Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prevarant iz VII beogradske gimnazije

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Prevarant iz VII beogradske gimnazije
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 21620 | Odgovora: 106 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Prevarant iz VII beogradske gimnazije08.08.2013. u 16:52 - pre 131 meseci
Ja se nesto ne secam gde je to Isus rekao da se dizu hramovi i crkve i da se narod moli u njima. Niti da se crkve kite zlatom, ikonopisom, zlatnim kupolama i mermerom. A nije ni spomenuo da se prave posebne nacionalisticke crkve.

 
+5

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Prevarant iz VII beogradske gimnazije08.08.2013. u 17:52 - pre 131 meseci
Je li, a kako očekueš da se setiš nečega što nikada nisi ni znao? I koje su to "posebne nacionalističke crkve"? Ja ne znam ni za jednu. Najbliža tome od onoga za šta sam čuo je jedna crnačka rasistička crkva po kojoj je potreban i dovoljan uslov za spasenje da si crnac. Međutim, ni ona nije nacionalistička, već rasistička.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
37.19.108.*



+6455 Profil

icon Re: Prevarant iz VII beogradske gimnazije08.08.2013. u 19:00 - pre 131 meseci
Citat:
Nedeljko:
1. Da je idolopoklonstvo moliti se pred ikonama,
2. da je Bog protiv crkava i kada bi se spustio na zemlju, sve bi ih razrušio,
3. da kada se molimo treba da se okrećemo ka nebu.

Meni je bog to isto rekao juče kad smo pili kafu zajedno... Čak je i pohvalio tog veroučitelja i rekao da će svi ostali popovi i prevaranti da gore u paklu (a verovatno i ti sa njima).

Nego deder ti nama reci šta je on tebi rekao? Možda nas obojicu zjebava, pa ti sledeći put snimi diktafonom kad ti priča ili pusti mail, da vidimo tačno šta on to govori i poručuje...
 
+8

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Prevarant iz VII beogradske gimnazije08.08.2013. u 19:10 - pre 131 meseci
ventura, kapiraš li ti fabulu radnje? Neko kao pravoslavnu veru predaje nešto što dodirnih tačaka sa njom nema. Za poređenje sa tim je stavljanje u usta nekome nečega što nije ni izjavio, ni napisao.

Nemam ja ništa protiv da ti osnuješ svoju crkvu sa svojim učenjima i da joj daš posebno ime.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Prevarant iz VII beogradske gimnazije08.08.2013. u 19:26 - pre 131 meseci
Ako je ikome važno, slažem se sa Nedeljkom.

Nije tema kako vera treba da se oseća i iskazuje, ni da li je potrebna ili nije.
Srpska Pravoslavna crkva u okviru svojih dogmi ima i poštovanje ikona, i odlazak u crkvu na bogosluženja, i sveštenstvo kao deo iste crkve. Dakle, ma kako ja bio ateista, ovde mogu da primetim da dotični veroučitelj koji treba da propoveda veru na osnovu kanona Srpske Pravoslavne crkve, to radi sa nekog drugog stanovišta. Ne ulazim u to ko je u pravu. On je tu postavljen i plaćen da propoveda pravoslavlje. A sve mi se čini da je to neki odpadnik. Protiv toga nemam ništa, naprotiv! Ali, nepošteno je da uzima lovu i koristi pravoslavnu crkvu da bi propagirao stavove suprotne onima koje uči SPC. Na ulicu pa propagiraj koliko voliš.
To je kao kad bi u kancelarijama Coca Cole delili Pepsi Colu. Možda je sto puta bolja, ali nije joj tu mesto.
 
+2

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Prevarant iz VII beogradske gimnazije08.08.2013. u 20:03 - pre 131 meseci
Dotični je plaćen da sprovodi odgovarajući nastavni plan i program, a on radi nešto deseto.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
37.19.108.*



+6455 Profil

icon Re: Prevarant iz VII beogradske gimnazije08.08.2013. u 20:05 - pre 131 meseci
Citat:
Nedeljko: ventura, kapiraš li ti fabulu radnje? Neko kao pravoslavnu veru predaje nešto što dodirnih tačaka sa njom nema.

Odkud ti to znaš?

