Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Alat za busenje i povremeno hobi stemovanje zidova

elitemadzone.org :: TechZone :: Alat za busenje i povremeno hobi stemovanje zidova

[ Pregleda: 5706 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

joojant200

Član broj: 1953
Poruke: 712



+47 Profil

icon Alat za busenje i povremeno hobi stemovanje zidova17.02.2014. u 09:24 - pre 123 meseci
Nova sezona, u nove radne pobede... Trebao bi na prolece da istemam zid da provucem kabl za struju, pa ako mi se svidi kako ide jos koji (nikad nisam stemao).

Nasao sam povoljnu varijantu da kupim Bosch gbh 2-20d (original), ali ne znam da li je dovoljno jak za taj posao: 650w/1,7J?

Poenta je da mi treba sds busilica, a stemovanje sad i ko zna kad, mada sto vise gledam, deluje mi losa ideja/preslabo za stemovanje?


[Ovu poruku je menjao joojant200 dana 17.02.2014. u 10:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Alat za busenje i povremeno hobi stemovanje zidova17.02.2014. u 10:39 - pre 123 meseci
Mozes i rucno da stemujes, nije nesto strasno, ako je u pitanju samo jedan zid.

Realno, ako ti treba za povremeno koriscenje, mozda je bolje da pogledas Einhell, Villager i slicno. Za isti novac dobijas nesto jacu busilicu.
 
Odgovor na temu

joojant200

Član broj: 1953
Poruke: 712



+47 Profil

icon Re: Alat za busenje i povremeno hobi stemovanje zidova17.02.2014. u 10:51 - pre 123 meseci
Einhel sam kupio crveni ono sto smirlga i kad god sam uzeo nesto ozbiljnije da radim to se pokvari. Posaljem na reklamaciju, uvaze reklamaciju i zamene sa novom i tako 2 puta dok mi nije dosadilo da saljem na reklamaciju.

Tako da sto se tice poslovnosti su zaista odlicni, ali sto se tice - radi posao - vise ga ne kupujem :)
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Alat za busenje i povremeno hobi stemovanje zidova17.02.2014. u 11:32 - pre 123 meseci
Uzmi tog Bosch-a, ali samo ako si 100% siguran da je original. Kinezima vrlo brzo popucaju zupcanici, a originalni kostaju i do 50E...kineski oko 2000 din...ali opet vrlo brzo proklizu - puknu...

Radio sam sa slicnom i nema zime sto se izdrzljivosti tice. Dovoljno je jaka za sve, pa cak i beton sam sa njom razbijao ( tanki stem za jedan kablic od 3x2.5mm ) :) Za gips, ciglu, blok i sl. je rodila. Lagana i jaka....Busi beton bez ikakvog problema....( ono klasicno od 5-10mm burgije za tiple i sl.)
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

sonus70
Novi Sad

Član broj: 120808
Poruke: 176
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+266 Profil

icon Re: Alat za busenje i povremeno hobi stemovanje zidova17.02.2014. u 12:14 - pre 123 meseci
A što se tiče samog pravljenja kanala za kablove, ja sam zadnjih nekoliko puta ako nije problem prevelika prašina to radio sa običnom brusilicom i dijamantskim diskom. Na potrebnom razmaku dva paralelna reza pa sa ručnim štemajzom izbijem sredinu. Očas posla, možda ni po pravilima ali neverovatno brže od klasičnog štemanja. Jedino što praši u tri lepe pa nije zgodno raditi tako u već useljenom prostoru.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Alat za busenje i povremeno hobi stemovanje zidova17.02.2014. u 12:20 - pre 123 meseci
E da, slazem se da je to najlaksa i najprakticnija rabota. Ali nekad treba imati/poneti brusilicu :D Ovo se deslilo nepredvidjeno, ali ipak Bosh je to muski odradio :)

Znao sam po cele dane da burgijam i stemam sa Bosh-om i nikada ni jedan problem. Kinez burazeru odapeo posle 15-ak dana :( Jednostavno se raspali zupcanici...Originalu se to sigurno nece desiti...jedino moze da izgori ako neko ne zna da koristi alat i zapne k`o sivonja - sto bi se reklo. Ako se lepo i pazljivo radi, alatka je vise nego odlicna za sitnije poslove oko razbijanja cigli blokova, pravljenja rupa za dozne, busenja za tiple i sl. Kvalitet plasticnog kucista je na samom vrhu. Moze da ti padne sa 20 metara visine na beton i nista joj nece faliti ( provereno :D )

Ona krupnija razbijanja ipak treba ostaviti nekom jacem hiltiju...

99% posto otkazivanja alatke je upravo to sto nemamo nekad adekvatnu spravu u datom momentu pa improvizujemo :D

Recimo, odvrtanje vecih srafova sa spic - klestima...kada to vidim, najezim se :)

Pozz!


[Ovu poruku je menjao gilopile dana 17.02.2014. u 13:43 GMT+1]
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Alat za busenje i povremeno hobi stemovanje zidova17.02.2014. u 19:28 - pre 123 meseci
Makita je zakon, moze se nacu kod baustelaca za male pare.

 
Odgovor na temu

bantes9
Beograd

Član broj: 119554
Poruke: 1058
*.adsl.verat.net.



+39 Profil

icon Re: Alat za busenje i povremeno hobi stemovanje zidova18.02.2014. u 20:21 - pre 123 meseci
Imam GBH 2-24 DSR i dosta stvari sam uradio sa njom. Busenje svig vrsta zidova i blokova vrh, stemovanje malo slabije, doduse obicno sam se bavio nekim slabijim betonom ne i blokom. Ukoliko je jedan zid ili tek nesto vise od toga, trebala bi da ti zavrsi posao, sve dalje od toga mozda bi trebalo da razmislis.

Video sam krupnije alatke poput pomenute Makite u akciji i one zaista to rade sa lakocom, naravno cena i namena su jasne. Ova poput tvoje a i moje, u pogledu stemovanja su tu da potkpre neki poslic, ber je to moje licno vidjenje iz iskustva u proteklih 5 godina.
Mrav radi, tegli, i od njega nije postalo ništa,
a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovek.

Brana Crnčević
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Alat za busenje i povremeno hobi stemovanje zidova

[ Pregleda: 5706 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.