Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

U kojoj banci je najmanja provizija na uplatu deviza na inostrani racun?

elitemadzone.org :: MadZone :: U kojoj banci je najmanja provizija na uplatu deviza na inostrani racun?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 18893 | Odgovora: 54 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon U kojoj banci je najmanja provizija na uplatu deviza na inostrani racun?25.01.2014. u 23:57 - pre 123 meseci
Imam devizni racun u banci Intesi, ali mi traze oko 2000din provizije za uplatu nekih $25 dolara na inostrani racun. Mislim da je ovo stvarno previse. Jel moze neko da mi preporuci banku gde su ove provizije manje?
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: U kojoj banci je najmanja provizija na uplatu deviza na inostrani racun?26.01.2014. u 00:12 - pre 123 meseci
Nigde ti se nece previse isplatiti da tako sitnu sumu saljes preko banke (od nasih banaka). Jedino ako je u Nemackoj primalac, pa preko Komercijalne.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: U kojoj banci je najmanja provizija na uplatu deviza na inostrani racun?26.01.2014. u 01:08 - pre 123 meseci
Pa nemam nesto odredjeno sto se zemlje tice, cesto moram da uplacujem neke iznose preko banke, nista krupnije od 100-tak dolara.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: U kojoj banci je najmanja provizija na uplatu deviza na inostrani racun?26.01.2014. u 02:18 - pre 123 meseci
Jedino da otvoris racun u drugoj zemlji negde. Sve nase banke namerno idu preko korespondentskih banaka, i bez ~1000RSD nema transfera (to je samo za ino-banku provizija, a plus provizija nase banke koja ima neki minimum).

Mada mi se cini da je meni skoro Raiffeisen naplatio 1500RSD za nekih ~400$ slanja... to je valjda bio minimum bas.

Znaci, nacices jeftinije od Intese sigurno - ali ne ocekuj neku razliku gde ce ti biti isplativo da saljes 25$.
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
*.dynamic.sbb.rs.



+310 Profil

icon Re: U kojoj banci je najmanja provizija na uplatu deviza na inostrani racun?26.01.2014. u 04:13 - pre 123 meseci
Mozes da ovlastis nekoga da moze sa tvog deviznog racuna da podize pare u inostranstvu i placa u tvoje ime. Ja imam devizni racun u Intezi i moja cerka je ovlascena. Kada ja uplatim na taj račun, ona istog momenta u Americi moze da paca, podiže i sve ostalo bez ikakve provizije.

Naravno i obrnuto.
 
Odgovor na temu

rafiki
Beograd

Član broj: 48988
Poruke: 274



+62 Profil

icon Re: U kojoj banci je najmanja provizija na uplatu deviza na inostrani racun?26.01.2014. u 07:22 - pre 123 meseci
A neka varijanta slanja novca preko PayPal-a? Naravno, ako primaoc to podrzava?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: U kojoj banci je najmanja provizija na uplatu deviza na inostrani racun?26.01.2014. u 09:41 - pre 123 meseci
ili bitcoin :)

eto primer zasto ta valuta mora da opstane
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: U kojoj banci je najmanja provizija na uplatu deviza na inostrani racun?26.01.2014. u 11:42 - pre 123 meseci
Citat:
Dexic:Sve nase banke namerno idu preko korespondentskih banaka


Zivota ti, jel bi mogao malo da elaboriras ovu izjavu? Vrlo se radujem tvom objasnjenu :)

Preko cega bi, po tvom misljenju, trebalo da salju novac umesto preko druge banke?
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: U kojoj banci je najmanja provizija na uplatu deviza na inostrani racun?26.01.2014. u 12:20 - pre 123 meseci
Citat:
Informer: Zivota ti, jel bi mogao malo da elaboriras ovu izjavu? Vrlo se radujem tvom objasnjenu :)

Preko cega bi, po tvom misljenju, trebalo da salju novac umesto preko druge banke?

Mozda direktno kao sto salju vecina banaka u svetu? Pa nema "ino troskova"? (ne znam da li si mislio da trebam reci "intermediary" umesto korespondentske ili nesto drugo?) Stvarno ne znam sta pitas u sustini :)
Ali ja kad saljem iz Nemacke, bilo gde, nema nikakve Intermediary/correspondent banke da mi uzima proviziju, kosta me max. 2EUR slanje - osim kad bi slao ovoj glupoj zemlji, gde ne moze ni da se primi bez takve banke, pa ako ne plati posiljalac, platice primalac, ali neko mora da plati)

Kazem, jedini izuzetak koji znam je Komercijalna, za slanje ka/iz Nemacke.


