Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2427805 | Odgovora: 7198 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mr.Proper Commo
Srdjan Konjevic
Gradjevinski tehnicar
JKP Put Novi Sad
Sremski Karlovci

Član broj: 325501
Poruke: 62
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno02.01.2015. u 19:31 - pre 113 meseci
Stoji meni to ciscenje na 10' ali sve mislim da povecam to na 20' posto pelet lepo gori i mislim da nebi trebalo na svakih 10' da se izduvava dzabe toplota kroz dimnjak.
Uzgred meni budu izduvni gasovi i preko 150c kada radi i obrtaji na 2160
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno02.01.2015. u 20:19 - pre 113 meseci
Na kojem rezimu rada je temperatura gasova 150C i obrtaji 2160
 
Odgovor na temu

Mr.Proper Commo
Srdjan Konjevic
Gradjevinski tehnicar
JKP Put Novi Sad
Sremski Karlovci

Član broj: 325501
Poruke: 62
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno03.01.2015. u 09:27 - pre 113 meseci
work 5 2170 160c
Modulat 1780 89c
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno03.01.2015. u 10:43 - pre 113 meseci
Koju potrosnju peleta si namestio po programima
 
Odgovor na temu

cengule
Svetlana
vlasnik radnje
Tam print
Pancevo

Član broj: 325802
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno03.01.2015. u 12:39 - pre 113 meseci
Citat:
zoran.mika:
Probajte N-8-02-01 Exhaust chimney -4

Na nasoj peci fabricko podesavnje Exhaust chimney je 3. Da li smem da smanjim koliko ste preporucili na -4. Velika je razlika, ili da smanjujem postepeno?
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno03.01.2015. u 12:43 - pre 113 meseci
Idi na 0 pa meri kolika je temperatura izduvnih gasova pa ako je velika smanjuj na -4
 
Odgovor na temu

nushi

Član broj: 16319
Poruke: 9
82.114.75.*



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno03.01.2015. u 14:52 - pre 113 meseci
pozdrav svima,

Kako se meri temperatura izduvnih gasova na alfa plam commo?
 
Odgovor na temu

cengule
Svetlana
vlasnik radnje
Tam print
Pancevo

Član broj: 325802
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno03.01.2015. u 15:12 - pre 113 meseci
Citat:
Mr.Proper Commo:
Pozdrav svima,vidim da se pisalo dosta od kada nisam bio na forumu,samo poslednjih par tekstova da propratim
Na ovih divnih -17 mi pec radila 24 sata i potrosila oko 2 dzaka peleta,podeseno mi je da je temperatura prostorije 25 ,voda 55 a pumpu sam spustio da se pali na 41c zbog sprata,temperatura dole oko 23c na spratu 19c posto je hladniji sam po sebi.
Sada sam nesto gledao i ne mogu da skontam na koliko mi ide onaj cleaning fire pot i kako to da promenim,negde sdam citao o tome pa ako neko zna bio bi mu zahvalan da napise gde se ta minutaza menja.
E sad jos nesto meni pec uopste neide na stent bay rezim,samo sa work5 na modulat i tu odrzava ove zadate parametre tj temperaturu u prostoriji,pa bih i to mozda trebalo da se mnenja? pa i to nebi bilo lose da mi neko napise kako da promenim da ispitam kako radi pa se javljam.


Kako je moguce da potrosis samo 2 dzaka za 24 sata, ne verujem?
 
