Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ostrije kazne u saobracaju?

elitemadzone.org :: MadZone :: Ostrije kazne u saobracaju?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 44000 | Odgovora: 147 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Ostrije kazne u saobracaju?22.08.2006. u 08:16 - pre 215 meseci
Pliciju nije tesko dovesti u red. Meni se svidja sto u USA policajac imakameru na kolima i mora da se parkira takoda se co njegov kontakt sa zaustavljenim vozacem snimi. Em tako nema priliku da radi na crno em se skuplja dosta materijala za razne TV show :)
 
Odgovor na temu

Au197/79
Zlatan Kadragić
Minhen

Član broj: 3556
Poruke: 772
195.252.90.*

Sajt: aurelije.blogspot.com


+47 Profil

icon Re: Ostrije kazne u saobracaju?22.08.2006. u 09:47 - pre 215 meseci
OT: Stvarno mi nije jasno ustrojstvo policije. Primaju se u nju svakakvi ljudi, uz neki kursić ala Božidar Adžija. Niko ih ne kontroliše. Imaju obuku kao vojska: sadejstvo sa oklopnim transporterima i helikopterima, pucanje iz mitraljeza i kalašnjikova, a bogme i minobacača i bestrzajaca. Samo su po imenu policija u suštini su čista milicija.

Pošto znam kako je ustrojena vojska, nije mi jasno, ako je već imitiraju, što je ne ustroje tako. Korist bi bila višestruka. Znači da čovek iz jednog mesta ide na školovanje (ne kurs!) u drugo, a prethodno prođe gomilu testova i ispitivanja (čak i porodice). Pa kad završi da ga šibnu bar 300 km dalje od mesta rođenja. Da ga kontrolišu do besvesti i ocenjuju svake godine. Pa ako se dobro pokaže da napreduje i ide na doškolovavanje. U zavisnosti od ocene da može birati prekomandu u veće mesto ili mesto rođenja.

Tako je moj ćale iz Hercegovine se školovao u Zagrebu a na kraju završio u Raški, a da ni on niti iko njegov nikad nije bio u Srbiji (osim dede u 2. sv. sa partizanima). Tu radio i napredovao i na kraju imao takve ocene da je prekomandovan u Beograd.

I fora je ranije bila da se plate računaju po proseku republike. Tako je oficir u Sloveniji imao 4 puta veću platu od oficira u Makedoniji. I ako zasere nešto samo ga prekomanduju u Makedoniju. E za naše obične policajce treba uvesti platu po opštinskom proseku. Pa za kaznu prekomanda u Crnu Travu :)

To bi valjda sredilo policiju, a jedini problem bi ostao sud. Sa dobrom policijom veći bi pritisak bio na njih da se uzmu u pamet, jasno bi se videlo gde smrdi.
Bolje džaba ležat nego džaba radit.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Ostrije kazne u saobracaju?22.08.2006. u 12:24 - pre 215 meseci
Citat:
pa kad za 50 godina izumre generacija koja “selektivno krsi propise, ali tako da ne narusavaju bezbednost “ ima da imamo saobracaj ko schwica.

Mislim da imamo prenaduvanu sliku o pridrzavanju propisa u inostranstvu. Pogledajte ko naj manje postuje ogranicenje brzine - upravo stranci! Dok vozim na ivici besmisleno niskih prekoracenja ili, kao sto neko pomenu za tacno 10km/h vise, tako da ne mogu da me uhvate, sa moje leve strane svako malo kao da stojim prozuji po neki auto sa zvezdicama na tablici. Neko bi rekao da su nase kazne za njih niske pa se njima isplati da daju 20 EUR-a svakoj patroli na koju naidju, ali ja mislim drugacije - zapadnoevropljani su prilicno stedljivi ljudi i ni malo nisu skloni bacanju 20 EUR-a u vetar, vec su ljudi navikli da voze 150km/h pa im je neizdrzljivo da postuju ogranicenja, koja su na nasim putevima u proseku 50km/h. Za mene je vec normalno da izmedju dva grada udaljena 100 km putujem tacno 2 sata jer zelim da izpostujem svaki saobracajni propis, ali za njih nije, oni su navikli da takvu razdaljinu prelaze za manje od sat vremena, pa im je cak i sat i po uzasno mnogo za tako kratak put. Sad se udaljih od poente onoga sto sam hteo da kazem, evropljani striktni postovaoci propisa a mi srbi sve delikvent do delikventa, nece bas biti da je tako.

