Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

Strane: << < .. 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2404372 | Odgovora: 7198 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Neslo-86

Član broj: 326312
Poruke: 35
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno07.01.2016. u 16:53 - pre 100 meseci
Citat:
FelipE Pirot:
Nisu svima peci nastimovane sa parametrima iz fabrike , kod nekoga se pogode kod nekoga ne , uslova za to je dosta . Nekome veća potrosnja ne smeta-nekome smeta , ponaročito ako ima nacina da se ona smanji . Ja sam sa 1.8kg peleta do decembra zagrevao vodu do 58'C , sada je to do 64' .Da nisam menjao parametre i eksperimentisao , za 64'C koliko mi je sada potrebno trosio bih sigurno vise . Pec sumnjam da ce da se zapusi sa povecanom temperaturom vode i boljim sagorevanjem peleta , a sto se tice servisera, ponarocito ovih iz nisa-od Milana moze nesto i da bude ali od Ivice lenjavog i neukog sumnjam jer radi ko od belju . Te zato smatram da sam uradio nesto dobro i pozitivno , naravno uz pomoc grugih forumasa, malo moja opazanja, pa jos ako to a siguran sam da moze da pomogne i drugima koji to zele , zelim da podelim !
Ko nece ne mora, mozda ima ko bi probao.
Sve najbolje svima i HRISTOS SE RODI




Filipe jeste to da al onda se dolazi do toga da zovu i kazu da im komo dosta trosi ima tu dosta da kazem zajebancija jer znate a verujem da znate da ima razlike od peleta do peleta ima jedan vise kalorinci a drugi manje kaloricno i vi sad podesite na snazi jedan od 1.8 na 2,2 jeste sto kazete vi uspeli ste da podignete temperaturu ali ste postigli i to da pelet ide u vecu potrosnju neko sa kaloricnijim peletom potrosi 3 tone da kazemo za istu kvadraturu i isti uslovi a drugi cetri tone i posle ovde dolazi do toga da ja trosim tone a kako ja trosim 4 tone.
Kod nas u Srbiji ne moze lako da se nadje dobar pelet.
Svaka cast vama koji ovde pomazu ima dosta ljudi i koji imaju znanja o grejanju i koji imaju dosta iskustva i dobro je da ovaj forum postoji.

SRECAN BOZIC SVIMA

 
Odgovor na temu

GSP VOZAC
Aleksandar Garilovic
Vozac
Gsp
Beograd

Član broj: 331784
Poruke: 48
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno07.01.2016. u 17:01 - pre 100 meseci
>
 
Odgovor na temu

maks-rs
ing. elektrotehnike
Pale , R.Srpska

Član broj: 217855
Poruke: 796
31.223.138.*

Jabber: maks-rs


+45 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno07.01.2016. u 17:04 - pre 100 meseci
@Neslo-86

Ljudi bi imali mnogo manje želje i potrebe da čačkaju po parametrima da serviseri ozbiljnije i odgovornije pristupe inicijalnom puštanju peći u rad.
Commo Compact 23 (4-18 kW) ,180m2 u 3 etaže na 870 mnv , izolacija 5cm zid ,20cm krov
VTC 512 @60C ,9 panelnih radijatora +termoglave , 2 sušača ,100L kombi bojler, T vode 65 C
Električni kotao Vaillant 18kW
Klima inverteri: MITSUBISHI MSZ-SF42VE, HITACHI RAC-DJ50
 
Odgovor na temu

GSP VOZAC
Aleksandar Garilovic
Vozac
Gsp
Beograd

Član broj: 331784
Poruke: 48
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno07.01.2016. u 17:18 - pre 100 meseci
Ako neko moze da preporuci proveren pelet ja cu rado da probam do sada sam kupovao Drakulicev BIOENERGY POINT ali sam iskreno strasno razocaran . Pelet je pun prasine i raspadnutog peleta u sitne granulice koje glave i guse puza. Sada svki dzak prvo prosejem i iz svakog otpadne minimum 1kg te prasine .
 
Odgovor na temu

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno07.01.2016. u 17:19 - pre 100 meseci
@tamara
pogledajte unazad stranicu , dve , postavio sam slike pa ce vam biti jasnije . Ali ako sumnjate da mozete ipak nemojte dirati .
 