A ti zivota ti, ako se razumes, reci sta nije tako, a ne smaraj porukama koja odugovlace :)
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: U kojoj banci je najmanja provizija na uplatu deviza na inostrani racun?26.01.2014. u 13:54 - pre 123 meseci
Korespodentska banka postoji u slucaju da banka iz koje se salje nema otvoren racun u banci u koju se salje. To ne vazi samo za Srbiju nego za ceo svet.

To sto ti se desilo da iz Nemacke saljes bez posrednika moze da znaci samo dve stvari:

- radio si transfer u okviru SEPA sistema
- slao si novac van SEPA a u banku u kojoj banka iz koje saljes ima racun pa moze direktno da izvrsi nalog

Ne postoji nikakva sansa da iz Nemacke mozes da posaljes novac bas bilo gde (kao sto ti tvrdis) bez korespodentske banke. Nemoguce je da ta banka ima otvorene racune u svim bankama na svetu. Izmedju ostalih, moguce je poslati iz Nemacke novac u Srbiju direktno bez posrednicke banke. Samo je potrebno da znas iz koje banke u Nemackoj treba da saljes u koju banku u Srbiji. Isto vazi i za vecinu Evrope kao i za neke banke u USA.

A da, postoji i jos jedna mogucnost. Neke banke jednostavno ne opterecuju klijenta informacijom da li treba transfer da ide preko posrednika ili ne vec samo kazu koliko to kosta i to je to.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: U kojoj banci je najmanja provizija na uplatu deviza na inostrani racun?26.01.2014. u 14:15 - pre 123 meseci
Ja sam slao za USA, Japan i Hong Kong, van EU (unutar EU uopste nisam ni uzimao kao primer). Nije to milion transakcija, da mogu da kazem da uvek vazi, ali ipak nijednom me nije kostalo vise od 2EUR, uvek OUR opcija.
Nisam slao u neke Cacanske Banke u Koloradu, ili nesto tako sitno, sve su bile meni poznata imena banaka, tj. velike banke, kod kojih primaoc ima racun.

Mozda je zbog toga, tj. mozda u svim tim slucajevima ima DB racune u tim bankama.

A koja to nasa banka ima racun van, i da ne naplacuje, sem Komercijalne? Intesa mi je naplatila ino troskove i za slanje u Intesa Sao Paolo u Milanu, a tamo sigurno imaju racun. Nesto mi se ne uklapa ta teorija.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: U kojoj banci je najmanja provizija na uplatu deviza na inostrani racun?26.01.2014. u 14:22 - pre 123 meseci
Da, i meni je Intesa trazila oko 2000din proviziju za slanje u njihovu banku Sao Paolo u Italiji.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: U kojoj banci je najmanja provizija na uplatu deviza na inostrani racun?26.01.2014. u 15:00 - pre 123 meseci
Dakle, Informer:
Citat:
Korespodentska banka postoji u slucaju da banka iz koje se salje nema otvoren racun u banci u koju se salje

Nase iskustvo se ne slaze sa ovim sto si rekao.
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: U kojoj banci je najmanja provizija na uplatu deviza na inostrani racun?26.01.2014. u 15:49 - pre 123 meseci
Citat:
Dexic:
Ja sam slao za USA, Japan i Hong Kong, van EU (unutar EU uopste nisam ni uzimao kao primer). Nije to milion transakcija, da mogu da kazem da uvek vazi, ali ipak nijednom me nije kostalo vise od 2EUR, uvek OUR opcija.
Nisam slao u neke Cacanske Banke u Koloradu, ili nesto tako sitno, sve su bile meni poznata imena banaka, tj. velike banke, kod kojih primaoc ima racun.

Mozda je zbog toga, tj. mozda u svim tim slucajevima ima DB racune u tim bankama.


Heh... :) Nasao si sta ces da poredis. Poredis nase banke koje imaju racune u par banaka u EU i USA i DB koja ima racune u pola sveta :)

Pazi, DB je trenutno cetvrta banka u Evropi i potpuno je realno za ocekivati da ima stravican platni promet sa celom planetom pa samim tim i da ima racune kojekuda.

Citat:
A koja to nasa banka ima racun van, i da ne naplacuje, sem Komercijalne? Intesa mi je naplatila ino troskove i za slanje u Intesa Sao Paolo u Milanu, a tamo sigurno imaju racun. Nesto mi se ne uklapa ta teorija.


Ja sam rekao da ima racune. Nisam rekao da ne naplacuje :) Zasto ti ne bi naplacivala? Pa i u domacem platnom prometu ako uplatis nesto komsiji banka ce da ti naplati proviziju pa mi nije bas jasna ta logika gde se ocekuje besplatno slanje u inostranstvo...

