Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

Strane: << < .. 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2404630 | Odgovora: 7198 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno07.12.2016. u 09:05 - pre 88 meseci
@dukimen

Pošto si iz Grocke dali tamo imaju plantaže višanja i dali znaš da se neka firma bavi i prodajom koštica od višanja
 
Odgovor na temu

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno07.12.2016. u 09:28 - pre 88 meseci
@dukimen
Evo sada imas i iskustvo i misljenje STARS1-a .
A uskoro ce nadam se da iznesu i ostali clanovi koji su ugradili trokraki termostatski ventil , svoja iskustva pa mozes i njima da kazes kako grese .
 
Odgovor na temu

STARS1
Bojan Ristovic
nezaposlen
sam svoj gazda
Knjazevac

Član broj: 335223
Poruke: 222
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 19350


+4 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno07.12.2016. u 09:53 - pre 88 meseci
Citat:
zoran.mika:
STARS 1

Jel znaš negde na teritoriji grada Beograda i okoline može da se kupe koštice od višnje,ja sve pregugla i nigde nisam našao


Ne znam druze, ja sam iz Knjazevca, u mom gradu je Dzervin i on se bavi preradom visnje, hladnjaca itd, kostice od Dervina uzima jedan privatnik, susi, dzakira i prodaje... Tako to u mom gradu funkcionise...

Sprat ~80kvm, izolacija zidova: spoljnja 5cm, plafon 3cm pod 2cm presovani stiropor,
stolarija drvena Lesna Slovengradec dupla krila (za venecijanere) bez vakum stakala ...
CommoCompact 23, alu radijtori 75 rebara, trokraki mesni termostatski ventil na 55C VTC
512, gorivo kostica od viznje.
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno07.12.2016. u 09:56 - pre 88 meseci
@STARS1

Hvala drugar na odgovoru.
Probao bi i ja sa košticama ali ne znam gde da ih nađem.
 
Odgovor na temu

fistik1988
fistik1988
Nezaposlena
Pirot

Član broj: 335564
Poruke: 208
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno07.12.2016. u 10:07 - pre 88 meseci
A koja je cena kostica? @STARS
Alfa plam Commo Compact 23kw
100kvadrata (3,30 visina plafona) + 50kvadrata (2,60 visina plafona)
Termoglave na radijatorima, bez trokrakog ventila
Bez stiropor izolacije (55cm zid dupla puna cigla), drvena stolarija
 
Odgovor na temu

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno07.12.2016. u 11:30 - pre 88 meseci
Citat:
zoran.mika:
Max,kao što sam i dosada pričao,da problem integrisanih peći za dnevni boravak je da brzo postignu zadatu temperaturu vazduha prostorije u kojoj se nalaze a temperaturu vode nisku i ne može da se druge prostorije zagreju,moje mišljene,ugradnja termostatskog mešnog ventila jeste da će u peći biti optimalna temperatura za njen rad i zaštitu ali sama ta temperatura vode u peći predaje i veliku toplotu samoj peći pa ona putem zračenja isto tako brzo postigne ambijentalnu temperaturu prostorije a sa ostalim prostorijama u stanu ili kući jedan veliki šipak i sam si rekao da su one pravljene za tipa 'američke' kuće gde je dnevni boravak u kojoj bi se nalazila peć 55.kv i veća,ja ne osporavam ugradnju mešnog ventila kao što sam i pre pisao ali samo na kotlove koji i ti imaš (integrisani na pelet),jedino rešenje je da se ugradi mešni ventil na peći za dnevni boravak je dodatna izolacija iste da ona što manje zrači i maltene svu svoju snagu ako je moguće predaje vodi.


Zoki , mozete li malo da me "zabavite" tj da probate nesto sto vam predlazem .
Postavite da se pec upravlja po T vode , sobnu stavite iznad 36/37 , T vode na 65 , i jos nesto po meni mozda najbitnije , izgasite "stand by" podesavanje . Normalno pozeljno je da pratite rad peci . Interesuje me sta ce se desavati , mada ja vec imam neku sliku toga u glavi , kada pec dostigne zadatu T vode i tako radi sa tom T neko vreme . Kolika ce biti sobna gde je pec , i da li je u ostalim sobama zadovoljena temperatura ? Bio bih vam zahvalan na ulozenom trudu i vremenu . Rezultat koji ocekujem ako pristanete da isprobate , mislim da ce promeniti sam pristup sobnim kamin pecima, pa kasnije mozete to da podelite sa ostalim korisnicima istih , hvala
 
Odgovor na temu

STARS1
Bojan Ristovic
nezaposlen
sam svoj gazda
Knjazevac

Član broj: 335223
Poruke: 222
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 19350


+4 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno07.12.2016. u 12:18 - pre 88 meseci
Citat:
fistik1988:
A koja je cena kostica? @STARS


Sada u sezoni kod nas su 135e, van sezone su jeftinije ali sam cuo da su po centralnoj srbiji i po 60-70e tona... Kazu ljudi da su energetski jace od peleta i celih 15%...

