Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ostrije kazne u saobracaju?

elitemadzone.org :: MadZone :: Ostrije kazne u saobracaju?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 43547 | Odgovora: 147 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Ostrije kazne u saobracaju?20.08.2006. u 22:12 - pre 214 meseci
Jeste li za ostrije kazne za prekrsaj u saobracaju?

Naprimer, za voznju u pijanom stanju, oduzmu dozvolu na 1 godinu + ponovno polaganje vozackog
Voznja preko 100 km u gradu ...
Crveno svetlo

pa cak i dozivotno oduzimanje dozvole

Uglavnom, da li mislite da kazne treba da budu drasticnije nego do sada i da li bi to imalo efekta?


Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
*.dialup.neobee.net.



+109 Profil

icon Re: Ostrije kazne u saobracaju?20.08.2006. u 22:19 - pre 214 meseci
Za voznju u pijanom stanju sa udesom - dozivotno oduzimanje dozvole i zatvor dozivotno
Za voznju u gradu preko 100 oduzimanje dozvole na 5 godina i zatvor 1 godinu
Za druge prekrsaje oduzimanje dozvole (ali ne namestene od strane Mupa)

i da itekako bi imalo efekta !!!
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
62.240.6.*



+6455 Profil

icon Re: Ostrije kazne u saobracaju?20.08.2006. u 22:27 - pre 214 meseci
Da li vas dvojica imate auto, odnosno da li svakodnevno vozite isti?



 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.plus.com.



+5 Profil

icon Re: Ostrije kazne u saobracaju?20.08.2006. u 22:33 - pre 214 meseci
Sistem sa poenima izgleda da radi u zemljama zapadne evrope i mislimd da bi ga trebalo uvesti kod nas ASAP.

Primer UK:

Dozvola se oduzima nakon 12 skupljenih poena (ili 6 u prve 2 godine od dobijanja dozvole).

Evo primera prekrsaja i poena koje donose:
- Motor racing on the highway 3-11 (popularan sport kod nas)
- In charge of a vehicle while alcohol level above limit 10 (postoji i prekrsaj gde vam je nivo alkohola ispod dozvoljenog, a niste sposobni da vozite)
- Exceeding speed limit on a motorway 3-6 (2-4 jurcanja i ode dozvola)
- Leaving a vehicle in a dangerous position 3 (ovo je za one koji vole da parkiraju u raskrsnici)

Kad vam oduzmu dozvolu, morate ponovo polagati (specijalan test). Takodje sa povecanjem broja poena, poskupljuje vam osiguranje za auto.

Ovaj nas sistem sa naplacivanjem kazni nije pravedan, jer bilo ko sa malo vise novaca moze da bez problema vozi kao reli po autoputu (i uopste da se ponasa bahato u saobracaju).

Poredjenja, trackday u UK kosta cca £300. Za taj novac (cca 450 EUR) mogu po Srbiji da vozim reli nekoliko dana, da placam kazne i da me jos jeftinije izadje .
 
Odgovor na temu

dr.NPN

Član broj: 55785
Poruke: 908
*.flashnet.co.yu.



+9 Profil

icon Re: Ostrije kazne u saobracaju?20.08.2006. u 22:33 - pre 214 meseci
Ocigledno da ne.
Zanimljivi i korisne spravice za vas dom! Posetite www.sniff.rs
 
Odgovor na temu

Mladen
Beograd

Član broj: 30746
Poruke: 112
212.62.48.*

Sajt: www.yongnuo-store.com


Profil

icon Re: Ostrije kazne u saobracaju?20.08.2006. u 22:41 - pre 214 meseci
Voznju u pijanom stanju bih tretirao kao pokusaj ubistva (sto i jeste), znaci par godina zatvora. Tu naravno ne mislim 0.5 promila koliko je sad valjda granica, ali 1.5+ svakako

Ove kazne tipa pojas, nedostatak rezervnih sijalica ili ako vozis 60 gde je ogranicenje 50 bih ukinuo, to su ionako gluposti...
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Ostrije kazne u saobracaju?20.08.2006. u 23:13 - pre 214 meseci
Ja sam generalno sklon misljenju da je bolje povecavati kaznjivost nego visinu kazni. Znaci, ako sam ja u zivotu presao 100.000 km i za to vreme svega dvaput "duvao", znaci da se krsenje zakona ne proverava dovoljno cesto. Prekrsioci zakona po default-u misle "necu biti uhvacen" a ne "bas me briga za kaznu, to je za mene sitnica".

