Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

U kojoj banci je najmanja provizija na uplatu deviza na inostrani racun?

elitemadzone.org :: MadZone :: U kojoj banci je najmanja provizija na uplatu deviza na inostrani racun?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 19118 | Odgovora: 54 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: U kojoj banci je najmanja provizija na uplatu deviza na inostrani racun?26.01.2014. u 17:37 - pre 124 meseci
Kako ono reče @Informer - "Glava me zabolela od vas dvojice..." ;)

Elem, on topic:
Citat:
Nabukodonosor:Imam devizni racun u banci Intesi, ali mi traze oko 2000din provizije za uplatu nekih $25 dolara na inostrani racun. Mislim da je ovo stvarno previse. Jel moze neko da mi preporuci banku gde su ove provizije manje?

O kakvoj se uplati radi? Ovih 2.000 dinara je otprilike regularna cena transfera preko banaka, možda negde može malo jeftinije, ali ne značajno. Ukoliko šalješ fizičkom licu na račun ili imaš nekog pouzdanog u zemlji gde treba da uplatiš sredstva, pošalji Western Union-om, to ne bi trebalo da košta više od 1.000 dinara.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: U kojoj banci je najmanja provizija na uplatu deviza na inostrani racun?27.01.2014. u 14:19 - pre 124 meseci
Hypo Srbija u Hypo napolje je 2.5e. Naravno prolazis kroz sva ona smaranja koja NBS propisuje za "pranje" 25e, faktura i ostale gluposti.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: U kojoj banci je najmanja provizija na uplatu deviza na inostrani racun?27.01.2014. u 16:40 - pre 124 meseci
Faktura treba samo ako ide ka pravnom licu (ili ugovor). Za fizicka lica ne treba.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: U kojoj banci je najmanja provizija na uplatu deviza na inostrani racun?27.01.2014. u 16:52 - pre 124 meseci
A po kom osnovu imas pravo da saljes novac fizickom licu, sa kojim nisi u srodstvu? (ili ti, kako objasniti sluzbeniku koji kaze da drugacije ne moze?)
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: U kojoj banci je najmanja provizija na uplatu deviza na inostrani racun?27.01.2014. u 20:22 - pre 124 meseci
Kad treba nesto da objasnjavas nekom sluzbeniku to je znak da treba da promenis firmu (banku , instituciju , drzavu) ...

A ovo
Citat:
Dexic:
Jedino da otvoris racun u drugoj zemlji negde.

bi mogli da 'razradimo' ili ovde ili u nekoj drugoj temi , posebno one online banke (gde se registrujes i verifikujes , pa ti posalju karticu i papire da potpises) su interesantne.
Znam da ima nesto po Nemackoj , Svajcarskoj , ali sto veci izbor i vise informacija - to bolje
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: U kojoj banci je najmanja provizija na uplatu deviza na inostrani racun?27.01.2014. u 20:38 - pre 124 meseci
Sta mislis koliko sluzbenika u celoj Srbiji ima uopste iskustva sa slanjem novca od fizickog lica ka fizickom licu? A preko toga koliko njih ima iskustvo da nije bila faktura u celoj prici. Koliko mislis da uopste ima takvih slanja od 2000. godine uopste? (dakle, fizicko->fizicko lice, bez faktura i bez srodstva i laganja da je u srodstvu)

Ljudi se uce ono sto im treba, sluzbenik koji uci sve sto se moze desiti ne dozivi da pocne da radi.

Dakle, bez teorije, dajte praksu.

Ono sto su mi rekli u banci, i dalje stoji:
http://www.nbs.rs/export/sites...oni/dev_devizno_poslovanje.pdf
Clan 31.
Odluka o blizim uslovima clana 31:
http://www.nbs.rs/export/sites..._prenos_sredstava_placanja.pdf
I dalje samo na osnovu poklona i pomoci u stvari stoji. Cak ni placanja nema?

[Ovu poruku je menjao Dexic dana 27.01.2014. u 21:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: U kojoj banci je najmanja provizija na uplatu deviza na inostrani racun?27.01.2014. u 20:41 - pre 124 meseci
Citat:
Homer J. Simpson:
Citat:
Dexic:
Jedino da otvoris racun u drugoj zemlji negde.

bi mogli da 'razradimo' ili ovde ili u nekoj drugoj temi , posebno one online banke (gde se registrujes i verifikujes , pa ti posalju karticu i papire da potpises) su interesantne.
Znam da ima nesto po Nemackoj , Svajcarskoj , ali sto veci izbor i vise informacija - to bolje


Ranije je bio problem sto nije moglo lako i jeftino da se putuje, sada moze da se ode u Nemacku/Austriju/Svajcarsku, otvori obican racun, nadje nacin da se na njega uplacuje (bez nasih banaka), i ide sve glatko.

