Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nedostaje mi...(secanja)

elitemadzone.org :: MadZone :: Nedostaje mi...(secanja)
(TOP topic, by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 445435 | Odgovora: 800 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.reverse.sattrakt.net.



+363 Profil

icon Re: Nedostaje mi...(secanja)11.02.2014. u 07:26 - pre 122 meseci
Citat:
Bojan Basic:
Citat:
sonus70:
Jel to ono što se pakovalo ko supa u kesici. Neke granulice što su pucketale i topile se u ustima?

Postoje i sada takve granulice, zovu se Pop Rocks i mogu se naći po prodavnicama.
Citat:
CoyoteKG:
Kako su se zvale bese one pracke savijene od debele izolovane bakarne zice. Lastis bio od gumica izvucenih iz lastisa iz gaca, a metkici bakarna zica savijena u U?
Secam se da sam popio batine jer sam unistio jednu roletnu.
koliko se secam, mi smo to zvali, neka reč na Š

Da nije možda klampica? Mi smo te male praćke nazivali prosto praćke, a „municiju“ smo nazivali klampice. No, posle sam saznao da se u nekim krajevima baš sama praćka nazivala klampica, možda je tako bilo i kod vas.


Štroca.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Nedostaje mi...(secanja)11.02.2014. u 10:07 - pre 122 meseci
ipak je raklica. U glavi mi je bila neka reč poput "špicizla" ili tako nesto. Ziveo sam po celo sfrj pa sam pokupio sve i svasta svuda
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.reverse.sattrakt.net.



+363 Profil

icon Re: Nedostaje mi...(secanja)11.02.2014. u 12:13 - pre 122 meseci
Kod mene se uvek zvalo štroca.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Nedostaje mi...(secanja)11.02.2014. u 12:22 - pre 122 meseci
@CoyoteKG

Ne znam, ziveo sam u Hrvatskoj ( Zadar ) 18g...Kod nas se to jednostavno zvala pracka.

Nego, jel te opaprcila koji put po palcu? Mene je redovno...

Da li se neko seca `pljuce? Suplja cevka kroz koju smo ispuhivali razne bobice ili sredinu hleba oblikovanu u kuglicu :D One bakarne ili mesingovane od lustera su bile ubice :)
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Nedostaje mi...(secanja)11.02.2014. u 12:35 - pre 122 meseci
Fisekara + papirni fisek + igla na fiseku + kalodont = kukulele :)
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Nedostaje mi...(secanja)11.02.2014. u 13:42 - pre 122 meseci
Živeo sam izmedju ostalog i 7-8 godina u Zadru :). Nego tad sam još bio na nivou duvaljki, a ne ovakvog sofisticiranog oruzja :)

i da u Zadru se zvala pljuca, a u Srbiji duvaljka :). One crvene bobice su cirkus. Ili Fafarikule, ako znas sta je to :). Time sam se davio, obozavao sam da jedem.

Nego sam jedno vreme sekao od patent olovki ono na vrhu gde je gumica, kroz gumicu provucem spenadlu i gumicu vratim u taj odseceni vrh. To je tek bilo mocno oruzje.

flo, pogodio si temu sjajno :). Sav sam nasmejan dok citam i pisem

[Ovu poruku je menjao CoyoteKG dana 11.02.2014. u 15:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Nedostaje mi...(secanja)11.02.2014. u 14:04 - pre 122 meseci
Da, da i te crvene bobice su bile zakon. Imao sam ispred zgrade masu tih zbunova i municije nikad da nestane, uvek puni dzepovi...:) Fafarikule sam i ja kao klinac zdrao. Bile su one bele (zuckaste ) i crne koliko me secanje sluzi. Bilo par stabala na bedemu i nesto malo po parkovima...:) Jele se i amule/amulice zelene. Mislim da se ovde zove dzanja - dzanarika, hehheee...

Eksra se i vozilo tada. Imao sam poniku i BMX, a uzivao sam i da vozim karic ( za one koji ne znaju, daska sa prikucanim blinjerama ( kuklager/lezaj...) koji sam sam sklepao :) Ala su bila izguljena kolena i laktovi od padova :D Posto je bio sklepan od neke plave iverice, nazvao sam ga `blue tunder` - bio aktuelan film u kinima u to vreme :)

(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Nedostaje mi...(secanja)11.02.2014. u 14:16 - pre 122 meseci
Možda nekom ovo bude interesantno

http://retrospec.sgn.net/users/tomcat/yu/revije.php

Ja sam se oduševio kad sam video...
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Nedostaje mi...(secanja)11.02.2014. u 14:33 - pre 122 meseci
Nedostaje mi drustvo, nedostaje mi detnjstvo u kome nisam brinuo ni o cemu, osim o tome sta cemo da igramo, fudbal, tenis, basket ..... nedostaje mi haos koji smo praivli kod dede i babe u stanu kada se nas sestoro skupimo, pa se tucemo jastucima, toliko da ih pocepamo, da perje leti na sve strane i kroz prozore pravimo paukovu mrezu, tako sto razvucemo konce po celoj kuci i vezemo za sta god mozemo, tako da ne moze da se prodje nedostaje mi jedna devojcica
 