Odgovor na temu

Mr.Proper Commo
Srdjan Konjevic
Gradjevinski tehnicar
JKP Put Novi Sad
Sremski Karlovci

Član broj: 325501
Poruke: 62
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno03.01.2015. u 15:31 - pre 113 meseci
Evo kaze keva da je bilo manje od dva i po ,ipak nije dva,ali tolko je potrosila
Pre sve ga sto sam skontao to je da mi pec vise potrosi kada ima vise palenja u toku dana,vec sam to spominjao,sistem mi je tucani i ako se ohladi mnogo treba da ova pecka dovede temperaturu vode i temperaturu kuce na zadate vrednosti,pre svega sam pumpu pustio da pocne da gura na 41c,load pelet -3 i to je to,zadata temperatura prostorije stoji na 25c,posle sat voda u sistemu je napravila citav krug i temperatura u prizemlju je oko 24 c bar tu na peci mada to laze neka dva tri stepena u odnosu na udaljene delove prizemlja,temperatura vode u sistemu je na peci ok 43-44c,ali sa takvim brojkama ona prelazi u modulat rezim i radi non stop,ponekad na kratko predje u rezim 5 ali to uglavnom ako se malo izluftira itd. zato je potrosnja takva a i ja sam zadovoljan sa ovim peletom koji koristim.
Sada sam jutros podesio da ciscenje casice ide na 20' mesto na 10' posto mislim da u tom trenutku izduva nepotrebno toplotu tih minut koliko traje proces.kako ce se pokazati ne znam ali zasad deluje ok.
Jedino sto sam jos klapnu za dimnjak koju mi je serviser rekao da ne diram ipak zatvorio za jednu trecinu.
 
Odgovor na temu

Mr.Proper Commo
Srdjan Konjevic
Gradjevinski tehnicar
JKP Put Novi Sad
Sremski Karlovci

Član broj: 325501
Poruke: 62
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno03.01.2015. u 15:32 - pre 113 meseci
Citat:
nushi:
pozdrav svima,

Kako se meri temperatura izduvnih gasova na alfa plam commo?


Stisni 2 i drzi,izbacice ti temperaturu izduvnih gasova i brzinu obrtaja ventilatora u tom trenutku
 
Odgovor na temu

cengule
Svetlana
vlasnik radnje
Tam print
Pancevo

Član broj: 325802
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno03.01.2015. u 17:26 - pre 113 meseci
Citat:
Mr.Proper Commo:
Evo kaze keva da je bilo manje od dva i po ,ipak nije dva,ali tolko je potrosila
Pre sve ga sto sam skontao to je da mi pec vise potrosi kada ima vise palenja u toku dana,vec sam to spominjao,sistem mi je tucani i ako se ohladi mnogo treba da ova pecka dovede temperaturu vode i temperaturu kuce na zadate vrednosti,pre svega sam pumpu pustio da pocne da gura na 41c,load pelet -3 i to je to,zadata temperatura prostorije stoji na 25c,posle sat voda u sistemu je napravila citav krug i temperatura u prizemlju je oko 24 c bar tu na peci mada to laze neka dva tri stepena u odnosu na udaljene delove prizemlja,temperatura vode u sistemu je na peci ok 43-44c,ali sa takvim brojkama ona prelazi u modulat rezim i radi non stop,ponekad na kratko predje u rezim 5 ali to uglavnom ako se malo izluftira itd. zato je potrosnja takva a i ja sam zadovoljan sa ovim peletom koji koristim.
Sada sam jutros podesio da ciscenje casice ide na 20' mesto na 10' posto mislim da u tom trenutku izduva nepotrebno toplotu tih minut koliko traje proces.kako ce se pokazati ne znam ali zasad deluje ok.
Jedino sto sam jos klapnu za dimnjak koju mi je serviser rekao da ne diram ipak zatvorio za jednu trecinu.

Koji pelet koristis? Da li si podesavao nesto oko izduvnih gasova i kako si zatvorio tu klapnu za dimnjak?
 
