Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

A sada malo o vlasničkim psima

elitemadzone.org :: MadZone :: A sada malo o vlasničkim psima

Strane: << < .. 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 190614 | Odgovora: 798 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima11.12.2018. u 08:20 - pre 65 meseci
Shvatio sam - ali radi produktivne diskusije, biram da je mislio da se radi o psecim gownima.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima11.12.2018. u 08:55 - pre 65 meseci
Citat:
bananaphone: Kao sto sam rekao ranije - generalno si u pravu, ali si ovde zapenio bezveze.

Kad si okacio onu prvu poruku sa teme, mrkii-jevu, ja sam prelistao celu temu. Da, jesam zapenio. Jbg, nesto mi se desava svaki dan, i onda dodju Shadowed i ostali koji pokusavaju da me naprave budalom, kao ne, ne, nisi u pravu, to ti se ne desava. E sad, neko moze da nastavi da diskutuje, ja ocigledno zapenim. Ne znam, ne volim kad se neko ponasa tako, ja sam to tumacio kao bezanje od centralne teme, mozda je i bezobrazluk, sta ga znam.

Citat:
bananaphone: Zakon stiti prava zivotinja i njihovih vlasnika i meni ne smeta. Onaj ko se bahati - bahati se van zakona i to ti govore Sloba i Brazdi. Dovoljno bi bilo primeniti zakon i ovaj problem bi nestao.

Ovakvi zakoni se ne mogu primenjivati bez da postoji pritisak javnosti. Ne ide to tako, doneses zakon i on se primenjuje. Ja samo objasnjavam da ne samo da taj pritisak javnosti ne postoji (a objasnio sam i zasto), vec se ide u suprotnom pravcu. Niko nema nista protiv prava vlasnik i zivotinja. Ali ono sto se ovde desava je da se krse prava preostalih ljudi. I kad oni dignu glas, makar na nekom forumu, ljubitelj pasa odmah reaguju, vidimo svi kako.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima11.12.2018. u 10:33 - pre 65 meseci
Citat:
bananaphone: Ukratko rekao sam ti gde lezi zec, a tebe zec ne zanima nego hoces da se ti i ja natezemo oko "daleko i blizo". Da ti ilustrujem - rekao si da ima mnogo psecih gova*na po ulicama Bgd-a. Da li to implicira da bahacenje nije posledica ponasanja nekoliko neodgovornih pojedinaca, vec da je poprilicno masovna pojava? I ponovo kljucno pitanje - da li mislis da bi imali ovu temu da se vlasnici pasa ne bahate?

Ja ne spadam u ove troll-ove sa kojima obicno pricas na MZ-u tako da ako sam ti rekao da si lose ispratio temu, imalo bi smisla da pretpostavis da bi to moglo biti tacno i da proveris. No, dobro, nije moranje.

Elem,

Citat:
bananaphone:on drzi sustinu a ti hoces da ti on sad dokazuje procente, "koji procent vlasnika pasa ne cisti gov*na kad se ker iskenja na ulici"

Netacno. Ja se protivim njegovoj generalizaciji. Procente nemamo ni on ni ja (ni ti) sto je razlog zbog kojeg nema osnova da tvrdi koliko je neodgovornih vlasnika. Pogotovo ne da tvrdi da su svi neodgovorni. I ne samo to, nego je upravo suprotno, on je trazio procente (tj. trazio da ih ljudi utvrdjuju):
Citat:
IUOP_1:Jedino sto ostaje je ucestalog takvog ponasanja. Ljude koji misle da je takvo ponasanje retko, ja sam pozvao na sta da obrate paznju, pa da se vrate na forum i iznesu zakljucke (iskrenost se podrazumeva). Zasto se neko nije javio, meni je jasno.


Citat:
bananaphone:Da ne postoji velik broj bahatih vlasnika pasa, ne bi ulice i parkovi bili zasrani. Da ne citamo svako malo u novinama kako je pitbull zaklao dete na ulici, ne bi imali problem sa pitbull-ovima koji slobodno jure leptire po parku izmedju dece itd.

Vidis, problem ovde je bio u tome sto je IUOP_1 tvrdio da nema putbulova koji jure leptire. U prenesenom znacenju, naravno, nije se pricalo konkretno o pitbulovima.

