Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

A sada malo o vlasničkim psima

elitemadzone.org :: MadZone :: A sada malo o vlasničkim psima

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 191604 | Odgovora: 798 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima14.10.2014. u 14:41 - pre 116 meseci
Citat:
dule_ns:

Inače, još nisam čuo odgovor na pitanje koje je neko ranije postavio: po čemu je život tog psa vredniji od života te kokoške?


Koliko si pojeo kokošaka, a koliko pasa ?
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima14.10.2014. u 14:42 - pre 116 meseci
Citat:
Sceka: A zna se tacno da je taj pas vest i istreniran da skace ljudima za vrat i steze grkljan?
E pa ne zna se ! O tome se radi. A i kako možeš znati ?!

Kako to neko može znati kad se, na primer neki takav primerak zatrči ka detetu na ulici ? "'Oće samo da se igra !" Kako to iko može znati ?

Ne znam kako ne kapiraš. Dakle, ja ne tvrdim da je svaki pas koji pripada jednoj od opasnih rasa (a u Ujedinjenom Kraljevstvu su definisali te rase) istovremeno opasan i krvoločan. Daleko bilo.
Ali to su jaki psi, ogromne snage u čeljustima, a istovremeno višedecenijskom selekcijom, rasa postaje sve jača i potencijalno opasnija. Nije isto šetati Maltezera ili pomenutog Dogo Argenitino. I sad, neko sa malim detetom treba da kalkuliše "da li je ovaj odgajan da kolje ili da se igra ?"



Edit:
I kad si već u svom postu krenuo da se baviš psihijatrijom i psihoanalizom ("istovaranje besa") opiši mi molim te, profil ličnosti koji u kući / stanu ima potrebu da gaji Dogo Argentino ? Šta hoće li da ide da lovi pume ?
Šta ljude nagoni da u stanu čuvaju dobermane, rotvajlere, pitbulove i slične, kad mogu i retrivere, ptičare, goniče ... ?

[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 14.10.2014. u 15:53 GMT+1]
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima14.10.2014. u 14:50 - pre 116 meseci
Citat:
Šćeko, ako ja sad postavim neki video gde odrasla osoba i neko dete imaju normalan odnos (idu niz ulicu, pričaju, štagod) oće li to biti dokaz da među odraslim osobama nema pedofila? Naravno da neće.

E tako je i sa psima - većina ih je normalna, trenirana. Međutim, postoji i ona manjina koja recimo voli da upadne kod komšije i da mu davi kokoške, uz mogućnost kad ponestane kokošaka da pređe na decu. I zbog te manjine se psi u javnosti vode na povodcu, sa korpom. I ne puštaju se u komšijsko dvorište da kolju kokoške.

Dule,kah,kah.Zadrzao bi se na crvenom.Dobro receno..
U ovom slusaju sa dogi argentinos bi otuzio vlasnika.Svako bi reagovao odbrandbeno.E sada ovo u novinama je strasno kako izgleda.
 
Odgovor na temu

timotic
Lopare, RS

Član broj: 17945
Poruke: 32



+359 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima14.10.2014. u 15:05 - pre 116 meseci
https://en.wikipedia.org/wiki/Cynophobia
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima14.10.2014. u 15:07 - pre 116 meseci
timotic

Objasni na koga se odnosi ?
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima14.10.2014. u 15:20 - pre 116 meseci
Citat:
branko tod:
Da li bi ti dobio LK.

Nemam pojma , ali bih pristao na testove , ne bih pobegao u sumu.

@dule_ns , mrkii:
Zakoljite jednu kokosku i jednog psa pa ce sudija da vam objasni po cemu je zivot psa vredniji

Citat:
Java Beograd:
E pa ne zna se ! O tome se radi. A i kako možeš znati ?!

Kako to neko može znati kad se, na primer neki takav primerak zatrči ka detetu na ulici ? "'Oće samo da se igra !" Kako to iko može znati ?

Tako je !
Kad god se neki pas zatrci ka detetu ili tebi na ulici , odma potezi sekiru. Ili utoku.
Isto i ako se neki covek zatrci ka tebi.
Bolje odma da ga likvidiras , ko zna sta je on naumio ...
Kako to iko moze znati ?
Citat:

Ne znam kako ne kapiraš. Dakle, ja ne tvrdim da je svaki pas koji pripada jednoj od opasnih rasa (a u Ujedinjenom Kraljevstvu su definisali te rase) istovremeno opasan i krvoločan.