Sprat ~80kvm, izolacija zidova: spoljnja 5cm, plafon 3cm pod 2cm presovani stiropor,
stolarija drvena Lesna Slovengradec dupla krila (za venecijanere) bez vakum stakala ...
CommoCompact 23, alu radijtori 75 rebara, trokraki mesni termostatski ventil na 55C VTC
512, gorivo kostica od viznje.
 
Odgovor na temu

kecmanm
Nis

Član broj: 331101
Poruke: 136
5.57.72.*



+3 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno07.12.2016. u 12:37 - pre 88 meseci
@maks-rs

Promenom peleta sakuplja mi se mnogo vise pepela u ciniji toliko da dva puta u toku dana masicom cistim pepeo iz cinije jer novoupali pelet ispada iz casice zbog peleta.
Pitanje. Da li da povecam brzinu ventilatora po rezimima 1,2,3,4,5 ili da samo povecam exaust chimney?
Sta mislis. ?

Sve je ok. Pec greje cak zbog procenta jelke koju pelet sadrzi brze dize temperaturu ali me nervira taj pepeo i novi koji upada u punu casicu i ispada iz nje dole u posudu za pepeo.

Daj savet da ne eksperimentisem ako ne probacu obe varijante pa cu odluciti sta je i da li je bolje.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

maks-rs
ing. elektrotehnike
Pale , R.Srpska

Član broj: 217855
Poruke: 796
*.static.corp.blic.net.

Jabber: maks-rs


+45 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno07.12.2016. u 12:47 - pre 88 meseci
@kecmanm

Kod svake promjene dobavljača peleta najbolje je vratiti fabričke parametre ubacivanja i brzine ventilatora po snagama a onda sa Exaust chimney tražiti najpoviljniji režim izduva - da očisti pepeljaru a da T gasova ne bude prevelika. Kompromis koji zahtjeva eksperimentisanje. Probajte i skraćivati interval između čišćenja čašice i produživati trajanje istog. Generalno, loš pelet zahtjeva veće brzine izduva.
Commo Compact 23 (4-18 kW) ,180m2 u 3 etaže na 870 mnv , izolacija 5cm zid ,20cm krov
VTC 512 @60C ,9 panelnih radijatora +termoglave , 2 sušača ,100L kombi bojler, T vode 65 C
Električni kotao Vaillant 18kW
Klima inverteri: MITSUBISHI MSZ-SF42VE, HITACHI RAC-DJ50
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno07.12.2016. u 12:48 - pre 88 meseci
Citat:
FelipE Pirot:
Citat:
zoran.mika:
Max,kao što sam i dosada pričao,da problem integrisanih peći za dnevni boravak je da brzo postignu zadatu temperaturu vazduha prostorije u kojoj se nalaze a temperaturu vode nisku i ne može da se druge prostorije zagreju,moje mišljene,ugradnja termostatskog mešnog ventila jeste da će u peći biti optimalna temperatura za njen rad i zaštitu ali sama ta temperatura vode u peći predaje i veliku toplotu samoj peći pa ona putem zračenja isto tako brzo postigne ambijentalnu temperaturu prostorije a sa ostalim prostorijama u stanu ili kući jedan veliki šipak i sam si rekao da su one pravljene za tipa 'američke' kuće gde je dnevni boravak u kojoj bi se nalazila peć 55.kv i veća,ja ne osporavam ugradnju mešnog ventila kao što sam i pre pisao ali samo na kotlove koji i ti imaš (integrisani na pelet),jedino rešenje je da se ugradi mešni ventil na peći za dnevni boravak je dodatna izolacija iste da ona što manje zrači i maltene svu svoju snagu ako je moguće predaje vodi.