Po stranu sto ovo nije kosher po Zakonu o DP.
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: U kojoj banci je najmanja provizija na uplatu deviza na inostrani racun?27.01.2014. u 21:57 - pre 124 meseci
Citat:
Dexic: A po kom osnovu imas pravo da saljes novac fizickom licu, sa kojim nisi u srodstvu? (ili ti, kako objasniti sluzbeniku koji kaze da drugacije ne moze?)

Citat:
Dexic: Sta mislis koliko sluzbenika u celoj Srbiji ima uopste iskustva sa slanjem novca od fizickog lica ka fizickom licu? A preko toga koliko njih ima iskustvo da nije bila faktura u celoj prici....
...I dalje samo na osnovu poklona i pomoci u stvari stoji. Cak ni placanja nema?

@Dexic, u čemu je problem da pošalješ nekom sa kim nisi u srodstvu sredstva preko banke kao poklon, bez fakture?
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: U kojoj banci je najmanja provizija na uplatu deviza na inostrani racun?27.01.2014. u 21:59 - pre 124 meseci
Citat:
Dexic:
Citat:
Homer J. Simpson:
Citat:
Dexic:
Jedino da otvoris racun u drugoj zemlji negde.

bi mogli da 'razradimo' ili ovde ili u nekoj drugoj temi , posebno one online banke (gde se registrujes i verifikujes , pa ti posalju karticu i papire da potpises) su interesantne.
Znam da ima nesto po Nemackoj , Svajcarskoj , ali sto veci izbor i vise informacija - to bolje


Ranije je bio problem sto nije moglo lako i jeftino da se putuje, sada moze da se ode u Nemacku/Austriju/Svajcarsku, otvori obican racun, nadje nacin da se na njega uplacuje (bez nasih banaka), i ide sve glatko.

Po stranu sto ovo nije kosher po Zakonu o DP.

Ma kome je usput naravno da ce otvoriti licno , ali sto neko da ide kad moze i online (a znam da moze , cuo sam za jednu swiss i za jednu n(j)emacku banku , samo sad ne mogu da se setim koje su). A sigurno ima jos takvih
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: U kojoj banci je najmanja provizija na uplatu deviza na inostrani racun?27.01.2014. u 22:35 - pre 124 meseci
Citat:
kalimero 011:
Citat:
Dexic: A po kom osnovu imas pravo da saljes novac fizickom licu, sa kojim nisi u srodstvu? (ili ti, kako objasniti sluzbeniku koji kaze da drugacije ne moze?)

Citat:
Dexic: Sta mislis koliko sluzbenika u celoj Srbiji ima uopste iskustva sa slanjem novca od fizickog lica ka fizickom licu? A preko toga koliko njih ima iskustvo da nije bila faktura u celoj prici....
...I dalje samo na osnovu poklona i pomoci u stvari stoji. Cak ni placanja nema?

@Dexic, u čemu je problem da pošalješ nekom sa kim nisi u srodstvu sredstva preko banke kao poklon, bez fakture?

Ugovor o poklonu i porez na poklon?
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: U kojoj banci je najmanja provizija na uplatu deviza na inostrani racun?28.01.2014. u 01:32 - pre 124 meseci
Citat:
Homer J. Simpson:
Ma kome je usput naravno da ce otvoriti licno , ali sto neko da ide kad moze i online (a znam da moze , cuo sam za jednu swiss i za jednu n(j)emacku banku , samo sad ne mogu da se setim koje su). A sigurno ima jos takvih

Verovatno si mislio na ovo:
https://www.postfinance.ch/en/priv/prod/acc/eur/offer.html
https://www.postfinance.ch/en/priv/prod/acc/chf/offer.html


@tema
Inace, za slanje ima dosta nacina... raznih vrsta. :)
Jedan od:
http://moneypolo.cz/en/
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: U kojoj banci je najmanja provizija na uplatu deviza na inostrani racun?28.01.2014. u 01:35 - pre 124 meseci
Citat:
Other countries
CHF 10 per private account and business account, and per month

Za tu sumu moze i iz nasih banaka da salje :D


Mada, dobro pitanje - zasto ne saljes PayPalom sada?
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: U kojoj banci je najmanja provizija na uplatu deviza na inostrani racun?28.01.2014. u 07:04 - pre 124 meseci
Citat:
Dexic: Ugovor o poklonu i porez na poklon?

