Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

A sada malo o vlasničkim psima

elitemadzone.org :: MadZone :: A sada malo o vlasničkim psima

Strane: << < .. 34 35 36 37 38 39 40

[ Pregleda: 189446 | Odgovora: 798 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sava
Sava Stajic
Beograd

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima15.12.2018. u 09:41 - pre 64 meseci
[quote]MajorFatal:
Citat:
Sava:
Citat:
MajorFatal:
Osim ako je lovački, po zakonu je obavezna samo vakcina protiv besnila, a preostalih 6 je uvezla strana farmakomafija domaćoj farmakomafiji, oni su svi povezani.

Mislim da je za lovaće pse koje ljudi drže u gradu kao kućne ljubimce jednom godišnje, a za pse koji stvarno idu u lov i dvaput, ne znam na koliko štiti vakcina, ali kakva mi je to vakcina ako ih ne zaštiti trajno nego mora svake godine da se obnavlja? Ako traje dve godine valjda neće država zaraditi duplo nego veterinari i farmakomafija? Osim ako uvozimo ili plaćamo porez na njih. Država je čudna živuljka možda misli da je tako duplo sigurnija? Znam da vakcinišu protiv besnila i lisice u poljima. Osim što je nepotrebna, relikt prošlosti, ni mi je nemamo, država je nezavistan organizam koji funkcioniše po nekim svojim pravilima, trebalo bi oformiti neku komisiju da je kontroliše da se mnogo ne glupira.

Ovako stoji stvar, obavezna vakcina je u stvari državna taksa na pse. Zato kažem da država zaradi dvostruko jer pare uzima godišnje, a vakcina deluje kroz dve godine. E sada, kakva je to vakcina koja traje po tebi tako kratko nemam pojma, ne razumem se u farmakologiju. Vakcinacija je 1.000 din., privatni veterinari imaju neki procenat od toga, ali im nije zabranjeno da naplate mnogo više pa je kod nekih koliko čujem to bude i oko 2.000 dinara.

Lovački psi jesu izloženiji besnilu jer se sa njima ide i na rizične terene. Jeste neka preporuka za češćom vakcinacijom, ali nije obaveza. Problem je što titar test košta 4.600 din., a vakcinacija 1.000 pa je mnogo jeftinije preventivno vakcinisati psa. Lično se ježim na tu vakcinu i ne bih je davao svom psu u razvoju da nije obavezna. Bila je lošeg kvaliteta i usporavala je rast, sada me ubeđuju da su savremene dobre i da nemaju loših efekata, ali ja ostajem sumnjičav.

Besnilo jeste opaka bolest koja je u Srbiji nažalost daleko od iskorenja, ali mislim i da se često preteruje i paniči. Recimo da na užem području Beograda besnilo nije zabeleženo više od 90 godina. U prigradskim naseljima jeste, recimo u Lipovici. To je normalno jer ljudi divljim životinjama sve više smanjuju staništa i oni se približavaju gradovima zbog hrane. Ovo pišem zbog toga što se često poteže pitanje da li je pas vakcinisan i šta ako ujede. Pa ništa, od kućnih pasa će teško da se dobije neka zaraza, a i ono što se daje je tetanus. Mene je tamo 2003.g. izujedao pas, obe ruke i grudi, imao sam 32 ujeda. Odbio sam tetanus jer je bolan (i to morao da potpišem naravno), a kućni pas je bio u pitanju. Eto pišem i dan danas što znači da sam dobro procenio. Ovo naravno nije preporuka, ovo je moje lično opredelenje. Uostalom, ujedeni su obično u šoku pa i ne pitaju mnogo lekare šta im daju u tom trenutku, a daju se po pravilu antibiotici i tetanus. Nemam lično iskustvo sa besnilom, ali sam čitao da ga je kod ljudi malo teže otkriti jer se obično sumnja na neke druge bolesti. Naravno, osim u slučaju kada znamo da nas je ujela životina zaražena virusom besnila. Kažu da je lečenje teško i dugotrajno, ako nije započeto na vreme posledice mogu biti više nego ozbiljne do smrtnih. Pa dobro, imamo tu obaveznu vakcinaciju i niko nije životno ugrožen zbog ujeda pasa.
Moj izabrani lekar je Željko Mitrović!
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima15.12.2018. u 09:42 - pre 64 meseci
Pajo - dajem ekstreman primer da bi shvatio da ta logika ne pije vodu.
Jedan hirurg, koji je danas spasao 3 zivota bi po toj logici mogao da dodje i da se pokenija ispred tvojih ulaznih vrata, i ti ne bi smeo da se bunis, jer ti ocgledno nisi nikom spasao zivot danas. Sta su 3 zivota u poredjenju sa tim sto ti moras da preskaces goovno ispred svojih vrata.