Inace, imam ja jednu zanimljivu pricicu. Pre oko godinu dana, jedan saobracajac u Lajkovcu koji je bio veoma dosledan u primeni zakona je prekomandovan u Beograd. Do toga je doslo zato sto je pisao kaznu nekom poznatom funkcioneru iz vlade, uopste ne ulazeci u diskusiju "znas li ti ko sam ja", pa se ovaj naljutio i intervenisao. Medjutim, kad je dosao ovamo, za dan je potrosio 3 bloka kazni na razne tatine sinove koji su navikli da ih niko ne dira. Rezultat svega toga je da je isti sutradan vracen za Lajkovac uz komentar "nije on za Beograd".
Citat:
Pa kad završi da ga šibnu bar 300 km dalje od mesta rođenja.

Generalno, po tim manjim mestima bez tranzitnog saobracaja cini mi se da policija mnogo savesnije obavlja svoj posao. A, i kako bi drugacije, u takvim mestima se svi poznaju, pa kad bi neko primio mito, za to bi u roku od 3 dana znalo pola opstine... Tako je sasvim normalna pojava da covek predje i po 1000 km kroz 3 drzave i niko ga nigde nista ne pita a na pola kilometra od kuce mu pisu kaznu za neku sitnu neispravnost na vozilu. Meni se desavalo da mi ne pisu, ako se izvinem i kazem da cu sutra popraviti. Medjutim, onda mora tako i da bude, jer taj me poznaje i sledeci put kad me zaustavi ako vidi da sam ga slagao, ima da lupi naj vecu mogucu kaznu. Znaci, kazna nije uvek jedini nacin da se stvari dovedu u red. Nikada se nije desilo da mi policajac koga poznajem trazi mito, vec samo onaj koga vidim sad i nikad vise. Niti mu ja ponudim, jer znam da nece prihvatiti od onog ko ga poznaje a tako samo sebi mogu napraviti problem.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: Ostrije kazne u saobracaju?22.08.2006. u 12:33 - pre 215 meseci
Ovo:

Citat:
pctel
Mislim da imamo prenaduvanu sliku o pridrzavanju propisa u inostranstvu.
]

i ovo:

Citat:
Pogledajte ko naj manje postuje ogranicenje brzine - upravo stranci! Dok vozim na ivici besmisleno niskih prekoracenja ili, kao sto neko pomenu za tacno 10km/h vise, tako da ne mogu da me uhvate, sa moje leve strane svako malo kao da stojim prozuji po neki auto sa zvezdicama na tablici.


Nemaju veze - jer si ti pomenuo "pridrzavanja propisa u inostranstvu" i onoga sto ti vidis u Srbiji od strane stranaca.

Stranci se prilagodjavaju ponasanju u nekoj zemlji - ako znaju da se zakon ne postuje, ne postuju ga ni oni - ali u njihovim zemljama, u zavisnosti od efikasnosti drzave zakon se postuje vise ili manje - obicno vise. Prekoracenje brzine je sitan prekrsaj, ali nema teoretske sanse da ti izbegnes kaznu ako te snimi foto aparat kojih ima na mnogim putevima - posle probijanja poena, oduzima ti se dozvola - i tu, opet, nema sanse da nekom "turis 1000 u dzep"

Jednostavno, pridrzavanje zakona nema veze sa ljudima, vec sa efikasnoscu drzave u sprovodjenju zakona. Ja uopste ne mislim da je neki Englez, Nemac i sl... manje ili vise posten od Srbina - vec da zemlje u kojima oni zive imaju bolje sprovodjenje zakona pa oni znaju da se ne isplati zezati se sa zakonom.

