Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

Strane: << < .. 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2422746 | Odgovora: 7198 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

fizikohemicar

Član broj: 335097
Poruke: 108
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno02.12.2016. u 11:31 - pre 89 meseci
@gscorpy:
Ako to kad cistis kotao ne ostaje mnogo sljake u piksli za sagorevanje,onda mozes da smanjis malo brzine ventilatora,da ti temperarure izduvnih gasova ne bi bile toliko visoke i da bi vise toplote otislo ka vodi. Da li si redovno cistio turbulatore? Kad se zaprljaju hoce da naprave zezanciju i visoke temperature izduvnih gasova...
 
Odgovor na temu

kanbera

Član broj: 111196
Poruke: 5
*.adsl.highway.telekom.at.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno02.12.2016. u 11:43 - pre 89 meseci
Pozdrav svima!
Imam Commo 21,prilikom punjenja peci peletom u samom rezervoaru je sipka koja sluzi za ciscenje pretpostavljam, ja je drzim izvucenu,u uputstvu ne stoji definisano u kom se polozaju drzi.Kad je uvucem prilikom sipanja peleta dok naspem 2-3 vrece ona se usija.Sad ne znam kako je bolje drzati je izvucenu ili uvucenu u pec jer ne znam sadrzaj unutrasnjosti,moze li tako visoka temperatura je saviti ili deformisati mozda prednji deo na kome je opet pretpostavljam neki komad koji grebanjem cisti turbulatore....
I jos jedno me interesuje,da li neko ima sliku seme jasnu od elektronike pećke hteo bih uzeti sobni termostat i povezati i ako vec neko poseduje termostat molio bih za savet koji uzeti...
Hvala puno svima i da vas večno vaše pećke služe!
 
Odgovor na temu

gscorpy
Ljubisa Jovic
Slajt servis
Pecenjevce

Član broj: 211776
Poruke: 28
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno02.12.2016. u 11:52 - pre 89 meseci
Citat:
fizikohemicar: @gscorpy:
Ako to kad cistis kotao ne ostaje mnogo sljake u piksli za sagorevanje,onda mozes da smanjis malo brzine ventilatora,da ti temperarure izduvnih gasova ne bi bile toliko visoke i da bi vise toplote otislo ka vodi. Da li si redovno cistio turbulatore? Kad se zaprljaju hoce da naprave zezanciju i visoke temperature izduvnih gasova...



Ne znam sta su turbulatori? Cistim pikslu, pepeljaru, onih 5 rupa iznad piksle, dole onaj deo gde se odsrafi i gore na vrhu sporera one dve sto povlacim. A piksla se ne puni, cista je. Dobar mi je sad pelet.
 
Odgovor na temu

maks-rs
ing. elektrotehnike
Pale , R.Srpska

Član broj: 217855
Poruke: 796
*.static.corp.blic.net.

Jabber: maks-rs


+45 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno02.12.2016. u 11:54 - pre 89 meseci
@kecmanm
Ne mogu ni ja da se sjetim šta smo mijenjali , probajte podići malo T vode.

@gscorpy
Podignite start pumpe na 55C ili više, zadajte T vode minimalno 65 a prostorije 24 -25 C.
Exaust Chimney stavite na minus 2 ili 3 pa probajte.

One šipke što povlačite , e to su turbulatori . Znaju se dobro zaprljati pa treba jače protresti.

@kanbera
Šipka mora biti izvučena , inače će se istopiti :-). Šemu imate u uputstvu od peći.

Commo Compact 23 (4-18 kW) ,180m2 u 3 etaže na 870 mnv , izolacija 5cm zid ,20cm krov
VTC 512 @60C ,9 panelnih radijatora +termoglave , 2 sušača ,100L kombi bojler, T vode 65 C
Električni kotao Vaillant 18kW
Klima inverteri: MITSUBISHI MSZ-SF42VE, HITACHI RAC-DJ50
 
Odgovor na temu

gscorpy
Ljubisa Jovic
Slajt servis
Pecenjevce

Član broj: 211776
Poruke: 28
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno02.12.2016. u 12:05 - pre 89 meseci
A to, to svako jutro povlacim i izvucem do kraja. Znaci da stavim da pumpa krene da radi na 55 i chimney da smanjim? A zasta sluzi chimney. Hvala
 
Odgovor na temu

maks-rs
ing. elektrotehnike
Pale , R.Srpska

Član broj: 217855
Poruke: 796
*.static.corp.blic.net.