Možda je on lično Isus Hrist koji se po drugi put pojavio na zemlji i komunicira direktno sa bogom, i veoma ge nerviraju crkve i svi propratni lopovi koji je prate. Odkud ti znaš da njemu lično bog nije rekao to o čemu priča?
 
+7

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Prevarant iz VII beogradske gimnazije08.08.2013. u 20:29 - pre 131 meseci
Citat:
Nedeljko: Za mene je Tolstoj davež

De gustibus non est disputandum, koliko god da ovo i nije samo stvar ličnog ukusa.
Dalje tvoje viđenje situacije iz opanaka neću da komentarišem, ali bi valjalo zarad kvaliteta diskusije definisati šta je to uopšte PRAVOSLAVLJE i kako je Rastko Nemanjić ( za one sa jeftinijom kartom Sveti Sava) onako, "hrišćanski", ruku krvavih do lakata, uterivao pravoslavlje bogumilima, pa onda da vidimo ŠTA ti to braniš, a šta napadaš, odnosno da svi vidimo, jadan , kakav si u tom svom mitomanskom neznanju.
Citat:
Pravoslavna crkva i nemanjićka država su ih proglasile za jeretike, kažnjavajući ih telesnim kaznama, spaljivanjem na lomači, sečenjem jezika, žigosanjem po licu, progonom iz zemlje, oduzimanjem imanja i drugim drakonskim merama.[2] U ovim pogromima su spaljene i slovenske apokrifne knjige, koje su predstavljale najstarije spomenike raške i makedonske škole[3][4].

Da, na tim temeljima počiva pravoslavlje, kasnije zahvaljujući Velimiroviću-VELIKOM poštovaocu lika i DELA Adolfa Hitlera, i svetosavlje.
Intersantni su razlozi ogromne Rastkove mržnje prema bogumilima:
Citat:
Bogumili (stariji oblik: bogomili) su bili pristalice hrišćanskog učenja koje se razvijalo od X do XV veka među Slovenima na Balkanu. Pretpostavljeni osnivač učenja, pop Bogomil, je propovedao u Makedoniji sredinom 10. veka. Zalagali su se za povratak izvornom hrišćanstvu,[1] odbacujući crkvenu hijerarhiju, vlast i nasilje, u ime "evanđeoskog ravenstva".[2] Glavna politička tendencija bogomilstva je bila otpor vizantijskoj državnoj i crkvenoj vlasti, što je pomoglo da se pokret brzo raširi među balkanskim Slovenima.[3]

Dakle, OVAKVI konkurenti Rastku nisu odgovarali, a razlozi tome milsim da su svakom zdravorazumskom čoveku jasni kao dan.
S druge strane uopšte pak ne očekujem da to i mitomanima bude jasno i sa time sam pomiren.
 
+1

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Prevarant iz VII beogradske gimnazije08.08.2013. u 20:55 - pre 131 meseci
Citat:
ventura: Odkud ti to znaš?

Možda je on lično Isus Hrist koji se po drugi put pojavio na zemlji i komunicira direktno sa bogom, i veoma ge nerviraju crkve i svi propratni lopovi koji je prate. Odkud ti znaš da njemu lično bog nije rekao to o čemu priča?


Lol, veronauka takođe ima svoj nastavni plan i program kao i bilo koji drugi predmet u školi. Ako se nastavnik/profesor ne pridržava plana i programa, pretpostavljam da već ima neki postupak kako dalje ide. Ali prilično nebitno za forum
 
0

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Prevarant iz VII beogradske gimnazije08.08.2013. u 20:57 - pre 131 meseci
Citat:
vilil1: Vid' ga ovaj. Sa Tolstoja presao na Svetog Savu. LOL

Preš'o sam ja sa Tolstoja, preko pravoslavlja čak i do Hitlera, samo što to tebi nije bilo u interesu da primetiš.
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Prevarant iz VII beogradske gimnazije08.08.2013. u 21:33 - pre 131 meseci
Ovaj propovijednik iz VII beogradske gimnazije zasluzuje sansu kao i svaki drugi prorok/propovijednik/spasitelj.
Svi osnivaci velikih religija su bili proganjani i u trenutku svog pojavljivanja u nemilosti tadasnjih preovladjujucih religija i stavova, i upravo je to njihovo proganjanje i stradanje bilo osnov za daljnji uspon tih religija.