U mojoj glavi - ti druze zasluzujes 100% postovanje i zasluge za sve dobro sto cinis, i svaka ti cast za sve sto si nabrojao, i zasluzujes pravo da kritikujes svakog ko ne prati tvoj primer, kad su u pitanju dobre stvari, poput tvojih komsija. Ali isto tako si podlozan kritici za ono sto radis a nije dobro .

Ako se malo zagledas u madzone, videces da je ovo siroko rasprostranjena pojava, od politike, preko istorije, do svakodnevnice, ljudi ne mogu da prihvate greske grupe sa kojom se identifikuju, a pogotovo ne mogu da prihvate svoje greske. Iste tehnike izbegavanja i poricanja ili balansiranja sopstvene odgovornosti se koriste, bilo da se radi o kupljenju psecih govanaca do politicke filozofije
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima15.12.2018. u 09:46 - pre 64 meseci
Citat:
bananaphone:


Sto se tice ostalog bahacenja i divljanja, ne mozes da ga lako pripises nekoj grupi, kad nadjes flasu u parku ili kesu, hebiga - ko ju je bacio - "mi". Kad neko parkira auto kao stoka, ko je parkirao - "mi". Kad ugazis u goovno u parku - ko je kriv "oni" - vlasnici pasa. Razumes sta hocu da kazem?


Pa ako nemas psa ili ako cistis za svojim psom, onda su to uvek "oni"...Ali, ne treba da postoje ni "MI" ni "ONI"...Flasu je uvek bacio neki Pera, Mika ilil Zika...*ovance nije ocistio isto neki Pera, Mika ili Zika ili ja Paja...I nadlezne sluzbe treda da deluju prema tim licima. Dokle god postoje MI, VI ili ONI, ostace ovakvo stanje...Da se razumemo, ja ne cistim za svojim psom, ali niko mi ne moze kaciti etiketu da sam drustveno neodgovoran, jer sve moje prethodne aktivnosti, koje sad i ne potenciram niti napominjem, uveliko prevazilaze taj jedan jedini greh...Na kraju krajeva, ne mogu da budem apsolutno savrsen u ne savrsenom svetu...Kad se sve dovede u red, dovescu se i ja..Nece mi biti tesko...Samo, ne znam kako ce se sad vec velika vecina dovesti u red da na primer cisti sneg i lisce ispred svojih zgrada i ulaza...da vodi racuna kako se parkira, da se ne svercuje u autobusu....da kaze "dobar dan komsija, sretan rad...odoh da se presvucem pa da ti pomognem, bice lakse u drustvu"...Cistim jutros, prolazi mladi komsija...ja mu rekoh "Izvoli pridruzi se"..on rece "Ahhhaa"...
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima15.12.2018. u 09:55 - pre 64 meseci
Pajo - zaboravio sam da kazem ono najbitnije - svaka cast na hrabrosti da bar priznas kako situacija zaista izgleda sto se tice kupljenja goovanaca! Mislim da je to prvi korak uopste ka menjanju svesti, koji vecina ne moze da ucini.
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima15.12.2018. u 10:29 - pre 64 meseci
Citat:
bananaphone: Pajo - zaboravio sam da kazem ono najbitnije - svaka cast na hrabrosti da bar priznas kako situacija zaista izgleda sto se tice kupljenja goovanaca! Mislim da je to prvi korak uopste ka menjanju svesti, koji vecina ne moze da ucini.