Sto se tice slucaja da Intesa trazi korespodenta za Intesa San Paolo (a ne Sao Paolo kao sto vas dvojica pisete) to jedino moze da bude slucaj neznanja bankarskog sluzbenika.

Koristan dokument na primer: http://www.bankaustria.at/fkpdfs/FlashPayment_E.pdf

Vidi spisak banaka. Mislim da je oko EUR 5 provizija ako saljes odavde bez obzira na iznos ali nisam siguran.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: U kojoj banci je najmanja provizija na uplatu deviza na inostrani racun?26.01.2014. u 16:31 - pre 123 meseci
Citat:
Informer: Ja sam rekao da ima racune. Nisam rekao da ne naplacuje :)

Nije sija, nego vrat :)
Koga boli tuki, bre, ako nam dodje na isto? Ne radimo u banci, bitno je da dodjemo do resenja, a ne da mozemo da napisemo esej na tu temu :D

Citat:
Zasto ti ne bi naplacivala? Pa i u domacem platnom prometu ako uplatis nesto komsiji banka ce da ti naplati proviziju pa mi nije bas jasna ta logika gde se ocekuje besplatno slanje u inostranstvo...

Ocekujem da ne naplati 10EUR za slanje 20EUR, kao sto ne naplati DB.

Citat:
Sto se tice slucaja da Intesa trazi korespodenta za Intesa San Paolo (a ne Sao Paolo kao sto vas dvojica pisete) to jedino moze da bude slucaj neznanja bankarskog sluzbenika.

.... Opet - mnogo nam znaci ;)
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: U kojoj banci je najmanja provizija na uplatu deviza na inostrani racun?26.01.2014. u 16:43 - pre 123 meseci
Ja koliko se secam, ti si od mene trazio da ti obezbedim objasnjenje a ne resenje problema. Prema tome: "Molim, i drugi put".
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: U kojoj banci je najmanja provizija na uplatu deviza na inostrani racun?26.01.2014. u 16:44 - pre 123 meseci
BTW
Citat:
Informer:
Heh... :) Nasao si sta ces da poredis. Poredis nase banke koje imaju racune u par banaka u EU i USA i DB koja ima racune u pola sveta :)


Nisam ja poredio, ali ti jesi tvrdio da je nemoguce da imaju racune u toliko banaka :)
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: U kojoj banci je najmanja provizija na uplatu deviza na inostrani racun?26.01.2014. u 16:45 - pre 123 meseci
Citat:
Informer:
Ja koliko se secam, ti si od mene trazio da ti obezbedim objasnjenje a ne resenje problema. Prema tome: "Molim, i drugi put".

Nisam ja nista trazio. Ti si upao logikom da nije sija, vec vrat.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: U kojoj banci je najmanja provizija na uplatu deviza na inostrani racun?26.01.2014. u 17:11 - pre 123 meseci
Citat:
Dexic:
Jedino da otvoris racun u drugoj zemlji negde. Sve nase banke namerno idu preko korespondentskih banaka


Citat:
Informer:
Preko cega bi, po tvom misljenju, trebalo da salju novac umesto preko druge banke?


Citat:
Dexic:
Intesa mi je naplatila ino troskove i za slanje u Intesa Sao Paolo u Milanu, a tamo sigurno imaju racun. Nesto mi se ne uklapa ta teorija.


Citat:
Informer:
Ja sam rekao da ima racune. Nisam rekao da ne naplacuje :)


Ono... poceo si jednim pitanjem, a otisao negde drugde.
Ali, primeti da ocekujem da objasnis i dalje (tj. da nisam razumeo, i dalje imam poverenja u tebe :D), jer u svim temama sam video da, ne samo da si znao znaje, vec si i bio koristan. Ovde mi se nesto pretvaras u venturu ;) Nemoj.... :)

Nadji coveku da odavde posalje jeftinije preko banke :)
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: U kojoj banci je najmanja provizija na uplatu deviza na inostrani racun?26.01.2014. u 17:35 - pre 123 meseci
Jao bre sto si naporan :)

Nasao sam varijantu da preko UniCredit odavde posalje u Italiju (takodje UniCredit) za EUR 5. Cenim da za manje ne moze da se nadje (ali ne mogu da tvrdim). Nisam ja madjionicar :)

Kao sto rekoh, svrha medjunarodnog platnog prometa nisu transakcije od 10-20 EUR vec mnogo ozbiljnije cifre. Za manje cifre je izmisljen PayPal i slicno :)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: U kojoj banci je najmanja provizija na uplatu deviza na inostrani racun?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 18893 | Odgovora: 54 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.