Odgovor na temu

Milenko_M
Milenko Mihajlović
Beograd

Član broj: 312732
Poruke: 231
95.180.69.*



+5 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno07.01.2016. u 18:23 - pre 100 meseci
@Tamara : Pitali ste šta da radite pošto je pritisak u sistemu 2,2 .Taj pritisak varira od temperatue vode , raste kada je voda toplija.Uostalom primetili ste da je pritisak opao kada je temperatura pala .Mada ja bi vam savetovao da to kažete serviseru da on izbaci malo vode.Neko vam je rakao da možete da "odzračite" sistem , to znači da na neku od slavinica ispustite vodu.Ali to se radi sa hladnom vodom i uvek voda može da isprska zid i pod zato može da sačeka dok dođe serviser.Isto ste rekli da vam je svuda pretoplo , to može da se reši spuštanjem temperature na peći ( kao što ste ceč uradili).Ali nije dobro da se temeperatura spušta ispod 60 c jel onda nastaje rošenje u kotlu ( izdvaja se voda iz pare ) a to nije dobro za peć .Zbog toga se ugrađuje 4-kraki mešni ventil.On onogućava da peć radi na višoj temperaturu a da prema radijatorima može da se podešava željena temperatura.

@GSP-vozač : Bioenergi Point važi za bolji , mada nema peleta koji ima stalni kvalitet.Idi na forum "kvalitet peleta " pa vidi razne utiske.Postoje neki koje treba u startu izbegavati a neke mora da se lično proba.Naravno u Beogradu moraš da kupuješ ono što se nudi.
Kotao Majevica 32 KW , Ferolli gorionik SUN P7
 
Odgovor na temu

tamara_nis
Niš, Srbija

Član broj: 331781
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno07.01.2016. u 18:43 - pre 100 meseci
@ Milenko_M
Za sve ste u pravu. Sada kad vratim film (pošto polako kapiram neke stvari), pri prvom puštanju peći u rad serviser je podesio temperaturu vode na 55 stepeni otprilike, a ona nikad nije dostigla ni 50, uvek je bila 47, 48. Zato se javila kondezacija, koja je povukla sa sobom i loše sagorevanje peleta, neprijatan miris i zapušene šupljine turbulatora (koje sam inače sama otpušila noktima, neko je pominjao čišćenje creva presostata ali to nisam umela). Serviser je pre neki dan bio i podigao temperaturu vode na 69, bilo je pretoplo, ali kondenzacije i ostalih problema ne. Nju sam samo smanjila na 65 i neću da je diram više. Doduše, opasno sam se pomučila da ogulim unutrašnjost peći i ostale ćoške. A za odzračivanje i povratni ventil, očekujem majstora.

Hvala na savetima!

[Ovu poruku je menjao tamara_nis dana 07.01.2016. u 20:05 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Neslo-86

Član broj: 326312
Poruke: 35
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno08.01.2016. u 00:05 - pre 100 meseci
Citat:
maks-rs:
@Neslo-86

Ljudi bi imali mnogo manje želje i potrebe da čačkaju po parametrima da serviseri ozbiljnije i odgovornije pristupe inicijalnom puštanju peći u rad.



Za parametre i rad peci su zaduzeni glavni inzinjeri oni ispituju pec i rad peci sa raznim peletima tako da su fabricki parametri najbolji za rad peci e sad ako je pelet manje kalorican parametri moraju da se steluju
Nisu svi serviseri moraju da objasne samo ciscenje peci mada sve to pise u upustvu al ima i onih koji upusto i ne citaju :)
 
Odgovor na temu

Neslo-86

Član broj: 326312
Poruke: 35
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno08.01.2016. u 00:11 - pre 100 meseci
Citat:
Milenko_M:
@Tamara : Pitali ste šta da radite pošto je pritisak u sistemu 2,2 .Taj pritisak varira od temperatue vode , raste kada je voda toplija.Uostalom primetili ste da je pritisak opao kada je temperatura pala .Mada ja bi vam savetovao da to kažete serviseru da on izbaci malo vode.Neko vam je rakao da možete da "odzračite" sistem , to znači da na neku od slavinica ispustite vodu.Ali to se radi sa hladnom vodom i uvek voda može da isprska zid i pod zato može da sačeka dok dođe serviser.Isto ste rekli da vam je svuda pretoplo , to može da se reši spuštanjem temperature na peći ( kao što ste ceč uradili).Ali nije dobro da se temeperatura spušta ispod 60 c jel onda nastaje rošenje u kotlu ( izdvaja se voda iz pare ) a to nije dobro za peć .Zbog toga se ugrađuje 4-kraki mešni ventil.On onogućava da peć radi na višoj temperaturu a da prema radijatorima može da se podešava željena temperatura.

