Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ostrije kazne u saobracaju?

elitemadzone.org :: MadZone :: Ostrije kazne u saobracaju?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 44005 | Odgovora: 147 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Ostrije kazne u saobracaju?21.08.2006. u 10:30 - pre 215 meseci
Citat:
ventura: Ma da bre... Beograd je sve ... Beograd uzima pare celoj Srbiji, u Beogradu ljudi žive na grbači onih iz provincije, Beogradski vozači divljaju po putevima, niko im ništa ne sme... Čemu te dečije priče?


Dobro, ispravljam se, nisu samo BG nego BG i PG table u pitanju. Kakve decije price? U 9 od 10 slucajeva preticanje na duploj punoj rade ljudi sa besnim kolima sa BG i PG registracijama.

Citat:

Što se tiče voznje, kazni i policije imam podosta više iskustva od tebe, i moje iskustvo mi govori baš suprotno - Najbezobzirnij, najdivlji i najopasniji vozači su upravo lokalci.


Kad god putujem nepoznatim putevima ja gledam sta rade lokalci, jer oni najbolje znaju gde su nezgodna mesta na putu, ali i gde se obicno nalazi policija i oni vrlo retko prave probleme.

Za voznju, ne znam d ali imas vise isklustva ali cisto sumnjam, s obzirom na tvoju raniju istoriju preuvelicavanja svojih sposobnosti. Za policiju i kazne ti verujem jer odavno sam sebi pravis imidz obesnog vozaca kakve bas itreba sklanjati sa puteva.

Citat:

Miško saobraćajac ima kompleks Beograda, on mnogo više voli da maltretira BG table nego lokalce, jer se tako oseća mnogo moćnije... Ma neće nemu nekakvi Beograćani da kroje kapu...


Aha bas je tako. Policajci uglavno zaustavljaju obican svet jer znaju da ti nece mnogo da se bune i prave probleme, a ovi sa besnim kolima umeju da imaju nezgodna poznanstva, a ne prezaju ni od laznog svedocenja.

 
Odgovor na temu

Mladen
Beograd

Član broj: 30746
Poruke: 112
212.62.48.*

Sajt: www.yongnuo-store.com


Profil

icon Re: Ostrije kazne u saobracaju?21.08.2006. u 10:37 - pre 215 meseci
Citat:
Vožnja u pijanom stanju jeste najozbiljnij prekršaj i ja sam da se on najstrožije kazni. Ali budimo realni, ko u Srbiji može da plati kaznu od 1500 evra? Niko. Pa tolike kazne nisu ni u USA. Možemo mi da stavimo i milion evra kaznu, ali to niko neće platiti, umesto toga će ići kod sudije, može da bude krivično gonjen, i kao i za sve ostalo dobiće uslovnu kaznu a zatvora neće ni videti.. Eventualno će odležati par dana u padijaku i to je to... Ali to nije poenta kazne... Ne možeš ti nekome sa kaznom ugroziti život porodice. To se ne dira.


Ventura bre, sta ti to pricas...

Ne moze nekome da se ugrozi porodica? Pa sta radi taj koji sa par promila alkohola sedne za volan?! Jel imas nekog ko ti mozda sad lezi u komi jer ga je udario (pregazio bukvalno) pijani vozac kamiona? Jos jednom kazem, ogromne kazne za 0.5 promila nemaju neku svrhu, ali za neku vecu kolicinu alkohola moraju biti jako stroge kazne!

Da li bi ti seo sa recimo 2 promila u krvi ako znas da ako te uhvate automatski dobijas 10 godina zatvora, bez ikakvih mogucnosti da izbegnes to?
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.static.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Ostrije kazne u saobracaju?21.08.2006. u 11:01 - pre 215 meseci
Citat:
Mladen
Da li bi ti seo sa recimo 2 promila u krvi ako znas da ako te uhvate automatski dobijas 10 godina zatvora, bez ikakvih mogucnosti da izbegnes to?


1. Nikada nisam popio ni čašu vina kad vozim, a kamoli da se napijem. To kod mene ne može da se desi.

A ako bi se već stavljao u situaciju neke budale koja vozi pijana, pre bi se plašio kazne od 10,000 dinara ako znam da je šansa 90% da me uhvate, nego da se plašim kazne od 1500 evra ako je šansa manje od 1% da me uhvate....

Citat:
broker:
Aha bas je tako. Policajci uglavno zaustavljaju obican svet jer znaju da ti nece mnogo da se bune i prave probleme, a ovi sa besnim kolima umeju da imaju nezgodna poznanstva, a ne prezaju ni od laznog svedocenja.


