Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Polaganje vozackog 2014

elitemadzone.org :: AutoZone :: Polaganje vozackog 2014

[ Pregleda: 2075 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marko31315
Zabusant
Zabusant doo

Član broj: 321264
Poruke: 1
*.torservers.net.



Profil

icon Polaganje vozackog 201411.02.2014. u 16:48 - pre 124 meseci
Zdravo

Pošto sam stranac, i vračam se u srbiju, i jos imam 18 godina, me zanima kakva je procedura za polaganje vozackog? Znaci iz nule?

Prva pomoc? Teorija? Prvo kurs, koliko sati? Tek onda autoskola, ili sve to vec zapocnem u autoskoli? Koliko kostaju kursevi, i koji mora prvi da se polozi?

Posle teorija i testova pocnem da vozim u autoskoli? Ili vozim vec ranije? Koliko sati minimum treba, da bi smeo da se prijavim na prakticni deo? I koliko otprilike kosta 1 sat?

Kako izgleda prakticni deo? Prvo poligon? ja + instruktur + policajac? Ili kako ide? I posle ulica? isti dan? Polazem sam, ili radi cela grupa odjednom, pa jedan vozi, a drugi cekaju?

Koliko je otprilike prolaz (koliko % ih uspesno odvozi) u beogradu?

Ako uspesno odvozim glavnu voznju, mogu odmah da vozim normalno, sam? Ili postoje neka ogranicenja za mlade vozace?

Hvala na infmrmaciji.. nigde nisam nasao ceo postupak polaganja na netu :/
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Polaganje vozackog 201411.02.2014. u 19:28 - pre 124 meseci
Za B imas 42 pitanja,100 bodova je maksimum i ( 90 ) bodova prolazis.

Citat:
B KATEGORIJA USLOVI ZA UPIS:


•da je kandidat navršio 16 godina za početak obuke.
•da poseduje važeću ličnu kartu,
•da poseduje važeće lekarsko uverenje za vozača B kategorije.


Važnost lekarskog uverenja je 1 godina za odpočinjanje obuke od dana izdavanja, dok za dobijanje vozačke dozvole lekarsko uverenje ne sme biti starije od 6 meseci. Ukoliko kandidat u tom roku ne završi obuku i ne izvadi vozačku dozvolu iz bilo kojih razloga, obavezan je da izvadi novo lekarsko uverenje o svom trošku.


Obuka vozača podrazumeva 40 časova praktične obuke.Ukoliko kandidat ima položenu "A" il "AM" kategoriju ili poseduje potvrdu o poznavanju saobraćajnih propisa "PSP" ima pravo da umesto predvidjenih 40 časova, vozi 35 časova praktične obuke i samo 7 teoretske.

Prvih 2 časa predviđena je poligonska obuka, 38 preostalih časova vožnja u saobraćaju. Čas obuke traje 45 minuta.U dogovoru sa kandidatom mogu se voziti dvočasi, i obuka se može završiti za 20-tak dana.


Uzmi sa rezervom ovu informaciju koju sa tel.pozivom nekoj skoli ces i dobiti potpunu informaciju.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Polaganje vozackog 2014

[ Pregleda: 2075 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.