Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Baraba direktor iz Futura plus trafika!

elitemadzone.org :: MadZone :: Baraba direktor iz Futura plus trafika!

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 94599 | Odgovora: 411 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!03.07.2014. u 15:59 - pre 119 meseci
Ja ne vidim sta je nemoralno i neposteno u tome sto ti neko ponudi da kupis nesto?

Da li ti smeta i kada te prodavac pita "zelite li jos nesto?", i koja je razlika ako ti nudi nesto konkretno...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!03.07.2014. u 16:07 - pre 119 meseci
pisac troluje kao i uvek. Kad nema argumenata onda idu price "a zamisli kako bi tek bilo..."
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!03.07.2014. u 20:14 - pre 119 meseci
Citat:
bakara:
Ja ne vidim sta je nemoralno i neposteno u tome sto ti neko ponudi da kupis nesto?

Da li ti smeta i kada te prodavac pita "zelite li jos nesto?", i koja je razlika ako ti nudi nesto konkretno...

Bakara, "želite li još nešto" i "hoćete da kupite i nes kafu uz bus plus dopunu" apsolutno nije ista stvar. Pričam o trafici, zna se šta se kupuje na trafici. Ko se truje rakom, kupuje cigare, mi ostali plaćamo bus plus, novine, voda, sok i to je to. Poslednje što želim da me u žurbi da mi ne prođe autobus dok punim bus plus neko smara za nes kafe i ostale gluposti.

Kada odem jednom u sto godina u Tempo/Rodu, tu su one lepe sexy promoterke :) i one mi ne smetaju, zato što odlaskom u veću kupovinu sam se unapred oprostio od slobodnog vremena i imam vremena za smaračice (iako su sexy). Smaranje na trafici ne podnosim i stvara mi kontra efekat.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!03.07.2014. u 20:35 - pre 119 meseci
Citat:
DaliborP: pisac troluje kao i uvek. Kad nema argumenata onda idu price "a zamisli kako bi tek bilo..."


Ma nisu to priče, to je budućnost, ako ne i sadašnjost.

Da te podsetim ja nešto. Sećaš li se da si do dve hiljade i neke sitne godine mogao da sipaš gorivo na pumpi a da ne ulaziš u objekat pumpe već da platiš samom radniku?

To je naprasno promenjeno skoro na svim pumpama, i to prilično pre one fiskalizacije i obaveze da se izdaju računi (mada čak i to može da se reši na samom mestu za točenje, bio je primer jedne JP pumpe). Odjednom su sve pumpe pretvorene u mini-markete, i obavezno si morao da odeš od auta, uđeš u mini-market prepun kojekakvih gluposti i čekaš u redu da platiš svoje gorivo (a za to vreme zveraš po radnji i gledaš šta sve ima da se kupi po astronomskim cenama). Dakle, to je bio prvi korak maltretiranja tebe kao klijenta da bi neko povećao svoj profit. Pumpe više nisu bile samo pumpe već i mini-marketi, a ti si izvučen (praktično silom) iz kola i nateran da uđeš u taj mini-market, ili u suprotnom ne možeš da dobiješ gorivo. I to je činjenica koju ne možeš da opovrgneš.

Sipanje goriva koje je bilo brza i efikasna radnja se pretvorilo u smaranje u redovima ispred kase mini-marketa.

Šta je bio sledeći potez? Pa eto, pohlepi nikad kraja, nekome nije bilo dovoljno to što te je naterao tebe da izađeš iz kola i gledaš po mini marketu i poželiš nešto da kupiš, nego je pre neku godinu rešio da te dodatno maltretira tako što će da te smara na kasi i nutka ti gluposti. I to je istovremeno počelo na raznim pumpama (eko, mol...) što je vrlo zanimljivo jer je identično istovremeno bilo i pretvaranje raznih pumpi u mini-markete.

Sve u svemu, od brze i efikasne radnje sipanja goriva ti si doveden u situaciju da čekaš u redovima pred kasom u mini-marketu, da te nutkaju proizvodima, da ti na račun heftaju kojekakve promocije i reklame, i da umesto minut-dva izgubiš najmanje 3x više vremena tokom koga trpiš psihičko maltretiranje.