Odgovor na temu

tuolarips
Novi Sad

Član broj: 319492
Poruke: 74



+64 Profil

icon Re: Nedostaje mi...(secanja)11.02.2014. u 17:35 - pre 122 meseci
Citat:
CoyoteKG: i da u Zadru se zvala pljuca, a u Srbiji duvaljka :)


Kod nas (u okolini Kikinde) se to takodje zvalo pljuca. Ali u suplje cevke nisu stavljali hleb ili bobice, vec su decaci u skoli imali obicaj da u ustima oblikuju lopticu od papira, i time su uglavnom gadjali devojcice. Tako da se "pljuca" s razlogom zvala "pljuca". Mrzele smo to. :)

Zanimljivo je kako se u razlicitim podrucjima deca sluze slicnim stvarima. U to vreme sam bila ubedjena da su nasi decaci izmislili pljucu.
"Time is a drug. Too much of it kills you." Terry Pratchett
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Nedostaje mi...(secanja)11.02.2014. u 19:08 - pre 122 meseci
AtomMrav---




Kalimero---


 
Odgovor na temu

ctrl alt del
BG

Član broj: 48501
Poruke: 534
*.opera-mini.net.



+183 Profil

icon Re: Nedostaje mi...(secanja)11.02.2014. u 20:39 - pre 122 meseci
Nedostaje mi iscekivanje da cale donese SAM (svoj majstor) i da parim oci na razne camce, kola, foto, kino i audio opremu... koja je u to doba postojala na zapadu a mi smo u YU mogli samo da mastamo. Secam se broja iz valjda `84 u kome je predstavljena filipsova digitalna ploca (CD). Tada sam pomislio da to nema sanse da zazivi.

Nedostaju mi zvake-cigarete sa po jednom kartom u kutiji.

Nedostaju mi prvomajske vojne parade. Kako sam tada kao klinac gledao onaj celik koji tutnji pored mene i uz vesti da smo cetvrta armija sveta pomislih ko sme s nama...

Svaka skola je imala izvidjacki odred, kako se tu vezbala zorna, vezivanje cvorova, kretanje po busoli...

Tada su pekare stvarno bile pekare. Hleb (samo jedna vrsta), lepinja, burek, pogacica, kifla, djevrek, kraj! Nema lisnatih testa, proja, kroasana, pica, bureka s jabukama i pecurkama...

Robne kuce su tada bile ko danas trzni centri. Od dugmeta, preko odece i bele tehnike do puske, klavira i tepiha.

Nedeljno popodne (uvek iz drugog studija) i film.

Prvi program:
- 9.55 vesti
- 10.00 skolski program
...
- 23.30 kraj

Drugi program:
- 17.00 Hirado
- 17.30 Ditari
- 18.00 dnevnik na bugarskom
- 18.30 tek sad ide nesto sto razumes...
...
- 22.00 kraj

Sve u svemu dobro je bilo ako ulovis dva filma nedeljno i vidis tri RnR spota.

Kako sam se samo radovao kad je poceo sa emitovanjem OK (treci) kanal. Uvek sam se do tada pitao koji djavo prave 6 ili 12 senzora ili dugmica za kanale na TV-u kad imamo samo dva kanala.

Uh al sam se raspisao...
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Nedostaje mi...(secanja)11.02.2014. u 20:41 - pre 122 meseci
BROOKLIN zvake sa cimetom.Onaj Start.

Ponika,;).
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Nedostaje mi...(secanja)11.02.2014. u 20:57 - pre 122 meseci
Citat:
tuolarips:
Citat:
CoyoteKG: i da u Zadru se zvala pljuca, a u Srbiji duvaljka :)


Kod nas (u okolini Kikinde) se to takodje zvalo pljuca. Ali u suplje cevke nisu stavljali hleb ili bobice, vec su decaci u skoli imali obicaj da u ustima oblikuju lopticu od papira, i time su uglavnom gadjali devojcice. Tako da se "pljuca" s razlogom zvala "pljuca". Mrzele smo to. :)

Zanimljivo je kako se u razlicitim podrucjima deca sluze slicnim stvarima. U to vreme sam bila ubedjena da su nasi decaci izmislili pljucu.


i mi smo van sezone kad nije bilo bobica, pravili od papira :)

A inace, moji su zadnjih par godina u Kikindi, odnosno BVS, i nisam upoznao ni jednog Lalu tu. Svi su iz ovih krajeva gde se zvala "pljuca" :).
Sta da kazem, kad prvi komsija do mojih na kapiji ima oglas "PILAM DRVA". :) Prava vojvodina hehe
 
Odgovor na temu

ctrl alt del
BG

Član broj: 48501
Poruke: 534
*.dynamic.sbb.rs.