I u nacistickoj Nemackoj su definisali rase ...

Citat:

Šta ljude nagoni da u stanu čuvaju dobermane, rotvajlere, pitbulove i slične, kad mogu i retrivere, ptičare, goniče ... ?


Pa da , retriveri i pticari su bas poznati kao rase koje ne ujedaju ...
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima14.10.2014. u 15:40 - pre 116 meseci
Jos jedna tema koja pokazuje koliko ljudi mogu da budi slepi i pored ociju i ograniceni pored mozga.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima14.10.2014. u 15:45 - pre 116 meseci
Imao sam pticara, pointera. Ne moze taj da ujede coveka. Jednostavno mu to nije u naravi. Mozes da mu radis sta god goces, da ga sobalis, valjas se sa njim, bacis ga uvis i uhvatis...i nece da te capi - no, no. Ja sam se zaj**o sto sam ga kao klinac uzeo od jedne devojcice da ga cuvam u stanu...Bio bas mali, oko mesec dana je imao i nisam znao da ce da izraste u dugonogu gromadu. Show sa njim, nezgrapan, samo bi trcao, skakao...ne mozes lepo da ga pomazis, a da ti ne skoci na glavu :) Ipak, kad ga se setim, milo mi je sto sam ga imao i bas sam voleo tog kera. Djina se zvala...
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima14.10.2014. u 16:01 - pre 116 meseci
Homer J. Simpson

„I u nacistickoj Nemackoj su definisali rase ...”

Baš žestoko lupaš. Pročitaj zakon pa onda komentariši. Plaća se i porez na opasne pse kod nas !

http://www.propisi.com/sad-i-mi-znamo-sta-su-opasni-psi.html
http://www.vet.minpolj.gov.rs/...151-nacin-drzanja-opasnih-pasa

Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima14.10.2014. u 16:09 - pre 116 meseci
Citat:
Homer J. Simpson:
Citat:
branko tod:
Da li bi ti dobio LK.

Nemam pojma , ali bih pristao na testove , ne bih pobegao u sumu.

Pa da , retriveri i pticari su bas poznati kao rase koje ne ujedaju ...


Ja sam dobio i LK i potvrdu, i nisam u šumi, u centru BG-a sam.

Nije zabeležen ni jedan slučaj ujeda zlatnog i labrador retrivera . Ako ne znaš oni se koriste kao vodiči
slepih i kao terapija za autistične.

Usput, imaš li ti psa ?
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima14.10.2014. u 17:05 - pre 116 meseci
Gde nije zabelezen , u Blicu i Kuriru ?
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima14.10.2014. u 17:14 - pre 116 meseci
Sa tvoiim prizemnim pokušajima političkih viceva si jadan.
U kinološkoj literaturi, normalno za pismene ( ako znaš šta je kinologija ).

Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima14.10.2014. u 17:25 - pre 116 meseci
Homer J. Simpson



Probaj.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10255 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima14.10.2014. u 18:37 - pre 116 meseci
Citat:
Homer J. Simpson:
Citat:
Java Beograd:
E pa ne zna se ! O tome se radi. A i kako možeš znati ?!

Kako to neko može znati kad se, na primer neki takav primerak zatrči ka detetu na ulici ? "'Oće samo da se igra !" Kako to iko može znati ?

Kad god se neki pas zatrci ka detetu ili tebi na ulici , odma potezi sekiru. Ili utoku.

Jel' vidiš koliko si zadrt ?

Utoku nemam, niti sekiru na ulici. Ali da vidim da se pitbul zatrči prema nekom detetu na ulici sigurno bih nekako odbrambeno reagovao. Da se zatrči zlatni retriver, sigurno se ne bih uplašio.
Jel kapiraš razliku između retrivera i pitbula ? Ako ne, da okačim neku sliku ?

Kakav je to mentalni sklop ljudi koji preferiraju pseći život nad dečijim ?

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima14.10.2014. u 18:41 - pre 116 meseci
@Homi, mozda si pomesao, zlatni retriver nece napasti coveka, pa i sve da je zivotno ugrozen. Cudno je to sve, ali kao da mu priroda nije usadila da se brani ugrizom. Zaboravila ili sta god...:) Isto da ocekujemo da nas ugrize krava...nece da moze.