Da li misliš da je to to, i da više povećanja maltretiranja neće biti? E, pa, grdno grešiš. Sistem je takav kakav je a pohlepa je takva kakva je, nekome će da 5-10 godina dosaditi i ovaj nivo profita jer pohlepi nikad kraja, i smisliće način da te natera da kupuješ još više. Kakav će to način biti, videćemo. Jedna od mogućnosti je da te opet nekakvom silom nateraju da još nešto uradiš što ne želiš, da bi kupio još nešto što ti ne treba, inače ostaješ bez goriva ili već nečega drugoga što ti treba.

Ja ti garantujem da će to doći, živ bio pa video.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!03.07.2014. u 22:41 - pre 119 meseci
Citat:
bachi:
Ok je da ti uz burek ponudi jogurt, uz pljeskavicu sok i slično, ali ako dođem na trafiku da dopunim bus plus, ne želim da mi nudi nes kafu, novine i slične nepovezane nebuloze.

Cekaj, jos je nov sistem, vremenom ce poboljsati algoritam. :D Kasnije ce da dresiraju radnice da nude relevantne artikle u zavisnosti od kupljenih proizvoda.

Kasnije ce kasirke morati da procene imovinsko stanje i interesovanja kupca u zavisnosti od small-talk sesije za vreme vracanja kusura... :D

Mogucnosti za unapredjenje algoritma ima na pretek. Ovo je amaterski. ;)

U buducnosti, brza analiza krvi i uzorak stolice, pa na osnovu toga precizno targetovana ponuda.
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!03.07.2014. u 23:02 - pre 119 meseci
Šta fali mini marketu na pumpi? Mogu da se kladim da je zarada pumpe od marketa zanemarljiva spram zarade na gorivu koje prodaju. Ja nikad nisam kupio na pumpi ono što mi nude, ali mi to nimalo ne smeta. Zato kad putujem, volim negde svojom voljom da kupim sendvič, popijem kafu, iskoristim wc bez babasere. Neko može na putu da primeti da ima malo ulja i da kupi jednu flašu da dospe, ili antifriza, ili tečnost za pranje stakala, ili sprej protiv insekata na staklima jer tek tad primeti da mu prave problem. Nekad po vrućini dobro dođe da kupiš hladan sok, sladoled.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!04.07.2014. u 00:41 - pre 119 meseci
Šta fali mini marketu bez pumpe?
about:networking
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!04.07.2014. u 02:02 - pre 119 meseci
Citat:
plus_minus: Šta fali mini marketu bez pumpe?

Radničko samoupravljanje.
 
Odgovor na temu

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!04.07.2014. u 05:14 - pre 119 meseci
Ne znam zašto pravite toliku dramu od nečega što se rešava na vrlo jednostavan način izgovaranjem magičnih reči "Ne, hvala" odnosno "Ne, hvala, u velikoj sam žurbi".

Akcije, popusti, flajeri, startovi promoterki itd. su najnormalnija stvar svuda po svetu. Trgovci rade za profit, aktivna prodaja donosi veći promet od pasivne prodaje, jogurtu će da prođe rok trajanja ukoliko se ne proda tokom roka trajanja, šta ćemo još revolucionarno da otkrijemo?

Ja sam imao "problem" sa tim što su me banka, Internet provajder i slični zvali telefonom i nudili mi nove proizvode, nerviranje ništa nije pomoglo, ali obaveštavanje istih da me više ne zovu telefonom, već da mi sve ponude šalju putem SMSa i mejla - jeste.

Njihovo je da nude - tvoje je da odbiješ ili prihvatiš uvek i svuda osim u situaciji kada je tvoje da nudiš - a njihovo da odbiju ili prihvate.

Citat:
pisac:
Ja u životu nisam ništa izdao iako sam mogao, ni stan ni garažu ni kuću ni ženu ni državu ni ideologiju ni principe.


Ovo na prvi pogled zvuči kao nešto vrlo smisleno i lepo, međutim... u suštini, nemoj da se uvrediš zbog mog mišljenja, smatram da je reč samo o još jednoj tipično srpsko nebuloznoj priči.

Nisi izdao stan, garažu i kuću? To je tvoja odluka, ništa "pravedniji", pametniji, ni bolji u bilo kom smislu nisi od bilo koga ko legalno izdaje 157 stanova, 248 garaža i 587 kuća.

