Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vozio bez tecnosti?!

elitemadzone.org :: AutoZone :: Vozio bez tecnosti?!

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 17576 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Johnatan Arcer

Član broj: 309728
Poruke: 35
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Vozio bez tecnosti?!22.02.2014. u 18:59 - pre 123 meseci
Pozdrav svima!

Auto je fiat seicento sporting abarth.
Bio sam danas u ovlascenom servisu (Fiat Stojanov) radi provere celog vozila i zamene silen blokova.
Blokove nisu imali na stanju?! ali mi je serviser napomenuo da je posuda sa antifrizom ostecena?! (svake nedelje sam proveravao nivo antifriza i nisam primetio da ista tenosti fali)
Vratio sam se kuci (oko 40 km) i primetih crvenu fleku ispod tocka, kada sam digao haubu posuda za antifriz je bila potpuno prazna.

Posto seicento nema pokazivac temperature a alarm crvena lapmpica se nije upalila, da li je moguce da sam napravio neku havariju?
Primetio sam da zadnjih par kilometara grejanje u kabini nije radilo.

 
Odgovor na temu

Cezar Corolla
Automehanicar

Član broj: 308649
Poruke: 477



+52 Profil

icon Re: Vozio bez tecnosti?!22.02.2014. u 20:09 - pre 123 meseci
Pa ako se lampica nije upalila, verovatno nisi napravio havariju, ali ces to znati tek kad zamenis posudu, dolijes antifriz, ozracis. Posle toga upalis motor i sacekas da ventilator upali. Ako u posudi ne bude skakao antifriz, onda je sve ok. Ozracuje se verovatno na crevu ya grejanje, koje ulazi u kabinu. Tamo verovatno ima mali ventil. Zato i nisi imao vise grejanje u kabini, jer je iz grejaca izasao antifriz.

S obzirom da je grejanje tek pred kraj voznje prestalo, verovatno nije mnogo antifriza izgubljeno, pa ne bi trebalo da je doslo do havarije.
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Vozio bez tecnosti?!22.02.2014. u 21:02 - pre 123 meseci

Eto, to je problem sa nasim "ovlascenim serviserima"...vec je bila slicna tema. Servis, spolja, stvarno izgleda svetski, a snabdevenost delovima i uslugom nula (0). Prvo, neverovatno da nemaju tako neke osnovne stvari, kao te silen blokove. Drugo, kako mogu da te puste sa tako malim ali "velikim" kvarom, jer od njega moze da proistekne velika havarija...Ali je malo i sumljivo, kako da se taj kvar otkrije bas tamo...ja sam sklon da posumljam da su zamenili posudu sa tom probusenom. I kako moze da se probusi najednom? Tolike godine vozim, i toliko sam kola promenio, jos nisam cuo da je nekom pukla posuda, sem da je bila havarija sudar ili neko tesko pregrevanje, ali to sigurno ne moze da prodje neprimeceno...KOliko je auto bio tamo, i da li si sve vreme bio tamo prisutan? Ako imas "rupe" u vremenu i prostoru, posumljaj na zamenu...I najbolje je da u buduce izbegavas te servise, vec nadji nekog postenog majstora...nekog u tvom kraju...
 
Odgovor na temu

Johnatan Arcer

Član broj: 309728
Poruke: 35
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Vozio bez tecnosti?!23.02.2014. u 10:48 - pre 123 meseci
Posto me je uhvatio vikend, tek sutra cu naruciti novu posudu i probati ono sto mi je cezar rekao.

Paja je potpuno u pravu, sve izgleda svecki dok auto ne udje u radionicu.
Ne verujem da je neko zamenuo posudu.
Mislim da, posto je u servisu bila velika guzva i posto je svaki marjstor istovremeno radio po "10" razlicitih automobila doslo do slucajnog ostecenja.
Video sam u daljini da mi je auto 5-6 puta dizan i spustan i nakon toga mi je vracaen a da nista nije uradjeno jer nema nista od delova...

Sve bi to bilo ok, i sto nema najstandardnih delova na lageru i sto je ostecena posuda (kosta par hiljada dinara) vec nije ok to sto sam tako pusten da vozim nazad.

Inace auto mi je bio u perfektnom stanju i veoma retka edicija seicenta.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Vozio bez tecnosti?!23.02.2014. u 10:59 - pre 123 meseci
Ako bude posledica,prijavi ih inspekciji.
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Vozio bez tecnosti?!23.02.2014. u 11:46 - pre 123 meseci
ovlasceni serviser NIJE duzan da na nalegeru ima sve delove za vozilo staro 10-12-14godina nego samo za vozila koja su u garantnom roku!
a posuda puca jer se stalno greje i hladi a jos su promene pritiska prisutne pa dodje do zamora materijala i kod celika a ne kod obicne plastike! treba biti realan a ne odmah neko drugi je kriv!
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Vozio bez tecnosti?!23.02.2014. u 12:07 - pre 123 meseci
Pa jel on otisao kod vraca ili servis za automobile?Recimo da je auto oterala zena koja je doktor nauka necega.I sta nije onda duznost servisa?

Oni ako prime vozilo na servis znaju i konsekvence koje ce snositio neadekvatnim radom i nesavesnocu kojom pristupaju radu.


 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Vozio bez tecnosti?!23.02.2014. u 12:10 - pre 123 meseci
''ali mi je serviser napomenuo da je posuda sa antifrizom ostecena?!''

znaci ovlasceni servis je dao napomenu!!!! i caoooo
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Vozio bez tecnosti?!23.02.2014. u 12:13 - pre 123 meseci
Citat:
ali mi je serviser napomenuo da je posuda sa antifrizom ostecena?! (svake nedelje sam proveravao nivo antifriza i nisam primetio da ista tenosti fali)

Citat:
Vratio sam se kuci (oko 40 km) i primetih crvenu fleku ispod tocka, kada sam digao haubu posuda za antifriz je bila potpuno prazna.