Da ne pisem ogroman post, to je to, sto se tice advokatskog dela. Moji postovi su najcesce ukazivanje na iznosenje netacnih stvari, i to obicno ocigledno netacnih za koje cak i ne moras da imas podatke da bi se videlo da su netacni (generalizacije, kontradikcije, izvodjenje zakljucaka iz necega iz cega oni ne slede i sl.) kao i odgovori na to kad neko krene da brani te netacne stvari.




Da ti odgovorim i na pitanja nevezana za IUOP_1, vec direktno upucena:

Citat:
bananaphone:
@Shadowed na prvoj strane ove teme ide poruka: http://www.elitemadzone.org/t472018-0#3426629

Citat:
mrkii:
Malopre sam se vratio iz parka Cair u Nisu.
Posle 10 minuta igre jedno moje dete nagazi u psece govnno, ogromno, odvratno, sveze, zuto.
Ocistim ja to koliko moze vlaznim maramicama i nastavimo igru.
5 minuta kasnije u drugo slicno govvno nagazi i starije dete. Jos gore. Ostala mi jedna vlazna maramica, ocistim povrsno, koliko moze.
Pokupimo se lepo i vratimo kuci. Deca tuzna, pretuzna.
Usput, verovali ili ne, ispred nas zena vodi za ruke dvoje dece i malo malo se pogledava u patike.
A desna patika do pola umazana u govvno! Da se covek ispovraca.
Ljudi, ne moze da se zivi od govvana.

I sta sad? Jesu li zasra*ni trotoari i parkovi? Jesu li odgovorni vlasnici pasa? Da li ostali gradjani imaju pravo da budu revoltirani na te vlasnike pasa?


Ja sa prvom porukom na temi nemam nikakav problem. U sustini, tu i nema sta mnogo da se slazes ili ne. Covek je prepricao svoj dozivljaj.
Sto se daljih pitanja tice:

-Jesu li zasra*ni trotoari i parkovi? Jesu
-Jesu li odgovorni vlasnici pasa? Odgovorni su vlasnici tih pasa
-Da li ostali gradjani imaju pravo da budu revoltirani na te vlasnike pasa? Da. Na te vlasnike (koji nisu pokupili za svojim psima).
Iz druge poruke:
-ta gov*na - ko je odgovoran za njih? - Odgovorni su vlasnici pasa koji su ih ostavili tu
-I ko treba da se bavi njima - Gradska cistoca. Vlasnicima koji su krivi treba da se bavi komunalna policija/policija/sud i treba ih kazniti
-kad kazes puno - koliko je to u procentima? Kad kazem puno, to znaci blizu ili preko prihvatljive mere. To nema nikakve veze sa procentima vlasnika pasa koji su ih ostavili tu
-I da li takvo ponasanje opravdano izaziva revolt medju generalnom populacijom? Postoje razni revolti i neki su opravdani takvom situacijom, neki nisu.
-Da li bi ova tema postojala da se vlasnici pasa ne bahate? Da se ni jedan vlasnik ne bahati, ne bi postojala. Da je broj bahatih ispod izvesne limit, ne bi postojala. Kako je iznad tog limita - postoji.

Sumirano:
Ja se slazem sa konstatacijom da:
-Ima previse* pseceg izmeta na ulicama gradova
-Ima previse* neodgovornih vlasnika pasa
-Neodgovorni vlasnici pasa trebaju biti kaznjeni
Ja se ne slazem sa konstatacijom da:
-Su svi vlasnici pasa neodgovorni
-Se uopste moze dati pouzdan odnos izmedju odgovornih i neodgovornih vlasnika pasa (za tako nesto bi bilo potrebno obimno i slozeno istrazivanje)
-Treba kazniti ili sankcionisati na neki nacin sve vlasnike zbog krivice nekih.

*previse znaci iznad prihvatljivog nivoa. Treshold reached sto bi neki rekli


Odgovori za IUOP_1 slede kasnije.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima11.12.2018. u 10:36 - pre 65 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Citat:
bananaphone:...rekao si da ima mnogo psecih gova*na po ulicama Bgd-a.