Citat:

Inace, imam ja jednu zanimljivu pricicu. Pre oko godinu dana, jedan saobracajac u Lajkovcu koji je bio veoma dosledan u primeni zakona je prekomandovan u Beograd. Do toga je doslo zato sto je pisao kaznu nekom poznatom funkcioneru iz vlade, uopste ne ulazeci u diskusiju "znas li ti ko sam ja", pa se ovaj naljutio i intervenisao. Medjutim, kad je dosao ovamo, za dan je potrosio 3 bloka kazni na razne tatine sinove koji su navikli da ih niko ne dira. Rezultat svega toga je da je isti sutradan vracen za Lajkovac uz komentar "nije on za Beograd".


To je upravo problem - drzava nema efikasan aparat za sprovodjenje zakona kada obicni "funkcioneri u vladi" imaju mogucnosti da unistavaju ljude koji posteno rade svoj posao. Sve je to deo istog problema.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Branis
Brana Jef
Salajka

Član broj: 103491
Poruke: 41
*.tvns.co.yu.



Profil

icon Re: Ostrije kazne u saobracaju?22.08.2006. u 12:53 - pre 215 meseci
Slucajno sam naisao na ovu temu i moram da se ukljucim... Naime pre pet dana poginula je 13-godisnja devojcica, cerka moje sestre. Prelazeci glavni put na pesackom prelazu (koji nije obelezen nigde u selu iako je duzina tog magistralnog puta kroz selo 1,5 km i preseca ga 6 sporednih ulica) na nju je naleteo velikom brzinom automobil (kojim je upravljao vlasnik privatne benzinske pumpe koji vec iza sebe ima saobracajku sa smrtnim posledicama) i na licu mesta je usmrtio bacivsi je 30 metara od mesta udara. Ljudi shvatite, da ogranicenje brzine kroz naseljeno mesto nesluzi tome da bi vi platili kaznu ili ne, vec da bi bili u stanju da reagujete na eventualne greske ostalih ucesnika u saobracaju, jer se od pesaka ne moze uvek ocekivati da znaju pravila niti da mogu realno da procene brzinu vozila u mogucnost bezbednog prelaska preko puta. I dvogodisnje dete kada izadje na trotoar, i baba od 90 godina, i slepi i da dalje ne nabrajam su ucesnici u saobracaju i nisu duzni da IMAJU DOZVOLU DA BI KAO PESACI ucestvovali u njemu. Zasto niko ne ulazi u svoje dvoriste ili garazu sa 80-100 na sat? Zato sto zna da je tamo negde blizu njegovo dete i vozi 20 ili 10 na sat. Ako nam je svest na niskom nivou ( a sigurno jeste), POSAO saobracajne milicije je da kontrolise saobracaj i sankcionise prestupnike i ako oni ponavljaju prekrsaje ODUZETI im pravo da ucestvuju u upravljanju vozilima. Milicija se hvali da ima radare koji hvataju na kilometar, a kod nas se postave tako da ih primete svi i onda smanje brzinu i nikom nista. Apelovao bih i na vozace koji imaju obicaj krecuci se iz suprotnog smera od radarske kontrole i ablenduju ovima iz kontra smera da to vise nerade, jer na taj nacin upozoravaju prestupnike. Jako sam skeptican prema nasoj miliciji, jer ih vise vidjam na duznosti po kaficima i kladionicama, nego da kontrolisu saobracaj pored puta. Toliko...
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4414
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: Ostrije kazne u saobracaju?22.08.2006. u 13:21 - pre 215 meseci
Citat:
Nemaju veze - jer si ti pomenuo "pridrzavanja propisa u inostranstvu" i onoga sto ti vidis u Srbiji od strane stranaca.


