Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

Strane: << < .. 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2405150 | Odgovora: 7198 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Rajko.G
Beograd, Srbija

Član broj: 341489
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno04.12.2019. u 20:49 - pre 52 meseci
pozdrav svima.
prvo da se zahvalim svima koji su nesebicno delili savete vezano za ovu pec.
drugo, dodje mi da izmlatim inzenjera koji je jadno resio fiksiranje upaljaca ove peci. da nije ovog forum ne bih znao koliko je to bedno odradjeno, a da ne pominjem sto pojedini srafovi koji drze elektroniku u samoj peci nisu ni stavljeni (stedeli na srafovima?). sinoc sam se uverio jer sam morao da otvorim pec i proverim upaljac ....naravno bio je nekoliko milimetara izmaknut iz lezista i zbog toga pec nije palila a iz tog razloga sam i naleteo na ovaj forum.
citajuci forum saznao sam i za silne parametre koji mogu da se steluju. i tu nastaju nove peripetije.
do sada sam mislio pec radi kako radi...a i nije nas bas ogrejala.
letos sam iz tog razloga montirao jos 20 rebara radijatora po sobama .... tako me savetovao majstor :) jutros sabrah nekih 116l vode u sistemu tj 52l u radijatorima 29l u cevima i 35l samoj peci. a prosle godine sam imao skokove pritiska u sistemu, nisam imao pojma zasto. ove godine sam ,tim novim radijatorima, na sve dodao jos jedno 10l vode u sistem tako da ih ne smem ni da pustiti u pogon, da ne bih pregurao 2.5bar. trenutno se gerejemo na ukupno 50+12+dva susaca al toplije je nego prosle godine. malo sam nasvirao cocclea power... u potpisu je opis kako i sta grejem.

imam par pitanja jer u majstore koje znam vise nemam poverenje.
1. posto vidim da je trokraki ventil nesto sto nemam. a treba da ga ugradim. kad vec angazujem majstora treba li da ugradjujem ekspanzionu posudu? ako treba...od koliko litara?
2. termoglave nemam. smatram da nije neka mudrost odvrnuti stari ventil i zavrnuti novi, napuniti i odzraziti sistm ponovo... sta bih dobio ako ih ne ugradim ove sezone nego naredne. za ovu sezonu samo trokrki.
3. postoji li neko medjuresenje za skokove pritiska u sistemu dok ne ugradim ekspanzionu posudu? radijatore sam odzracio.
4. dimljak, kakav takav je sirok i visok. vratanca su se nalazila u suturenu zgrade. tu je sada stan tj vratanca su zamalterisana. ima li jos neko resenje za smanjenje promaje u dimljaku? trenutnim stelovanjem ventilatora sam dosao do nekih 120 stepeni tokom rada peci. tj u work 2 - trebalo bi jos da je pojacam da bi presla u work 1. ova kuca se brzo hladi.

pozdrav
110 kvm, 3m plafoni. na sobama PVC na kuhinji i terasna vrata klasicna drvena stolarija.
Dimljak oko 12m visine ne znam precnik - pravljen za ugalj i drva.
Alfaplam commo21. aluminijumski radijatori. 70 rebara vox 600 i 30 rebara vox 800, dva susaca.
trokraki - da
termoglave - da
 