Dosta puta sam kažnjavan, trenutno mi je čak i oduzeta dozvola na 3 meseca, u septembru mi tek prestaje zabrana, ali to je sve zato što vozim malo brže. Ja ne smatram da ugrožavam bilo koga time što na autoputu vozim 160-180, ali isto tako u gradu retko kad prelazim 80-90 kmh... Čak i to gde su me navatali juče je bilo na periferiji grada, na otvorenom pravcu gde nema nikoga...

Vozio sam svakakva auta i bio sam zaustavljan u njima, ali trenutno imam i vozim Golf 5, a pre toga sam imao Audi TT. Oba auta se mogu okarakterisati kao 'besna' od strane nekog ko vozi raspalog juga, ali mogu ti reći da nisam imao niti imam ikakav 'popust' kod policije zbog toga, čak i naprotiv...

Prošlo je to vreme apsolutnog divljaštva, gde je svkao mogao da radi šta hoće... Policija je generalno jako dobro zaštićena, i neće oni sebe da kompromituju... Ako tebe policajac izmaltretira a ti mu pretiš jer znaš tog i tog... Super.. Pozvaćeš tog tipa, on će ti obećati da će taj biti smesta kažnjen, a dobiće samo usmenu opomenu ako i toliko, čisto da se ispuni forma. Tako da panduri to znaju, i ne pogađaju ih previše te pretnje raznoraznih baja...

A na drugu stranu što je većina tih besnih auta skidano sa osiguranja, pa kad vidiš baju u Mercedesu SL500, mislio bi u ***ote ovaj mora da je neko mudo, a on je ustvari luzer koji je dao 10,000 evra za tu mečku, a generlano sebi može da priušti eventualno tojotu jaris... Pa onda recimo BMW 330ci kabrio 2004 godište košta 7000 evra, za te pare možeš da uzmeš šta, evenutalno neku Dačiju ...

Dakle panduri i to isto znaju, nisu oni glupi baš toliko... Tako da oni itakako vole ove u skupljim autima, jer se od njih najlakše uzimaju pare, a i manje ih grize savest... Pogotovo kad vide klinca u dobrom autu, onda se iživljavaju nad njime i naplate mu za sve svoje komplekse i životne neuspehe (kao što se meni dešavalo kad sam sa 18-19 godina vozio Audi TT).



[Ovu poruku je menjao ventura dana 21.08.2006. u 12:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Milan M. Radovic
Web Developer
Pančevo

Milan M. Radovic
Član broj: 16959
Poruke: 743
*.vdial.verat.net.



+25 Profil

icon Re: Ostrije kazne u saobracaju?21.08.2006. u 11:23 - pre 215 meseci
Vozim malo vise od 4 meseca,ne pijem dok vozim,ali imam jednu manu - vecito prekoracujem nesvesno brzinu,ali samo u situacijama kad ispred mene nema zive duse...
Ne slazem se u svemu,ali mislim da je najdelotvorniji sistem kod nas "Puknes Srbina po dzepu i naucice se pameti".

Danas se panduri izivljavaju (mislim na mladje kojima fale malo demonstracije da se nadobijaju batina).
Malo redje vidim da zaustavljaju dzipove...hm - ne smeju!

Mada bi ja uveo kazne u odnosu na cenu registracije vozila,jer da je kazna npr. za agresivnu voznju (Tresti muzika,kidamo gume i kurcimo se) kazna 30.000 dinara - Da zaustavi nekog besnog dzipa - opametio bi se jer nije ni mala suma, a da se zaustavi neki "frizirani" yugo - covek bi bankrotirao...
I don't need a girl for sex , All I Need is Binary and HEX
 
Odgovor na temu

AstroDule
Dule Astro
Programer
Beograd

Član broj: 78877
Poruke: 244
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.dusanpopovic.com


+6 Profil

icon Re: Ostrije kazne u saobracaju?21.08.2006. u 11:33 - pre 215 meseci
Sistem poena bi bio najdelotvorniji.
Kada sakupis odredjen broj, gubis dozvolu i ponovo polazes!

Jos kad bi postojale skrivene kontrole pandura, pa kad uhvate jednog da uzima mito pa ga kazne...

Pijanim bolidima u kolima treba svasta raditi (ali zakon to ne dozvoljava). Uopste ne treba imati sazaljenja prema njima. Ne treba uopste da nas grize savest da li ce imati da plati ili sto ce kaznom sve izgubiti!
Nisam ja onaj Astrodule sto se pojavljuje na TV. "Astro" je od astronom, a ne od astrolog.
www.dusanpopovic.com
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.static.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Ostrije kazne u saobracaju?21.08.2006. u 11:42 - pre 215 meseci
Skrivene policijske kontrole, odnosno policija u civilnim autima bi rezultirala lepim ekstraprofitom za domaće kriminalce... Pogotovo u jeku turističke sezone..