Nije to rekao. Rekao je:
Citat:
A da ima puno govana na beogradskim ulicama, to se slazem. I dok sam ziveo u BG-u sam tvrdio da je najveci problem BG-a kolicina istih.

Nigde nije pominjao pseća goovna. A iz ranijih diskusija i iznošenih stavova, vrrrlo verovatno nije ni mislio na pseća goovna.


Cenim pazljivo citanje (za razliku od bananaphone-a, IUOP_1 i mnogih drugih) i uocavanje dvosmislenosti.
Tacno je da je recenica dvosmislena ali se odnosilo na pseca.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima11.12.2018. u 10:57 - pre 65 meseci
Citat:
Shadowed: nego je upravo suprotno, on je trazio procente (tj. trazio da ih ljudi utvrdjuju)

Nisam ja trazio procente, ne znam cemu ove lazne tvrdnje, ja sam kao dokaze zatrazio ovo:
Citat:

Hipoteza 1 - Postoji verovatnoca od 95% da je gradski vlasnik psa sebicni idiot.
Hipoteza 2 - Postoji verovatnoca od 95% da se seoski vlasnik psa normalan covek, uobicajenog ponasanja.

Testiranje - Proci sa bebom u kolicima ili detetom pored jednog i pored drugog coveka.

kao i
Citat:
Ako te mrzi, sto je verovatno, ti pitaj 2-3 ljudi sa decom, pa napisi ovde opsti zakljucak.

ali i
Citat:
Jel se slazes onda da napravimo i ovaj eksperiment? Kad nekad neki vlasnik psa kaze IZVINITE za nesto sto je pas uradio, ja cu priznati da gresim! Medjutim, to se nece desiti. Znas li zasto? Zato sto su gradski vlasnici pasa losi ljudi.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima11.12.2018. u 10:59 - pre 65 meseci
Citat:
Shadowed:
Sumirano:
Ja se slazem sa konstatacijom da:
-Ima previse* pseceg izmeta na ulicama gradova
-Ima previse* neodgovornih vlasnika pasa
-Neodgovorni vlasnici pasa trebaju biti kaznjeni


Pa to i jeste (svima ocigledna) sustina problema. Koja je jasno definisana u prvih par postova.


Citat:
Shadowed:
Ja se ne slazem sa konstatacijom da:
-Su svi vlasnici pasa neodgovorni
-Se uopste moze dati pouzdan odnos izmedju odgovornih i neodgovornih vlasnika pasa (za tako nesto bi bilo potrebno obimno i slozeno istrazivanje)
-Treba kazniti ili sankcionisati na neki nacin sve vlasnike zbog krivice nekih.


Ovo je opet ocigledno i jasno. Nema sta da se raspravlja na ovu temu.


IUOP_1 je odlepio i poceo da preteruje - prica o apsolutnim brojevima je nemoguca kad su ljudi u pitanju, takodjer je kacio neke ekstremne slucajeve ludila kao primer tipicnog vlasnika psa u gradu. I dobro - evo, skonto je da je pogresio, i priznao da je pogresio (sto se mora priznati, nije vidjeno do sad na ovom forumu) re-kalibrirao se. Idemo dalje...

Sa druge strane ti isto pricas o brojkama - da li je 10% neodgovornih ili 90% - na to se svela prica, dok i ti kao i IOUP nemate nista vise od onog sto si vec lepo nabrojao u prvom delu. Jer nista drugo ni ne postoji.

Dakle "ima ih previse" - kao sto si i sam rekao, a "previse" je dovoljno da na sve vlasnike pasa navuku stereotip i generalizaciju. Opet se vracamo na osnovu onog sto hocu da ti kazem - to sto ljudi generalizuju sve vlasnika pasa kao neodgovorne ili sta ja znam koji sve pridevi se koriste, nije kriva generalna populacija vec "previse" vlasnika pasa koji se ponasaju 100% po opisanim stereotipovima.

Daj da se ne pravimo blesavi - ja sam video kera kako kenija 1000x u Bgd-u ali zaista ni jednom, ni jedan jedini put, nisam video vlasnika da je pokupio goovno.