Odgovor na temu

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno05.12.2019. u 09:26 - pre 52 meseci
@Nemanja470
Imam par zamerki a ti ne zameri zbog toga 😄
Prvo, kad si vec dao pretpostavljam oko 3-4 hiljade za vrg131, mogao si jos oko 3 da dodas na te pare i da ti sistem bude bas kako valja, ne da i pored ulozenog novca ponovo imas cimanja i da glumis termostat. Vtc512 ugradis i zaboravis da postoji a on odrađuje sav posao korektno.
Drugo, po meni, bezveze je ta termoglava na susacu, i savetujem ti da pošto si je vec ugradio, odvrni je do kraja zbog pumpe, jer moze da strada ako ti kojim slučajem zatvore sve termoglave na radijatorima a ona i dalje gura vodu i radi svoj posao.
Ugradi obavezno dodatnu ekspanzionu posudu od 18 litara ili manju (ali cenovno je ova isplatljivija, videćeš).
Vezano za brzinu ventilatora kolko se secam, napisao sam da nebi trebalo da je na work 1 ona manja od 2000 obrtaja a ne 1600 kao sto si ti napisao, ali ok, mizda je iz ranijih postova. Znaci w1 po meni ne ispod 2000,e sad ovo moze da bude a i jeste individualno, i kao sto si primetio, orjentir treba da bude IZGLED VATRE, boja, razigranost... I to na svakoj brzini posebno stelovanje unosa peleta i brzina ventilatora. Jedino je tako ispravno tj mozemo da kazemo da je korektno iskoriscenje peleta spram njegove potrosnje.
Za temperature izduvnih gasova, kao sto su to pored mene uradili jos par kolega ovde sa foruma, lek je samo produžavanje cik cak turbulatora ili stavljanje istih ukoliko ih trenutno nema. Kod mene je temperatura izduva na w1 75 stepena a temperatura vode 72 !! A recimo na w3 kada je, ta temperatura je negde oko 80°C.
Znaci, svaki sistem je za sebe karakteristican, i treba se ponekad igrati parametrima, unos peleta i brzine ventilatora, i trajanjem ciklusa/load pelet, i pratiti rad kotla i izgled vatre. Menjanjem peleta, proizvodjac ili nova paleta, propratiti ponovo i doštelati ako treba, i to je to
Savet, dok se sedi kraj kotla prati rad posle stelovanja , obavezno i kafica da stavi tacku na i 😀
 
Odgovor na temu

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno05.12.2019. u 09:51 - pre 52 meseci
@Rajko.G
Vi imate i previse vode u sistemu spram posudi u kotlu koja je za do 100l vode. Obavezno, sto pre dodajte i vi jos jednu od npr 18l, i mirni ste po tom pitanju.
Takodje vtc512 na 60°C,i termoglave na radijatorima osim na susacima. Ili ostavite bar jedan susac ili radijator ako nemate susac bez termoglave! Uostalom, u kupatilu ne skodi koliko god da je toplo 😀
Vezano za temperaturu izduva, u za vas vazi gore napisano. Turbulatori ili njihovo produzenje ako su kratki sve do duzine spiralnog, i stelovanje brzine ventilatora.
Imate i regulatore promaje konkretno za dimnjak ako smatrate da ce tako biti bolje. Potrazite na guglu, pa se nadjite u toj prici, ako stelovanje ventilatora ne urodi plodom.
U prethodnom postu sam zaboravio da napomenem, ako u nesto niste sigurni kako radi, nemojte da dirate, ili pak zapisite vrednost kako bi kasnije mogli da je vratite u prvobitno stanje, ako izmenjena promena ne daje rezultate
 
Odgovor na temu

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno05.12.2019. u 10:09 - pre 52 meseci
I da još ovo dodam, zbog onih koji ganjaju da im kotao radi u režimu Modulate ilti work1 : slobodno stavite da je T vode u sistemu ne manja od 65, 66 stepeni,prljanje zidova je manje i moze da se ocisti kako valja. Tek na temperaturama iznad 70 kotao cete vrlo lako cistiti (zidove) jer maltene sve sagori. U tom slucaju preporuka je niskotemperaturno grejanje.
Uštede u peletu su mizerne u odnosu na manju temperaturu vode od recimo 60 ili ne daj bože manje od toga. Imaćete ispravan rad kotla.
Prave uštede nastaju tek sa izolacijom kuće!!
 