Za manje iznose ne treba ti ugovor, porez na poklon ne plaćaš ti, a za iznose o kojima pričamo verovatno ni primalac...
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: U kojoj banci je najmanja provizija na uplatu deviza na inostrani racun?28.01.2014. u 11:11 - pre 124 meseci
Covece, ovde samo bacis varnicu i odmah ludilo :)
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: U kojoj banci je najmanja provizija na uplatu deviza na inostrani racun?28.01.2014. u 12:06 - pre 124 meseci
Citat:
kalimero 011:
Citat:
Dexic: Ugovor o poklonu i porez na poklon?

Za manje iznose ne treba ti ugovor, porez na poklon ne plaćaš ti, a za iznose o kojima pričamo verovatno ni primalac...

U pravu si, nisam znao da je limit ~1000e sada (ili od ranije mozda).

Ali u svakom slucaju, to nije poklon, znaci lazes u banci :)
Pitanje je dakle, kako u praksi izvesti nesto?
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: U kojoj banci je najmanja provizija na uplatu deviza na inostrani racun?28.01.2014. u 12:29 - pre 124 meseci
^
Citat:
U pravu si, nisam znao da je limit ~1000e sada (ili od ranije mozda).

10.000 evra, od poslednje izmene Odluke koju si linkovao, tj. od 17. marta 2009. godine, do tada je moglo do 3.000 evra po Ugovoru o poklonu, odnosno do 500 evra na osnovu Izjave o slanju pomoći (+ nasledstvo, iseljenje/useljenje).
Citat:
Ali u svakom slucaju, to nije poklon, znaci lazes u banci :)

Pazi, ako ćeš da teraš mak na konac (i ja svašta pišem, naravno da hoćeš ;)), ti šalješ nekom 100 evra na poklon, a on tebi knjigu, takođe na poklon.
Citat:
Pitanje je dakle, kako u praksi izvesti nesto?

A šta konkretno, dao sam i varijantu za sitne sume (WU)?
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: U kojoj banci je najmanja provizija na uplatu deviza na inostrani racun?28.01.2014. u 12:45 - pre 124 meseci
Citat:
kalimero 011: ^
10.000 evra, od poslednje izmene Odluke koju si linkovao, tj. od 17. marta 2009. godine, do tada je moglo do 3.000 evra po Ugovoru o poklonu, odnosno do 500 evra na osnovu Izjave o slanju pomoći (+ nasledstvo, iseljenje/useljenje).

BEZ poreza 10.000e?:) Ne limit koliko moze po ugovoru o poklonu, nego koliko moze bez poreza sam mislio?

Citat:
Pazi, ako ćeš da teraš mak na konac (i ja svašta pišem, naravno da hoćeš ;)), ti šalješ nekom 100 evra na poklon, a on tebi knjigu, takođe na poklon.

Ako je tako, ti imas fakturu za knjigu (napravi je sam, ionako je stvarna kupovina).
U stvari sta pa i ja pricam... ako nemas fakturu, napravi je, za ovakve sume je glupo gubiti vreme na nesto drugo ;)
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: U kojoj banci je najmanja provizija na uplatu deviza na inostrani racun?28.01.2014. u 12:55 - pre 124 meseci
^
Citat:
BEZ poreza 10.000e?:) Ne limit koliko moze po ugovoru o poklonu, nego koliko moze bez poreza sam mislio?

Po ugovoru o poklonu možeš da pošalješ i više od 10.000 evra, a porez plaća primalac u zavisnosti od propisa države u koju šalješ.
Citat:
...ako nemas fakturu, napravi je, za ovakve sume je glupo gubiti vreme na nesto drugo ;)

A o čemu mi uopšte pričamo, o slanju sredstava fizičkom licu? Ko će ti u tom slučaju uopšte tražiti fakturu? Inicijalno pitanje je bilo samo oko visine provizije i na to je odavno odgovoreno.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: U kojoj banci je najmanja provizija na uplatu deviza na inostrani racun?28.01.2014. u 13:34 - pre 124 meseci
Bankari ce ti traziti fakturu - pitanje je po kom zakonskom osnovu im reci da meni ne treba faktura, i da mogu slobodno da saljem i da ne moram da im donosim ugovor o poklonu, overen u sudu?
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: U kojoj banci je najmanja provizija na uplatu deviza na inostrani racun?28.01.2014. u 13:44 - pre 124 meseci
^
Pa odštampaš zakon i odluku koje si gore linkovao i pokloniš im. ;) OK, jasno mi je da ćeš negde naići na nekog ko će ti praviti problem za slanje npr. 9.000 evra, ali mislim da ne razmatramo slanje tih iznosa, niti to znači da je taj u pravu.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: U kojoj banci je najmanja provizija na uplatu deviza na inostrani racun?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 19118 | Odgovora: 54 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.