Pri tome većina tih sa stranim tablicama koji tako voze nisu stranci, već naši na "privremenom radu" u inostrantstvu. Pa ovde rade ono što nikada ne bi radili tamo jer znaju da može da prođe.
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: Ostrije kazne u saobracaju?22.08.2006. u 13:38 - pre 215 meseci
@ Branis
Zaista mi je zao Brano...
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
*.crnagora.net.



+334 Profil

icon Re: Ostrije kazne u saobracaju?22.08.2006. u 14:03 - pre 215 meseci
Da ali je on nije ubio sa 50-60 pa ni 80 km/h vec po mojoj procjeni sa najmanje 130-140. Fora je u tome sto njemu nije frka (od zakona) da vozi toliko jer i da mu naplate kaznu njemu to nije nista a nama da naplate kaznu za recimo 55 km/h nama je to puno, bez obzira sto je to 100 puta bezbjednije od njegove voznje.

I da, slozio bih se s madamovim, i obicno su to Mecke.
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Nenad Vranjanac
Član broj: 36176
Poruke: 2840
195.252.85.*



+3 Profil

icon Re: Ostrije kazne u saobracaju?22.08.2006. u 14:12 - pre 215 meseci
Citat:
pctel: Generalno, po tim manjim mestima bez tranzitnog saobracaja cini mi se da policija mnogo savesnije obavlja svoj posao. A, i kako bi drugacije, u takvim mestima se svi poznaju, pa kad bi neko primio mito, za to bi u roku od 3 dana znalo pola opstine


ja bih isto tako mogao da kazem da u velikom gradu nikad ne znas da li je neko, ko pokusava da te podmiti, u stvari interni, i da je zbog tog straha manje prisutna korupcija nego u malim mestima gde tacno znas od koga smes da uzmes.

dakle, zanimljiva dedukcija, ali u realnom zivotu neprimenjiva.

Citat:
pctel:Mislim da imamo prenaduvanu sliku o pridrzavanju propisa u inostranstvu. Pogledajte ko naj manje postuje ogranicenje brzine - upravo stranci... 


da li si slucajno primetio u preko 80% tih automobila polumesec okacen o unutrasnji retrovizor?
ostatak su nasi gastarbajteri.
e, sad kad bi mogao da otpratis ta vozila do granice sa madjarskom i malo dalje, iznenadila bi te iznenadna promena stila voznje kako napreduju ka severozapadu.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.henleymediagroup.com.



+5 Profil

icon Re: Ostrije kazne u saobracaju?22.08.2006. u 14:21 - pre 215 meseci
Ovde vlada pravi do ya*a oglase za ponasanje u saobracaju. Cak sam i ja poceo da vozim normalno :).

Pogledaje video klipove, sjajno su uradjeni:
http://www.thinkroadsafety.gov.uk/mediacentre/mediapage.htm

Ovaj preporucujem srpskim sumaherima (jako je dobar):
http://www.thinkroadsafety.gov...s/slowdown/download/2005tv.mpg (3,325kb)

Takva kampanja i nama treba, steta sto nemamo dovoljno love/volje da pokrenemo tako nesto...
 
Odgovor na temu

Milos niks

Član broj: 24617
Poruke: 539
*.237.nat-pool-bgd.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Ostrije kazne u saobracaju?22.08.2006. u 15:16 - pre 215 meseci
ma kakva kampanja , ovo sto je brana ispricao je zalosno ... i svakom slucaju mi zao kada cujem za takve stvari, ali
nije prvi put da se visestruki prestupnici vracaju za volan kao da nije nista bilo . Jednostavno za takve ljude pravda
nije jednaka kao za sve ostale .. to je problem , neko ce da ide u mardelj zato sto nema da plati kaznu za pojas i
prekoracenje brzine od 20km/h a neko nece ako onesposobi ili nesto gore pesaka na pesackom prelazu .

Ajde sada jedna mala anketa , da li ste nekada videli vozila iz pratnje (bia, policja , k-p ),kako iz
neobjasnjivih i nepotrebnih razloga divljaju po putevima ? zasto to rade i zasto ne budu sankicionisani ?