Odgovor na temu

Strahinja1904
Strahinja Novakovic
SDPR - YUGOIMPORT - Kovački Centar
Valjevo, Srbija

Član broj: 339111
Poruke: 92
87.116.177.*



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno05.12.2019. u 11:35 - pre 52 meseci
@FelipE Pirot

Meni je 60 stepeni u peci, ja kad bi stavio 65 pocrkali bi u kuci..Bilo bi 26,27 stepeni...Ovako sa 60stepeni, sobna temperatura je 24 stepena...I da u pravu si prljaju mi se zidovi ali onom kuhinjskim zicanim sundjerom se poprilicno lako skida, doduse ja to radim na svakih mesec dana ciscenje zidova, pa verovatno zato i lakse skidam...Za izolaciju si totalno u pravu ja to kao papagaj pricam i ljudi mi posle ne veruju koliko trosim peleta na 75kvm.
Alfa Plam commo 15kw ..Potkrovlje 75kvm, krov 30cm kamena
vuna, PVC stolarija, spoljni zidovi
5cm stiropor i pod 2cm stirodura+ ravnajuci sloj od 8cm, odzak
prohromski fi120 od 5m. Bezicni
sobni termostat SQ7RF. Termo glave na svim radijatorima...
Radijatori 6m i susac u kupatilu.
 
Odgovor na temu

tommytom
preduzetnik
tomy

Član broj: 334119
Poruke: 369
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno05.12.2019. u 12:54 - pre 52 meseci
@strhinja1904
Druze, u potpisu pise da imas termoglave na svim radijatorima. Znas li kako one rade i koja im je osnovna svrha? Zasto bi sa temperaturom vode u kotlu od 65c u kuci bilo 27c, ako imas termo glave?
Commo 15... Stan 66m2... 4-kraki mesni i pumpa u radijatorskom krugu... Termo glave digitalne...
Bezicni c7rf (kontrolise pumpu u radijatorskom krugu)... Bojler 80l u kotlovskom krugu sa
"automatikom"
 
Odgovor na temu

Strahinja1904
Strahinja Novakovic
SDPR - YUGOIMPORT - Kovački Centar
Valjevo, Srbija

Član broj: 339111
Poruke: 92
87.116.177.*



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno05.12.2019. u 16:01 - pre 52 meseci
Pa zato sto npr energetska efikasnost moje kuce je takva da kad u kotlu nabije 60 stepeni u stanu je 23.5 do 24 stepena i kad termo glave odrade svoje i zatvore sve ventile (sem susaca) logicno je da temperatura u kotlu tj sistemu skace i ide u plus...iako je u modulaciji namesten parametar na 1.2 (nize ne smem da stavljam)...
Jednostavno veoma lako i brzo grejem prostor i iz tog razloga i trosim tonu peleta za celu zimu...Ja i kad ne grejem npr nocu (na ovakvim temp. napolju oko nule) od 11 do 6 ujutru kad se probudimo nama je 20.5 ili 21 stepen u kuci. I sad ti meni reci kakve veze termoglave imaju u takvom slucaju ako mi je pec u dnevnom boravku i ona radi i zraci od sebe dodatnih 2kw u takvom izolovanom objektu, a stand by mod mi je na off? i Sta mislis koliko bude temperatura vode u kotlu kroz sat vremena od trenutka kad termoglave odrade svoj posao?

Alfa Plam commo 15kw ..Potkrovlje 75kvm, krov 30cm kamena
vuna, PVC stolarija, spoljni zidovi
5cm stiropor i pod 2cm stirodura+ ravnajuci sloj od 8cm, odzak
prohromski fi120 od 5m. Bezicni
sobni termostat SQ7RF. Termo glave na svim radijatorima...
Radijatori 6m i susac u kupatilu.
 