Odgovor na temu

ivanko81
Ivan Martinovic
Vrsac

Član broj: 327008
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno03.01.2015. u 21:13 - pre 113 meseci
Pozdrav ljudi,
Izložiću vam moju situaciju, pa ako imate neki savet rado ću ga prihvatiti.Kuća je 140 m2,stara 30 godina,bez izolacije,sa drvenom stolarijom(ne baš najboljom)radijatori stari,bez termo glava,dva čak i kaplju na holenderima :).Do sad sam se grejao na plinske peći i pošto po ceo dan žena i ja radimo mogli smo da tako izdržimo.Stigla prinova,pa smo rešili da kupimo Commo. Situacija je ovakva.Kada je napolju temperatura do 10 stepeni, kotao podesim na temperaturu vode 60 i temperaturu prostorije 23.Kuća ima 22 stepena,potrošim džak peleta za nekih 12 do 14 sati rada. Kad je temperatura oko 0, povećam temperaturu vode na 65.U kući 22 stepena,mada malo više peleta potrošim,džak i po....Stalno je modul rada 5
Onda dolaze temperature minus 12 preko dana.Palim kotao i nema šanse da digne preko 20 stepeni u prostorijama i vodu preko 55 stepeni.Stigne do 5 pa mi se pali MAX Smoke.Ceo dan sam tražio kako da ugrejem kuću.Rešio sam tako što sam zatvorio radijatore u dve sobe(spavaća i mala), radijator u sobi gde je kotao odvrnuo malo i ka bum.Sam kotao diže temperaturu vode na nekih 63-64.Neće više,super raste temperatura u kući na 20, u sobi gde je kotao 22.Lepo, po meni toplo,ali ženi hladno-izgovor da je bebi hladno :).Ja kad on stigne na temperaturu vode 64 ,prebacim na modul 4 i doguram do temperature vode 70.U dnevnoj sobi jednom trenutku bilo 24 stepena,a u kući 21,5.Tad mi troši oko 2 i po džaka peleta.Ja sam prezadovoljan.Imam i problema da bude previše peleta pa se peć ugasi,ali sam skontao da je to do samog peleta.Kupio sam 3 tone i prva je bila super,nisam morao ni da ga čistim,ali sad druga prljavo.Samo pelet je problem.I to je to.Pored svega toga povezao sam ga na dimnjak sa metalnim cevima i ima koleno.Sad menjam holendere,svugde ubacujem termo glave i pomeram da ide direktno u dimnjak.Javiću vam kako tad radi.
 
Odgovor na temu

Mr.Proper Commo
Srdjan Konjevic
Gradjevinski tehnicar
JKP Put Novi Sad
Sremski Karlovci

Član broj: 325501
Poruke: 62
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno03.01.2015. u 22:13 - pre 113 meseci
Citat:
cengule:
Citat:
Mr.Proper Commo:
Evo kaze keva da je bilo manje od dva i po ,ipak nije dva,ali tolko je potrosila
Pre sve ga sto sam skontao to je da mi pec vise potrosi kada ima vise palenja u toku dana,vec sam to spominjao,sistem mi je tucani i ako se ohladi mnogo treba da ova pecka dovede temperaturu vode i temperaturu kuce na zadate vrednosti,pre svega sam pumpu pustio da pocne da gura na 41c,load pelet -3 i to je to,zadata temperatura prostorije stoji na 25c,posle sat voda u sistemu je napravila citav krug i temperatura u prizemlju je oko 24 c bar tu na peci mada to laze neka dva tri stepena u odnosu na udaljene delove prizemlja,temperatura vode u sistemu je na peci ok 43-44c,ali sa takvim brojkama ona prelazi u modulat rezim i radi non stop,ponekad na kratko predje u rezim 5 ali to uglavnom ako se malo izluftira itd. zato je potrosnja takva a i ja sam zadovoljan sa ovim peletom koji koristim.
Sada sam jutros podesio da ciscenje casice ide na 20' mesto na 10' posto mislim da u tom trenutku izduva nepotrebno toplotu tih minut koliko traje proces.kako ce se pokazati ne znam ali zasad deluje ok.
Jedino sto sam jos klapnu za dimnjak koju mi je serviser rekao da ne diram ipak zatvorio za jednu trecinu.

Koji pelet koristis? Da li si podesavao nesto oko izduvnih gasova i kako si zatvorio tu klapnu za dimnjak?