Izvinjavam se za offtopic...Hdedoh da napisem kako i konj nece da ujede coveka, pa se setim jedne anegdote. Ovde na selu, od jednog mog prijatelja, njegov brat je imao konja i prikolicu, davno to bese...prevozio tako ljudima neke stvari...Taj konj je njega u par navrata znao da capi za glavu. Jednom ga je ugrizo i ostao konju kacket u ustima :) Znao je da ga prikljesti uza zid i tako drzi i stiska sve jace. Covek kaze da mu zamalo creva nisu kroz usta izasla...Bezao mu je par puta...pa jurnjava po selu :) E kad se setim...

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 14.10.2014. u 19:51 GMT+1]
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima14.10.2014. u 19:34 - pre 116 meseci
Java, imao sam rotvajlera i jedno kratko vreme dogo argentino. Doduse imali su moji roditelji. Ludi nisu, nego jednostavno ne vole malecne pse poput civave ili maltezera.

Oba psa su bila strašno razmažena i predobri prema nama.
Rotvajleru se desilo par puta da tiho zareži na nekog kad nam priđe neko nepoznat. To smo kapirali da nas "brani" odnosno upozorava druge. Nikada ga nismo trenirali.
U komsiluku ko god je dolazio kod nas svako ga je mazio, jedino nismo dozvoljavali iz predostroznosti bilo kojoj deci da mu prilaze.
Nikada nije zalajao na decu, ali primetili smo u pocetku da kad neko od prijatelja pridje sa detetom da ga kao dete pomazi, nije izgledao srecno. Nije ni ljutito, nego nervozno. Od tada nismo hteli vise da ga maltretiramo pa je uvek bio u dvorištu iza kuće kad nam dolaze gosti koji imaju decu.

Evo par fotografija

Na ove dve izgleda opasno, a to je zato sto gleda u hranu


Ovakav je uglavnom bio


a ovako tuzan je bio kad treba da se zaprasi praskom protiv buva. Tad je znao da bude miran samo ako mu se da teg da drzi u ustima i ako se popne na stolicu. Ne znam zasto je voleo da sedi na stolici :)





Dogo Argentino je bio kratko kod nas, i pas je bio sjajan. Ja mislim da je bio pitomiji i sladji od bilo kog labradora. Ne mogu da nadjem ni jednu fotku. Imao je crnu tufnu preko oko i klempave usi. Bas je bio sladak.
Da napomenem da ne bude zabune ni jednom ga nismo vodili u lov na pume :). (Java, mala sala :) )
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima14.10.2014. u 20:48 - pre 116 meseci
@Java Beograd - potpuno je nebitno kakav je profil licnosti koji imaju odredjene rase pasa. Narocito nema veze sa mojom "psihijatrijom i psihoanalizom" jer je bilo na osnovu onoga sto se moglo procitati ovde na forumu a i inace.

--- -- -

Poenta svega je da se razume da sve zavisi od vlasnika psa. Bukvalno sve. Pas ce da bude tacno onakav kakvim ga vlasnik "napravi" (vaspita). Nekada nesvesno a nekada svesno. Nazalost, vecina nesvesno vaspitava psa svojom neaktivnoscu po tom pitanju. Vecina vlasnika pasa cak i ne svata da pas bukvalno sledi njega, vlasnika, po svim pitanjima pa i po pitanju odnosa prema ukucanima. Sto po nekad stvara probleme i nedoumice. Cesto se dogadja da supruga kaze "mene on nista ne slusa, samo muza slusa" ne svatajuci da je to preslikana situacija kako taj isti muz tretira svoju suprugu.

Zasto je pun YT klipova gde se "najopasniji" i "najagresivniji" psi obicno snishodljivo, polu uplaseno a uvek oprezno i jako zastitnicki odnose prema deci, bebama? Samo zato sto slede vlasnika (kao vodju copora kome se pokoravaju po svim pitanjima) i njegovo ponasanje osecajuci da je ta beba/dete veoma bitno tom vlasniku (vodji copora...) i tu nema dileme. Na sva "maltretiranja" decija pas reaguje u najgorem slucaju tako sto ce se udaljiti, ali pazljivo da ne povredi "dragocenost" vlasnika (vodje...) i to iz prostog razloga - instiktivno zna da ce kazna biti surova!