Odgovor na temu

Rajko.G
Beograd, Srbija

Član broj: 341489
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno05.12.2019. u 21:37 - pre 52 meseci
Hvala Felipe.
Na zalost dosta toga sam skontao citajuci forum a ne od majstora koji mi je postavljao radijatore, a da ne pominjem majstora iz alfa plama koji je dosao prakticno da lupi pecat i pritisne dugme, taj nije nasao za shodno da objasni ni cemu sluzi cetka koju sam dobio uz pec.
ostaje nedoumica. sta ako sada ugradim samo ventil i ekspanzionu posudu. a termoglave ostavim za sledecu sezonu? a i dok to ne uradim da li bi npr pumpanje ekspanzione posude na peci na npr 1.5 bar korigovalo skokove pritiska hladno/toplo?

kad si vec pomenuo turbulatore. Mirunda je odlican majstor resio je sam problem i nesebicno podelio. masinske stege nemam a ni stolarsku a ni prostor gde bih to pravio. za sada bez toga, blokirao bih grejanje na nekoliko dana.
110 kvm, 3m plafoni. na sobama PVC na kuhinji i terasna vrata klasicna drvena stolarija.
Dimljak oko 12m visine ne znam precnik - pravljen za ugalj i drva.
Alfaplam commo21. aluminijumski radijatori. 70 rebara vox 600 i 30 rebara vox 800, dva susaca.
trokraki - da
termoglave - da
 
Odgovor na temu

Petrenj
Milos Petrenj
Vlasotince

Član broj: 341119
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno06.12.2019. u 08:33 - pre 52 meseci
Meni i dalje nije jasna stvar u vezi temperature vode. Podesena je na 60, medjutim pumpa se ukljuci na 50 i odmah ubrzo se iskljuci i temperature sidje na 47. i tako u krug.
Da li da smanjim temperaturu na kojoj ce se ukljucivati pumpa? Nemam ideju jer ovo mi je prva sezona grejanja na pelet i pec commo 21.
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
87.116.178.*



+140 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno06.12.2019. u 09:57 - pre 52 meseci
Tebi tu nešto nije u redu ili ti je pelet loš ili su ti temperaturni gubici veliki.

Normalno je da ako pumpa uključuje na 50.C da se gasi na 47.C.
Stavi pumpu da se pali na 45.C a ugasiće se na 42.C.
Ali opet mi nije jasno kako dalje ne diže temperaturu vode nego kako kažeš i dalje pada.
 
Odgovor na temu

Petrenj
Milos Petrenj
Vlasotince

Član broj: 341119
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno06.12.2019. u 10:07 - pre 52 meseci
Pelet bi trebalo da je u redu. Izolacija nije savrsena ali je skroz pristojna, novi prozori koji lepo dihtuju i tako to.
Ali eto dodje do 50 i odmah za minut ode na 47, i onda opet ide do 50 pa se opet spusti na 47.
Evo sad sam stavio temeperatu sobe na 25, radi na režimu 4. Trenutno je u modulaciji i drzi 50 stepeni.
ali kada bi stavio na rezim broj 3 onda bi opet bilo ono sa paljenjem i gasenjem pumpe.
Kako da promenim parametar za pumpu? Ja sam nesto gledao ali iskreno nisam smeo da ulazim i da diram ona fabricka podesavanja.
Takodje mi je nejasno ocitavanje parametra koje kaze: T Scheda pres H2O - 38c

Edit: Evo sada se opet spustilo na 47 iako je na 4
 
Odgovor na temu

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno06.12.2019. u 10:11 - pre 52 meseci
To je sigurno na pocetku paljenja/rada kotla i naredna 2 sata dok se ne stabilise sistem, tj dok temperatura povratne vode u kotao ne dosegne pribliznu temperaturu (7-8 stepeni manju vrednost) od temperature polazne vode.
Iz prilozenog kolko si dao, da se zakljuciti da nemas trokraki termostatski, pa stoga namesti pumpu da se pali na 40°, da bi se brze izbalansirao sisitem i izbegla gasenja pumpe.
Stavi T sobe na preko 30, a polaz tj T vode na 65
I obavezno nacin rada kotla na 5
 