Nisi izdao državu? To nije tvoje pravo - to bi trebalo da je tvoja zakonska obaveza. Probaj kao državljanin SAD/EU zemlje/Australije/Kanade i drugih koje smatramo naprednim da izdaš državu, a pogotovo to pokušaj ukoliko primaš platu iz državnog budžeta - od svih ostalih građana. Najmanji će ovde problem biti šta ti misliš o sebi ili šta birtija priča o tebi.

Nisi izdao ženu, ideologiju i principe? Ovo ne razumem. Jel svako ko se razvodi, na primer, "izdaje" ženu? Da li je "izdaja" ideologije i principa ukoliko uvidiš da si verovao u čista s*anja, pa odlučio to da promeniš?

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!04.07.2014. u 12:31 - pre 119 meseci
Citat:
Hank: Nisi izdao stan, garažu i kuću? To je tvoja odluka, ništa "pravedniji", pametniji, ni bolji u bilo kom smislu nisi od bilo koga ko legalno izdaje 157 stanova, 248 garaža i 587 kuća.

Nije on mislio da nije u tom smislu izdao stan. On je rekao da nije izdao stan u smislu u kom se izdaju država ili principi, a ne da ga nije izdao u zakup, za pare.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!04.07.2014. u 12:38 - pre 119 meseci
Ne budite toliko maliciozni. Jasno je da pisac iskoristio igru reči.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!04.07.2014. u 14:07 - pre 119 meseci
Meni uopšte nije bila namera da budem maliciozan, niti mislim da sam objektivno bio maliciozan (ako si na mene mislio).

Musliman/hrišćanin/Jevrejin/budista/pripadnik bilo koje religije koji se suzdržava od nekih za upražnjavanje potpuno legalnih/legitimnih/logičnih stvari mi je svakako jasan - veruje čovek u život posle smrti/nirvanu/šta god i ide tim putem. Ukoliko te dovoljno zanima ovaj fenomen, možeš pročitati Kuran/Bibliju/Talmud/Tripitaku/osnovni ćitap te religije, pa sve da ti bude jasno - da jasnije ne može biti.

Nisu mi jasni komunisti koji se hvale da idu sličnim putem, ma koliko čitao i ma koliko sa njima razgovarao - em niko od njih nije tražio da idu tim putem, em je nejasno šta hoće da postignu:

mada je u 96% slučajeva jasno da hoće neke pare i/ili moć koja podrazumeva apsolutnu kontrolu nad tuđim životima.

U tom slučaju mi je nejasno kada će se suočiti sa činjenicama da propagiranje komunizma i nije najbolji način da se ovo postigne - to je jedan sistemčić isprobavan u periodu 1918.-1991. koji je pokazao katastrofalno loše rezultate i što se trajanja tiče u odnosu na istoriju ljudskog roda...

može se uporediti sa kraćim prdežom koji se pre 80ak godina odigrao u Keopsovoj piramidi.

Šta mi sada da radimo u 21. veku sa činjenicom da pisac nikada nije izdao državu, stan, terasu, garažu, ženu, švalerku, ideologiju, principe, svoje cipele i najbolje prijatelje?

Ukoliko čovek nije aplicirao za posao magacionera - a mi smo u komisiji za prijem novih radnika, ovaj podatak je potpuno besmislen.



Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao Hank dana 04.07.2014. u 15:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!04.07.2014. u 19:15 - pre 119 meseci
ako su ljudi slabo placeni, nece dobro raditi !
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!04.07.2014. u 20:28 - pre 119 meseci
Citat:
mr. ako:
Citat:
bachi:
Ok je da ti uz burek ponudi jogurt, uz pljeskavicu sok i slično, ali ako dođem na trafiku da dopunim bus plus, ne želim da mi nudi nes kafu, novine i slične nepovezane nebuloze.

Cekaj, jos je nov sistem, vremenom ce poboljsati algoritam. :D Kasnije ce da dresiraju radnice da nude relevantne artikle u zavisnosti od kupljenih proizvoda.

Kasnije ce kasirke morati da procene imovinsko stanje i interesovanja kupca u zavisnosti od small-talk sesije za vreme vracanja kusura... :D

Mogucnosti za unapredjenje algoritma ima na pretek. Ovo je amaterski. ;)

U buducnosti, brza analiza krvi i uzorak stolice, pa na osnovu toga precizno targetovana ponuda.



