da se automatski dizači prozora 'programiraju' tako što ga držiš na gore 10 sekundi kada je zatvoren, pustiš, pa opet sekundu na gore cimneš, i aktivirana je funkcija. Nešto u tom fazonu je i za centralnu pisalo..

Pozdrav
 
Odgovor na temu

smeshko
Petar Novovic
Aleksandrovac

Član broj: 53401
Poruke: 110
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Daljinsko zakljucavanje Astra G???02.05.2013. u 22:49 - pre 132 meseci
Postoji to kad das kontakt i drzis jedan od tastera par sekundi....ali kod mene ne radi...a i mislim da je to za ponovno kodiranje starog kljuca...a postoji mogucnost da je kod mene ovaj naknadno narezan i da nikad nije ni prijavljeno daljinsko sa njega na auto...
:-)
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Daljinsko zakljucavanje Astra G???03.05.2013. u 07:54 - pre 132 meseci
^Kinezi su cudo.Ispasce da ce prodavati te kutijice uz auto.Opcom je igracka,i ako ti nije to struka
idi do mehanicara pa neka ti objasni.Nije to TECH ili MDI pa da mozes da radis sta hoces.
Mozda je neko menjao motorni racunar ili nesto prekopavao u autu iz nekog razloga ?!
Sto kaze @Flo...ima opcija na kljucu,ali ja ni jednu da pohvatam kod mene.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Daljinsko zakljucavanje Astra G???03.05.2013. u 09:44 - pre 132 meseci
Posto kazes da ga "vidi" op-com, prepostavljam preko racunara u vozilu, i da je kljuc upotrebljiv za pokretanje vozila, trebalo bi proveriti instalaciju za otkljucavanje vozila, od osiguraca do samih aktuatora.

Poz
 
Odgovor na temu

smeshko
Petar Novovic
Aleksandrovac

Član broj: 53401
Poruke: 110
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Daljinsko zakljucavanje Astra G???03.05.2013. u 13:58 - pre 132 meseci
Hvala svima.
Mislio sam da neko mozda znaca tacnu proceduru za prijavu daljinskog pa da ako ona ne prodje krenem da proveravam sve redom...
:-)
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Daljinsko zakljucavanje Astra G???03.05.2013. u 19:08 - pre 132 meseci
Da imas kljuc kojem radi daljinski, pa da probas da uparujes drugi, pa daa probamo neke opcije, koje nisu bas univerzalne, za sve modele.

Ako ga je opcom video, znaci da komunicira sa racunarom.
Zasto se komanda ne izvrsava, postoji par mogucnosti. Ili je racunar neispravan(sto se veoma retko desava, i ne zelimo da pomisljamo na tu opciju), ili su aktuatori neispravni, ili je komunikacija do aktuatora u vratima prekinuta..

Da li radi centralna brava pri mehanickom otkljucavanju? To bi bila neka indikacija odredjenih "povezanosti"..

Poz
 
Odgovor na temu

smeshko
Petar Novovic
Aleksandrovac

Član broj: 53401
Poruke: 110
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Daljinsko zakljucavanje Astra G???03.05.2013. u 19:19 - pre 132 meseci
Citat:
vladd:
Da li radi centralna brava pri mehanickom otkljucavanju? To bi bila neka indikacija odredjenih "povezanosti"..

Poz


Da radi pri mehanickom zakljucavanju i zakljucava sva vrata plus rezervoar tj poklopcic rezervoara, kljuc je uredan i ima transponder u njemu i jedan je od dva prijavljena u "immo" delu koja mogu da upale auto(pri preuzimanju je Svaba rekao da je izgubio drugi a nisam licno isao u DE) i sve to radi po ps-u, e sad u ovom delu gde se podesava daljinsko kljuc ne vidi pod brojem 1,2 i sl nego ga vidi kao "unknown" a reaguje u mernim blokovima na pritiskanje tastera... nadam se da ti ovo nesto pomaze...?
:-)
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Daljinsko zakljucavanje Astra G???03.05.2013. u 21:25 - pre 132 meseci
Probaj ovu proceduru.
Ubaci kljuc u kontakt bravu, prebaci na "kontakt", bez startovanja motora, i u roku 30 sec pritisni taster ZAKLJUCAVANJE na kljucu.

Trebao bi da se upari, ako je sve ispravno i cip u kljucu u paru(po serijskom broju) sa cipom u kolima.