Odgovor na temu

Petrenj
Milos Petrenj
Vlasotince

Član broj: 341119
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno06.12.2019. u 10:31 - pre 52 meseci
Citat:
FelipE Pirot: To je sigurno na pocetku paljenja/rada kotla i naredna 2 sata dok se ne stabilise sistem, tj dok temperatura povratne vode u kotao ne dosegne pribliznu temperaturu (7-8 stepeni manju vrednost) od temperature polazne vode.
Iz prilozenog kolko si dao, da se zakljuciti da nemas trokraki termostatski, pa stoga namesti pumpu da se pali na 40°, da bi se brze izbalansirao sisitem i izbegla gasenja pumpe.
Stavi T sobe na preko 30, a polaz tj T vode na 65
I obavezno nacin rada kotla na 5


Evo probacu to. Mozda glupo pitanje, ali zar nece kotao tada juriti te vrednosti i stvoriti nesnosnu vrucinu i drasticno povecati potrosnju peleta?

Edit: Prikazuje temperaturu gasova 196c i verovatno je ovo broj obrtaja ventilatora - 2,700. Da li su to neke normalne vrednosti za ovaj rezim rada?
 
Odgovor na temu

V0JKAN

V0JKAN
Član broj: 199240
Poruke: 505
net238-95-245-109.dynamic.mbb.telenor.rs.



+26 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno06.12.2019. u 10:49 - pre 52 meseci
Petrenj
Ako želiš da ti bude toplo i da se greješ, onda mora da se troši pelet. Lako ćeš ti smanjiti ako bude vruće.

To što kaže Felipe, bez greške tačno, ako pa kojim slučajem imaš trokraki.. Verovatno je mehanički i loše podešen... mada mislim da ga nemaš.

Da ne ponavljam što je već napisano.. Fabrički je podešeno da se pumpa pali na 50, pa u povratku (hladni radijatori) ohlade povrat i pumpa se gasi ispod - 3, tj na 47c.

To nije problem u početku, dva tri puta da se desi, ali na režimu Work 3 i niže... Je veliki problem.

MORAŠ da pojačaš na work 5,
Commo Compact 23KW
Dva objekta (40+50m2), prelazne cevi 3m (izolovano)
Bez izolacije,drveni prozori.
(21,4), panelni radijatori 7,3m (6kom), sušač, termoglave,
meh.mešni ventil, bežični sobni termostat Salus.
 
Odgovor na temu

Petrenj
Milos Petrenj
Vlasotince

Član broj: 341119
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno06.12.2019. u 10:54 - pre 52 meseci
"Ako želiš da ti bude toplo i da se greješ, onda mora da se troši pelet. Lako ćeš ti smanjiti ako bude vruće"
Apsolutno se slazem i svestan sam toga. Dakle, pored rezima 5, predlazete da promenim temperaturu na kojoj se pali pumpa na 40c ?
 
Odgovor na temu

vladimir1981
Vladimir Šaponjić
Komercijala
Nelt
Priboj

Član broj: 340876
Poruke: 172
*.internet.mts.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno06.12.2019. u 10:58 - pre 52 meseci
Naravno da mora da se troši, meni je na primer na commo 15 od 20.9 do 2.12 po ceo dan peć radila na Work 1,al čim je zazimilo dobar deo dana radi na Work 2
Alfa Commo 15
Stan 65m2
4 radijatora
120x60
120x60
110x60
60x60
Sušač
Caleffi antikondenzacioni ventil na 55C