Jabber: maks-rs


+45 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno02.12.2016. u 12:11 - pre 89 meseci
@gscorpy
Nije dovoljno samo izvući i vratiti šipke turbulatora - treba ih dobro protresti da spadne pepeo sa njih u donju komoru.
Exaust Chimney parametar linearno smanjuje / povećava brzine ventilatora po snagama i to sve odjednom. Ako se ide u minus -smanjuje , a u plus-povećava. Jedan podeok je 50 obrtaja.
Commo Compact 23 (4-18 kW) ,180m2 u 3 etaže na 870 mnv , izolacija 5cm zid ,20cm krov
VTC 512 @60C ,9 panelnih radijatora +termoglave , 2 sušača ,100L kombi bojler, T vode 65 C
Električni kotao Vaillant 18kW
Klima inverteri: MITSUBISHI MSZ-SF42VE, HITACHI RAC-DJ50
 
Odgovor na temu

gscorpy
Ljubisa Jovic
Slajt servis
Pecenjevce

Član broj: 211776
Poruke: 28
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno02.12.2016. u 12:21 - pre 89 meseci
Dobro, probacu pa cu javiti kakva je situacija. Hvala
 
Odgovor na temu

kecmanm
Nis

Član broj: 331101
Poruke: 136
5.57.72.*



+3 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno02.12.2016. u 12:35 - pre 89 meseci
@maks-rs
Idmah to probah ali slabo mi dize T sobe. Cak povecah i potrosnju peleta po rezimima isto. t sobe mi iz nekog raloga ne prelazi 25C. Imam utisak kao da ne moze da zagreje sistem. Kao da se muci.ona je sinoc npr tek oko 9 pocela sve da dize. Kao da joj treba 16 sati da radi da bi posrigla sve a jos nije minus koji ume da bude. Smejah se sinoc. Dva sata pred gasenje ona radi ko luda :-)
Moram da procesljan prislogodisnje papire i zaveleske.

Gde bese u parametrima menjam ono da pec prati T vode tj T sobe. Znam da ima taj parametar ali ne mogu se setiti koji je?
 
Odgovor na temu

maks-rs
ing. elektrotehnike
Pale , R.Srpska

Član broj: 217855
Poruke: 796
*.static.corp.blic.net.

Jabber: maks-rs


+45 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno02.12.2016. u 12:49 - pre 89 meseci
@kecmanm

Peć uvijek prati i T vode i T prostorije i po obje temperature smanjuje snagu po principu šta prije dostigne a taj parametar za koji pitate određuje samo po kom će kriterijumu otići u STAND-BY ( N-8-04-13 ) . A na kojoj snazi vam startuje i radi peć?
Commo Compact 23 (4-18 kW) ,180m2 u 3 etaže na 870 mnv , izolacija 5cm zid ,20cm krov
VTC 512 @60C ,9 panelnih radijatora +termoglave , 2 sušača ,100L kombi bojler, T vode 65 C
Električni kotao Vaillant 18kW
Klima inverteri: MITSUBISHI MSZ-SF42VE, HITACHI RAC-DJ50
 
Odgovor na temu

alexandar_wr
alexandar nikolic
srbija, vranje

Član broj: 332004
Poruke: 23
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno02.12.2016. u 14:14 - pre 89 meseci
@kanbera
kad punis rezervoar, tu sipku gurnes unutra, a kad zavrsis onda je izvuces skroz ka rezervoaru. u suprotnom se desava da se usled tolike toplote odlomi. kad budes cistio one 5 rupe navise, ona ima ulogu da pepeo gar itd koji se nadje iznad rupa da gurne kroz te iste rupe ka piksli. za semu ti ne mogu pomoci ni malo :(
 
Odgovor na temu

kecmanm
Nis

Član broj: 331101
Poruke: 136
5.57.72.*



+3 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno02.12.2016. u 14:15 - pre 89 meseci
@Maks-rs