Lepo sednu lokalne baje u bilo koji beli auto, sretnu pogodnog turistu, mahnu mu da stane, čovek lepo stane, oni ga opljačkaju, i aj dalje...
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.ilink.static.sezampro.yu.



+896 Profil

icon Re: Ostrije kazne u saobracaju?21.08.2006. u 11:56 - pre 215 meseci
Citat:
ventura: Dosta puta sam kažnjavan, trenutno mi je čak i oduzeta dozvola na 3 meseca, u septembru mi tek prestaje zabrana, ali to je sve zato što vozim malo brže. Ja ne smatram da ugrožavam bilo koga time što na autoputu vozim 160-180, ali isto tako u gradu retko kad prelazim 80-90 kmh... Čak i to gde su me navatali juče je bilo na periferiji grada, na otvorenom pravcu gde nema nikoga...


Nesto mi se cini da je kod nas na auto-putu ogranicenje 120km/h a u gradu 50 i 60km/h, a na puno mesta i 40km/h. Na medjugradskim putevima (I kategorija) bez znakova 100km/h a uglavnom ogranicenje je 80km/h. Brzinom kojom ti vozis, postajes potencijalni ubica i samoubica na nasim putevima. Dovoljno je u kolotrazima od NS-a ka BGD-u da ti pukne guma na 180km/h ili da ti neko naglo prikoci, izleti ispred tebe, uleti u makazice... na distanci na kojoj neces imati sanse da odreagujes na toj brzini. Dok, recimo, sa 120km/h mozda i mozes nesto da uradis. Svasta sam ja video na tom putu i ti koji su izazvali to nisu vozili ispod 150.

Evo, prvog mene i moju porodicu ugrozavas. Ja uvek vozim max. 10km/h iznad dozvoljene brzine jer je to dozvoljeno po zakonu (na otvorenom putu) ili prilagodjavam brzinu uslovima puta. Moj auto ide max. 170, ali na 160km/h se perfektno ponasa i bez obzira na to, ja uvek postujem ogranicenja. Prvenstveno zbog neke druge porodice koja je u saobracaju oko mene, pa onda tek zbog sebe.

Najvise, inace, volim izraze tipa: "Na pravcu gde nema nikoga". Tako je rekao i jedan moj ortak a sekund kasnije je naleteo na ogromu kolicinu blata (na 35 stepeni, u sred leta) i sleteo s puta i razbio se skroz, iako je bio "Na pravcu gde nema nikoga". Auto BMW 535i, skoro nov tada. Malo covek hteo da proba ide li preko 150...

Otac moje drugarice je nastradao jer je vozio Golf GTI 160km/h "Na pravcu gde nema nikoga". Pukla mu guma, jedva je zivu glavu izvukao. Isto NOV auto.

"Na pravcu gde nema nikoga" je meni izleteo lik sa Audijem A6 nevidjenom brzinom (ali je blaga uzbrdica a on je divljao po sredini puta pa me nije video, a pretpostavljam da je isao preko 150km/h ). Na svu srecu put je na tom mestu bio sirok pa sam ga izbegao za dlaku dok je on izletao sa strane puta, u siblje sa svojim super Audijem...

Mogu ovako do sutra, jer imam dugacak vozacki staz (vise od 15 godina) i preko pola miliona kilometara u raznim automobilima.

Samo jednu kaznu sam platio (krenuo da preticem na isprekidanoj liniji a zavrsio na punoj, u ulici Makenzijevoj jer je pokvaren trolejbus naglo iz krajnje desne pozicije bez ikakvih znakova upozorenja krenuo ulevo, pa sam ubrzao da bih ga izbegao i otisao vise levo te sam uleteo nekih 10m u punu liniju, ja i jos jedan vozac). Posto se nikad ne svadjam s pandurima, a ovaj je bio jako nezgodan, platio sam mu na licu mesta, iako po propisima nisam bio kriv. Njegova je krivica sto nije video gde sam zapoceo preticanje, ali stvarno ne volim da se svadjam i dovodim porodicu u neprijatne situacije.

Ja nisam toliko za novcane kazne (sumanute iznose) vec za sistem kaznjavanja vozaca (na poene, kao i zatvorske kazne i oduzimanje dozvole trajno). Najrigoroznije bih kaznjavao pijance (ja bih uveo ogranicenje na NULA promila, pa ko voli nek izvoli, alkohol u bilo kom obliku u krvi izaziva promene u refleksima), one koji krse ogranicenje brzine, one koji ne postuju pravo prvenstva i prolaze kroz crveno. Najvise nesreca sa tragicnim posledicama u nasoj zemlji se desava zbog prebrze voznje, nepostovanja prvenstva prolaza i pijanstva. Najmanji procenat (zanemarljiv, koliko god to cudno zvucalo u nasim uslovima) nesreca izaziva tehnicka neispravnost vozila.