Zoki , mozete li malo da me "zabavite" tj da probate nesto sto vam predlazem .
Postavite da se pec upravlja po T vode , sobnu stavite iznad 36/37 , T vode na 65 , i jos nesto po meni mozda najbitnije , izgasite "stand by" podesavanje . Normalno pozeljno je da pratite rad peci . Interesuje me sta ce se desavati , mada ja vec imam neku sliku toga u glavi , kada pec dostigne zadatu T vode i tako radi sa tom T neko vreme . Kolika ce biti sobna gde je pec , i da li je u ostalim sobama zadovoljena temperatura ? Bio bih vam zahvalan na ulozenom trudu i vremenu . Rezultat koji ocekujem ako pristanete da isprobate , mislim da ce promeniti sam pristup sobnim kamin pecima, pa kasnije mozete to da podelite sa ostalim korisnicima istih , hvala


Felipe,probao sam ja i to,vioka ambijentalna temperatura i temperature vode sam setovao i na 65.C i na 70.C,peć sve to postiže i samim tim kada obara snagu kako prilazi zadatoj temperaturi vode trba joj jedno da kažem pola sata i kako radi u nižem režimu i modulaciji meni i ambijentalna skoči na 28.C i ide i do 30.C iako imam oko 30.kv dnevnog boravka,još goreje kada radi 'ceo' dan tj. na modulaciji i jeste toplije po sobama gde su radijatori ali samo da vidim ko može da bude na 30.C u prostoriji.
Rešio sam problam tako (ne znam dali si čitao moje predhodne postove)sa ugradnjom sobnog termostata,termostat namešten na 23.C,peć se pali na 22.C i gasi se na 24.C i povećao sam vreme gašenja od komande termostata još 15.minuta i za to vreme digne se temperatura do 25.C i pumpa vrti vodu još jedno 50.minuta,setovana temperatura vose je 65.C,sa sobnim termostatom sam izbego onaj ulazak u modulaciju kao sa ambijentalnom sondom i samim tim pad temperature vode i rast temperature vazduha u dnevnom boravku,tako odradi po ovom vremenu pet.ciklusa i potrošnja je do 15.kg peleta,za sada sam zadovoljan sa izjednačavanjem temperature po prostorijama i sa potrošnjom peleta.


Evo i slika.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

maks-rs
ing. elektrotehnike
Pale , R.Srpska

Član broj: 217855
Poruke: 796
*.static.corp.blic.net.

Jabber: maks-rs


+45 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno07.12.2016. u 13:13 - pre 88 meseci
@zoran.mika
Dobar fazon za očitavanje T povratne vode pomoću ambijentalne sonde. Dođe mi da i ja stavim kratkospojnik na mjesto predviđeno za sobni termostat pa da uradim isto ;-). Inače tih 56 C povratne vode ti je fenomenalno ( pogotovo što nemaš mješni ventil ) , tj ako T vode opadne sa 64 na 56 ispada da imaš vrlo male gubitke toplote u stanu i da je greota što se griješ na pelet :-) .
Commo Compact 23 (4-18 kW) ,180m2 u 3 etaže na 870 mnv , izolacija 5cm zid ,20cm krov
VTC 512 @60C ,9 panelnih radijatora +termoglave , 2 sušača ,100L kombi bojler, T vode 65 C
Električni kotao Vaillant 18kW
Klima inverteri: MITSUBISHI MSZ-SF42VE, HITACHI RAC-DJ50
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno07.12.2016. u 13:20 - pre 88 meseci
Hvala Max,tako je urađeno na novim MBS modelima pa sam prepisao i razlika ide od 8.C do 9.C potisa i povrata.
Pa najviše sam i zbog toga uradio i zbog približnog izjadnečivanja temperature prostorija a i zbog zaštite samog kotla.
 
Odgovor na temu

Srbenda89
Sasa Krstic
Babusnica

Član broj: 335164
Poruke: 53
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno07.12.2016. u 13:45 - pre 88 meseci
Gsp.Zorane,recite mi koju marku termostata ste uzeli i koja je cena?
Alfa plam como 21,kuca povrsine 85kv izolovana 5cm stiropor izolacijom stolarija od
drveta
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno07.12.2016. u 14:13 - pre 88 meseci
@Srbenda89

Termostat mi ima deset godina,ostao mi je od vremena kada sam se grejao na propan-butan marka je INTEGRA SOLUTIONS programski je i histerezis ima 1.C i 2.C pa možeš da biraš između te dve opcije,noviji termostati imaju histerezis od 0,4.C do 0,8.C što to u našem slučaju nevalja,dobri su za kotlove na plin i struju,ako budeš kupovao gledaj da ima mogućnost što veći histerezis nema veze koje marke a cene se kreću od 2.000 din pa na više dal bili bežični ili žični
 
Odgovor na temu

jovanc
Leskovac

Član broj: 331578
Poruke: 55
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno07.12.2016. u 14:52 - pre 88 meseci
Citat:
zoran.mika:
Citat:
dbugarinovic:
zoran.mika
Upalio je pelet,krenulo sve normalno..i onda posle nekih 2min izbacio Alarm.Koji bese parametri uticu na paljenje?