I ko smo sad mi, pitam ja vas, da svojom tolerancijom i razumijevanjem njemu osporimo istu tu sansu kakvi su imali svi drugi?
Ko smo mi da o nekom drugom sudimo, makar i pozitivno?
Imamo li mi prava na to, braco?
Nemamo!
Kako neko moze uspjeti bez prepreka?! U cemu je onda uspio, ako nista nije savladao ili se protiv nicega nije borio?!

Brat Nedeljko je u pravu!
Mi sa ovim prevarantom (a koji u buducnosti moze biti veliki prorok) ne smijemo simpatisati i njegove danasnje ocigledne lazi i zablude (a koje mogu biti buduce velike istine) relativizirati i umanjivati nekakvim umnim konstrukcijama.
On mora smjesta biti prezren, odbacen i po mogucstvu do izvjesne mjere premlacen.
Mi treba uvijek da imamo na umu rijeci naseg spasitelja koji je rekao "Premlati bliznjeg svog brvnom koji je u vidokrugu oka tvog".
A to je zadatak koga treba prepustiti dokazanim simpatizerima pravoslavlja sa bogatim iskustvom u poslovima sa tim i slicnim alatljikama.
 
+8

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Prevarant iz VII beogradske gimnazije08.08.2013. u 21:39 - pre 131 meseci
@Vasastajić

Posle onakvog "mislioca" si prešao na još veću bljuvotinu.

Bogumilski pokret je kao anticivilizacijski pokret bio veće zlo od nacističkog pokreta i to je na ovom forumu već jednom raspravljeno.

Nacistima je odgovarala bar nekakva civilizacija, ne baš humano zamišljena, ali nekakva. Bogumilima nikakva. Civilizacija u kojoj uživaš je upravo moguća jer je bogumilski pokret bio uništen (ne samo u Srbiji).

Da ponovimo gradivo. Nasuprot hrišćanskom učenju, gde je Bog svemoguć nestvoren, a đavo ograničenih moći i stvoren, bogumilsko učenje je imalo dva boga* - zlog boga materijalnog sveta opisanog u starom zavetu i dobrog boga duhovnog sveta opisanog u novom zavetu. Prema tom učenju, svakom ovozemaljskom hijerarhijom je upravljao zli bog materijalnog sveta. Tu spada i država, ne samo onakva, već bilo kakva. Iz tog razloga su bojkotovali državu na sve načine, a pre svega

1. neplaćanjem poreza,
2. neradom na feudu za vlastelina (na čemu je bio zasnovan tadašnji feudalni sistem),
3. neodazivanjem u vojsku, kada ih zovu u rat (zašta su imali još jedan razlog - bili su pacifisti).

Šta je njima bilo prihvatljivo? Da upadnu na nečiji posed, nomadišu i brste plodove tuđeg rada. Da se to tolerisalo, vrlo brzo bi se omasovilo, jer niko ne bi hteo da bude budala i da radi za njih koji ništa ne rade i samo uživaju. No, civilizacija bi na taj način propala.

Dakle, bili su progonjeni po čisto političkoj osnovi po tačkama 1-3. Da nisu bojkotovali državu, ne bi bili progonjeni, ali onda ne bi bili ni bogumili, jer je to jedna od odrednica bogumilstva. Za njih nije bilo drugog rešenja. Sve ostalo bi značilo da su ostali budale što rade, a oni u pravu što ne rade i žive na tuđoj grbači.

Pravoslavna crkva ih je proglasila jereticima, ali to u pravoslavnom svetu nije bio osnov za progon, već samo stav (deklaracija) za zaštitu svoje pastve od upliva drugih teologija (jeresi). Za progon je bilo isuviše političkih razloga.

Danas se takođe u tzv. demokratskom svetu vrše progoni neplatiša poreza i dezertera, samo što se sad ne ubija, već šalje na dug odmor u državnom hotelu zatvorenog tipa o državnom trošku uz oduzimanje imovine dok je ima. Međudim, Srednji vek je bio uopšteno suroviji, nevezano sa tim pojedinačnim slučajem.


*Ako te zanima zašto se veliko i malo slovo koriste na ovaj način, konsultuj pravopis. Velikim početnim slovom se piše imenica "bog" u monoteističkom značenju, a malim u politeostičkom i ostalim (opštim) značenjima. Kod bogumilstva sam izbrojao dva boga.