Poz
 
Odgovor na temu

smeshko
Petar Novovic
Aleksandrovac

Član broj: 53401
Poruke: 110
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Daljinsko zakljucavanje Astra G???04.05.2013. u 01:16 - pre 132 meseci
Hvala na trudu al to sam prvo probao i nece. To je standardna procedura ali mislim za "ponovnu" sinhronizaciju kljuceva.
Nisam siguran da je doso uz auto kad je kupljen pa je mozda naknadno narezan a nije ni prijavljen za daljinsko...da ovo radi po automatizmu mogo bi svako da otkljuca svacija kola preko daljinca :)

E sad mene zanima da li pre ovoga mora da se odradi neka procedura ako slucajno znas i koja, ili sta hoce da zvekne kod ovih astri vezano za to pa da to probam da zamenim pa da vidim da li onda hoce....

Hvala i pozz
:-)
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Daljinsko zakljucavanje Astra G???04.05.2013. u 01:33 - pre 132 meseci
Mora na dijagnostiku, za kodiranje. Da se iscita situacijau procesoru vozila.

Jedna je prica daljinac i komunikacija sa bravom, a druga imo cip i paljenje.

Ocito je neko neslaganje sa daljinskom komandom, dok je imobilizacija ukodirana.

Poz
 
Odgovor na temu

smeshko
Petar Novovic
Aleksandrovac

Član broj: 53401
Poruke: 110
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Daljinsko zakljucavanje Astra G???05.05.2013. u 00:47 - pre 132 meseci
O.K
Hvala i javnem se ako uspem da sredim posto mozda nekom zatreba....

pozz
:-)
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Daljinsko zakljucavanje Astra G???05.05.2013. u 07:52 - pre 132 meseci
Ovo je od 16v z16xe.Pogledaj da li centrala dobija impuls kada pritisnes daljinski.Mada je ovo za elektricara posao.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Dule 021
Muzicar
Vojvodina

Dule 021
Član broj: 291028
Poruke: 89
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+31 Profil

icon Re: Daljinsko zakljucavanje Astra G???05.05.2013. u 19:49 - pre 132 meseci
Ajd ja da probam jer sam to radio X puta dosad i uvek je uspevalo.
Kod Opel Astre se radi na ovaj nacin: sednes u auto i zatvoris vrata a zatim das kontakt kljucem i stisnes oba tastera ( i zakljucavanje i otkljucavanje) i sacekas par sekundi a znak da je kodiranje odradjeno ti je sto ce se auto zakljucati i otkljucati. Posle toga vadis kljuc i eto resenja.
Polako i Sigurno
 
Odgovor na temu

n.lazic
Nenad Lazic
Princess Cruises
Paracin

n.lazic
Član broj: 88484
Poruke: 41
185.34.94.*

ICQ: 174866340
Sajt: nenadlazic.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: Daljinsko zakljucavanje Astra G???19.01.2015. u 21:36 - pre 111 meseci
@dule 021

Pomagao sam komshiji juche oko prenosa ozvucenja za lokal...

Danas centralno nije radilo na Opel Astri G 1.7TDI

I tvoj savet mi je pomogao, vidimo se na nekoj od tezgi, poz :)
'Imagine a school with children that can read and write, but with teachers who cannot, and you have a metaphor of the Information Age in which we live' - Peter Cochranes
 
Odgovor na temu

ivan85_zmaj
Ivan Nikolic
Smederevo City

Član broj: 73665
Poruke: 323
*.internet.mts.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Daljinsko zakljucavanje Astra G???27.10.2017. u 05:22 - pre 78 meseci
Aj da oživim temu, i ja imam potpuno identični problem, auto iz uvoza, jedan ključ, zaključava mehanički sve brave ali neće preko daljinskog. Isto sam pokušao sa ovim kontaktom i ništa. Kad iz ključa izvučem onaj mali crni čip, onda samo vergla i neće da upali.
Dal vredi da kupim drugi ključ, kućište sa elektronikom, a da prebacim moj mač sa čipom?
Jel može da zeza ta elektronika u ključu, meni je kod baterije bila razlemljena pa je gubilo kontakt. Ali i kad sam zalemio ista stvar, i dalje ne radi daljinsko.
 
Odgovor na temu

ivan85_zmaj
Ivan Nikolic
Smederevo City

Član broj: 73665
Poruke: 323
*.internet.mts.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Daljinsko zakljucavanje Astra G???27.10.2017. u 05:24 - pre 78 meseci
Aj da oživim temu, i ja imam potpuno identični problem, auto iz uvoza, jedan ključ, zaključava mehanički sve brave ali neće preko daljinskog. Isto sam pokušao sa ovim kontaktom i ništa. Kad iz ključa izvučem onaj mali crni čip, onda samo vergla i neće da upali.
Dal vredi da kupim drugi ključ, kućište sa elektronikom, a da prebacim moj mač sa čipom?
Jel može da zeza ta elektronika u ključu, meni je kod baterije bila razlemljena pa je gubilo kontakt. Ali i kad sam zalemio ista stvar, i dalje ne radi daljinsko.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Daljinsko zakljucavanje Astra G???

[ Pregleda: 32041 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.