Toliko od mene.
 
Odgovor na temu

mexico
Horhe Jose
Samozaposleni :-)
Mexico

Član broj: 37908
Poruke: 369
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Ostrije kazne u saobracaju?21.08.2006. u 12:12 - pre 215 meseci
Citat:
ventura: Dosta puta sam kažnjavan, trenutno mi je čak i oduzeta dozvola na 3 meseca, u septembru mi tek prestaje zabrana, ali to je sve zato što vozim malo brže. Ja ne smatram da ugrožavam bilo koga time što na autoputu vozim 160-180, ali isto tako u gradu retko kad prelazim 80-90 kmh... Čak i to gde su me navatali juče je bilo na periferiji grada, na otvorenom pravcu gde nema nikoga...


Oduzeta ti dozvola na 3 (tri) meseca do septembra? Navatali te juce....??? Vozio si dok ti je oduzeta dozvola? Jasno je zasto ti stavljas toliko kritika na zakon....

Inace zakon i treba da stiti ostale od ljudi kao sto si ti. 160-180 na autoputu? 80-90 po gradu? Pokusavsas svima da se dokazes kao inteligentna osoba a NIKAKO ne shvatas koliko ugrozavas druge kada vozis 160-180 po autoputu. Jednostavno, za pocetak: koliko je duzi zaustavni trag tvog auta sa 120 (max dozovoljeno) i recimo 160 (donja brzina koju si naveo)?

Nemojte samo da se nadje neko da opet spominje Nemacku i delove bez ogranicenja i slicne stvari. I to zato sto niko od takvih ne navodi koje su konsekvence takvih "neogranicenja". Niko ne kaze da ako se nesto izazove takvom voznjom koje je preko preporucene brzine kazne su teske a i osiguranja ne pokrivaju stetu uz jos gomilu drugih konsekvenci.

Citat:
ventura: Vozio sam svakakva auta i bio sam zaustavljan u njima, ali trenutno imam i vozim Golf 5, a pre toga sam imao Audi TT. Oba auta se mogu okarakterisati kao 'besna' od strane nekog ko vozi raspalog juga, ali mogu ti reći da nisam imao niti imam ikakav 'popust' kod policije zbog toga, čak i naprotiv...


Citat:
ventura: A na drugu stranu što je većina tih besnih auta skidano sa osiguranja, pa kad vidiš baju u Mercedesu SL500, mislio bi u ***ote ovaj mora da je neko mudo, a on je ustvari luzer koji je dao 10,000 evra za tu mečku, a generlano sebi može da priušti eventualno tojotu jaris... Pa onda recimo BMW 330ci kabrio 2004 godište košta 7000 evra, za te pare možeš da uzmeš šta, evenutalno neku Dačiju ...


A koliko kosta Golf5 ili Audi TT skinut sa osiguranja? Onako luzerski?
Inace imam dosta protiv juga ali svidjalo se to ljudima ili ne ima ih dosta u saobracaju. Najmanje ih je "raspalih". Vise ima "raspalih" golfova, audija, bmw-a i slicnih. Caki i deo onih koji izgledaju lepo spolja, uvezeni su jeftino jer su bili karambolirani pa se kod nas popravljeni voze u sumnjivom stanju. Tehnicki gledano oni su veca opasnost nego jugici.
Ali...

Zakoni se i prave zbog vecine. To sto u nekoj zemlji zivi glavom i bradom Alonso ne znaci da treba sva ogranicenja brzina i zakon prilagode njemu. Zna se gde se vozi velikim brzinama. Ode se na stazu i vozi se kolko god hoces brzo.


Mexico City - The Best
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.static.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Ostrije kazne u saobracaju?21.08.2006. u 12:22 - pre 215 meseci
Citat:
mexico
Vozio si dok ti je oduzeta dozvola?


Ne nego ću da se vozim autobusom...

Citat:
mexico:
Inace zakon i treba da stiti ostale od ljudi kao sto si ti. 160-180 na autoputu? 80-90 po gradu? Pokusavsas svima da se dokazes kao inteligentna osoba a NIKAKO ne shvatas koliko ugrozavas druge kada vozis 160-180 po autoputu. Jednostavno, za pocetak: koliko je duzi zaustavni trag tvog auta sa 120 (max dozovoljeno) i recimo 160 (donja brzina koju si naveo)?


Ajd stvarno da vidimo koliki mi je zaustavni trag.

Šta misliš, da li je veći zaustavni trag Golfa 5, 2004 godište koji se servisira na 7500km, pri brzini od 180kmh, ili zaustavni trag nekog jugića kog god hoćeš na 120kmh?