Ma veruj mi...imam ja svest po ovom pitanju..10 godina, svaki dan ja mislim o tome...Ali...nije to ni nemar...vec jednostavno...ne mogu to racionalno objasniti...jednostavno to ne ucinim. Do duse...moj pas to ne radi na mestima gde se igraju deca....Mi imamo igraliste i park za decu...i ja kad izvedem psa ne idemo na to mesto, vec negde na zelenu povrsinu van mesta za igru...imamo neki "budzak"...Kad to obavi, mozemo se vratiti i na mesto za igru...Desi se da to obavi na zelenoj povrsini kod parkinga. I tu se vec moze nagaziti. E...al ko nagazi? Pa onaj ko se ne pridrzava predvidjenog mesta za izlazak i ulazak na parking...postoje staze za parking...Medjutim...nas covek...bas ga briga,,hoce kako on hoce...I to je ono sto mene nervira...To licemerstvo..."Ja cu kako ja hocu, a ti moras kako je propisano...". Ja sam svestan ljudske prirode, radim sa ljudima...ima svakakvih...sve razumem, i ne ocekujem od nikog nista. I kad sam ponudio komsiji da se pridruzi, ja nisam ni ocekivao da pristane....vise sam to rekao u zezanju...Ali, zato ja nikom nista i ne prebacujem. A ima mnogo ovih "*ovnomrzaca" koji se samo nesto *roseravaju, a nikad nista nisu ucinili za druge, ni za zajednicu....Mos misliti...stalo dete u govance...pa sta?...Tolika deca po svetu ostala bez nogu od nagaznih mina koje su upravo takvi postavili, a sad mozes misliti...umazalo se. Pa nek se uci, da nije jedino na ovom svetu i da se svet ne vrti oko njega!!! Neka gleda gde staje...kako prelazi ulicu...da ustupi nekom starijem mesto u autobusu...
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima15.12.2018. u 11:00 - pre 64 meseci
Pa ima tu 100 faktora... Prvo gadno je, bez pogovora.
Pazi scenu, ja sedim u kuci i pijem kafu, jos sumrak i gledam kroz prozor, napolju cmolji kisica, duva vetar i poprilicno je hladno, kontam kako cu da pedalam decu do skole i vec me mrzi. Komsija seta povelikog kera (veliki snaucer ili tako nesto), ker obavi sta je morao, poooveliko goovno se pusi na hladnoci - vidi se iz stana, pada ona kisica po njemu, jos ga razmazuje, a komso petlja kesu iz dzepa, i pokusava da skupi razmrljano goovno sa plocnika. Meni gadno da gledam, a mogu misliti njemu da radi :).
Ja se lomim da nabavim kera, i kontam, tek si se pelena resio iz kuce, pa zar ti nije bilo dovoljno skupljanja goovana u zivotu, mislim nije glavni faktor - ali definitivno postoji :)

Drugo - osim sto je gadno, postoji socijalni pritisak. Ovde kad neko pokupi goovno - svi kazu - tako i treba, to je normalno, kao na selu kad seljak pocisti iza domacih zivotinja. Kod nas - ti kad bi se sagnuo da pokupis goovno, 2-3 degenerika od klinaca iz komsiluka bi se natrtila i komentarisala "jaaaoooo gledaj ga, kupi goovna - hahaha, koji debil" ili nesto sl. Osecao bi taj stalni potsmeh od strane drustva - ono "komso, jel kuca fino klopala pred setnju" i sl dosetke i sale... Samo da kazem da je svest o kupljenju goovana ovde vremenom izgradjena, nije ono deo 1000-godisnje tradicije, i svakako nije 100%, vec imas i ovde ljudi koji vrdaju sto se tice skupljanja goovanaca. Ako uporedis sa Svicom, NL je daleko gora...

Trece - tesko je menjati navike.


Ali vidi - svet ne moze da se promeni za dan. Necu vise da te davim, kazem jos jednom - svaka cast sto bar vidis i razumes sta nije u redu...

EDIT: Jos jedna prica iz moje ulice. Komsije, muz i zena - Japanci, uvek sredjeni tip-top, mislim da nikad nisu izasli iz kuce da bace smece bez kompletne toalete. Setaju ulicom, on u jednoj ruci drzi povodac od kera, a u drugoj ruci zenu. Onda stanu, kuca obavi sta mora, ona iz torbice vadi maramice, sredi kucu, baci papir preko govanca, i pokupi ga i baci u smece :)

[Ovu poruku je menjao bananaphone dana 15.12.2018. u 12:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima15.12.2018. u 11:45 - pre 64 meseci
Citat:
bananaphone:1. Vlasnici pasa se ponasaju neodgovorno sto se tice kupljenja goovana.
2. Generalna populacija zbog toga ima predrasude prema vlasnicima pasa.


