Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Radarska kontrola na nadvožnjacima u Beogradu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Radarska kontrola na nadvožnjacima u Beogradu

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 22658 | Odgovora: 73 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Radarska kontrola na nadvožnjacima u Beogradu14.10.2013. u 09:21 - pre 128 meseci
Citat:
jnk:Fali ovom gradu malo više od par sitnih tweakova da bi bio bolji. Recimo obilaznica, metro, ump, smt...
A šta je smt ?

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Radarska kontrola na nadvožnjacima u Beogradu14.10.2013. u 11:35 - pre 128 meseci
Spoljna magistralna tangenta. Kolko sam shvatio to su sad predvideli umesto dela bg obilaznice sa vojvođanske strane, uključujući i most Zemun-Borča.

[img]http://www.sicip.co.rs/admin/image.jpg?imageId=552&lastModified=1276784439000[/img]
 
Odgovor na temu

deki111
Beograd, Srbija

Član broj: 305965
Poruke: 617
*.adsl-1.sezampro.rs.



+613 Profil

icon Re: Radarska kontrola na nadvožnjacima u Beogradu14.10.2013. u 12:40 - pre 128 meseci
Bilo je na Tv Studio B: Nepropisno korišćenje zaustavne trake na auto-putu

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Radarska kontrola na nadvožnjacima u Beogradu14.10.2013. u 13:16 - pre 128 meseci
Užas. 1.000 € ! ACAB.

Kad smo već kod ove teme, da li neko zna: da li u zakonu ima išta napisano u vezi debele isprekidane linije. Šta ona znači ? Sme li da se gazi ? Ima ih na autoputu u pravcu Niša, sa desne strane, neposredno pre BUS stanice za Sava Centar i takođe je takva linija nacrtana posle Gazele, između NIS benzinske stanice i Autokomande. (Verovatno ima još negde, ali ovde najčešće prolazim)

Evo Google Earth screen shot-a. Dakle, desna strana, pravac prema Nišu, neposredno pre SC. I vidi se jedna nebulozna kosa linija. Koji li je retard to crtao ?


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Radarska kontrola na nadvožnjacima u Beogradu14.10.2013. u 13:26 - pre 128 meseci
Citat:
Java Beograd: Užas. 1.000 € ! ACAB.

Kad smo već kod ove teme, da li neko zna: da li u zakonu ima išta napisano u vezi debele isprekidane linije. Šta ona znači ? Sme li da se gazi ?

Debela isprekidana linija oznacava traku za ubrzavanje vozila i ima ih samo na auto putevima, kosa debela linija oznacava kraj trake za ubrzanje i pocetak zaustavne trake.


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Radarska kontrola na nadvožnjacima u Beogradu14.10.2013. u 13:32 - pre 128 meseci
A šta je ono šta sam označio crvenim ? Početak kraja ili kraj početka ? Šta kad se to nagazi ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Radarska kontrola na nadvožnjacima u Beogradu14.10.2013. u 13:45 - pre 128 meseci
Nemam pojma, dao si samo jedan nejasan deo slike.

Ali mislim da je to pocetak iskljucenja preko puta SC...tu ima dosta ukljucenja i iskljucenja

To je valjda ovaj deo:
http://binged.it/1bqVA9R


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
89.216.37.*



+896 Profil

icon Re: Radarska kontrola na nadvožnjacima u Beogradu14.10.2013. u 13:48 - pre 128 meseci
Ta linija (ne vidi se dobro na google maps) oznacava ulazak na iskljucenje sa autoputa (ovo je pogled sa suprotne strane):

 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Radarska kontrola na nadvožnjacima u Beogradu14.10.2013. u 13:54 - pre 128 meseci
Ili preciznije: debela kosa linija oznacava prestanak ili pocetak zaustavne trake.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Radarska kontrola na nadvožnjacima u Beogradu14.10.2013. u 18:18 - pre 128 meseci
Citat:
prestanak ili pocetak zaustavne trake.

To na ovoj slici nije tacna konstatacija.Nastavak je normalna traka,verovano za iskljucenje.
To sto je JAVA spomenuo je malo konfuzno kod vozaca jer recimo kod steka je bar 300m do iskljucenja za auto komandu,
tako da se neko ukljuci na pocetku a neko pri samom zavrsetku pa ovi sto se kasnije ukljucuju i ne gledaju retrovizor.Slikacu sutra.
 
Odgovor na temu

curveball
,

Član broj: 282936
Poruke: 22
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Radarska kontrola na nadvožnjacima u Beogradu15.10.2013. u 16:01 - pre 128 meseci
Evo jos jedne slike poteza od prvog kruznog toka kod Arene do Sava Centra; da li je legalno voziti desnom trakom od Antifasisticke Borbe do izlaza u Milentija Popovica, s obzirom da je u pitanju isprekidana linija?

 
Odgovor na temu

milosbeo
Loading...