Na 5 ici. Ali smanjuje po rezimima na nize kako se zagreva. Najcesce radi u rezimu 3 a zadati rezim tj onaj broj gore istaje 5. Ne smanjujem ga sada kako je hladnije. Ona sama verovatno po zadatom drzi na tom rezimu. To nije lise jer manje trosi u rezimu 3 ali ne postize T sibe tj tesko postize. Vidu zacas postigne. Rekoh ti. Sinoc pred gasenje uspela je da priblizno posltigne T sobe. Falilo joj ke jos 2 C do zadatih 28C T vodecdrzim zadnjih par dana na 58-60C

Do prepar dana Tvode 55 T sobe 25. I super je bilo. Cak sam smanjivao Tipe pellet jer ulazi u stand by brzi pa se non stop pali gasi. Ali sad sa padom temperature mucimo se :-). Sve me upucuje na to da na rad peci spoljnja temperatura drasticno utice. Prosle godine nisam imao taj problem zato se sada razmisljam sta moze da joj bude. Pelet isti koristim. I to sam eliminisao kao nesto sto moze da je remeti.
 
Odgovor na temu

tommytom
preduzetnik
tomy

Član broj: 334119
Poruke: 369
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno02.12.2016. u 15:54 - pre 89 meseci
@kecmanm
Ako sam te razumeo iz tvog zadnjeg posta, ti juris temperaturu sobe od 28 c???
Commo 15... Stan 66m2... 4-kraki mesni i pumpa u radijatorskom krugu... Termo glave digitalne...
Bezicni c7rf (kontrolise pumpu u radijatorskom krugu)... Bojler 80l u kotlovskom krugu sa
"automatikom"
 
Odgovor na temu

trapa81
Bojan Savic
vozac
Leskovac

Član broj: 331489
Poruke: 60
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno02.12.2016. u 16:23 - pre 89 meseci
Citam vec drugu godinu ovaj forum i ne mogu da skontam nesto oko ovog trokrakog mesnog ventila,vidim da ga svi spominju ugradjuju a ja nemam pojima...
Moze li mi ko reci koja je njegova namena,cemu sluzi i sta se njime prvenstveno dobija i postize, i da li treba da se stavi jos jedna pumpa dodatno ili je dovoljna ova iz peci Como 21
daj da i ja jos to ugradim kod mene posto vec imam namestene termo glave na radijatorima, a svi spominju i ovaj trokraki a vidim ima i cetvorokraki.
Ako ima kog ljubaznog od vas da to ima i zna da mi objasni bio bih zahvalan i platicu pivo,da odresim kesu i za taj ventil. e tako
Boki016
 
Odgovor na temu

kanbera

Član broj: 111196
Poruke: 5
*.adsl.highway.telekom.at.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno02.12.2016. u 16:28 - pre 89 meseci
Citat:
alexandar_wr:
@kanbera
kad punis rezervoar, tu sipku gurnes unutra, a kad zavrsis onda je izvuces skroz ka rezervoaru. u suprotnom se desava da se usled tolike toplote odlomi. kad budes cistio one 5 rupe navise, ona ima ulogu da pepeo gar itd koji se nadje iznad rupa da gurne kroz te iste rupe ka piksli. za semu ti ne mogu pomoci ni malo :(


Tako druže i radim,ali sam imao sumnju da se taj dio unutar peći ne istopi ili ne prekrije te rupe ako je lopatica neka u pitanju.Šema ima u uputstvu al je slika nejasna i sve je na italijanskom jeziku.Inace sam peć kupio u Sloveniji a živim u Austriji a na teritoriji Austrije nemam ovlašćeni servis,zato me zanima ima li neko možda ove podatke šemu čitko ispisanu na srpskom, engleskom ili nemačkom jeziku i koji termostat sobni predlažete za commo 21?
Peć sam sam podesio zahvaljujući svima vama,pročitao sam forum od prve do zadnje strane i na osnovu vaših iskustava fabričke parametre preuredio i zadovoljan sam veoma sadašnjim stanjem i usavršavam se svakodnevno.
Još jednom pozdrav svima pa ako ima neko nešto na ovu moju temu molio bih ga da podeli sa svima nama!
 
Odgovor na temu

kecmanm
Nis

Član broj: 331101
Poruke: 136
5.57.72.*



+3 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno02.12.2016. u 17:13 - pre 89 meseci
Citat:
tommytom:
@kecmanm
Ako sam te razumeo iz tvog zadnjeg posta, ti juris temperaturu sobe od 28 c???