Pre bih rekao da ću se ja sa golfom brže zaustaviti nego taj sa jugom. A Audi TT ili BMW M6 tu i da ne spominjem, oni bi se duplo brže od golfa zaustavili.

Citat:
mexico:
Inace imam dosta protiv juga ali svidjalo se to ljudima ili ne ima ih dosta u saobracaju. Najmanje ih je "raspalih". Vise ima "raspalih" golfova, audija, bmw-a i slicnih. Caki i deo onih koji izgledaju lepo spolja, uvezeni su jeftino jer su bili karambolirani pa se kod nas popravljeni voze u sumnjivom stanju. Tehnicki gledano oni su veca opasnost nego jugici.


Istina je da je većina tih 'boljih' auta u katastrofalnom stanju jer ih vlasnici ni ne održavaju, jer nemaju pare za to... Ali isto tako se ni jugići ne održavaju... Kod nas se ide kod majstora samo kad auto ne može dalje da ide... Za inspekcijski servis je retko ko čuo, osim onih kojima je auto pod garancijom pa rade servis da ne bi izgubili istu.


Citat:
mexico:
A koliko kosta Golf5 ili Audi TT skinut sa osiguranja? Onako luzerski?


Pojma nemam... Nekih 6-7 hiljada, ne više...


 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Ostrije kazne u saobracaju?21.08.2006. u 12:38 - pre 215 meseci
Citat:
Ventura
A ako bi se već stavljao u situaciju neke budale koja vozi pijana, pre bi se plašio kazne od 10,000 dinara ako znam da je šansa 90% da me uhvate, nego da se plašim kazne od 1500 evra ako je šansa manje od 1% da me uhvate....


Kakve veze ima sansa da te uhvate sa iznosom kazne? Ja vidim samo jednu vezu: ako policija naplati veci iznos kazni drzava moze vise para da ulozi u sredstva za obezbedjenje saobracaja.

Citat:
Ventura
Dosta puta sam kažnjavan, trenutno mi je čak i oduzeta dozvola na 3 meseca, u septembru mi tek prestaje zabrana, ali to je sve zato što vozim malo brže. Ja ne smatram da ugrožavam bilo koga time što na autoputu vozim 160-180, ali isto tako u gradu retko kad prelazim 80-90 kmh... Čak i to gde su me navatali juče je bilo na periferiji grada, na otvorenom pravcu gde nema nikoga...


Sine, nemoj vise da se javljas u ovoj temu. Ovim si sve rekao. Treba da si u buvari a ne ovde.

Citat:
Ventura
Vozio sam svakakva auta i bio sam zaustavljan u njima, ali trenutno imam i vozim Golf 5, a pre toga sam imao Audi TT. Oba auta se mogu okarakterisati kao 'besna' od strane nekog ko vozi raspalog juga, ali mogu ti reći da nisam imao niti imam ikakav 'popust' kod policije zbog toga, čak i naprotiv...


Pored toga sto si ocigledno visestruki kriminalac, sam omalovazavajuci stav prema ljudima koji ne voze besna kola, a koji su u ogromnoj vecini i koji se u saobracaju ponasaju normalno, potpuno te iskljucuje iz kruga diskutanata cija rec ima vrednost.

Covece, pa ti si putujuci ubica bez imalo grize savesti!

Citat:
choks87
Mada bi ja uveo kazne u odnosu na cenu registracije vozila,jer da je kazna npr. za agresivnu voznju (Tresti muzika,kidamo gume i kurcimo se) kazna 30.000 dinara - Da zaustavi nekog besnog dzipa - opametio bi se jer nije ni mala suma, a da se zaustavi neki "frizirani" yugo - covek bi bankrotirao...


To ne bi bilo lsoe, madakazene u pricnipu treba dabudu drakonske, tako da je nebitno koji auto vozis, odnosno da to bude problem da plati svakome. Nije problem to sto neko nema para, uvek moze da "odradi" robiju u zamenu. Zivot nema cenu a svako ko se u saobracaju ponasa tak da tudje zivote dovodi u pitanje, treba da ima status ubice a ne da mu se gleda socijalni status.

Citat:

Lepo sednu lokalne baje u bilo koji beli auto, sretnu pogodnog turistu, mahnu mu da stane, čovek lepo stane, oni ga opljačkaju, i aj dalje...


Aha, jeste, tako mali Ventura zamislja zivot... sve ko na filmu :)

Citat:

Citat:
mexico:
Vozio si dok ti je oduzeta dozvola?


Ne nego ću da se vozim autobusom...