Ovo je kontradikcija. Ako je 1. tacno, 2. nije.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima15.12.2018. u 11:51 - pre 64 meseci
Citat:
pajapop:Pa ako nemas psa ili ako cistis za svojim psom, onda su to uvek "oni"...Ali, ne treba da postoje ni "MI" ni "ONI"...Flasu je uvek bacio neki Pera, Mika ilil Zika...*ovance nije ocistio isto neki Pera, Mika ili Zika ili ja Paja...I nadlezne sluzbe treda da deluju prema tim licima.
Tacno tako.

 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima15.12.2018. u 12:07 - pre 64 meseci
Citat:
Shadowed:
Citat:
bananaphone:1. Vlasnici pasa se ponasaju neodgovorno sto se tice kupljenja goovana.
2. Generalna populacija zbog toga ima predrasude prema vlasnicima pasa.


Ovo je kontradikcija. Ako je 1. tacno, 2. nije.


Nije. Ljudi znaju da vlasnici pasa ne kupe goovna - to nije predrasuda nego cinjenica. Ides ulicom, ugazis u goovno, to je cinjenica. Otkud goovno tu - ker se posro, i to je cinjenica. Ko je trebao da pokupi goovno a nije - vlasnik psa, i to je cinjenica. Nema tu predrasuda :)
Predrasuda je da su vlasnici pasa generano sebicni, egocentricni, bezobzirni i ne znam sta je sve pisano na ovom forumu, a bazirana je na tome sto ne kupe goovna iza svojih ljubimaca, ne znaci da su svi zaista i egocentricni, sebicni i bezobzirni + naravno ne znaci da svi vlasnici pasa ne kupe goovna iza svojih ljubimaca, kao sto smo se vec slozili ranije.

Kao sto vidis Paja ne kupi goovna - a ne spada ni u jedan od stereotipa koji generalna populacija pokusava da prisije vlasnicima pasa... Ustvari je verovatno u gornjih 10% ljudi koje bi ja hteo da imam kao komsije...

Ali opet da se vratim na poentu, posto ponovo lutamo - da nema goovana, ne bi bilo ni predrasuda...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima15.12.2018. u 12:19 - pre 64 meseci
Ako bi ovo pod 1 bilo tacno, onda to misljenje populacije ne bi bila predrasuda.
Ako pod 1 nije tacno, onda jeste predrasuda.

Kako god okrenes, ne mogu oba biti tacna istovremeno.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima15.12.2018. u 12:39 - pre 64 meseci
Drvis bez veze kao sa IOUP-om... objasnio sam ti dovoljno jasno, a uopste ne sumnjam u intelektualni kapacitet da se razume ono sto ja pricam. Pitanje je nekih drugih kapaciteta da bi se nosilo sa bilo kakvom kritikom sopstvenog ponasanja..
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima15.12.2018. u 13:13 - pre 64 meseci
Nista ti nisi objasnio. Tvoje objasnjenje nije u korelaciji sa onim sto si objasnjavao. A pri tome nije nikakvo objasnjenje ni bilo potrebno.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima15.12.2018. u 13:28 - pre 64 meseci
Citat:
Shadowed: Nista ti nisi objasnio. Tvoje objasnjenje nije u korelaciji sa onim sto si objasnjavao. A pri tome nije nikakvo objasnjenje ni bilo potrebno.


Ignorisanje, tantrumi, sazaljivanje samog sebe, onda ozbiljnost i zahtevanje odgovornosti - sve vec vidjeno zaista... Repertoar bezanja od istine je isti kroz svaku temu...