Pelet je jela star k515 plus
a klapnu zatvaras na onu polugu unutar rezervoara za pelet,imas onu sipkicu,meni su rekli da je drzim skroz otvorenu a ja sam je prigusio malo,znaci odprilike 1/3 je ugurano. mislim da je to klapna za dim.
 
Odgovor na temu

cengule
Svetlana
vlasnik radnje
Tam print
Pancevo

Član broj: 325802
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno04.01.2015. u 09:58 - pre 113 meseci
Citat:
ivanko81:
Pozdrav ljudi,
Izložiću vam moju situaciju, pa ako imate neki savet rado ću ga prihvatiti.Kuća je 140 m2,stara 30 godina,bez izolacije,sa drvenom stolarijom(ne baš najboljom)radijatori stari,bez termo glava,dva čak i kaplju na holenderima :).Do sad sam se grejao na plinske peći i pošto po ceo dan žena i ja radimo mogli smo da tako izdržimo.Stigla prinova,pa smo rešili da kupimo Commo. Situacija je ovakva.Kada je napolju temperatura do 10 stepeni, kotao podesim na temperaturu vode 60 i temperaturu prostorije 23.Kuća ima 22 stepena,potrošim džak peleta za nekih 12 do 14 sati rada. Kad je temperatura oko 0, povećam temperaturu vode na 65.U kući 22 stepena,mada malo više peleta potrošim,džak i po....Stalno je modul rada 5
Onda dolaze temperature minus 12 preko dana.Palim kotao i nema šanse da digne preko 20 stepeni u prostorijama i vodu preko 55 stepeni.Stigne do 5 pa mi se pali MAX Smoke.Ceo dan sam tražio kako da ugrejem kuću.Rešio sam tako što sam zatvorio radijatore u dve sobe(spavaća i mala), radijator u sobi gde je kotao odvrnuo malo i ka bum.Sam kotao diže temperaturu vode na nekih 63-64.Neće više,super raste temperatura u kući na 20, u sobi gde je kotao 22.Lepo, po meni toplo,ali ženi hladno-izgovor da je bebi hladno :).Ja kad on stigne na temperaturu vode 64 ,prebacim na modul 4 i doguram do temperature vode 70.U dnevnoj sobi jednom trenutku bilo 24 stepena,a u kući 21,5.Tad mi troši oko 2 i po džaka peleta.Ja sam prezadovoljan.Imam i problema da bude previše peleta pa se peć ugasi,ali sam skontao da je to do samog peleta.Kupio sam 3 tone i prva je bila super,nisam morao ni da ga čistim,ali sad druga prljavo.Samo pelet je problem.I to je to.Pored svega toga povezao sam ga na dimnjak sa metalnim cevima i ima koleno.Sad menjam holendere,svugde ubacujem termo glave i pomeram da ide direktno u dimnjak.Javiću vam kako tad radi.

Nama se isto pojavio alarm MAX SMOKE i uz pomoc ljudi koji su nam dali sifru usli smo u fabricka podesavanja i povecali vrednost izduvnih gasova sa 180 na 220 i problem je prestao. U podesavanja ulazis tako sto pritisnes taster 3 set pa tasterima 5 i 6 trasis meni tehnical settings pa ponovo taster 3 a zatim tasterom 1 pritiskas dok ne dodjes do A9 (treba malo strpljenja jer brojevi idu od 01 do 99 pa tek onda dolazi A9) u gornjem levom uglu displeja. onda ponovo taster 3 pa trazis opciju maksimalna temperatura izduvnih gasova (pise na engleskom) otprilike je to podmeni N 8 14 i tamo je kod nas bila vrednost 180 pa smo povecali na 220 i nema vise te poruke. izlazis iz podesavanja pritiskajuci taster 4 vise puta. Nadam se da cete se snaci. Ako ne uspete javite se ponovo da razjasnimo bolje.
 