Zanima me cisto statisticki sta mislite koja je od dve imaginarne situacije efikasnija:
1) Da svaki put kad prekrsite zakon platite po 1 dinar
2) Da se obesi svaki milioniti prekrsilac zakona, a ostali da se puste.

Po mom misljenju, prvo je daleko delotvornije, znaci slicno tome, kazne treba da budu male a policija da ih pise po ceo dan, pa da svako od nas skupi po 50 kazni mesecno za i naj manji prekrsaj koji napravi.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Pablo
Zvezdara

Član broj: 7640
Poruke: 66
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 254771535
Sajt: www.hattrick.org


Profil

icon Re: Ostrije kazne u saobracaju?20.08.2006. u 23:15 - pre 214 meseci
Kada bi u BGu strogo postovao sva pravila nikad ne bi nigde na vreme stigao.
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Nemanja Avramović
Član broj: 32202
Poruke: 4391
195.252.99.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Ostrije kazne u saobracaju?20.08.2006. u 23:18 - pre 214 meseci
Ja ću se složiti sa tobom pctel kad budem malo iskusniji vozač Imam dozvolu malo duže od mesec dana (a vozio sam kola manje od 10 puta i to po 4-5 km po "pokušaju"*).

* - to sam, i dva puta sa ćaletom po 100 km
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
62.240.6.*



+6455 Profil

icon Re: Ostrije kazne u saobracaju?20.08.2006. u 23:55 - pre 214 meseci
Kazne su trenutno prevelike da je to postalo besmisleno... Ja sam za najstrožije sankcionisanje vožnje u pijanom stanju i prolaska kroz crveno, i "reckless driving". Oni koji su samo za povećanje kazni, bez povećanje kontrole misleći da će se nešto time postići očigledno se i dalje voze prevozom, pa ne kapiraju kako stvari funkcionišu. Ja sam prešao nekih 200,000 kilometara za ovih 5-6 godina koliko vozim, i alkotest sam duvao par puta... Znači manje nego jednom godišnje, a prelazim ekstremno veliku kilometražu...

A zašto povećanje kazni nema poente, evo i moj lični primer od danas:

Danas sam zaustavljen jer sam vozio 81kmh na pravcu gde je ograničenje 50 kmh. I dijalog između mene i policajca je tekao bukvalno ovako:
Policajac: Zaustavljeni ste zbog prekoračenja brzine, vozili ste 81kmh a dozvoljeno je 50kmh, pođite zamnom da pogledate radar.
Ja: Ma znam da sam vozio malo brže, jbg.. Kolika je kazna?
Policajac: Za ovaj prekršaj sledi prijava kod sudije za prekršaje.
Ja: A može li nešto da se plati na licu mesta?
Policajac: Može, ali kazna vam je 3000 dinara.
Ja: Auu, pa to je skupo, jel može to nešto jeftinije?
Policajac: Reci mi jel si vezao pojas, al nemoj da me lažeš.
Ja: Nisam.
Policajac: Onda ću da ti napišem kaznu za pojas, to ti je 1000 dinara.

Napisa mi uredno kaznu, dao isečak i pustio me. Bio je skroz korektan, ali u principu kakav god da je drkoš, za 1000 dinara bi me pustio i to bi mi još mahao sav srećan... Tako da nema mnogo poente da se kazne dižu na 3, 5, 10, 15 hiljada dinara, kad te svaki saobraćajni policajac pusti za 1000 dinara, i pri tom em efekat nije postignut, jer je kazna smešno niska, em država nije videla nikakvu korist od te kazne jer je to policajac sebi stavio u džep.

Ranije dok je bilo max kazna 1500 dinara, ponekad bi samo platio 1000 dinara, i to kad mi se žuri pa da ne čekam dok piše onu papirologiju, jer se ne isplati, bolje da mi piše kaznu jer za 500 dinara više pre ću da platim te pare kod sudije, i da odu stvarno u budžet nego da pomažem u izgradnji kuće nekom tamo "Milosavljeviću" iz Donjeg Svrljiga.

 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Nenad Vranjanac
Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.94.eunet.yu.