To ce da bude po ovom fazonu :)

Citat:

Operater: - Pizza servis! Izvolite!
Mušterija: - Dobar dan! Želim da naručim dve pice!
Operater: - U redu! Mogu li prvo dobiti Vaš JMBG?
Mušterija: - Moj JMBG!? Šta će Vam to?
Operater: - Instalirali su nam novu tehnologiju!
Mušterija: - Pa kakve to veze ima sa picama?
Operater: - Tako povećavamo brzinu usluge, što je u Vašem interesu! Hoćete biti ljubazni da mi date Vaš JMBG.
Mušterija: - Ne razumem... Čekajte da pogledam! Pišite: JMBG 270....710345
Operater: - Hvala Vam, gospodine Petroviću. Samo da proverim podatke iz naše baze. Vidim da živite u Nušićevoj ulici i Vaš kućni telefonski broj je 26....5. Vaš broj na poslu je 3...-572, a Vaš broj mobilnog je 065/7921-.... Vi sada zovete sa kućnog telefona.
Mušterija: - Da, kod kuće sam. A odakle Vam sve te informacije?
Operater: - Pa umreženi smo, gospodine.
Mušterija: - Sa kime ste umreženi? Sa DE-BE-om ili sa mojom firmom?
Operater: - Gospodine, budite ljubazni, recite Vašu porudžbinu!
Mušterija: - Donesite mi na kućnu adresu dve velike šumadijske pice, sa ljutom papričicom...
Operater: - Mislim da Vam to nije dobra ideja, gospodine.
Mušterija: - Kako to mislite?
Operater: - Gospodine, Vaši zdravstveni podaci iz elektronskog kartona govore da imate povišeni krvni pritisak i visok nivo holesterola. Žao mi je, ali polisa Vašeg dopunskog zdravstvenog osiguranja ne pokriva i taj rizik...
Mušterija: - Pa šta mi onda možete preporučiti?
Operater: - Mogli biste naručiti našu bezmasnu soja-picu. Uveren sam da će Vam se dopasti.
Mušterija: - Zašto to mislite?
Operater: - Pa, prošle nedelje ste u knjižari kupili knjigu "Gurmanska jela od soje". Zato sam Vam to predložio.
Mušterija: - U redu, u redu. Dajte mi onda dve velike soja-pice. Koliko Vam dugujem?
Operater: - To bi trebalo biti taman za Vas, Vašu ženu i Vašeg sina. Sve skupa, zajedno s troškovima dostave, 2.100 dinara. Kako plaćate?
Mušterija: - Kao i uvek, kreditnom karticom.
Operater: - Oprostite, gospodine, ali bojim se da ćete morati platiti gotovinom. Prekoračili ste dozvoljeni minus na kartici.
Mušterija: - OK, skočiću do bankomata i doneti novac pre nego vaš dostavljač stigne.
Operater: - Neće ni to ići, gospodine! Imate prekoračenje i na tekućem računu.
Mušterija: - Nema veze. Samo pošaljite pice. Pripremiću novac. Koliko vam vremena treba za dostavu?
Operater: - Malo smo zatrpani u ovom trenutku. Oko 45 minuta.
Mušterija: - Kako bre? Najmodernija tehnologija, umreženi ste, a treba Vam više vremena nego pre!?
Operater: - Gospodine, ako Vam se žuri, možete doći do nas, ali biće Vam nezgodno voziti pice na motociklu.
Mušterija: - Kako znate da vozim motocikl?
Operater: - Ovde stoji da kasnite s otplatom lizinga za auto, pa Vam ga je lizing kompanija oduzela pre dva meseca. Ali, Vaš skuter je u potpunosti otplaćen, pa sam samo pretpostavio da ćete tako doći po Vaše pice.
Mušterija: - Ne, ipak ću doći gradskim prevozom.
Operater: - Gospodine, prema našoj evidenciji, Vaša BUS-PLUS kartica nije dopunjena za ovaj mesec!
Mušterija: - Ma nosite se u tri lepe....
Operater: - Gospodine, preporučio bih Vam da pazite što govorite! Već imate dve prekršajne prijave zbog remećenja javnog reda i mira 2010. i zbog vikanja na saobraćajnog policajca 2011.
Mušterija: - Alo, bre, pa ja sam nazvao pica servis, a ne policijsku stanicu...
Operater: - Gospodine, znamo i za Vaš nik, pod kojim pišete veoma oštre komentare na blogu B92!
Mušterija: - Ma šta mi reče....
Operater: - Da i ne spominjem sajtove koje posećujete...
Mušterija: - Ama čoveče, hoću dve pice!!!!
Operater: - Želite li još nešto, gospodine?
Mušterija: - Ne, ništa više. I nemojte zaboraviti dve Coca-Cole gratis, kako piše u Vašem oglasu!
Operater: - Oprostite, gospodine, ali naš oglas ima klauzulu da ne smemo nuditi besplatnu Coca Colu dijabetičarima! I molim Vas da dočekate našeg dostavljača, jer se boji psa. Vi vašeg kućnog ljubimca, kako vidim, još niste vakcinisali.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!04.07.2014. u 22:59 - pre 119 meseci
Citat:
pisac:
Da te podsetim ja nešto. Sećaš li se da si do dve hiljade i neke sitne godine mogao da sipaš gorivo na pumpi a da ne ulaziš u objekat pumpe već da platiš samom radniku?