Sta onda radimo na 40 strana - ako je sve jasno i objasnjenje nije potrebno

Ajde objasni Paji - kako vecina vlasnika pasa kupe goovna, a da je on u toj manjini koja ne kupi...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima15.12.2018. u 14:08 - pre 64 meseci
Ako ti mislis da nesto treba da mu se objasnjava, ti mu i objasni. Ocigledno volis te stvari sa objasnjavanjima; meni trazis objasnjenje jedne iste stvari nekoliko puta iako je u postu na koji odgovaras dato pa se bunis kako te ignorisem kad necu da ponavljam u nedogled, meni dajes netrazena objasnjenja, trazis objasnjenja za druge...
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima15.12.2018. u 14:29 - pre 64 meseci
@Shadowed - kazem ti tantrumi i bes prema meni ne resava ovu vrlo jednostavnu situaciju...

Trazim od tebe ako zelis da diskutujes - da diskutujes o temi, a ne o meni kao coveku.

Da malo prebacimo fokus sa moje "nemogucnosti da razumem ovako kompleksne koncepte", na ono sto je Paja rekao:

Citat:
pajapop:
...
Kao 10 godina vlasnik psa, mogu da prozborim neku rec o ovome...Sto se tice ciscenja psecih ostataka, mogu reci da ako bi se ikako mogla izvuci neka statisticka velicina, verujem da je mnogo veci broj onih koji to ne cine. ...


On kaze da i on ne cisti za svojim kerom i za to ima svoje razloge, koje je izneo iskreno i u detalje.

Koje je tvoje misljenje o ovom?

 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima15.12.2018. u 14:39 - pre 64 meseci
Lol, bes prema tebi :) Ti zaista mislis da mozes toliko da utices na mene? Pridajes sebi preveliki znacaj.


Ako mislis na to sto si podebljao, sta ima da mislim, neka veruje u sta hoce. Veruju ljudi i razne magije. Ako mislis na to da li se slazem sa tim razlozima koje je naveo - razumem ih ali se ne slazem.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima15.12.2018. u 14:55 - pre 64 meseci
Veruj mi - sve je vec vidjeno, ukljucujuci i "Lol, bes prema tebi :) Ti zaista mislis da mozes toliko da utices na mene? Pridajes sebi preveliki znacaj."...
I sam si rekao da sam navikao da komuniciram sa trolovima na ovom forumu, da se razumemo, zaista ne kazem da si ti trol na ovoj temi, nego sam navikao na patern iracionalnog ponasanja u odbrani sopstvenih stavova, a patern se zaista iz rasprave u raspravu samo ponavlja...

Eno otvori raspravu o Golom Otoku - videces slican patern.


Sta ce se desiti ako velik broj ucesnika na ovoj temi procita ovu poruku:

Citat:
mrkii:
Malopre sam se vratio iz parka Cair u Nisu.
Posle 10 minuta igre jedno moje dete nagazi u psece govnno, ogromno, odvratno, sveze, zuto.
Ocistim ja to koliko moze vlaznim maramicama i nastavimo igru.
5 minuta kasnije u drugo slicno govvno nagazi i starije dete. Jos gore. Ostala mi jedna vlazna maramica, ocistim povrsno, koliko moze.
Pokupimo se lepo i vratimo kuci. Deca tuzna, pretuzna.
Usput, verovali ili ne, ispred nas zena vodi za ruke dvoje dece i malo malo se pogledava u patike.
A desna patika do pola umazana u govvno! Da se covek ispovraca.
Ljudi, ne moze da se zivi od govvana.



I lajkuje je - u smislu da se slaze sa njom?

Da li svi ti ljudi veruju u magije, ili mozda postoji malecka mogucnost da ti zivis u iluziji?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+557 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima17.12.2018. u 02:47 - pre 64 meseci
Citat:
Sava:

Pomenuta devojčica (intelektualno, obrazovno, načitanošću i po zrelosti daleko je ispred svojih vršnjaka bila i ostala!) i njena mlađa sestra su mi redovno prilazile kada sam prolazio kroz ulicu u kojoj žive da pomaze mog psa jer ih mnogo vole.


Mazile su kera, to znači da tad nije nije bila alergična?

Citat:

To je sve što znam o tome, uz dodatak da mi je njen otac rekao kako je pogrešno lečena hormonskim preparatima.


Da li se pogrešno lečenje desilo u medjuvremenu pa sad roditelj sumnja ili zna da je to dovelo do pojave alergije?