P.S. Na onom članku sa vikipedije sve biser do bisera.

- Nemanjićka država ih je proglasila jereticima (?),
- pravoslavna crkva ih je progonila i kažnjavala (?).

Šta se država razume u teologiju? Kojim sredstvima ih je pravoslavna crkva proganjala i kažnjavala, obzirom da nije imala vojsku ili drugi odgovarajući instrument sile?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Prevarant iz VII beogradske gimnazije08.08.2013. u 21:52 - pre 131 meseci
Ponoviću i time završavam svoje učešće u ovoj nadasve besmislenoj temi:
S druge strane uopšte pak ne očekujem da to i mitomanima bude jasno i sa time sam pomiren.

Citat:
vilil1: Presao si ti dug put, od obicnog trola, do super trola, trolcine. :D

Mozda jednoga dana i naucis nesto o forumima, pa napises koji red o temi. Ali onda ne bi bio to sto jesi. Ultraturbosupermegagiga trol.

Ovaj citat treba uramiti onima koji ne znaju šta je to i kako izgleda ortodoksno trolovanje.
Etalon!

[Ovu poruku je menjao Vasastajić dana 08.08.2013. u 23:09 GMT+1]
 
+1

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Prevarant iz VII beogradske gimnazije09.08.2013. u 00:17 - pre 131 meseci
Djeco, kad vilil1 nekog nazove trolom, to je vrhunac bezobrazluka

E Boze, baci kamen i budi precizan.
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Prevarant iz VII beogradske gimnazije09.08.2013. u 00:24 - pre 131 meseci
Jesi Vaso, najstrašnija si žrtva propagande i zaglupljivanja. Kad nemaš argumente, naravno da etiketiraš.
Citat:
ventura: Odkud ti to znaš?

Možda je on lično Isus Hrist koji se po drugi put pojavio na zemlji i komunicira direktno sa bogom, i veoma ge nerviraju crkve i svi propratni lopovi koji je prate. Odkud ti znaš da njemu lično bog nije rekao to o čemu priča?

Šta otkud znam? Da to što on propoveda nije pravoslavna vera? Pa, znam, a ti ako ne znaš, guglaj malo, pa se informiši o pravoslavnoj veri. Da to nije u nastavnom planu i programu pravoslavne veronauke u Srbiji? Pa, znam i to, a ti ako ne znaš, slobodno proveri. Uopšte nije teško. Hint: udžbenik dotičnog predmeta.

Nemam ja nikakav problem s tim da je on novi mesija, ali za to što radi se ne daju pare iz budžeta za sprovođenje nastavnog plana i programa određenog predmeta. To je jedan problem. Drugi problem je što krši tuđi brend ako ti je to razumljivije. Neka lepo napiše svoje sveto pismo, registruje religiju pod nekim novim imenom i samo napred u spasavanje čovečanstva. E, to drugo što radi je prevara uporediva onoj kada prodaješ patike koje nisu najk kao najk.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Prevarant iz VII beogradske gimnazije09.08.2013. u 00:50 - pre 131 meseci
Evo još jednog citata "mislioca":
Citat:
U periodičnom opraštanju grehova na ispovijestima vidim štetnu obmanu koja samo podstiče na grijeh i uništava strah od sagrešenja.

Gde li je video opraštanja grehova na ispovestima? U pravoslavnoj crkvi sigurno ne. Ima more takvih "mislilaca" što kritikuju ono o čemu nemaju pojma, kao na primer bivši član galet@world teoriju realnih brojeva, za koju je i sam govorio da je nije učio i da neće ni da je uči, ali zato zna da ne valja.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Prevarant iz VII beogradske gimnazije09.08.2013. u 01:14 - pre 131 meseci
Neki ovde na kapiraju o čemu se radi. Za Vasu mi je jasno, ali ventura me čudi.

Niko nije prevarant zato što širi svoja ubeđenja kakva god da su, već je prevarant ako kao X svesno predstavlja nešto što nije X.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Prevarant iz VII beogradske gimnazije09.08.2013. u 01:26 - pre 131 meseci
Citat:
Nedeljko: Neki ovde na kapiraju o čemu se radi. Za Vasu mi je jasno, ali ventura me čudi.