To je naprasno promenjeno skoro na svim pumpama, i to prilično pre one fiskalizacije i obaveze da se izdaju računi (mada čak i to može da se reši na samom mestu za točenje, bio je primer jedne JP pumpe). Odjednom su sve pumpe pretvorene u mini-markete, i obavezno si morao da odeš od auta, uđeš u mini-market prepun kojekakvih gluposti i čekaš u redu da platiš svoje gorivo (a za to vreme zveraš po radnji i gledaš šta sve ima da se kupi po astronomskim cenama). Dakle, to je bio prvi korak maltretiranja tebe kao klijenta da bi neko povećao svoj profit. Pumpe više nisu bile samo pumpe već i mini-marketi, a ti si izvučen (praktično silom) iz kola i nateran da uđeš u taj mini-market, ili u suprotnom ne možeš da dobiješ gorivo. I to je činjenica koju ne možeš da opovrgneš.

Sipanje goriva koje je bilo brza i efikasna radnja se pretvorilo u smaranje u redovima ispred kase mini-marketa.

Naravno da se secam, i ne vidim kako je to bolje od sadasnje ponude pumpi?

Druga stvar je sto je razdvojen posao sipaca goriva od radnika u prodavnici pa je i kontrola bolja, jer sipac nema nista sa novcem a prodavac nista sa gorivom.
Treca stvar, market koliko god da prihoduje pokriva troskove pumpe.

I na kraju ne postoje te pumpe zbog toga da ti i ja sipamo gorivo, vec da bi vlasniku zaradile novac.
Ukoliko pumpa prestane da zaradjuje, ona ce se zatvoriti, ti i ja necemo cemo morati da idemo negde dalje da sipamo gorivo, a pasivni prodavac ce morati da trazi drugi posao.

Citat:
Braksi: ako su ljudi slabo placeni, nece dobro raditi !

Nece ljudi dobro da rade ni kada su dobro placeni...osim ako ne moraju!

Osnovno sto svaki radnik treba da zna je da je on tu da zaradi za firmu.
Ako firma ne zaradjuje, sve propada.

A sto se tice posla u trafici sa pocetka teme, to i nije posao sa kojim se prehranjuje porodica vec vise popunjava dzeparac.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!05.07.2014. u 04:24 - pre 119 meseci
Citat:
CoyoteKG:
Citat:
mr. ako:
Citat:
bachi:
Ok je da ti uz burek ponudi jogurt, uz pljeskavicu sok i slično, ali ako dođem na trafiku da dopunim bus plus, ne želim da mi nudi nes kafu, novine i slične nepovezane nebuloze.

Cekaj, jos je nov sistem, vremenom ce poboljsati algoritam. :D Kasnije ce da dresiraju radnice da nude relevantne artikle u zavisnosti od kupljenih proizvoda.

Kasnije ce kasirke morati da procene imovinsko stanje i interesovanja kupca u zavisnosti od small-talk sesije za vreme vracanja kusura... :D

Mogucnosti za unapredjenje algoritma ima na pretek. Ovo je amaterski. ;)

U buducnosti, brza analiza krvi i uzorak stolice, pa na osnovu toga precizno targetovana ponuda.



To ce da bude po ovom fazonu :)

Citat:

Operater: - Pizza servis! Izvolite!
...
...
...
Operater: - Oprostite, gospodine, ali naš oglas ima klauzulu da ne smemo nuditi besplatnu Coca Colu dijabetičarima! I molim Vas da dočekate našeg dostavljača, jer se boji psa. Vi vašeg kućnog ljubimca, kako vidim, još niste vakcinisali.