+3 Profil

icon Re: Ostrije kazne u saobracaju?21.08.2006. u 01:35 - pre 214 meseci
sistem sa poenima je dobra ideja, ali bi za pocetak bilo dobro da se i ovaj postojeci sistem primeni.
a ne da nekog ko vozi kola jeftinija od 20'000 evra panduri stalno smaraju, a ove preko 20'000 ne smeju ni da pogledaju.
ili ovo o cemu prica ventura.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

SqlByte
bg

Član broj: 65900
Poruke: 269
194.106.187.*



+3 Profil

icon Re: Ostrije kazne u saobracaju?21.08.2006. u 03:17 - pre 214 meseci
Koliko sam ja primetio ove godine kad sam bio u Grchkoj na moru, vecina ljudi koji su se vezivali pojasom su bili Srbi :)
U Grchkoj je uveden extra rezhim kazni, 1e = 1km prekorachenja
pre 30km = 2e po km :)
 
Odgovor na temu

lolax
schweiz

Član broj: 106247
Poruke: 7
*.adslplus.ch.



Profil

icon Re: Ostrije kazne u saobracaju?21.08.2006. u 05:26 - pre 214 meseci
Kazne da, ali i za policajce koji su korumpirani a i njih često kontrolirati jer i oni sami prave mnogo prekršaja.
Alkohol kada je u pitanju, u svakom slučaju kazne pooštriti pa kad plati recimo za 1.0 prom. kaznu od 1500 eura, 3 mjeseca bez dozvole, posjećivanje kursa za antialkoholike (kurs isto mora platiti sam), 2 godine uvjeta i 10 godina uveden u računar za sabiranje bodova pa pogledaj dali se isplati popiti koju i sjesti za volan a skoro svakoj osobi posao je ovisan o vozačkoj dozvoli.

Mislim da nije isplativo.
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Ostrije kazne u saobracaju?21.08.2006. u 07:30 - pre 214 meseci
Citat:
kad te svaki saobraćajni policajac pusti za 1000 dinara


Na osnovu JEDNOG primera ne možeš da tvrdiš za sve...
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Ostrije kazne u saobracaju?21.08.2006. u 07:47 - pre 214 meseci
Nisu problem niske kazne nego los sistem provere. Sve se svodi na to da policajci geldaju da ispune normu bez mnogo cimanja, a to znaci da sede ceo dan na zgodnom mestu i hvataju one koji bar malo prekorace dozvoljenu brzinu a i tada se sa njiam moze dogovoriti.

Pravi nacin je ili postavljanje policajaca na opasne tacke u celodnevna dezurstva (a tu pre svega mislim na mesta gde je zaista opasno voziiti brzo, gde postoje izricita zabrana preticanja i slicno. Ne moraju da naplacuju kazne jer samim svojim prisustvom regulisu saobracaj.

Ja sam samo jednom platio kaznu, i to za prebrzu voznju, jer samo vozio 67 na sat. Voizo sam uato sa natovarene tri bicikle na krovu i i da sam hteo, nisam smeo da vozim brze. Uz to sam iseo putem koji nisam dobro poznavao, i koji je sporednog karaktera. Nailazim pred most a ono ispred mosta stoji ogranicenje 45 na sat, a odmah iza mosta novi znak, ogranicenja na 70 na sat. Sve potpuno pregledno. Ja samo pustim gas i predjem preko mosta onako koliko je auto imao inerciju.

Medjutim, nesto dalje, iza nekog zbunja, iskace policijac i zaustavlja me... nisam hteo da se raspravljam sa nijim a posto mi ej to bila prva (i jedina) kazna u zivotu, nisam hteo da malerisem nego sam platio pun iznos. Srecom, pa nisam vozio malo brze jer bi mi jos i dozvolu uzeli :)

A zato svakodnevno gledam kako u popasnim krivinama, tamo gde je tupla puna, oni sa besnim kolima i po pravilu BG tablicama preticu slepere, autobuse i cele kolone vizila koje se u takvim situacijama sastave i niti ko o tome brine niti kaznjava.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.static.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Ostrije kazne u saobracaju?21.08.2006. u 08:09 - pre 214 meseci
Citat:
mrkidivx: Na osnovu JEDNOG primera ne možeš da tvrdiš za sve...


Ne mogu na osnovu jednog, ali na osnovu stotinjak - mogu. Ovaj što sam napisao je bio najsvežij, svega par sati je proteklo od kako sam napisao poruku, i odkako se to desilo.