Ovo je vec bolesno...
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.static.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Ostrije kazne u saobracaju?21.08.2006. u 12:45 - pre 215 meseci
Citat:
broker
Kakve veze ima sansa da te uhvate sa iznosom kazne?


Pa efektivnije je ako te više puta uhvate i naplate ti prekršaj, nego kad te jednom uhvate, pa jednom platiš samo...

Citat:
broker:
Sine, nemoj vise da se javljas u ovoj temu. Ovim si sve rekao. Treba da si u buvari a ne ovde.


Evo idem odmah...

Citat:
broker:
Covece, pa ti si putujuci ubica bez imalo grize savesti!


Ne bih baš rekao... Ja samo imam realne poglede na svet...

Citat:
broker:
Aha, jeste, tako mali Ventura zamislja zivot... sve ko na filmu :)


Jesi ti nekad vozio auto u Bugarskoj?

Vidiš, tamo su ti 'civilni panduri' veoma česta pojava i imao sam nekoliko bliskih susreta kad su pokušali da me zaustave... Naravno, kad vide da ih ne jebeš ni 2% onda odustanu...



Meni je interesantno da se prepucavam sa vama, jer pokušavam da vam učinim uslugu, i da vam malo otvorim oči da vidite kako stvari izgledaju u stvarnosti. I smešno mi je da vas gledam kako ovde prosipate baljezgarije, i samo ispadate smešni a da toga niste ni svesni...

 
Odgovor na temu

mexico
Horhe Jose
Samozaposleni :-)
Mexico

Član broj: 37908
Poruke: 369
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Ostrije kazne u saobracaju?21.08.2006. u 13:04 - pre 215 meseci
Citat:
ventura: Ne nego ću da se vozim autobusom...


Naravno. Ili u zatvor. A sto se ne bi vozio autobusom? Da ne vide svi da si "luzer"? Ovako samo ti vidis.


Citat:
ventura:Ajd stvarno da vidimo koliki mi je zaustavni trag.
Šta misliš, da li je veći zaustavni trag Golfa 5, 2004 godište koji se servisira na 7500km, pri brzini od 180kmh, ili zaustavni trag nekog jugića kog god hoćeš na 120kmh?


Zaustavni trag TVOG automobila 160 i zaustavni trag TVOG automobila na 120... Ne brkaj babe i zabe.


Citat:
ventura:Pojma nemam... Nekih 6-7 hiljada, ne više...


Pa mogao si da kupish i novog Logana za te pare...


@Ventura
U pocetku su tvoji postovi bili zanimljivi jer se ovde na forumima smatralo da razgovaramo sa odraslom i odgovornom osobom. Vremenom je ipak doslo do toga da samo volis da se razmeces, iz nepoznatih razloga, s necim o cemu, evidentno, nemas dodirnih tacaka. Bez ljutnje, ali tvoji stavovi su na nivou maldjeg tinejdzera koji prepricava svoje fantazije sto nije i nikako ne moze da bude osnova za razumnu diskusiju. Bar ne ovde. Mozda na velikom odmoru medju drugarima....

[Ovu poruku je menjao mexico dana 21.08.2006. u 14:22 GMT+1]
Mexico City - The Best
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.ilink.static.sezampro.yu.



+896 Profil

icon Re: Ostrije kazne u saobracaju?21.08.2006. u 13:10 - pre 215 meseci
Nakon ovolikih neozbiljnosti koje sam sad procitao od strane vozaca koji je i dalje u saobracaju i pored oduzete dozvole odsada na kilometar zaobilazim sve automobile tipa Golf 5 i Audi TT.

Ne znam da li neko uopste cita nesto kad ide na teoretske casove o voznji. Nesto sto se zove Poznavanje saobracajnih propisa i bezbednost u saobracaju.

Vidis, Ventura, ja se uopste ne brinem za tebe, radi ti sa sobom sta hoces, ali NEMOJ dovoditi mene, moju porodicu i ostale ucesnike u saobracaju u opasnost.

Moze svako da ima svoj stil voznje dokle god postuje propise i bezbednost u saobracaju.

Sticajem okolnosti radio sam u jednoj grani saobracaja (vazduhoplovstvo) te znam koliko se skupo placa bilo kakvo krsenje propisa i bezbednosti. Pomnozi to sa par hiljada puta i dobices nastradale u drumskom saobracaju koji su isto tako krsili propise i bezbednost ili su nastradili od tih prekrsioca.
 
Odgovor na temu

Shomy#1

Član broj: 66898
Poruke: 63
195.252.85.*



Profil

icon Re: Ostrije kazne u saobracaju?21.08.2006. u 13:18 - pre 215 meseci
Posto sedmicno barem jednom idem u BiH, gdje je uveden sistem bodova, a zivim i vozim po Beogradu, predstavicu svoje vidjenje ovih novih kazni i sistem bodova.