A i dalje tvrdim da za neke ljude nije resenje naplata kazne nego vise neki prisilan celodnevni rad




 
Odgovor na temu

EagleOne
Beograd

Član broj: 4897
Poruke: 239
*.beobug.com.



+2 Profil

icon Re: Ostrije kazne u saobracaju?22.08.2006. u 15:40 - pre 215 meseci
Poslednjih mesec dana vise puta sam bio u urgentnom centru na prijemnom odeljenju.I mislim da svako ko tamo prozivi 10tak sati i vidi posedice dve-tri teske saobracajne nesrece, dobro ce da razmisli kako ce sledeci put voziti. Utisak je neizbrisiv!
I mislim da bi u tomm smeru trebale da idu i kazne. Dakle da onog ko ne zna nauce, ko ne razume da razume, ako i pose toga nastavi isto onda ocigledno nesto nije u redu sa psihom. A ne samo da stimulisu deo svesti o parama.

Ne znam da li sam ovde pisao o drugu koji uvek pazljivo vozi i je i pri brzini od 5-6kmh iduzi u rikverc ubije babu, i drugu koji je kroz naselje isao oko 180, slupao se, cudom preziveo, cudom nikog ubio. Prvi u padini, drugom nista, vec vozi bez dozvole.

Sistem nije OK. Od polaganja voznje pa nadalje, pogledajte nase statistike, najvise nezgoda i najvise poginulih su iz kategorije polozio pre 1-2 godine. I najvise udesa se desava pri brzinama oko 60kmh.

Mnogo kilometara sam presao, vozim 5 godina, samo jednom alko testiran, znaci ni to nije ok. Treba uvestu kontrolu policije. Nije nemoguce, kako svi mi nismo placali GSP karte 10 godina, pa onda se svi vaspitali za mesec dana, sve je izvodljivo.

Nisu ni drugi bolji od nas, brata od tetke mi je udario auto na peasckom prelazu ispred osnovne skole, jedva je preziveo, sud. proces je trajao tri godine, dobio je smesnu odsteticu, vozac nije kaznjen zatvorom, dobio je odredjene casove drustveno korisnog rada. Za te tri godine porodica je jedva zivela od privatnih detektiva osiguravajuce kompanije i tuzenog, koji su po ceo dan uhodili dete pokusavajuci da dokazu da nema teske povrede. Sve je zavisilo od cene advokata. Amerika.
 
Odgovor na temu

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
*.dialup.neobee.net.



+109 Profil

icon Re: Ostrije kazne u saobracaju?22.08.2006. u 17:59 - pre 215 meseci
Branis primite moje najdublje saucesce to jos jednom dokazuje kazne za koje se ja zalazem a one trebaju biti toliko ostre da kada neko i pomisli na alkohol za volanom i za vrtoglavim brzinama u naseljenom mestu dobro razmisli sta ce da radi.
No na drugoj strani zaista ima glupih kazni poput rezervnih sijalica i nosenja kacige za automatik moped koga usput moze ponekad preteci i bicikal !!!
 
Odgovor na temu

lolax
schweiz

Član broj: 106247
Poruke: 7
*.adslplus.ch.



Profil

icon Re: Ostrije kazne u saobracaju?22.08.2006. u 17:59 - pre 215 meseci
Kako se pridržavati saobraćajnih propisa kad te "domaći" prisiljavaju da ih kršiš.
Prije par dana na magistralnom putu u naseljenom mjestu zaustavio sam auto da bih propustio pješaka da pređe preko pješačkog prelaza. Iz suprotnog pravca vozač je takođe zaustavio svoj auto, no međutim sledeći koji je vozio iza mene iako je imao razmak oko 70-80 metara nije se zaustavio nego je običao oko moje desne strane gdje je bilo proširenje puta i zaustavio svoj automobil ispred mene otvorio vrata i počeo da psuje, vređa i pljuje po mom autu.Moj kolega inače Švicarac se zapanjio te tražio da pozovemo policiju, tek kad sam mu objasnio da bi morali poslije ići po sudu i dokazivati šta je bilo jeftinije je bilo oprati auto i nastaviti put.Mislim da ovakvi primjeri mogu da se događaju samo kod nas na Balkanu.