Haha, tako nesto... :)

Ne mogu da nadjem onaj klip sa prijemnice u bolnici (Idiocracy), jer opisuje tacno ono sto je pisac pricao ranije...
...ali nije ni ovaj los da priblizi kakva nam se buducnost smesi - lobotomisani radnici koji pricaju nebuloze... cek' malo, pa buducnost je pocela - na trafikama! :D


https://www.youtube.com/watch?v=d-bYsEnnIUo

- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.cust.tele2.at.



+583 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!05.07.2014. u 11:20 - pre 119 meseci
Citat:
pisac:
Citat:
DaliborP: pisac troluje kao i uvek. Kad nema argumenata onda idu price "a zamisli kako bi tek bilo..."


Ma nisu to priče, to je budućnost, ako ne i sadašnjost.

Da te podsetim ja nešto. Sećaš li se da si do dve hiljade i neke sitne godine mogao da sipaš gorivo na pumpi a da ne ulaziš u objekat pumpe već da platiš samom radniku?

To je naprasno promenjeno skoro na svim pumpama, i to prilično pre one fiskalizacije i obaveze da se izdaju računi (mada čak i to može da se reši na samom mestu za točenje, bio je primer jedne JP pumpe). Odjednom su sve pumpe pretvorene u mini-markete, i obavezno si morao da odeš od auta, uđeš u mini-market prepun kojekakvih gluposti i čekaš u redu da platiš svoje gorivo (a za to vreme zveraš po radnji i gledaš šta sve ima da se kupi po astronomskim cenama). Dakle, to je bio prvi korak maltretiranja tebe kao klijenta da bi neko povećao svoj profit. Pumpe više nisu bile samo pumpe već i mini-marketi, a ti si izvučen (praktično silom) iz kola i nateran da uđeš u taj mini-market, ili u suprotnom ne možeš da dobiješ gorivo. I to je činjenica koju ne možeš da opovrgneš.


Znam za istinitu pricu za jednu pumpu u Zrenjaninu ... zavrsili objekat , poceo sa radom, kad renoviranje. Fazon je bio sto su stavili vrata tako da si mogao odmah da udjes kod kase, i to je trebalo promeniti, i zatvorili su pumpu, i premestili vrata tako da si trebao proci kroz ceo objekat da bi dosao do kase. Obratite paznju , tako su sve pumpe napravljene.

Ali zato imas onih low cost pumpi, gde imas samo automate za tocanje i gde placas karticom direktno na automatu.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!05.07.2014. u 12:13 - pre 119 meseci
Odavno je poznato da se u obicnim prodavnicama, ono sto se sigurno kupuje svakodnevno (hleb, mleko...) drzi na kraju prodavnic. Tako da kupac mora da prodje celu prodavnicu da kupi hleb, a zatim da ode do kase koja je na izlazu.
Svakako da je to bolje za prodavca, a ne vidim sto bi smetalo i kupcima...

Sto se tice pumpi, ista je situacija.
I ne razumem zasto smeta ljudima da odu do kase i plate. Niko ne prisiljava da kupite nesto. Ja bar ne kupujem. Ponekad mozda neku tecnost za stakla, ili evo sad uz bonove neke nozeve koji su zaista kvalitetni i jeftiniji.
Dok su pumpadzije naplacivale direktno na pumpi, jeste li dobijali fiskalni racun? Vi ste placali gorivo sa porezom, a porez nije isao drzavi nego vlasniku u dzep... Stvarno ne vidim sta je tu bolje.
Tih 3-5 minuta zivota sto "izgubim" na kasi, mi nista ne znace...

Citat:
Nemanja:
Ali zato imas onih low cost pumpi, gde imas samo automate za tocanje i gde placas karticom direktno na automatu.


Voleo bih da postoji takva pumpa i u KG-u.
Posto i onako sipam sam, ne cimam nikad pumpadzije da mi sipaju
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!05.07.2014. u 23:56 - pre 119 meseci
Citat:
BluesRocker: Šta fali mini marketu na pumpi?


Zaista ništa ne fali mini-marketu na pumpi. Može svaka pumpa da ima i luna park, kafanu, kazino, šta god.