Ako se ne izvrši rekonstrukcija policije, država nikakve vajde nece imati od ovih kazni nego ce samo saobracajci biti bogatiji.

U Bosni si do sada morao dati 10 maraka (5 eura), i svi gresi su ti oprošteni.
Sada sa ovim novim sistemom bodovanja i većim kaznama moraš dati malo više da te puste, ali bez obzira koliko daš manje je nego da te boduje. Jer u Bosni kad te zaustavi policajac njegov cilj je da ti pronadje nesto neispravno, pocinje sa tehnickom ispravnosti vozila a zavrsava sa brojem zihenadli u prvoj pomoci, samo da ti uzme tih 10 maraka.
U Bosni je lakše postati direktor nego saobracajac. Znam ih nekoliko, zive kao grofovi.

U Srbiji je do skora bila ista situacija, ali sada kada me zaustave (uvek sam bio ispravan i vozio koliko je dozvoljeno), samo pogledaju dokumenta i pozele mi Sretan put. Kad mi se to prvi put desilo (na putu Valjevo-Loznica, 3 ujutro, nigde nikoga) nisam mogao da verujem, vec sam prebirao po novcaniku, kad ono Sretan put !? Ali ne verujem da sam bio kriv da bi me vodio sudiji ili napisao kaznu, 10 eura bi zavrsilo posao. Sada mozda 20?

Da budem jasan, ja sam za to da svaki majmun koji obilazi kolonu, pretice u krivini, vozi pijan ili na bilo koji nacin ugrozava ostale vozace i pesake bude primereno kaznjen, ali kaznjen tako da svi od toga imamo koristi i drzava i mi vozaci, jer je jedan takav sklonjen sa ulice.

 
Odgovor na temu

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
*.suonline.net.



+3 Profil

icon Re: Ostrije kazne u saobracaju?21.08.2006. u 13:21 - pre 215 meseci
Kazne su SASVIM dovoljne.
Mislim, zaustavi nadrkani pandur mog druga ko nije vezao pojas (njegova stvar) i nema opremu u autu, to ce ga kostati 3000 dinara. Decko radi za 8-9 hiljada mesecno. Jel to posteno? Naravno da nije posteno nekome uzeti trecinu mesecne plate zato sto nije vezao pojas i nije imao trougao u kolima...

Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
Odgovor na temu

Lalemajstormoler

Član broj: 24430
Poruke: 1327
80.93.240.*



+6 Profil

icon Re: Ostrije kazne u saobracaju?21.08.2006. u 13:26 - pre 215 meseci
Citat:
Floyd: Kazne su SASVIM dovoljne.
Mislim, zaustavi nadrkani pandur mog druga ko nije vezao pojas (njegova stvar) i nema opremu u autu, to ce ga kostati 3000 dinara. Decko radi za 8-9 hiljada mesecno. Jel to posteno? Naravno da nije posteno nekome uzeti trecinu mesecne plate zato sto nije vezao pojas i nije imao trougao u kolima...
Pa sta mu je sad jeftinije da plati 3000 din nego da se veze i nabavi opremu za auto?
 
Odgovor na temu

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
*.suonline.net.



+3 Profil

icon Re: Ostrije kazne u saobracaju?21.08.2006. u 13:30 - pre 215 meseci
Citat:
bobicbranislav2000: Pa sta mu je sad jeftinije da plati 3000 din nego da se veze i nabavi opremu za auto?


Ma ja sam za da kad neko zaboravi da veze pojas pandur ima pravo da mu gazi facu.
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Ostrije kazne u saobracaju?21.08.2006. u 13:35 - pre 215 meseci
Citat:
Shomy#1:
U Srbiji je do skora bila ista situacija, ali sada kada me zaustave (uvek sam bio ispravan i vozio koliko je dozvoljeno), samo pogledaju dokumenta i pozele mi Sretan put.


He, he i meni se skoro desilo isto. Zaustavi me iz cisa mira, uze dokumenta, pogleda vrati, zahvali i pozdravi me. Ja sedim i pitam se: sta ovo bi?

:)

Citat:
Floyd: Kazne su SASVIM dovoljne.
Mislim, zaustavi nadrkani pandur mog druga ko nije vezao pojas (njegova stvar) i nema opremu u autu, to ce ga kostati 3000 dinara. Decko radi za 8-9 hiljada mesecno. Jel to posteno? Naravno da nije posteno nekome uzeti trecinu mesecne plate zato sto nije vezao pojas i nije imao trougao u kolima...