Ako hoces da se boris protiv stereotipova - mislim da tvoja borba treba da bude usmerena prema neodgovornim vlasnicima pasa, a ne prema generalnoj populaciji, jer ovako samo stvaras revolt i jos jacu iracionalnu reakciju - kao sto se lepo moglo videti na ovih par poslednjih strana diskusije. A ako bi se sredila situacija sa neodgovrnim vlasnicima ispod nivoa "previse" - ljudi bi zaboravili na ovaj problem...
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
82.117.201.26



+1064 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima11.12.2018. u 11:04 - pre 65 meseci
Treba zestoko da se uvedu kazne za vrsenje nuzde u parkovima... gde se igraju deca... vlasnik psa koji ne pokupi izmet za psom, neka genericka
kazna od 5-10k dinara ne bi bila na odmet.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima11.12.2018. u 11:41 - pre 65 meseci
Citat:
bananaphone:IUOP_1 je odlepio i poceo da preteruje - prica o apsolutnim brojevima je nemoguca kad su ljudi u pitanju, takodjer je kacio neke ekstremne slucajeve ludila kao primer tipicnog vlasnika psa u gradu. I dobro - evo, skonto je da je pogresio, i priznao da je pogresio (sto se mora priznati, nije vidjeno do sad na ovom forumu) re-kalibrirao se. Idemo dalje...

Pa, to je donekle izgledalo tako. Al' pogledaj koju stranu ranije, krenuo je da pise da je dokazao to njegovo preterivanje i jos da projektuje meni neke od tih stvari.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima11.12.2018. u 11:42 - pre 65 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
Treba zestoko da se uvedu kazne za vrsenje nuzde u parkovima... gde se igraju deca... vlasnik psa koji ne pokupi izmet za psom, neka genericka
kazna od 5-10k dinara ne bi bila na odmet.

Kazne postoje. Ne primenjuju se. To je jedan od najvecih problema, ne samo u vezi ove teme nego uopste sa zakonima.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima11.12.2018. u 12:06 - pre 65 meseci
Citat:
Shadowed:
Citat:
bananaphone:IUOP_1 je odlepio i poceo da preteruje - prica o apsolutnim brojevima je nemoguca kad su ljudi u pitanju, takodjer je kacio neke ekstremne slucajeve ludila kao primer tipicnog vlasnika psa u gradu. I dobro - evo, skonto je da je pogresio, i priznao da je pogresio (sto se mora priznati, nije vidjeno do sad na ovom forumu) re-kalibrirao se. Idemo dalje...

Pa, to je donekle izgledalo tako. Al' pogledaj koju stranu ranije, krenuo je da pise da je dokazao to njegovo preterivanje i jos da projektuje meni neke od tih stvari.


Jeste - ali i ti ga cackas, kao da je on uzrok problema - a znamo da problem nije kod njega :) - ne terorise generalna populacija vlasnike pasa, nego neodgovorni vlasnici pasa terorisu generalnu populaciju... I to je ono na sta treba da se stavi fokus i tvoj i njegov.

Kao i sa pitbull-ovima. Jel problem na generalnoj populaciji, sto se plasi te rase? Ili je problem u "previse" zaklane dece od strane te rase, i "previse" degenerika koji bas zbog toga sto ti psi stvaraju strah kod populacije, vole da obriju glavu, obuku maskirne pantale, kupe i setaju nadrkanog pitbull-a koji nije jeo 3 dana po parku u kom se igraju deca?
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima11.12.2018. u 12:33 - pre 65 meseci
Citat:
bananaphone: ne terorise generalna populacija vlasnike pasa, nego neodgovorni vlasnici pasa terorisu generalnu populaciju... I to je ono na sta treba da se stavi fokus i tvoj i njegov.

Kao i sa pitbull-ovima. Jel problem na generalnoj populaciji, sto se plasi te rase? Ili je problem u "previse" zaklane dece od strane te rase, i "previse" degenerika koji bas zbog toga sto ti psi stvaraju strah kod populacije, vole da obriju glavu, obuku maskirne pantale, kupe i setaju nadrkanog pitbull-a koji nije jeo 3 dana po parku u kom se igraju deca?

Cemu sad to? Gde sam ja pisao da je tako? Imputiras mi nesto sto nisam rekao a onda mi objasnjavas da nije tako. Straw man argument je nevalidan argument.