Tako nekako :-). DA
 
Odgovor na temu

tommytom
preduzetnik
tomy

Član broj: 334119
Poruke: 369
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno02.12.2016. u 17:29 - pre 89 meseci
Ne znam kakav je osecaj biti u prostorijama gde je 28 stepeni...:-) To je pre...pre visoka temperatura da bi se u takvoj prostoriji boravilo. Vecina nas kontrolise peci na osnovu temperature vode pa zbog toga dizemo temperaturu prostorije na sto vecu vrednost koja nece biti uopste dostignuta. Ja konkretno temp prostorije drzim na 36 stepeni
Commo 15... Stan 66m2... 4-kraki mesni i pumpa u radijatorskom krugu... Termo glave digitalne...
Bezicni c7rf (kontrolise pumpu u radijatorskom krugu)... Bojler 80l u kotlovskom krugu sa
"automatikom"
 
Odgovor na temu

kecmanm
Nis

Član broj: 331101
Poruke: 136
185.127.218.*



+3 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno02.12.2016. u 17:47 - pre 89 meseci
Da ali prema tome ona nema nikada da udje u modulat work :-) jer ce stalno da juri zadatu temperaturu. Jel sam u pravu?
 
Odgovor na temu

tommytom
preduzetnik
tomy

Član broj: 334119
Poruke: 369
212.200.247.*



+39 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno02.12.2016. u 17:54 - pre 89 meseci
Pa nisi....:-) Koju prvu temperaturu dostigne ona ide u modulate mode... kod mene je temp vode podesena na 65 stepeni i kad dodje do nje, pecka ide u Modulate mode
Commo 15... Stan 66m2... 4-kraki mesni i pumpa u radijatorskom krugu... Termo glave digitalne...
Bezicni c7rf (kontrolise pumpu u radijatorskom krugu)... Bojler 80l u kotlovskom krugu sa
"automatikom"
 
Odgovor na temu

kecmanm
Nis

Član broj: 331101
Poruke: 136
185.127.218.*



+3 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno02.12.2016. u 18:02 - pre 89 meseci
:-D
Jeste u pravu si. Ja se zanesoh malo. Tacno tako i moja radi :-)
 
Odgovor na temu

fistik1988
fistik1988
Nezaposlena
Pirot

Član broj: 335564
Poruke: 208
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno02.12.2016. u 22:07 - pre 89 meseci
Pozdrav svima. Ja sam nova ovde, i posle iscitavanje foruma dodjoh na ideju da i ja iznesem svoj problem pa ako je nekl voljan moze pomoci, ako ne hvala u svakom slucaju.
Od pre 2 meseca korisnici smo kotla na pelet Alfa plam commo compact 23 kilovata. Kuca koja se greje je 150 kvadrata, sa dobrom stolarijom, 55cm zid, ali i sa visokim plafonima 3m30cm. Do ove sezone grejanje je bilo sa kotlom na drva, potrosnja nekih 20-22kubika.
Problem je sledeci: kotao postigne temperaturu vode zadatu (trenutna zadata temperatura je 62 stepena) ali nikako ne postize temperturu sobe koja je trenutno zadata na 30 stepeni. U sobama ne jedva nekih 19 stepena sto je prilicno hladnije nego ranijih godina dok smo se grejali na drva. Na radijatorima su postavljene termo glave, i u zavsnosti od soba namestene, nije svuda isto naravno. Potrosnja peleta je do sad bila nekih 2,5-3 dzaka za rad od 11h-22h. Ne znamo da li je to puno ili ne, time se jos uvek nismo bavili. Glavni problem su nam hladne sobe, nismo navikli na 18 stepeni, i to sada kada napolju jos uvek nije debeli minus, sta ostaje za kasnije.
Da li su problem visoki plafoni i to ne znamo. Ako nekl slucajno ima ideju u cemu bi mogao da bude problem neka napise. Hvala u svakom slucaju i izvinite na malo opsirnijem post-u.
Alfa plam Commo Compact 23kw
100kvadrata (3,30 visina plafona) + 50kvadrata (2,60 visina plafona)
Termoglave na radijatorima, bez trokrakog ventila
Bez stiropor izolacije (55cm zid dupla puna cigla), drvena stolarija
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

Strane: << < .. 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2422746 | Odgovora: 7198 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.