Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Svajcarci raskidaju ugovor sa EU

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Svajcarci raskidaju ugovor sa EU

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 43084 | Odgovora: 210 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9513
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10254 Profil

icon Re: Svajcarci raskidaju ugovor sa EU20.02.2014. u 18:26 - pre 123 meseci
Citat:
mmix: Odakle vama ideja da CHF jaca? Svajcarci agresivno odrzavaju kurs na 1.2+/-0.1 sigurno bar dve godine. Takva je situacija i danas. Posto je prakticno peggovan za EUR, njegov kurs u odnosu na USD prati kurs EUR u odnosu na USD.

Nije to "IDEJA" nego grafikon. Šta sad jel' ja treba da ti postavljam linkove na finansijske sajtove ?
Švajcarci "agresivno" održavaju kurs na 1.2 CHF/EUR ali zato da ne bi otišao na 1.1 ili 1.0 ili još jače.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Svajcarci raskidaju ugovor sa EU20.02.2014. u 18:58 - pre 123 meseci
Ima i grafikon koji kaze da je svajcarska ekonomija isla nanize kako je jacao CHF :)
CHF ne zavisi od ekonomije Svajcarske (u stvari, ekonomija negativno zavisi od njegove moci :)).
Moze Svajcarska da se zatvori od EU, to ne bi pogodili franak verovatno ni 1%.

Drugo je sto se CHF vidi kao safe haven, pa se suludo kupuje kad nesto ne valja - revolucija u Ukrajini, Siriji i gde ono jos bese buckuris trenutno.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Svajcarci raskidaju ugovor sa EU20.02.2014. u 19:38 - pre 123 meseci
Pa okaci taj grafikon, jer grafikon koji ja imam reflektuje prilicno stabilan EUR CHF kurs u skladu sa njihovom deklarisanom politikom. Osim ako pod jacanjem i slabljenjem ne smatras dnevne varijacije na 3-oj decimali...

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Svajcarci raskidaju ugovor sa EU20.02.2014. u 20:14 - pre 123 meseci
Nisi me razumeo izgleda.
Kad je pre ~2 godine CHF onoliko ludovao, morali su da fixiraju donju granicu EURCHF da im ekonomija ne bi otisla u PM. Dakle, CHF je jacao - ekonomija je imala problema zbog jakog CHF.


 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Svajcarci raskidaju ugovor sa EU21.02.2014. u 00:24 - pre 123 meseci
oscilacije franka su irelevantne za referendumsku odluku jer ona tek treba da se sprovede i posledice ce biti dugorocne. Naravno ocekivano je da franak tada padne, pod uslovom da evro prezivi (daj boze da crkne).
 
Odgovor na temu

nemanjac
webdev

Član broj: 317245
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: dogusivfcenter.wordpress...


+252 Profil

icon Re: Svajcarci raskidaju ugovor sa EU21.02.2014. u 17:42 - pre 123 meseci
Mene ovo ne cudi previse, verovatno se u poslednjih par godina krize u EU veci broj EU drzavljana odlucio da krene trbuhom za kruhom u Svajcarsku. Pored toga kesnofobija nije strana Svajcarcima.

Radio sam u Svajcarskoj, mogao bih pisati o odlicnoj ekonomiji, uredjenoj drzavi, lepom standardu, gradjanskim manirima srednje klase, itd, ali nije tema. Moj radni boravak je bio kratak, ali sam osetio anomozitet Svajcaraca prema imigrantima, tu ne mislim na nas ili Albance ili Portugalce koje po default-u bije los glas, vec na Nemce.
I to u "nemackom" delu Svajcarske.


 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Svajcarci raskidaju ugovor sa EU24.02.2014. u 15:07 - pre 123 meseci
Hmmm, situacija je mnogo gora nego sto sam mislio... Kancelarka je izgleda legla na rudu pod blagim pritiskom svog birackog tela, i pusta svajcarce da sprovedu svoj plan. Lovac na damu, sah, mat za EU u tri poteza. Dal oni ne kapiraju sta rade?
Ispasce jos da sam ucio madjarski za dzabe.

Germans would vote just like the Swiss on curbing immigration
Merkel calls on EU to remain calm after controversial Swiss referendum curbing immigration

Kao posledica svajcarskog referenduma, UK je vec poceo sa diskriminacijom zaposlenih iz EU podizanjem barijera za pristup socijalnim programima (sto ne bi bio problem de jure, da isto te vazi i za lokalce). Samo je pitanje kad ce iskusati autoritet EU po pitanju slobodnog kretanja radnika, narocito sada kad ih UKIP opseda svaki dan i kad bi u samoj UK ovaj referendum prosao glat. I onda ta ista kancelarka koja gleda kroz prste svajcarcima, deli savete britanicma:

Merkel calls for Britain to remain at heart of Europe


Ne razumem kako oni vide da ova prica ima srecan kraj?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Svajcarci raskidaju ugovor sa EU24.02.2014. u 15:40 - pre 123 meseci

Citat:
Chancellor Merkel warned fellow EU members against "rashly breaking" relations with Bern.

"It can't be that because one side did something in one specific area that the other side says nothing works in other areas," she said, referring to Brussels' retaliatory moves.

"The challenge will now be that we deal with the results in a way that relations between the European Union and Switzerland remain as intense as possible with respect for the referendum," Merkel added.

Sta vam rekoh ja...
Pa znam ja kako Andja misli, mi smo zajedno ovce cuvali :)
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Svajcarci raskidaju ugovor sa EU24.02.2014. u 16:26 - pre 123 meseci
Citat:
Ne razumem kako oni vide da ova prica ima srecan kraj?

Ta prica zaista ima srecan kraj - jer je pokazano da "savet mudraca" iz Brisela ne moze jednoj nezavisnoj drzavi da soli pamet. Tj. da moraju da se postuju odluke naroda. Sigurno ima nacina da se zadrzi ono sto je u interesu obe strane, a da se revidira ono sto nije - bez uslovljavanja i ucenjivanja. Tako bi EU i trebala da funkcinishe, na prvom mestu - a ne da ekipa (Briselskih shatrapa) propisuje dekrete i uvrce ruke, do nivoa krivih krastavaca ako treba - nezavisnim drzavama, jer nemaju isti pogled na stvar (tj. evidentno je da narod ne zeli "ceo paket" da proguta) :)
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Svajcarci raskidaju ugovor sa EU25.02.2014. u 21:47 - pre 123 meseci
e sto ti je svako voli da s qrci http://www.swissinfo.ch/eng/po...ny_of_the_EU.html?cid=38029150
 
Odgovor na temu

gwork
antic milan
ptt
ptt

Član broj: 318144
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Svajcarci raskidaju ugovor sa EU27.02.2014. u 16:29 - pre 123 meseci
To i nije tako lose a i dokazali su da su skroz samostalni sto im verujem...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Svajcarci raskidaju ugovor sa EU

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 43084 | Odgovora: 210 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.