Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mbs vs. alfaplam

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Mbs vs. alfaplam

[ Pregleda: 11385 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

karamoja
nikola pavlovic
student
loznica

Član broj: 318852
Poruke: 2
62.101.142.*



Profil

icon Mbs vs. alfaplam04.11.2013. u 16:36 - pre 126 meseci
pozdrav,
interesuje me sta je od ovog bolje za grejanje kuce 120m2 a koristilo bi se i za pecenje i kuvanje.
-Mbs thermo rocky
-alfaplam term 27
 
Odgovor na temu

rale2rale
Načelnik vazduplohovstva u agenciji za
svemirska istraživanja
Agencija za svemirska istraživanja
Republike Srbije
bgd

Član broj: 70884
Poruke: 251
*.static.isp.telekom.rs.



+67 Profil

icon Re: Mbs vs. alfaplam07.11.2013. u 13:10 - pre 126 meseci
Alfa kad sam ja gledao je bila malo ,,tanka'' po pitanju izrade (šamot unutra viri na sve strane), mada ju je moj majstor hvalio,
Ja sam se na kraju opredelio za ABC Užice C2 koji ti je vrlo sličan ovom MBS zbog vizuelnog faktora (uticaj žena u familiji), da ne kažem da su svi kopirali manje više Centrometalov ali vizuelna razlika je staklo koje daje utisak kamina, evo ti teme gde sam pisao o iskustvu sa istim https://elitesecurity.org/t368...et-ABC-proizvod-Uzice-iskustva
nakon malih prepravki pre svega dodavanjem šamotnih cigli i podizanjem ložišta ka ploči, veoma zadovoljan već 4 godinu, znači greje odlično, kuva se na njemu, pečenje malo slabije nema u pećnici ugrađene šine za tepsiju pa ako ne staviš nešto na rernu zna da zagori plus nemoguća kontrola temperature (da skratim to mu je boljka i za razmišljanje konstruktoru gospodinu Žuniću, pored ovog sa ložištem)
Imaš još i Termomont Šimanovci od proizvođača sa sličnim proizvodom.
Sve u svemu obrati pažnju , na kvalitet ložišta i njegovu visinu prema ploči (kuvanje)
kako je rerna izvedena zbog pečenja u istoj, a što se tiče etažnog grejanja tu su ti dva faktora količina vode u kotlu i dobar majstor koji zna šta radi.
Nadam se da sam pomogao.

Pozz
 
Odgovor na temu

karamoja
nikola pavlovic
student
loznica

Član broj: 318852
Poruke: 2
62.101.142.*



Profil

icon Re: Mbs vs. alfaplam22.11.2013. u 21:36 - pre 125 meseci
i meni je bliza ova MBS ali me interesuje imali neko iskustva ili misljenja o njoj, vidim da je i jeftinija varijanta.
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
178.79.22.*



+253 Profil

icon Re: Mbs vs. alfaplam25.11.2013. u 13:00 - pre 125 meseci
Ja sam kupio najjeftiniju MBS, model Happy. Za grejanje jedne sobe. Daje veliku kolicinu toplote i odlicno vuce. Samo nece da tinja vatra, kada necu vise da greje, vec samo da se odrzava. A jedno mi nije jasno, prvih dva puta kada sam zalozio, nije davala skoro nikakvu toplotu a odlicno su gorela drva. I nakon mesec-dva pauze ponovo zalozim i dobijam odlicno grejanje.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Mbs vs. alfaplam

[ Pregleda: 11385 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.