Nijedan pandur nije korumpiran, već ti svi učine, eto samo tebi kad te zaustave. Ako baš on nije korumpiran, onda te pošalje kod "šefa", pa ti šefa častiš a ovaj je "pošten" itd itd... Još uvek mi se nije desilo za ovih 5-6 godina, i 200,000 pređenih kilometara da naiđem na policajca koji neće da me pusti za 1000 dinara...

To će biti realnost sve dok oni rade za 18,000 dinara, i dok nisu sankcionisani žestoko za korupciju. Pa MUP nema nikakvu internu kontrolu. Ne može mi niko reći da jedan saobraćajac kome je žena nezaposlena, i koji su došli ko zna odakle, može da ima dva stana u Beogradu, i splav/kafić ispred hotela Jugoslavija i da je sve to napravio sa svojom platom saobraćajca...

Citat:
lolax:
Alkohol kada je u pitanju, u svakom slučaju kazne pooštriti pa kad plati recimo za 1.0 prom. kaznu od 1500 eura, 3 mjeseca bez dozvole, posjećivanje kursa za antialkoholike (kurs isto mora platiti sam), 2 godine uvjeta i 10 godina uveden u računar za sabiranje bodova pa pogledaj dali se isplati popiti koju i sjesti za volan a skoro svakoj osobi posao je ovisan o vozačkoj dozvoli.


Jel znaš ti koliko je 1500 evra? Jesi držao te pare nekad u ruci?

Jao bre ljudi, pa kako možete tako da bulaznite...

Ma najbolje je da mu za vožnju u pijanom stanju oduzmemo kuću, ženu silujemo a decu pošaljemo u radni logor i utremo mu seme i prethodne 3 generacije...

Vožnja u pijanom stanju jeste najozbiljnij prekršaj i ja sam da se on najstrožije kazni. Ali budimo realni, ko u Srbiji može da plati kaznu od 1500 evra? Niko. Pa tolike kazne nisu ni u USA. Možemo mi da stavimo i milion evra kaznu, ali to niko neće platiti, umesto toga će ići kod sudije, može da bude krivično gonjen, i kao i za sve ostalo dobiće uslovnu kaznu a zatvora neće ni videti.. Eventualno će odležati par dana u padijaku i to je to... Ali to nije poenta kazne... Ne možeš ti nekome sa kaznom ugroziti život porodice. To se ne dira.

Citat:
broker:
A zato svakodnevno gledam kako u popasnim krivinama, tamo gde je tupla puna, oni sa besnim kolima i po pravilu BG tablicama preticu slepere, autobuse i cele kolone vizila koje se u takvim situacijama sastave i niti ko o tome brine niti kaznjava.


Ma da bre... Beograd je sve ... Beograd uzima pare celoj Srbiji, u Beogradu ljudi žive na grbači onih iz provincije, Beogradski vozači divljaju po putevima, niko im ništa ne sme... Čemu te dečije priče?

Što se tiče voznje, kazni i policije imam podosta više iskustva od tebe, i moje iskustvo mi govori baš suprotno - Najbezobzirnij, najdivlji i najopasniji vozači su upravo lokalci. Nebitno da li je to Užice gde sumanuto voze po okolnim putevima sa i do Zlatibora, ili je to u pitanju Crna Gora gde po onim gudurama prave sranja, ili je to u pitanju Đerdapska klisura, gde opet lokalci voze kao manijaci, ili je u pitanju Beograd gde isto lokalci divljaju, jer poznaju put, a i lokalni saobraćajac je Miško, znaš onaj sin od Pere Milovanovića, e pa njegov zet, ili komšija Radeta iz Donjeg Svrljiga... A pošto i Miško saobraćajac ima kompleks Beograda, on mnogo više voli da maltretira BG table nego lokalce, jer se tako oseća mnogo moćnije... Ma neće nemu nekakvi Beograćani da kroje kapu...

To što si opisao, to je tačno pogotovo za lokalne vozače, i iskreno UE i PG tablice u lokalnim krajevima najviše divljaju, generalno više nego svi drugi koje sam video, i na svakih 10 tih divljih lokalaca dođe možda po 1 sa nekim drugim tablicama, i ti baš njega primetiš, jer ti je ponašanje lokalaca verovatno prešlo u naviku...