Citat:
bananaphone: Jeste - ali i ti ga cackas.

Otkud to? Tema je imala pauzu. On je prvi napisao post i tu je bilo nekih odgovora cisto na ono sto je pisano u toj poruci bez ikakvog cackanja. Onda je opet napravio generalizaciju gde je rekao kako u poslednje vreme nije vidjao pse u prevozu (jer se manje vozi) a i da ih ranije nije vidjao mnogo ali je izvukao zakljucak da se pravila uopste ne postuju.
I onda je, naravno, sve opet pocelo.
No, nisam ga ja cackao nego je sam opet poceo po starom.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima11.12.2018. u 13:42 - pre 65 meseci
Necu da se vracam nazad, evo recimo da 100% nisam u pravu i bez razloga te prozivam.

Da li ostaje moja tvrdnja koju sam izneo vezana za to sta je uzrok ("previse" neodgovornih vlasnika pasa) i posledica (kako generalna populacija posmatra vlasnike pasa). I da resenje treba traziti na uzroku, a ne baviti se posledicama?
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima11.12.2018. u 13:45 - pre 65 meseci
Mozda ostaje tvoja tvrdnja (to zavisi od tebe) ali se ne slazem sa njom. Problem postoji i ima uzrok i njime se treba baviti.
Reakcija ljudi je ono sto utice na resenje problema a resenja mogu biti dobra i losa pa se stoga treba baviti i tim reakcijama ljudi (jer direktno utice na to kakvo ce resavanje problema biti).
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima11.12.2018. u 14:36 - pre 65 meseci
E vidis o tom ima smisla diskutovati. Dakle ti se ne slazes da uzrok problema pretstavljaju neodgovorni vlasnici pasa i mislis da resenje ne lezi u regulisanju onih koji na primer ostavljaju pseca goovna po ulici?

Gde je po tebi problem i koje resenje vidis?

[Ovu poruku je menjao bananaphone dana 11.12.2018. u 17:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima11.12.2018. u 18:42 - pre 65 meseci
Mislim da je moja poruka bila jasna - treba se baviti i uzrokom (vlasnicima pasa i drugih kucnih ljubimaca koji se neodgovorno ponasaju) i posledicama (nacinom na koji ljudi reaguju na to). Ne samo uzrokom kao sto ti predlazes.
Razlog za prvo je, nadam se, ocigledan - jer ne zelimo da gazimo po psecem izmetu, niti da isti smrdi na ulici i sl.
Razlog za drugo je sto su te posledice dalje uzrok drugim stvarima.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima11.12.2018. u 19:02 - pre 65 meseci
kako te ne mrzi :D
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima11.12.2018. u 19:16 - pre 65 meseci
Citat:
Shadowed:
Mislim da je moja poruka bila jasna - treba se baviti i uzrokom (vlasnicima pasa i drugih kucnih ljubimaca koji se neodgovorno ponasaju) i posledicama (nacinom na koji ljudi reaguju na to). Ne samo uzrokom kao sto ti predlazes.
Razlog za prvo je, nadam se, ocigledan - jer ne zelimo da gazimo po psecem izmetu, niti da isti smrdi na ulici i sl.
Razlog za drugo je sto su te posledice dalje uzrok drugim stvarima.



Evo kako bi se ti bavio sa ljudima koji reaguju na neodgovorne vlasnike pasa? I kako ce to prmeniti ovu situaciju, dovesti do nekog resenja?

Ja iskreno ne vidim ni nacin ni razlog da se bavim sa covekom koji izadje napolje sa porodicom i prinudjen je da gazi po goovnima po trotoaru ili u parku. Sa druge strane mi deluje potpuno logicno da se bavim sa onim ko goovna ostavlja.


Citat:
CoyoteKG: kako te ne mrzi :D


Jel nerazumno ovo sto pisem?
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima11.12.2018. u 20:47 - pre 65 meseci
OK, uskoro cu verovatno prestati da ti crtam svaku sitnicu jer ocigledno ne citas ono sto ti pisem vec proticas deo i onda to primenis na ono sto si sam zamislio. I onda, kad sklopis neku takvu konstrukciju postavis pitanje koje se bazira na istoj. To je kao da ja sad tebe pitam kakvo je misljenje tvojih roditelja o tvojoj homoseksualnosti*.