Kako nije posteno? Ako taj tvoj drug ima mozga on ce poceti da se vezuje i nosi propisanu opremu, te ce tako da stedi 3000 dinara svaki put ga da ga zaustave. Jeste da bi bilo bolje da tvoj ortak zna zbog cega je neophodno da bude vezan i ima opremu, ali ako mu je to mnogo da svari, i prazan novcanik je dovoljno recit.

 
Odgovor na temu

mexico
Horhe Jose
Samozaposleni :-)
Mexico

Član broj: 37908
Poruke: 369
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Ostrije kazne u saobracaju?21.08.2006. u 13:50 - pre 215 meseci
Citat:
Floyd: Kazne su SASVIM dovoljne.
Mislim, zaustavi nadrkani pandur mog druga ko nije vezao pojas (njegova stvar) i nema opremu u autu, to ce ga kostati 3000 dinara. Decko radi za 8-9 hiljada mesecno. Jel to posteno? Naravno da nije posteno nekome uzeti trecinu mesecne plate zato sto nije vezao pojas i nije imao trougao u kolima...


On ako ima da plati trecinu mesecne plate za nevezivanje pojasa ili nemanje trougla slobodno ne mora da se vezuje i ne treba mu trougao. Voznja nije "vozis i ne mislis"!!! Svakome je ostavljeno pravo da li ce da postuje zakone ili ne. Ako ne postujes sta je cudno sto budes kaznjen.


Citat:
Floyd: Ma ja sam za da kad neko zaboravi da veze pojas pandur ima pravo da mu gazi facu.


Ne treba da mu gazi facu a ne treba ni cvece da mu pereda. Traba da ga kazni. Jednostavno!!!


U dosta postova ovde sam priumetio da se ljudi zale na policiju i to najcesce zato sto su morali da plate manje ali bez kazne. Najcesce su bile opravdane kazne (prekoracenje, crveno svetlo), ali bilo je i onih banalnih (nekompletna prva pomoc) za koje novcana kazna nije obavezna. Ali tu je onda krivica policije 50%. Ostala polovina je ne onome ko mitom izbegava kaznu. Mozda jesu bezveze kazne ali zar mislite da bi STVARNO pisali prijavu za svako nemanje kompletne prve pomoci. Cak i kada napishu prijavu za tako neshto plati se kazna, ispravi nedostatak i sledeci put nema kazne. Mozda nije "macho" nacin resavanja problema (jer samo "papucici" imaju potrebnu "bezveznu" opremu u kolima) ali je problem resen a i policajcima se ukida navika naplate "dzeparca" umesto kazne. Na kraju krajeva policajci, mozda, bas i nalaze takve sitnice samo da bi uzeli neku kintu. Kada bi znali da su sanse za tako neshto male, da vecina NECE da plati, brzo bi iskorenili tu naviku. Prema tome za takvo stanje nisu samo policajci krivi. Ima dosta i naseg udela u tome.




Mexico City - The Best
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.static.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Ostrije kazne u saobracaju?21.08.2006. u 14:06 - pre 215 meseci

Citat:
mexico:
Naravno. Ili u zatvor. A sto se ne bi vozio autobusom? Da ne vide svi da si "luzer"? Ovako samo ti vidis.


Pa autobusom ne želim da se vozim uopšte jer nemam za to potrebe... A uostalom, vozačka mi je i oduzeta jer ja glumim poštenjačinu, pa neću da podmićujem pandure i da im stavljam pare u džep već insistiram na pisanju kazne/prijave. I kad se toga nakupilo, ode meni dozvola na 3 meseca, 10 meseci uslovno. Sad je samo razlika što odmah policajcu stavim 1000 dinara u džep i nikom ništa...

Citat:
mexico
Pa mogao si da kupish i novog Logana za te pare...


Mogao sam da kupim nekoliko logana za 34 hiljade evra, al jebiga, golf je malo bolji...


Citat:
mexico:
Zaustavni trag TVOG automobila 160 i zaustavni trag TVOG automobila na 120... Ne brkaj babe i zabe.


A zašto sada okrećeš priču?

Vozi jugo 120 po autoputu, vozim ja sa novim autom 180.

Mene treba uhapsiti, jebati mi kevu, i strpati u zatvor jer navodno ugrožavam živote drugih, a tog u jugu ne treba, iako je mnogo veća šansa i mnogo veći rizik da on sa jugom napravi s*****.


Citat:
mexico:
Ne znam da li neko uopste cita nesto kad ide na teoretske casove o voznji. Nesto sto se zove Poznavanje saobracajnih propisa i bezbednost u saobracaju.


Ja nisam ni polagao vožnju ovde već u USA, dobio sam vozačku za cca 15 minuta, pa ne znam ni osnovne saobraćajne znakove :)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Ostrije kazne u saobracaju?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 44005 | Odgovora: 147 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.