Niko nije prevarant zato što širi svoja ubeđenja kakva god da su, već je prevarant ako kao X svesno predstavlja nešto što nije X.


Bilo kako bilo, ovde se sasvim javno kritikuje profesor samo na osnovu priča i glasina, što baš ne priliči forumu.
 
+3

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Prevarant iz VII beogradske gimnazije09.08.2013. u 07:49 - pre 131 meseci
Citat:
Nedeljko:
Je li, a kako očekueš da se setiš nečega što nikada nisi ni znao? I koje su to "posebne nacionalističke crkve"? Ja ne znam ni za jednu. Najbliža tome od onoga za šta sam čuo je jedna crnačka rasistička crkva po kojoj je potreban i dovoljan uslov za spasenje da si crnac. Međutim, ni ona nije nacionalistička, već rasistička.

Slobodno mi dokazi gde je to tacno Isus pricao. Vrlo rado cu to procitati i nauciti.
 
+1

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Prevarant iz VII beogradske gimnazije09.08.2013. u 08:26 - pre 131 meseci
Citat:
Nedeljko: Neki ovde na kapiraju o čemu se radi. Za Vasu mi je jasno, ali ventura me čudi.

Ako sam rekao da se isključujem iz teme to ne podrazumeva automatski da se isključujem i iz borbe protiv vladavine budala.
Dakle, NIŠTA TEBI nije jasno, pa čak ni to da ovako perfidno, zilotski pokušavaš pravoslavlje da promovišeš kao neprikosnovenu religiju pod ovom kapom nebeskom.
Citat:
Civilizacija u kojoj uživaš je upravo moguća jer je bogumilski pokret bio uništen (ne samo u Srbiji).

Drugim rečima, ja "uživam" u ovoj civilizaciji samo zato što postavljač teme i njegovi istomišljenici veruju u Deda Mraza, prevedeno, zato što je posthrišćanska DOGMA zavladala svetom!?!

ADMINI, aj neka se neko od vas potrudi pa formirajte neki ultramegagiga madzone podforum, jer sam siguran da je ovakvim stavovima i temama SAMO tamo mesto.
Da beda bude veća, držite je još uvek na 'svakodnevici'.

Pritom, implicitno to kaže neko ko je doktorirao iz oblasti matematičke nauke.
No, dobro, njegovo dvorište, njegove lotre, on silazi sa njih kako mu volja.
Međutim, ima u njegovom stavu jedan momenat gde sa njegovim lotrama DEBELO zalazi i u moje dvorište, a pritom me za dozvolu nije pitao:
Citat:
Nemam ja nikakav problem s tim da je on novi mesija, ali za to što radi se ne daju pare iz budžeta za sprovođenje nastavnog plana i programa određenog predmeta. To je jedan problem.

A za ove druge se daju,jel?
Problem?!
Ma PROBLEMČINA, čoveče!!!
Kakvo, BRE, finansiranje crnomantijaških lelemuda (obrijanih ili bradati,svejedno) iz MOG džepa!?!?
Pritom u SEKULARNOJ državi.
Ako ta država uopšte i postoji.
Jer očigledno da taj njen Ustav ne iebe niko ni za suvu šljivu, pošto su i granice te države u njemu definisane kao mrtvo slovo ma papiru.
Dakle, kao što i sam vidiš jaaako je puno malih vrata, kroz koja ti pokušavaš da mi nametneš ispravnost tvog gledišta, a pritom to radiš za MOJE PARE.
Ako su već MOJE PARE u pitanju, onda je takođe i MOJE PRAVO da smatram predavnje i viđenje religijskih pitanja ovog učitelaj sasvim ispravnim.
Samo nemoj sada da mi počneš sa nekakvim traktatima o demokratskim principima i putevima za ostvarivanje prava na legalno ispoljavanje mišljenja i učenja.
Za tvoju informaciju, živimo u kačavendisanoj i pahomizovanoj Džamahiriji, a ne u uređenoj pravnoj državi.
To imaj u vidu pre no što kreneš sa traktatom.
Ostalo tvoje autohtono trackanje o bogumilima neću ni da komentarišem, jer je definitivno plod vekovnih manipulacija posthrišćanskog matrixa.

 
+2

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Prevarant iz VII beogradske gimnazije
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 21620 | Odgovora: 106 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.