Dakle, uzrok problema je ponasanje izvesnog broja vlasnika kucnih ljubimaca. Posledica je reakcija ljudi koji se nadju zbog toga u tom problemu. Bavljenje posledicom je bavljenje tim reakcijama a ne tim ljudima.

Ako je posledica necega pojava X, bavljenje posledicom je bavljenje pojavom X a ne necim drugim. Zato, batali patetisanje kao
Citat:
Ja iskreno ne vidim ni nacin ni razlog da se bavim sa covekom koji izadje napolje sa porodicom i prinudjen je da gazi po goovnima po trotoaru ili u parku.
jer ne pali i potpuno je kontraproduktivno za diskusiju.



*Edit: ok, ovde bi mi pokvario poentu ako bi zapravo bio gay, al' pretpostavljam da nisi.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima11.12.2018. u 21:03 - pre 65 meseci
Citat:
Shadowed
Dakle, uzrok problema je ponasanje izvesnog broja vlasnika kucnih ljubimaca. Posledica je reakcija ljudi koji se nadju zbog toga u tom problemu. Bavljenje posledicom je bavljenje tim reakcijama a ne tim ljudima.

Ako je posledica necega pojava X, bavljenje posledicom je bavljenje pojavom X a ne necim drugim.


Evo da izbacimo filozofiju iz tvog posta, i nastavimo:

Citat:
mrkii:
Malopre sam se vratio iz parka Cair u Nisu.
Posle 10 minuta igre jedno moje dete nagazi u psece govnno, ogromno, odvratno, sveze, zuto.
Ocistim ja to koliko moze vlaznim maramicama i nastavimo igru.
5 minuta kasnije u drugo slicno govvno nagazi i starije dete. Jos gore. Ostala mi jedna vlazna maramica, ocistim povrsno, koliko moze.
Pokupimo se lepo i vratimo kuci. Deca tuzna, pretuzna.
Usput, verovali ili ne, ispred nas zena vodi za ruke dvoje dece i malo malo se pogledava u patike.
A desna patika do pola umazana u govvno! Da se covek ispovraca.
Ljudi, ne moze da se zivi od govvana.


Evo covek izveo decu, deca se ugovnala, on popizdeo. Sta predlazes dalje? Kako resavamo stvari oko pove pojave x? Kako da lecimo ovu reakciju i kako ce to doprineti celokupnom resenju ovog problema.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima11.12.2018. u 21:04 - pre 65 meseci
Errrr...
Šta koji klinac neko ima da se bavi REAKCIJOM na jasno, nedvosmisleno i lako dokazivo protivzakonito i protivpropisno ponašanje? Nadležni treba da se bave problemom, čak je licemerno i da pozivaju građane da prijavljuju kršenje zakona ili propisa. Oni (nadležni) su zaduženi i plaćeni da kontrolišu stanje iz svoje oblasti i da rešavaju probleme. Sve drugo je izvan njihove nadležnosti, kako pozivi na saradnju građana (prijavite rupe na kolovozu i pune kante, dok naši zaposleni lade jajca u kancelariji za sugurnu i dobru platu) tako i bavljenje reakcijama na evidentne probleme. Jedina reakcija koja je bitna je reakcija nadležnih da te probleme reši. I to je jedino na šta bi trebalo da se fokusiraju. Kako građanstvo reaguje na goovna u Beogradu ili Novom Sadu je možda tema za sociologe, novinare i predizborne govore. Profesionalci, ponavljam, treba da se bave problemom. A nije valjda da je reakcija građanstva - problem?

Šta bi se desilo da izostane reakcija građanstva na kršenje zakona? Da li bi nadležni uopšte rešavali probleme, onako po prirodi svog posla i po službenoj dužnosti, ili bi se pravili ludi i vrteli palčevima sve dok neko ne reaguje i potakne ih da mrdnu debelo dupe i zarade svoju platu? Da li se na to misli kada se govori o bavljenju reakcijom?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: A sada malo o vlasničkim psima

Strane: << < .. 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 190614 | Odgovora: 798 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.