@GSP-vozač : Bioenergi Point važi za bolji , mada nema peleta koji ima stalni kvalitet.Idi na forum "kvalitet peleta " pa vidi razne utiske.Postoje neki koje treba u startu izbegavati a neke mora da se lično proba.Naravno u Beogradu moraš da kupuješ ono što se nudi.



Milenko M

Serviseri nisu u obavezi da dodju da ispustaju vodu to treba majstor da uradi sto je razvodio grejanje lepo njemu pise da na hladnu vodu pritisak bude od 1,2 do 1,5 zvati majstora za grejanje a ne servisere.
 
Odgovor na temu

tamara_nis
Niš, Srbija

Član broj: 331781
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno08.01.2016. u 07:25 - pre 100 meseci
@ Neslo

Verujem da je čovek hteo samo da pomogne... Zašto uvek braniš servisere i odgovaraš kao da se osećaš prozvanim? :)
 
Odgovor na temu

maks-rs
ing. elektrotehnike
Pale , R.Srpska

Član broj: 217855
Poruke: 796
*.static.corp.blic.net.

Jabber: maks-rs


+45 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno08.01.2016. u 07:26 - pre 100 meseci
@ Neslo-86

Gledaš samo jednu stranu medalje , ima i druga ;-)

-Peć se u fabrici ispita sa najkvalitetnijim peletom i na parčetu čunka od metar-dva
-Tačno je da majstor koji je razvodio sistem treba da izvrši hladnu probu.
-Alfa (serviser) NAPLAĆUJE puštanje 40 evra i DUŽAN je da izvrši TOPLU probu do radne temperature i koriguje parametre prema peletu i dimnjaku te kvadraturi koja se grije.Treba da prati pritisak u sistemu na radnoj temperaturi pa ako on prelazi zadatu vrijednost treba da uslovi korisnika da dogradi ekspanzionu posudu tj da ne ovjeri garanciju dok to ne uradi.
-Serviser takođe treba da detaljno objasni čišćenje (pogotovo skrivenih dijelova) peći i objasni korisniku zašto je to važno.
Commo Compact 23 (4-18 kW) ,180m2 u 3 etaže na 870 mnv , izolacija 5cm zid ,20cm krov
VTC 512 @60C ,9 panelnih radijatora +termoglave , 2 sušača ,100L kombi bojler, T vode 65 C
Električni kotao Vaillant 18kW
Klima inverteri: MITSUBISHI MSZ-SF42VE, HITACHI RAC-DJ50
 
Odgovor na temu

tamara_nis
Niš, Srbija

Član broj: 331781
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno08.01.2016. u 07:34 - pre 100 meseci
Nama nisu naplatili puštanje peći u rad...oktobra smo kupili njihovu peć i čunke.
 
Odgovor na temu

maks-rs
ing. elektrotehnike
Pale , R.Srpska

Član broj: 217855
Poruke: 796
*.static.corp.blic.net.

Jabber: maks-rs


+45 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno08.01.2016. u 07:41 - pre 100 meseci
Možda zato što su vam uvalili čunkove , svejedno naplatili ili ne dužni su uraditi ono što sam napisao.
Commo Compact 23 (4-18 kW) ,180m2 u 3 etaže na 870 mnv , izolacija 5cm zid ,20cm krov
VTC 512 @60C ,9 panelnih radijatora +termoglave , 2 sušača ,100L kombi bojler, T vode 65 C
Električni kotao Vaillant 18kW
Klima inverteri: MITSUBISHI MSZ-SF42VE, HITACHI RAC-DJ50
 
Odgovor na temu

Milenko_M
Milenko Mihajlović
Beograd

Član broj: 312732
Poruke: 231
95.180.69.*



+5 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno08.01.2016. u 09:22 - pre 100 meseci
U vezi ispuštanja vode .Mislio sam da bi bilo dobro da se malo ispusti vode pošto je pritisak veći nego što treba kada se voda zagreje .Neznam ko to treba da radi serviser ili majstor grejanja.Valjda onaj što je napunio sistem , pošto nije sačekao da proveri kada se ugreje.
Kotao Majevica 32 KW , Ferolli gorionik SUN P7
 