Član broj: 220015
Poruke: 438
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: www.umrezen.in.rs


+82 Profil

icon Re: Radarska kontrola na nadvožnjacima u Beogradu15.10.2013. u 16:34 - pre 128 meseci
Licno sam svedok ovoga. Pored Fame koja snima zaustavnu traku, svakodnevno patrolirju presretači. Ovog puta je bio egzotičan crni Mitsubitshi Evolution 10!
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Radarska kontrola na nadvožnjacima u Beogradu15.10.2013. u 18:12 - pre 128 meseci
Citat:
da li je legalno voziti desnom trakom od Antifasisticke Borbe do izlaza u Milentija Popovica, s obzirom da je u pitanju isprekidana linija?

DA!

Citat:
Uzduzne oznake na kolovozu

Uzduzne oznake na kolovozu su :
- neisprekidane linije ,
- isprekidane linije
- udvojene linije .


Neisprekidana uzduzna linija moze biti :

* razdelna linija
* ivicna linija

Kraljevo Razdelna neisprekidana uzduzna linija oznacava zabranu prelazenja vozila preko te linije odnosno zabranu kretanja vozila po njoj. Razdelna linija sluzi za razdvajanje dvosmernih kolovoznih povrsina po smerovima .

Neisprekidana uzduzna linija kao ivicna linija sluzi da obelezi i istakne ivicu vozne povrsine kolovoza ili razdvoji kolovozne povrsine sa posebnom namenom .To moze biti obelezavanje stvarne ivice kolovoza puta ili trake za kretanje vozila javnog prevoza putnika .Ove linije izvlace se zutom bojom , ali po novom standardu izvlace se belom bojom .


Isprekidana uzduzna linija moze da bude :

1. obicna linija ,
2. linija upozorenja ,
3. kratka i siroka linija .

Koristi se za razdvajanje i obelezavanje razlicitih kolovoznih povrsina i ona se moze prelaziti uz potrebnu paznju i tako da se ne ugrozava bezbednost saobracaja .

oznake na kolovozu Obicna isprekidana linija sluzi za razdvajanje kolovoznih povrsina na saobracajne trake .

Linija upozorenja sluzi za najavljivanje neisprekidane linije , njeni potezi su duzi od poteza obicne isprekidane linije .

linija vodilja Kratka isprekidana linija koristi se za razdvajanje jednosmernih kolovoznih povrsina na saobracajne trake na prilaznim kracima raskrsnice , kao linija vodilja u samoj raskrsnici i za odvajanje trake za vozila javnog gradskog prevoza putnika kada se koristi samo u odredjenim vremenskim intervalima u toku dana .


auto-put Siroka isprekidana linija sluzi kao ivicna linija za razdvajanje tokova u raskrsnici na putevima van naselja i kao ivicna linija za izdavanje nisa za skretanje i izlivanje , odnosno ulivanje na auto – putevima i putevima rezervisanim za saobracaj motornih vozila .

Udvojena neisprekidana linija sluzi za razdvajanje dvosmernih kolovoznih povrsina po smerovima kretanja .Preko nje se ne sme vozilom prelaziti niti voziti po njoj .

udvojena isprekidana linija Udvojena isprekidana linija sluzi za obelezavanje saobracajnih traka sa izmenjivim smerom kretanja na kojima je saobracaj regulisan uredjajima za davanje svetlosnih saobracajnih znakova dvobojnim svetlima crvene i zelene boje .

udvojena Udvojena kombinovana linija sastoji se od jedne neisprekidane i jedne isprekidane linije , koristi se za razdvajanje saobracajnih traka na mestima gde su uslovi preglednosti takvi da dopustaju preticanje samo u jednom smeru kretanja na primer :

* na izlazu iz krivine ,
* na delu puta niz prevoj ...



http://saobracajnasekcija.blog...013/05/oznake-na-kolovozu.html
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Radarska kontrola na nadvožnjacima u Beogradu20.10.2013. u 13:03 - pre 128 meseci
Dzabe zakon,kada juce gledam ribu koja od geneksa ka isklucenju ka studenjaku siba u zaustavnoj sa punim autom drugara ubedjena da
vozi svoju voznju i nikome ne smeta.Htedoh da joj svirnem posto sam se iskljucivao ka studenjaku a ona iz zaustavne ulazila u traku za iskljucenje,
ali rekoh sebi,cemu.Neki su izasli iz te skole bez elementarnog poznavanja propisa.
 
Odgovor na temu

deki111
Beograd, Srbija

Član broj: 305965
Poruke: 617
*.adsl-1.sezampro.rs.



+613 Profil

icon Re: Radarska kontrola na nadvožnjacima u Beogradu27.10.2013. u 20:43 - pre 127 meseci
Da vas podsetim, kazna za vožnju zaustavnom trakom je 100.000-120.000 dinara, 8 meseci oduzimanje dozvole i 14 bodova.

Gledao sam danas neku nemačku auto-emisiju gde su pominjali isti prekršaj. Kod njih je kazna 75 evra i 2 boda.

Imaju i znak koji u trenucima zastoja na nekom delu auto-puta dozvoljava korišćenje zaustavne trake.