Citat:

Nadam se da ovim stavljamo tačku na alergije i slične gluposti.


Zašto? Alergije nisu gluposti, mnogi ljudi imaju problema sa alergijama.
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+557 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima17.12.2018. u 03:39 - pre 64 meseci
Citat:
bananaphone:

@MajorFatal - nije bolje, posto alergija nije na dlaku kao dlaku nego na nekakav protein koji psi i macke proizvode, ima ga u dlaci, peruti od koze, pljuvacki, mokraci i sta ja znam gde jos, i moj rodjak kad udje u kucu gde zive macke ili ker, a zivotinja nije ni prisutna, moze da dobije alergijsku reakciju.


Ali sad meni nije bolje, on je rekao na dlaku, ti kažeš na protein, a ja neću da jurim šta je tačno (i kome, i koliko), osim toga "nekakav protein" nije baš naročito precizna informacija a moram da dodam da je i čudan jer se pojavljuje i u dlaci, i u peruti, pljuvački, mokraći, "šta ti znaš gde još" (pa kad ne znaš zašto pišeš?). Kako si krenuo još ćeš ga naći i u tkivima. Po mom sećanju te alergije su do skoro bile prilično neobjašnjene, ako su neku locirali na proteine pa makar i "nekakve" to je dobar pomak. Proteini opet neko vreme su bili u kandidaturi da ih proglase za živa bića zbog nekih osobina koje imaju na pola puta su izmedju nežive i žive prirode.

Citat:

Sustina onog sto sam ja trubio na 10 strana je upravo ono oko cega se slazemo - da "izlaganje alergenu ne bi trebalo propagirati javno kao lek protiv alergije" - sto je Sava ucinio sa svojom recenicom.


Eh sad, ako je jedna rečenica propaganda :) ta nije ti razbio glavu da insistiraš 10 strana

Citat:

A trubio sam to samo da bi pokazao koliko covek moze da bude slep kad su sopstveni postupci u pitanju i ako ovako prostu i ociglednu stvar, koja je krajnje benigna i nebitna, nece da prizna kao pogresnu, i kaze - ok recenica nije trebala tako da ispadne, ili nisam razmisljao na taj nacin o ovom sto sam napisao i idemo dalje.
Kako ce onda da prizna da radi ono sto svesno zna da nije dobro?


Ali ovo moraš da kažeš i sebi, ne znam da li se sećaš ali još jedan sagovornik na temi na kojoj si i ti učestvovao čini mi se, je imao devojčicu koja je bila "intelektualno, načitanošću, zrelošću...itd" superiorna nad svojim vršnjacima, a trpela ozbiljne posledice zbog vakcine, samo je to bila njegova ćerka, kao što je Savi poznanica iz ulice i sa terena gde izvodi pse, a trpi posledice jer su je pogrešno lečili hormonskom terapijom. A kad je zdravlje dece u pitanju čovek ne može da ostane ravnodušan zar ne? Zašto onda neko ne bi mogao da ispriča nešto što zna, samo zato što neko drugi misli da ovaj tako propagira neki postupak lečenja, i za koji misli da nije adekvatan ili da nije odgovarajući u većini slučajeva?

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+557 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima17.12.2018. u 04:18 - pre 64 meseci
Citat:
Sava:

Ovako stoji stvar, obavezna vakcina je u stvari državna taksa na pse.


Zapravo, ne postoji "obavezna vakcina" nego više vakcina, vlasnici pasa su u obavezi da vakcinišu svoje pse protiv besnila, takođe ne postoji "državna taksa na pse"...

...i ostatak teksta ti je pun jako čudnih konstrukcija.

Citat:

Bila je lošeg kvaliteta i usporavala je rast, sada me ubeđuju da su savremene dobre i da nemaju loših efekata, ali ja ostajem sumnjičav.


Sa kojom drugom si poredio kad znaš da je bila lošeg kvaliteta? Pa šta ako je usporavala rast? Zašto si sumnjičav? Nisi valjda primetio naznake nekog lošeg efekta?



Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: A sada malo o vlasničkim psima

Strane: << < .. 34 35 36 37 38 39 40

[ Pregleda: 189446 | Odgovora: 798 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.