[Ovu poruku je menjao ventura dana 21.08.2006. u 09:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.static.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Ostrije kazne u saobracaju?21.08.2006. u 09:19 - pre 214 meseci
Citat:
ventura:
Jel znaš ti koliko je 1500 evra? Jesi držao te pare nekad u ruci?
Jao bre ljudi, pa kako možete tako da bulaznite...
Ma najbolje je da mu za vožnju u pijanom stanju oduzmemo kuću, ženu silujemo a decu pošaljemo u radni logor i utremo mu seme i prethodne 3 generacije...


Znam koliko je 1500 ojra i drzao sam u ruci mnogo vise para
A to je NISTA naspram necijeg zivota koji ce on oduzeti.
Sta da kazu roditelji dece koja su izgubila zivot zbog takvih majmuna?

Uostalom, ko ga jebe, nek proda kola pa nek plati kaznu.
Sledeci put ce paziti kako seda za volan i kako vozi.

Namerno sam apostrofirao voznju u pijanom stanju.
Secate se onog lika koji je bio u Utisku Nedelje koji je izazvao lancani sudar kod Beogradjanke?
Ma bolje da cutim da ne navucem tuzbu Gojku za "klevetanje".
Nastavak i zakljucak ove price izvucite sami.
Nije tesko?

Sjajan je predlog sa skupljanjem kaznenih bodova.

A motiv za pokretanje ove teme su MAJMUNI koji voze pijani i oni koji prolaze raskrsnicu KnezaMilosa/SrpskihVladara kroz crveno svetlo sa 110 km/h
E njih treba odrati.
Uzeti im dozvolu na duze vreme i beskrajno ih maltretirati dok ponovo dobiju sansu da sednu za volan

A to da li si vezao pojas u gradu i da li vozis 65 umeto 60, to svakako nije bila motivacija za ovu temu

JEDNOSTAVNO, NE SME SE SEDATI ZA VOLAN U PIJANOM STANJU I TO MORA BITI JASNO.

Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.static.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Ostrije kazne u saobracaju?21.08.2006. u 09:41 - pre 214 meseci
Vožnja u pijanom stanju jeste debilizam. Ali je isto tako debilno misliti da možeš naplatiti nekome kaznu od 1500 evra.

Znači za saobraćajni prekršaj neko treba da da svoju godišnju platu, i da mu porodica ostane gladna, ili da ide 2 godine u zatvor da to isplati pa da mu opet porodica ostane gladna... Ne ide to tako..

A ne možemo ni da naplaćujemo kazne kao skandinavci, procentualno od plate, zato što svi rade na crno i prijavljeni su na smešno niske plate...

Dakle rešenje je kontrola, i samo kontrola... Kazne su već dovoljno visoke...
 
Odgovor na temu

Au197/79
Zlatan Kadragić
Minhen

Član broj: 3556
Poruke: 772
195.252.90.*

Sajt: aurelije.blogspot.com


+47 Profil

icon Re: Ostrije kazne u saobracaju?21.08.2006. u 09:50 - pre 214 meseci
Najveći problem u priči kod nas je kao i uvek čovek. To je mlogo kvarljiva roba i treba je odstraniti iz procesa što je više moguće. Lepo se nabave automatski radari, kamere na semaforima...

Ono što moje rođake iz inostranstva najviše zaprepasti je nepostjanje prikrivenih policajaca na putu. Da se voze u nekim neprepoznatljivim vozilima i snimaju kamerom šta rade ostali učesnici, kako prestižu, koliko brzo voze, da li divljaju... Sa kamerama koje nonstop rade, manje bi bilo i muvanja.

To sa tačkama treba da se proširi odredbom da onaj ko izgubi dozvolu mora ne samo da ponovo ide na polaganje, već i da prethodno izađe pred specijalnu psihijatrijsku komisiju (neku koja bi npr. postojala samo u jednom mestu u Srbiji npr. u Padinskoj skeli) koja će utvrditi da li je osoba duševno zdrava i sposobna i dovoljno odgovorna da joj se poveri upravljač u ruke.
Bolje džaba ležat nego džaba radit.
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
*.crnagora.net.



+334 Profil

icon Re: Ostrije kazne u saobracaju?21.08.2006. u 09:57 - pre 214 meseci
Besmisleno je raspravljati o ovome dok god je ogranicenje brzine isto za sleper od 40 tona i motocikl od 300 kg sa vozacem, i dok god je onaj sa 0,51 promila kriv a onaj sa 0,49 nije.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Ostrije kazne u saobracaju?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 43547 | Odgovora: 147 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.