+183 Profil

icon Re: Nedostaje mi...(secanja)11.02.2014. u 21:48 - pre 122 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:

Ponika,;).


Proizvodjači: Rog, Prvi partizan, Unis.

Ko je imo sreće mogao je da kupi i trobrzinca sa "banana" sedištem i "čoper" volanom.
 
Odgovor na temu

sonus70
Novi Sad

Član broj: 120808
Poruke: 176
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+266 Profil

icon Re: Nedostaje mi...(secanja)11.02.2014. u 22:04 - pre 122 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:
BROOKLIN zvake sa cimetom.Onaj Start.

Ponika,;).


A odlazak u Trst i kupovina u Standi i na Ponte Roso pijaci.
Dok keva obavlja "obavezni deo" kupovine deficitarne robe (kafa, pirinač, neki začini, sveske, carrera farmerke itd...) ćale i ja se zabijemo u prodavnicu pored gde se prodavali skejtovi, zmajevi, rakete na praćku , avioni od stiropora, igraćke na daljince, rolšule i tako to. Ćale bio veće dete od mene. A ja sam samo te brooklin sa cimetom dodavao u kevinu korpu. Takvog ukusa nije bilo kod nas. I mirišljave gumice za školu.

I ćale mi nedostaje.


 
Odgovor na temu

FoghornLeghorn

FoghornLeghorn
Član broj: 312740
Poruke: 88



+498 Profil

icon Re: Nedostaje mi...(secanja)11.02.2014. u 22:45 - pre 122 meseci
Nedostaje mi "Elektro-pionir", vozici "Mehanotehnika", klikeri, slicuge-skijice (odseces uglove od gajbe piva ili kisele vode, pa pod noge), zurke 80-tih i sve ovo sto ste pobrojali do sada!

Prosle godine sam klincu sredio svoj "Partizan-ov" petobrzinac iz 1982. i kao da sam mu poklonio ne znam kakav bajs! "Unisov-a" ponika i "Rog-ov" desetobrzinac skupljaju prasinu u selu, ali su citavi i u voznom stanju

@coyote : te prackice smo u skoli zvali rakljice i picajzle!
@kacuncica : pogledacu u selu, ali mislim da je moja majka pre par godina bacila sve, pa i bocicu od IT-a javicu ti na pp ako nadjem.

Nedostaje mi rubrika "Dvojnici" iz ITD-a - svi su licili na Bruce Lee-a... pa reklame (npr ona za bebi-kasice Frutek)...




Ima ovde svasta:
http://retrozabavnik.blogspot.com/2011_02_01_archive.html



 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Nedostaje mi...(secanja)11.02.2014. u 22:51 - pre 122 meseci
jes. picajzla ili mislim cak spicajzla!
 
Odgovor na temu

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Backy
Član broj: 54113
Poruke: 2303
108.60.227.*

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon Re: Nedostaje mi...(secanja)11.02.2014. u 23:21 - pre 122 meseci
Pošto se tema razvija u takvom pravcu, kucajte u google "leksikon yu mitollgije"
Moze da se desi da ce vam sad izbaciti neku knjigu na prodaju, ali započeo je kao otvoren projekt nalik na forum.
Sigurno se može jos uvek naći na nekom od servisa za keširanje. U gornjem levom uglu treba da je slika "apples product of yugoslavia" a uz desnu ivicu lista tema.
Da nisam naleteo na taj sajt ranije, ne bih imao pojma o čemu sad pričate

edit:
evo ga, da ne bude zabune
http://haw.nsk.hr/arhiva/vol2/...-mitologije.net/index.php.html

[Ovu poruku je menjao Backy dana 12.02.2014. u 07:49 GMT+1]
aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
Odgovor na temu

coldcova
Beograd

Član broj: 212612
Poruke: 6
*.opera-mini.net.



+18 Profil

icon Re: Nedostaje mi...(secanja)12.02.2014. u 00:01 - pre 122 meseci
Citat:
Bojan Basic:
Citat:
sonus70:
Jel to ono što se pakovalo ko supa u kesici. Neke granulice što su pucketale i topile se u ustima?

Postoje i sada takve granulice, zovu se Pop Rocks i mogu se naći po prodavnicama.



Koliko se secam CW post nije pucketao u ustima a bio mi je ubedljivo najomiljenija poslastica.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Nedostaje mi...(secanja)
(TOP topic, by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 445435 | Odgovora: 800 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.