 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Ostrije kazne u saobracaju?22.08.2006. u 19:09 - pre 215 meseci
Da,
Citat:
Milos niks:da li ste nekada videli vozila iz pratnje (bia, policja , k-p ),kako iz
neobjasnjivih i nepotrebnih razloga divljaju po putevima ?

Ko to nije video, video sam sa prozora i kad je onaj ministar iz bivse vlade zgazio onu devojku dok je stajala na trotoaru dok je vozeci suprotnim smerom u saobracajnom spicu brzinom od blizu 100km/h pokusao da proleti kroz raskrsnicu na kojoj je bilo upaljeno crveno svetlo. Sluzbenici te vlade su bili totalno nenormalni sto se toga tice, svakoga dana su dolazili na posao praceni urlajucim sirenama i isto se tako vracali... Stanovnici centralnog dela prestonice su vec bili proklinjali dan kada su smenili Milosevica... u njegovo vreme se samo on tako vozio a onda je 40 hajduka nastavilo da im probija bubne opne. Ovi novi su postali tisi pa urlaju znatno manje, medjutim nastavili su da seju smrt - automobil ministra Ljajica je takodje usmrtio coveka, automobil ministra Lalovica je dobro poznat po tome da ume od zdrave osobe da napravi invalida... Imali smo priliku da gledamo i ulicnu trku dva zanimljiva aktera - predsednika drzave i radnika americke ambasade. Srecom, pesaka nije bilo u blizini. Automobilu ministra Naumova saobracajni incidenti nisu nista manje poznati.
Zenu jednog ministra necu da pominjem, jer je taj ministar iskreno zalio sto je ona usmrtila pesaka i nije hteo da prikriva njenu krivicu... Kad ja predjem ulicu van pesackog prelaza to znaci da sam "kraci" za 2.000 dinara, kad potpredsednik vlade predje ulicu van pesackog prelaza to znaci da se tu mora napraviti pesacki prelaz.

Cesto vozim Ibarskom magistralom pazljivo prateci znakove i vozeci maksimalnom dozvoljenom brzinom i vidim kako neki tako zatamnjeni Audi u vlasnistvu vlade projuri pored mene kao da je nekom zivot u pitanju. Mislim, ako za mene postoji ogranicenje 60km/h i nije bezbedno ici brze, kako je onda bezbedno da on tu projuri sa barem 120km/h?! Sta, kao on zuri, a ja ne zurim?! Ja moram da ustanem u 6 sati da bih stigao na vreme, a on mora da spava do 7 i da stigne pre mene?!
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Milos niks

Član broj: 24617
Poruke: 539
*.237.nat-pool-bgd.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Ostrije kazne u saobracaju?22.08.2006. u 21:27 - pre 215 meseci
I ja sam isto skoro svakodnevno na tim rutama , svasta sam video ... pravo je cudo sto nema vise zrtava , neretko ljudi sasvim zaustave auto ili
skrenu u stranu , u neku njivu da bi ih izbegli ..
Zaboravio sam da pomenem radnike i obezbedjenje ambasada :(
 
Odgovor na temu

Branis
Brana Jef
Salajka

Član broj: 103491
Poruke: 41
*.tvns.co.yu.