Odgovor na temu

Mr.Proper Commo
Srdjan Konjevic
Gradjevinski tehnicar
JKP Put Novi Sad
Sremski Karlovci

Član broj: 325501
Poruke: 62
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno04.01.2015. u 12:17 - pre 113 meseci
Cini mi se da mi pec vise trosi sada kada radi ciscenje na 20'
 
Odgovor na temu

Ljupcepp
nevraboten
nema
MakedonijA

Član broj: 327041
Poruke: 8
213.135.187.*



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno04.01.2015. u 12:44 - pre 113 meseci
Zdravo ljudi. Dali moze nekoj da pomogne za mojim parametrima. ja sam uzeo pec pre neki dan i moje fabricke parametri su cooclea power 1 - 1.6
cocleA Power 2 - 2.0
coclea power 3 - 3.0
coclea power 4 - 4.0
coclea power 5- 5.1
Cadence Cleaning 15min
Duration Cleaning 62 sek
Exhaust Engine 1 - 1750
Exhaust Engine 2 - 1950
Exhaust Engine 3 - 2150
Exhaust Engine 4 - 2350
Exhaust Engine 5- 2700
Threshol pump 50 c
LOAD PELET 00
EXHAUST CHIEMY 03

Mislim da mi pec trosi mnogu a grejem okolo 90 m2. imam 7 metara radijatora aluminiumski i register u kupatilo bojler za sad nije uklucan. a kuca je dobro izolovana. kako da namalim potrosnju. posto sam iscitao sve strane a svi imaju razlicite parametre. pozzz
 
Odgovor na temu

ivanko81
Ivan Martinovic
Vrsac

Član broj: 327008
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno04.01.2015. u 14:47 - pre 113 meseci
Namesteno,ali se i dlje isto desava!
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno04.01.2015. u 16:07 - pre 113 meseci
Citat:
Ljupcepp:
Zdravo ljudi. Dali moze nekoj da pomogne za mojim parametrima. ja sam uzeo pec pre neki dan i moje fabricke parametri su cooclea power 1 - 1.6
cocleA Power 2 - 2.0
coclea power 3 - 3.0
coclea power 4 - 4.0
coclea power 5- 5.1
Cadence Cleaning 15min
Duration Cleaning 62 sek
Exhaust Engine 1 - 1750
Exhaust Engine 2 - 1950
Exhaust Engine 3 - 2150
Exhaust Engine 4 - 2350
Exhaust Engine 5- 2700
Threshol pump 50 c
LOAD PELET 00
EXHAUST CHIEMY 03

Mislim da mi pec trosi mnogu a grejem okolo 90 m2. imam 7 metara radijatora aluminiumski i register u kupatilo bojler za sad nije uklucan. a kuca je dobro izolovana. kako da namalim potrosnju. posto sam iscitao sve strane a svi imaju razlicite parametre. pozzz


Ljupce probaj ovako
cooclea power 1 - 1.5
cocleA Power 2 - 2.0
coclea power 3 - 2.5
coclea power 4 - 3.0
coclea power 5- 4.0
Cadence Cleaning 10'
Duration Cleaning 60"
brzine ostavi iste
Threshol pump 45 c
LOAD PELET 00
EXHAUST CHIEMY 00
 
Odgovor na temu

Ljupcepp
nevraboten
nema
MakedonijA

Član broj: 327041
Poruke: 8
213.135.187.*



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno04.01.2015. u 16:58 - pre 113 meseci
ZORANE promenio sam ove parametre ali pec nije se htela upaliti. i mao sam osecaj da vrlo bavno padaju pelete i kao da gi sitnio odnosno krsio na mali parcina. da vratim exhaust chimney na3 ili na 2 sta kazes
 
Odgovor na temu

Ljupcepp
nevraboten
nema
MakedonijA

Član broj: 327041
Poruke: 8
213.135.187.*



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno04.01.2015. u 17:02 - pre 113 meseci
i javio se alarm no ligtening
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2427805 | Odgovora: 7198 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.