[Ovu poruku je menjao deki111 dana 28.10.2013. u 07:40 GMT+1]

EDIT: pokušavam da ubacim drugu sliku

[Ovu poruku je menjao deki111 dana 28.10.2013. u 07:41 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Radarska kontrola na nadvožnjacima u Beogradu27.10.2013. u 21:32 - pre 127 meseci
Ja bi postavio pitanje da li je ovde neko ikada,iz bilo kave potrebe isao zaustavnom trakom.
Ja nisam,i nije mi ni palo na pamet.Nek hm ili kah bude potvrda.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: Radarska kontrola na nadvožnjacima u Beogradu27.10.2013. u 21:32 - pre 127 meseci
Citat:
deki111
Da vas podsetim, kazna za vožnju zaustavnom trakom je 100.000-120.000 dinara, 8 meseci oduzimanje dozvole i 14 bodova.


Zanimljivo.

Zanima me da li znas da li postoji neki specificni razlog zasto je u Srbiji toliko ostra kazna za ovaj prekrsaj? Neki istorijat velikih problema, cestih zloupotreba ili nesto slicno?

Posto meni, kao laiku, deluje prilicno stroga kazna.

Citat:

Gledao sam danas neku nemačku auto-emisiju gde su pominjali isti prekršaj. Kod njih je kazna 75 evra i 2 boda.


Kada su oni u pitanju, nije tako redak slucaj na auto putu da blizu iskljucenja ako dodje do udesa ljudi ad-hoc krecu da koriste zaustavnu. To nije ispravno osim ako ne postoji znak koji to eksplicitno dozvoljava, ali ni kazna nije neka (niti se nesto specijalno strogo sprovodi).

Ja sam bio u smesnoj situaciji pre par godina - bio tako sudar i, naravno, mnogo nas krene u zaustavnu posto je iskljucenje bilo za ~1 km. Medjutim kapacitet iskljucenja nije bio veliki pa je i tu doslo do zastoja. E, sad, odjednom vidis kako svi pokusavaju brze-bolje da se upakuju u desnu (saobracajnu) traku. Zasto? Pa murija je krenula zaustavnom sa rotacijom da prodju do mesta udesa - cela stvar je bila komicna, nikad brze "sredjivanje" trake nisam video :-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Radarska kontrola na nadvožnjacima u Beogradu27.10.2013. u 21:46 - pre 127 meseci
Citat:
Zanima me da li znas da li postoji neki specificni razlog zasto je u Srbiji toliko ostra kazna za ovaj prekrsaj? Neki istorijat velikih problema, cestih zloupotreba ili nesto slicno?

Srecom samo to.Ali nije prijatan osecaj kada neko sa preko 100 proleti pored tebe a ti recimo ides 70-80 i hoces da se iskljucis sa auto puta.
Isto je problem jer ovi sto se ukljucuju,u direktnoj su opasnosti kada se recimo sa auto komande ili sledeceg ukljucenja(hitna pomoc) gde je frekventno celog dana.
Ima toga jos ka sava centru a tu vec voze i preko 120.Cesto se hitna pomoc zaglavi jer je i zaustavna puna.Znaci vozi dosta njih a zagusenje pocinje kao sto sam pomenuo,ovi sto se ukljucuju.Kazne i treba da budu da mu skinu gace,jer ovde biti stoka je karakterna osobina.Mada i gastosi kada udju u srbiju,lete kore banane kroz prozor.
 
Odgovor na temu

deki111
Beograd, Srbija

Član broj: 305965
Poruke: 617
*.adsl-1.sezampro.rs.



+613 Profil

icon Re: Radarska kontrola na nadvožnjacima u Beogradu27.10.2013. u 22:10 - pre 127 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic
Zanima me da li znas da li postoji neki specificni razlog zasto je u Srbiji toliko ostra kazna za ovaj prekrsaj? Neki istorijat velikih problema, cestih zloupotreba ili nesto slicno?


Nemam pojma, zato sam i izbacio te podatke u nadi da će neko dati neki smisleni odgovor. Lično poštujem propise, nigde ne žurim i na sreću nemam potrebu da se vozim po gradu pogotovo kad je špic. Trenutno sam u fazi da izjednačujem pređenu kilometražu autom i biciklom.

Samo je onaj policajac na onom video prilogu koji sam ranije zakačio, izjavio da je to ozbiljan prekršaj. Nije mi žao kažnjenih jer misle da su pametniji od onih koji čekaju u koloni. Po meni postoje toliko ozbiljniji prekršaji od tog, ali trenutno je ovo aktuelno, pa pune budžet ovakvim kaznama. Kazna je surova, a naplaćuje se i za ranije prestrojavanje prilikom silaska sa auto-puta. Negde sam čitao da se prekršiocima savetuje da pred sudijom za prekršaje odaberu kaznu zatvora u cilju izbegavanja plaćanja, koju ne mogu dobiti, jer su isti pretrpani.
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4618
*.dynamic.sbb.rs.



+312 Profil

icon Re: Radarska kontrola na nadvožnjacima u Beogradu28.10.2013. u 08:00 - pre 127 meseci
Evo ja svako jutro bacim pogled na ovu moju dopunjenu kartu sa kamerama.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Radarska kontrola na nadvožnjacima u Beogradu

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 22658 | Odgovora: 73 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.