N-8-06-02 povećaj na 7.minuta
N-8-06-13 smanji na 30.C
pa probaj


@zoran.mika,
često imam problem sa paljenjem i pokušao bi da predloženim podešavanjima rešavam taj problem, a ujedno bi da smanjim i ubacivanje peleta u režimu paljenja, pa možda treba podesiti i N-8-6-04 Auger Light i N-8-6-05 Coclea Start, šta mislite?

 
Odgovor na temu

jovanc
Leskovac

Član broj: 331578
Poruke: 55
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno07.12.2016. u 15:09 - pre 88 meseci
A vidim ima i ovo u Setting generally, N-8-4-03 Preload Light i N-8-4-04 Waiting Fire.
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno07.12.2016. u 15:37 - pre 88 meseci
Citat:
jovanc:
Citat:
zoran.mika:
Citat:
dbugarinovic:
zoran.mika
Upalio je pelet,krenulo sve normalno..i onda posle nekih 2min izbacio Alarm.Koji bese parametri uticu na paljenje?


N-8-06-02 povećaj na 7.minuta
N-8-06-13 smanji na 30.C
pa probaj


@zoran.mika,
često imam problem sa paljenjem i pokušao bi da predloženim podešavanjima rešavam taj problem, a ujedno bi da smanjim i ubacivanje peleta u režimu paljenja, pa možda treba podesiti i N-8-6-04 Auger Light i N-8-6-05 Coclea Start, šta mislite?



N-8-6-04 kod mene je namešteno na 0,6
N-8-6-05 kod mene namešteno na 0,4 pa probaj
Najbolje bi bilo da ti Max ili Felipe odgovore

 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno07.12.2016. u 15:40 - pre 88 meseci
Citat:
jovanc:
A vidim ima i ovo u Setting generally, N-8-4-03 Preload Light i N-8-4-04 Waiting Fire.


Kod mene je ovo namešteno na 120.sekundi a ovo drugo na 1600.obrtaja

 
Odgovor na temu

aleksandar.n89
Smederevo
Tehnolog
Hbis Serbia
smederevo

Član broj: 335129
Poruke: 300
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno07.12.2016. u 17:24 - pre 88 meseci
Evo i ja da se javim:), potrosnja drasticno skace sa padom t, mene isto nervira sto se u casici po uglovima skuplja malo pepela i kad kotao radi na 2 i kad se ukljuci cleaning t odma pada za 3,4 s i on opet krece od 5,4,3.., i tako stalno u krug, primera radi ujutru u 3:00h sam ugasio kotao a radio je pre toga 18 sata, u 8:00h sam upalio kotao i do 15h je pojeo nesto vise od dzaka, tu gde mi je kotao imam i radijator koji sam stavio na 3 ali daleko od toga da je tu toplo a prostorija je oko 25kvadrata, ja sam inace uzeo i ocistio casicu dok je radio cleaning i odma bolje sagorevanje, da li da pojacam ciscenje-izduvavanje pepela i jel je to oznaceno sa chimney?
 
Odgovor na temu

jovanc
Leskovac

Član broj: 331578
Poruke: 55
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno07.12.2016. u 19:01 - pre 88 meseci
Citat:
zoran.mika:
Citat:
jovanc:
Citat:
zoran.mika:
Citat:
dbugarinovic:
zoran.mika
Upalio je pelet,krenulo sve normalno..i onda posle nekih 2min izbacio Alarm.Koji bese parametri uticu na paljenje?


N-8-06-02 povećaj na 7.minuta
N-8-06-13 smanji na 30.C
pa probaj


@zoran.mika,
često imam problem sa paljenjem i pokušao bi da predloženim podešavanjima rešavam taj problem, a ujedno bi da smanjim i ubacivanje peleta u režimu paljenja, pa možda treba podesiti i N-8-6-04 Auger Light i N-8-6-05 Coclea Start, šta mislite?



N-8-6-04 kod mene je namešteno na 0,6
N-8-6-05 kod mene namešteno na 0,4 pa probaj
Najbolje bi bilo da ti Max ili Felipe odgovore

@zoran.mika, hvala.
@maks.rs, @felipe, molio bih mišljenje kako da produžim vreme paljenja i smanjim ubacivanje peleta u režimu paljenja :-)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

Strane: << < .. 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2404630 | Odgovora: 7198 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.