 
Odgovor na temu

pile91
Marko Ilic
AOI Operater
ElRad Serbia
Vlasotince

Član broj: 337514
Poruke: 19
213.253.117.*

Jabber: Marko Ilic


Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno06.12.2019. u 12:15 - pre 52 meseci
Pozdrav društvo, epa radilo se malo i kod mene na mojoj peci
Hvala Mirudi i hvala svim ostalima na pomoći i objašnjavanju kako, šta i gde...
Evo slika pišite ako sam nešto negde zeznuo
Svrdlasti tulbulatori i oblaganje peći kamenom vunom za TA peći (HTB 700 10cm)
Tulbulatori su od šparinga debljine 3mm, širine 3cm, dužine 75cm.
Savijani su na strug tri puna kruga uvrtanjem kontra od kazaljke na satu baš kao sto je i Miruda savijao ručno.
Pravi su kao strele
Gore na pčetku izbušena rupa i zasečeno brusalicom tako sam ih nasadio na federe(tulbulatore) da nepostoji mogućnost da spadnu, nikakvo varenje nista.
Vunu sam obložio alu folijom i alu trakom izlepio sta gde treba. Na poklopcu dimne komore sam stavio debljinu vune 9cm maksimalno koliko je moglo da strane, na peć sa strane negde oko 3cm debljine i pozadi na peć takodje, sve izolovao spoljašnu stranu vune da se vremenom vuna ne bi rasipala po peći.



















i za kraj jedan Lav za majstora

ALFA PLAM COMMO 21kw
100m2, kuca(dvokuca)puna cigla=priz.+sprat, visina prostorije 2,5m.
Krov podascan izolovan termo-vodo-nepropustivom folijom,ploca pokrivena 5cm
stiropora
Izolacija 5cm na jednoj od 3 strane kuce(druge dve malterisane),8 panelnih
radijatora+termo
glave(svi), osim kupatilo(susac)
PVC (6komorna) stolarija+Argon gas u svim prozorima.
ESBE VTC 512 trokraki mesni na 60c
 
Odgovor na temu

vladimir1981
Vladimir Šaponjić
Komercijala
Nelt
Priboj

Član broj: 340876
Poruke: 172
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno06.12.2019. u 12:27 - pre 52 meseci
Da li je ovo commo 15 ili commo 21? Da li ste palili peć nakon ove promene? Kakvi su utisci i sta je konkretno prednost?
Alfa Commo 15
Stan 65m2
4 radijatora
120x60
120x60
110x60
60x60
Sušač
Caleffi antikondenzacioni ventil na 55C

 
Odgovor na temu

Đakprvak
Željko Šarić
Zemun

Član broj: 338895
Poruke: 23
87.116.179.*



+1 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno06.12.2019. u 13:02 - pre 52 meseci
Pile 91:
Svaka čast na uloženo trudu, sad samo da napišeš kolika ti je bila temperatura pre ugradnje turbulatora i sad posle ugradnje. Razmisli dal nisi možda naopako stavio izolaciju poklopca dimne komore, možda je trebalo poklopac vuna pa onda folija.

Commo 15
Kuća: prizemlje 40m2, peć
plus
30 rebara global 60
exp. posuda 18l .
Sprat 55m2 60 rebara global
60 izolacija zidova spolja
10cm. 3k ESBE VTC 512 60c.
4 termo glave kaleffi .
Bežični sobni termostat
cotherm C7rf. pvc stolarija na
celoj kući.
Odžak zidan elementima
visina 9m promer 16cm.
Commo 15 proizvedena
oktobar
2017.
 
Odgovor na temu

V0JKAN

V0JKAN
Član broj: 199240
Poruke: 505
net238-95-245-109.dynamic.mbb.telenor.rs.



+26 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno06.12.2019. u 13:23 - pre 52 meseci
Citat:
Petrenj:
"Ako želiš da ti bude toplo i da se greješ, onda mora da se troši pelet. Lako ćeš ti smanjiti ako bude vruće"
Apsolutno se slazem i svestan sam toga. Dakle, pored rezima 5, predlazete da promenim temperaturu na kojoj se pali pumpa na 40c ?

Naravno 40-45
Ništa to ne škodi. Kamo sreće da može da se podešava u parametrima vreme paljenja pumpe... Pisano je ranije i tome.
Podesi ti to tako, stavi režim 5 pa javi
Commo Compact 23KW
Dva objekta (40+50m2), prelazne cevi 3m (izolovano)
Bez izolacije,drveni prozori.
(21,4), panelni radijatori 7,3m (6kom), sušač, termoglave,
meh.mešni ventil, bežični sobni termostat Salus.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

Strane: << < .. 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2405150 | Odgovora: 7198 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.