Gde je tu caooo??????
 
Odgovor na temu

Johnatan Arcer

Član broj: 309728
Poruke: 35
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Vozio bez tecnosti?!23.02.2014. u 12:32 - pre 123 meseci
Citat:
ovlasceni serviser NIJE duzan da na nalegeru ima sve delove za vozilo staro 10-12-14godina nego samo za vozila koja su u garantnom roku!

Slazem se i nema problema (mada su isti delovi kao na z10 i novijoj pandi)

Citat:
a posuda puca jer se stalno greje i hladi a jos su promene pritiska prisutne pa dodje do zamora materijala i kod celika a ne kod obicne plastike!

I tu se u potpunosti slazem ali problem se desio odmah posle pregleda u servisu.
Do tada nivo antifriza nikada nije opadao.

A sto se tice napomene +
Citat:
caooo
tako se ne radi posao...
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Vozio bez tecnosti?!23.02.2014. u 12:45 - pre 123 meseci
Johnatan Arcer@ kad je tebi majstor napomenuo tj skrenuo paznju na stanje posude da li si je pogledao?
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Vozio bez tecnosti?!23.02.2014. u 12:46 - pre 123 meseci
Ne mora mehanicar da ima na stanju al danas postoje kurirske sluzbe odmah za odmah tako da danas svaki normalan neovlasceni(nezavisni) mehanicar nabavlja i ugradjuje delove istog dana.
 
Odgovor na temu

Johnatan Arcer

Član broj: 309728
Poruke: 35
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Vozio bez tecnosti?!23.02.2014. u 12:52 - pre 123 meseci
Citat:
kad je tebi majstor napomenuo tj skrenuo paznju na stanje posude da li si je pogledao?

Kada sam pozvan da je auto "zavrsen" informaciju o posudi mi nije dao majstor vec momak koji radi na prijavnici, i to onako usput tako da ja to nisam shvatio ozbiljno i nisam ni dizao haubu do dolaska kuci. (moja greska)
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.95.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Vozio bez tecnosti?!23.02.2014. u 13:32 - pre 123 meseci
oni su napravili brljotinu i bili su u fazonu app Ti nisi odmah pogledao-tako da je prošlo...
Sad nemaš osnovu da se žališ, njihova reč protiv tvoje. Da si pogledao na licu mesta, mogao si da ne preuzmeš vozilo i da digneš frku na licu mesta, ovako, ne možeš ništa.

Inače, i da nisu krivi za pucanje posude, svaki servis koji te pusti tako da izađeš iz servisa i nije servis.
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.exe-net.net.



+784 Profil

icon Re: Vozio bez tecnosti?!23.02.2014. u 13:45 - pre 123 meseci
A ako covek nece da radi kod njih,recimo jer su skupi,onda to opet nije servis?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10255 Profil

icon Re: Vozio bez tecnosti?!23.02.2014. u 14:01 - pre 123 meseci
Citat:
cika dacha:a posuda puca jer se stalno greje i hladi a jos su promene pritiska prisutne pa dodje do zamora materijala i kod celika a ne kod obicne plastike! treba biti realan a ne odmah neko drugi je kriv!
Nikad čuo da posuda za rashladnu tečnost puca "jer se stalno greje i hladi a jos su promene pritiska prisutne pa dodje do zamora materijala" Gde to ? 99,9% ekspanzinih posuda nadživi automobuil u koji je ugrađeno.

Ne kažem da ne može da se probuši, ali ....
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Vozio bez tecnosti?!23.02.2014. u 14:01 - pre 123 meseci
Njihovo je da konstatuju problem, a na korisniku je da odluci da li ce da ga i RESAVA.

Nije ovlasceni servis u OBAVEZI da vrati vlasniku "ispravno vozilo", pa cak i po cenu da vlasnik NE ZELI da ga popravlja.

Na tu konstataciju(busan rezervoar) trebalo je da sledi ODGOVOR vlasnika, da se POPRAVI nedoslednost..

Ovlasceni servis je izvrsio svoju obavezu UKAZIVANJEM na kvar..i nadalje prestaje njihova "odgovornost"..vracena je loptica..vlasniku...
A vlasnik "servirao" lopticu prema publici
 
Odgovor na temu

Cezar Corolla
Automehanicar

Član broj: 308649
Poruke: 477



+52 Profil

icon Re: Vozio bez tecnosti?!23.02.2014. u 14:22 - pre 123 meseci
Mislim da coveka prvenstveno interesuje da li je napravio havariju i sta dalje da radi, a ne ko sta misli o servisu.
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Vozio bez tecnosti?!23.02.2014. u 15:06 - pre 123 meseci
Java Beograd@ eto njega je zakacio procenat od 0,01%!

 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Vozio bez tecnosti?!23.02.2014. u 15:33 - pre 123 meseci
Citat:
Ovlasceni servis je izvrsio svoju obavezu UKAZIVANJEM na kvar..i nadalje prestaje njihova "odgovornost"..vracena je loptica..vlasniku..

I mozda nestrucnim pregledom ostetio neko crevo koje je propustilo vodu van sistema hladjenja,ili recimo usput osterceno crevo klima uredjaja koje ce primetiti
tek kada bude upalio klimu ( u slucaju kad bi je imao).On je dobio posledicu posle pregleda.Koliko je on vozio bez vode to je sada pitanje.Mozda je neko ispustio
rashladnu tecnost pa zaboravio da je vrati posto je utvrdio da je boca busna?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Vozio bez tecnosti?!

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 17576 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.