Sve to je veoma dobro poznato vlasnicima pasa - doduse samo onima koje to interesuje. Nazalost ima vise onih koji u biti ne svataju da imati psa nije isto sto i imati neku stvar, predmet, bicikl, merdevine... Rec je o zivom bicu sa prilicno visokim nivoom inteligencije ali nedovoljnom da prevazidje osnovne instinkte ako nema pomoc i podrsku vlasnika.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima14.10.2014. u 22:07 - pre 116 meseci
Sceka
Zoran Scekic

Nisi baš u potpuno u pravu. Ima rasa pasa sa kojima moraš vrlo puno da radiš da bi bili tako mirni.
A ima rasa koje su po svojoj genetici takve i svaki pas, osim ako ne raste pored ludaka , je maza.
Ja nisam sreo pekinezera koji neće da proba da te gricne. Dok su retriveri ukrasno cveće i ništa više.
Kako objašnjavaš slučaj kada vučica prihvati bebu. Bilo je par slučajeva u svetu. Objasni ovo:




Životinje kriju još mnogo tajni.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima15.10.2014. u 07:38 - pre 116 meseci
Citat:
...

@dule_ns , mrkii:
Zakoljite jednu kokosku i jednog psa pa ce sudija da vam objasni po cemu je zivot psa vredniji
...

Pa cenim da će ti isti taj sudija objasniti da tvoj (ili već bilo čiji) pas jednostavno nema prava da ide po tuđim dvorištima i napada piliće i decu. Verovatno bi trebao i da ti objasni da taj isti ne sme u javnosti da se vodi bez povodca i korpe. Ali stvarnost me demantuje: u Srbiji je najnormalnije pustiti psa da se šetka po ulici. I onda kad on napadne neko dete svi su začuđeni: pa on voli decu, pa on se igra sa mojom decom.

Jeste gospodo, to je ta logika: tvoj pas neće napasti tvoje dete pa te baš zabole. Neće ni ostalu decu, a kad ipak napadne neko drugo dete e onda smo svi zbunjeni ali kad malo bolje razmislimo shvatimo da je ipak bilo do tog drugog deteta, jer ipak je naš pas dobar a i našli smo na yt gomilu filmića gde psi ne napadaju decu. I onda lepo objasnimo da se pas samo branio. Alal vam vera.

Inače, jesi li siguran da je u Srbiji zakonom zabranjeno uspavati psa?
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima15.10.2014. u 13:38 - pre 116 meseci
Citat:
branko tod: Nisi baš u potpuno u pravu. Ima rasa pasa sa kojima moraš vrlo puno da radiš da bi bili tako mirni.
...

Ma u pravu sam. To sto trebas da radis puno ili malo ne ponistava tvrdnju da sve zavisi od vlasnika. Oni koje mrzi da rade imaju "nevaspitane" pse kojima su instikti jaci od autoriteta vlasnika sto rezultira slucajem koji se obradjuje na temi.

Da je vlasnik tog psa imao strpljenja, volje, zelje... mogao je vaspitati (obuciti, dresirati... kako god to nazvali) tog istog psa da ne istrcava iz dvorista bez obzira da li su vrata (kapija...) otvoreni ili cak i da ne postoje! Jos jedna stvar, pas se ne drzi na lancu nego u boxu. Sam vlasnik kaze " Izlazio sam autom iz dvorišta kada je pas, koji je uglavnom vezan, istrčao za mnom" - "uglavnom vezan" znaci da cesto nije ni vezan i slobodno seta po dvoristu. Sto je potpuno pogresno po raznim pitanjima. Retko ko zna koliko je pas u stanju ne samo da skoci nego i da preskoci (pomazuci se nogama u odnosu na prepreku...). Drugo, znajuci da ima psa koji se veze morao je da proveri da li je vezan pre nego sto otvori kapiju...

Kako god da se okrene, vlasnik tog psa je kriv/odgovoran za sve sto eventualno lose taj pas uradi. I tu je kraj prici o tome. Posebna prica je kako se sankcionise, kaznjava...


Pozdrav!

EDIT

Da... nema sta da se objasnjava to sa vucicom. Ovde se ne razgovara o divljim zivotinjama, to je prilicno drugacije po svim/raznim pitanjima.
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: A sada malo o vlasničkim psima

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 191604 | Odgovora: 798 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.