Profil

icon Re: Ostrije kazne u saobracaju?23.08.2006. u 07:33 - pre 215 meseci
Zahvaljujem se onima koji su mi izjavili saucesce i onima sto misle kao ja. Inace i danas ujutro kada idem na autobus nista se nije promenilo (samo sto je svez buket cveca pored puta) i dalje jure 100 na sat (naselje Kisac kod N.Sada, ali verujem da je i ostalim mestima tako). Pa sta treba ocekivati za desetak dana kada 300 dece treba najmanje dva puta da predje preko tog magistralnog puta koji deli selo na dve polovine. Verujte mi da mi dodje da "odglumim" pretrcavanje na pesackom prelazu i da neteram doticne da zakoce pri toj brzini i da zavrse u kanalu ili banderi...Nikad radar nisu postavili, to vam odgovorno tvrdim. Obicno to rade u vecim gradovima, da bi valjda imali vise svedoka da nesto rade. Tako znaju povremeno staviti radar (uvek na istom mestu pa i babe znaju napamet) na ulazku u N.Sad iz pravca Novog groblja gde postoje po dve trake sa obe strane, nijednog pesaka ili bicikliste (staza za njih je 10 metara od puta), gde se nesecam da je ikad bilo nekakve nesrece (prolazim tuda 20 godina) i maltretiraju one koji su se mozda priblizili 70 na sat. Pa valda postoje neke crne tacke (neobelezene) gde se prvo mora nesto urgentno preduzeti a kada to resimo ajde i ovo ostalo gde su krsenja pravila minimalna. Ja bih predlozio sledece. Da milicija uvede dezurni broj, gde bi mi gradjani prijavljivali nesavesne vozace (broj registarske tablice i opis prekrsaja), pa kad ima tri prijave - na informativni razgovor u SUP. Svako ozbiljnije prekrsenje brzine uz kaznu i upisati u vozacku, druga kazna dupla i opet upisati u vozacku, treca oduzimanje vozacke na 6 meseci itd. Na taj nacim bi zapretili i onima, koji imaju toliko para (i besna kola), da im i svakodnevno placanje kazne ne znaci nista. Pozdrav savesnima a za ostale poruka da voze kao da znaju da ce njihovo dete prelaziti preko puta i da tako prilagode brzinu, jer ogranicenje na 60 neznaci da treba da voze tom brzinom, vec ako treba da je jos smanje i prilagode uslovima i situaciji na putu.
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
*.crnagora.net.



+334 Profil

icon Re: Ostrije kazne u saobracaju?23.08.2006. u 09:52 - pre 215 meseci
Citat:
Branis:  Ja bih predlozio sledece. Da milicija uvede dezurni broj, gde bi mi gradjani prijavljivali nesavesne vozace (broj registarske tablice i opis prekrsaja), pa kad ima tri prijave - na informativni razgovor u SUP.


Kako se volimo sa komsijama mislim da bi to bio pravi haos, kako cu ja da objasnim policajcima da sam samo ubacio auto u dvoriste ako me je komsija prijavio da sam prosao 200 ulicom i to lijevom trakom?!
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.static.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Ostrije kazne u saobracaju?23.08.2006. u 10:01 - pre 215 meseci
Cilj policije nije da naplati što više kazni već da reguliše saobraćaj.

Ako policija postavlja radar uvek na istom mestu, njima je cilj da svi vozači to zapamte, jer sledeći put kad prolaze pored tog mesta obično će svi usporiti jer misle da je tu radar. I dovoljno je opet svremena na vreme ponovo postaviti patrolu, čisto da se podsete i efekat je potpun.

To naprimer rade stalno na bulevaru oslobođenja kod autokomande. Radar zna da stoji i po mesec-dva non stop dole, da se svi lepo nauče, i posle ih nema godinu dana, tek povremeno, a ipak svi voze polako jer znaju da može dole radar da ih sačeka...
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Ostrije kazne u saobracaju?23.08.2006. u 10:52 - pre 215 meseci
Zamenik načelnika Uprave Saobraćajne policije, pukovnik Blagoje Milinić, kaže da je za većinu saobraćajnih nesreća kriv tzv. ljudski faktor. "Najčešći uzroci nesreća bili su prekomerna i neprilagođena brzina, s čestim izletanjem vozila van kolovoza ili prelaženjem na suprotnu traku puta, nepropisno preticanje, vožnja u pijanom stanju i neustupanje prvenstva prolaza", kaže on.

http://www.b92.net/info/vesti/...08&dd=23&nav_id=208952
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Ostrije kazne u saobracaju?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 44000 | Odgovora: 147 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.