Odgovor na temu

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno08.01.2016. u 10:54 - pre 100 meseci
@neslo
Da nisi ti prijatelju treći član servisera u Nišu , pored Milana i Ivice , posto mi se cini da ih dobro poznajes . A sto se tiče onog mog posta , vidim da nisi shvatio sustinu , ne povecava se potrosnja nego ucinak sa istom kolicinom .
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Neslo-86

Član broj: 326312
Poruke: 35
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno08.01.2016. u 11:30 - pre 100 meseci
Citat:
maks-rs:
@ Neslo-86

Gledaš samo jednu stranu medalje , ima i druga ;-)

-Peć se u fabrici ispita sa najkvalitetnijim peletom i na parčetu čunka od metar-dva
-Tačno je da majstor koji je razvodio sistem treba da izvrši hladnu probu.
-Alfa (serviser) NAPLAĆUJE puštanje 40 evra i DUŽAN je da izvrši TOPLU probu do radne temperature i koriguje parametre prema peletu i dimnjaku te kvadraturi koja se grije.Treba da prati pritisak u sistemu na radnoj temperaturi pa ako on prelazi zadatu vrijednost treba da uslovi korisnika da dogradi ekspanzionu posudu tj da ne ovjeri garanciju dok to ne uradi.
-Serviser takođe treba da detaljno objasni čišćenje (pogotovo skrivenih dijelova) peći i objasni korisniku zašto je to važno.



Maks
U pravu si serviser mora da pokaze ljudima osnovne stvari.Pustanje u rad se pre dve godine naplacivalo sad je besplatno ne znam ko to vama naplacuje?
 
Odgovor na temu

maks-rs
ing. elektrotehnike
Pale , R.Srpska

Član broj: 217855
Poruke: 796
*.static.corp.blic.net.

Jabber: maks-rs


+45 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno08.01.2016. u 11:33 - pre 100 meseci
Ja sam u drugoj državi a naplaćije ovlašteni zastupnik kao uslov za ovjeru garancije. Doduše nisam odavno provjeravao , možda je sad i kod nas besplatno.
Commo Compact 23 (4-18 kW) ,180m2 u 3 etaže na 870 mnv , izolacija 5cm zid ,20cm krov
VTC 512 @60C ,9 panelnih radijatora +termoglave , 2 sušača ,100L kombi bojler, T vode 65 C
Električni kotao Vaillant 18kW
Klima inverteri: MITSUBISHI MSZ-SF42VE, HITACHI RAC-DJ50
 
Odgovor na temu

Neslo-86

Član broj: 326312
Poruke: 35
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno08.01.2016. u 11:38 - pre 100 meseci
Citat:
FelipE Pirot:
@neslo
Da nisi ti prijatelju treći član servisera u Nišu , pored Milana i Ivice , posto mi se cini da ih dobro poznajes . A sto se tiče onog mog posta , vidim da nisi shvatio sustinu , ne povecava se potrosnja nego ucinak sa istom kolicinom .
Pozdrav



Ja znam sta si ti time hteo da kazes ali vam kazem da ljudi posle diranja parametara zovu servis i kazu da im pec vise trosi a ne govore da su dirali parametre ima tu dosta stvari da ne nabrajam zasto se sve zove jer kazem vam sve sto se cacka moze da se vidi.
Nisam treci clan iz nisa al znam ih dobro ;)
 
Odgovor na temu

Neslo-86

Član broj: 326312
Poruke: 35
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno08.01.2016. u 11:41 - pre 100 meseci
Ajde dobri ljudi da resavamo probleme onima koji imaju sa komo koga briga ko je serviser ili nije vazno da se resi problem ako se ima da pec greje dobro i da radi savrseno
Forum je ODLICAN
 
Odgovor na temu

GSP VOZAC
Aleksandar Garilovic
Vozac
Gsp
Beograd

Član broj: 331784
Poruke: 48
*.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno08.01.2016. u 12:11 - pre 100 meseci
Svaka cast za komentar prepirke ovde ne vode nikudaa forum je zaista odlican.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

Strane: << < .. 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2404372 | Odgovora: 7198 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.