Problem je samo u tome što mene neko primorava da uđem i prođem kroz taj mini-market, da slušam kojekakve ponude o jelkicama i glupostima, i dobijam kojekakve flajere na računu i druge gluposti. Što je isto kao da me neko primorava da uđem u kazino na pumpi i odigram jednu besplatnu na ruletu pre nego što platim račun jer ću možda dobiti gratis gorivo.

Neću bre, hoću da platim gorivo najjednostavnije što je moguće, i da se ne smaram sa glupostima. I to jeste psihičko maltretiranje u pravom smislu reči, ja ga tako doživljavam jer znam da sigurno neću kupiti ništa u tom mini-marketu po tim nenormalnim cenama a uvek moram da prolazim kroz radnju, čekam u redovima, i slušam bezvezne ponude. To je maltretiranje kupaca zbog nečije veće zarade. Potpuno identično kao spamovanje mejlovima.

Citat:
bakara: Ukoliko pumpa prestane da zaradjuje, ona ce se zatvoriti, ti i ja necemo cemo morati da idemo negde dalje da sipamo gorivo...


Baš naprotiv, ja sam išao dalje samo da bih sipao na normalnoj pumpi koja me ne maltretira. Pogledaj moj sledeći pasus:

Citat:
CoyoteKG: Dok su pumpadzije naplacivale direktno na pumpi, jeste li dobijali fiskalni racun?


Bila je pumpa na Zrenjaninskom Putu koja je račune izdavala direktno na mestu za točenje. Nisi morao da ulaziš u "mini-market".

Sipanje na toj pumpi je bilo prava milina:
1) Nema čekanja u redovima pred pumpom (kola ispred tebe sipaju i odmah odu, ne čekaš da vozač ode u mini-market, čeka u redovima, kupuje budalaštine, itd...)
2) Nema čekanja ni u redovima pred kasom jer i ne ideš do nikakve kase
3) Ne moraš da zaključavaš auto jer ne odlaziš nigde od auta
4) Možeš da ostaviš dete u kolima da spava ili se igra, ne moraš da ga maltretiraš da ide s tobom na kasu ako se plaši da bude samo, ili da se brineš da li će da se probudi i počne da paniči dok si ti u redovima pred kasom.

Ja sam mnogo puta išao tamo da sipam gorivo umesto na mnogo bližim pumpama, samo da se ne bih maltretirao sa ovih mini-market-kasa nebulozama. Nažalost ta je pumpa promenila i vlasnika i politiku, tako da od toga nema više ništa.

Sa svime time u vezi, više uopšte ne ulazim u Handy prodavnice kada želim da pogledam ponudu mobilnih telefona ili opreme, jer su prodavci u toj radnji toliki smarači da me muka uhvati. Ne mogu da me ostave na miru da gledam njihovu ponudu pa onda ja njih pitam nešto, nego uporno i agresivno smaraju sa pitanjima na kojoj sam mreži, zašto ne pređem na Vip ili Mt:s uz "vrlo povoljnu" dvogodišnju obavezu koja mi donosi neki ultra-mega sanduk telefon, a jednom me je čak jedna baraba u Cara Dušana ubeđivala da je Telenor najgora i najskuplja mreža i maltene ispadoh budala što ne želim nijednu od njihovih bogom danih opcija.

Danas sam tražio nešto za mobilni, i elegantno sam zaobišao sve Handy prodavnice jer ne želim da trpim to psihičko maltretiranje. Međutim, za sipanje goriva sada nemam takav izbor, i to je problem. A u narednim godinama i decenijama će svima postepeno biti ukinut bilo kakav izbor, i biće primorani (maltretirani) na svakom koraku, kako bi sistem ostvario što veći profit.

Žaba će biti skuvana, postepeno i neprimetno. Nemojte biti ta žaba.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!06.07.2014. u 01:04 - pre 119 meseci
Citat:
To je naprasno promenjeno skoro na svim pumpama, i to prilično pre one fiskalizacije i obaveze da se izdaju računi (mada čak i to može da se reši na samom mestu za točenje, bio je primer jedne JP pumpe). Odjednom su sve pumpe pretvorene u mini-markete, i obavezno si morao da odeš od auta, uđeš u mini-market prepun kojekakvih gluposti i čekaš u redu da platiš svoje gorivo (a za to vreme zveraš po radnji i gledaš šta sve ima da se kupi po astronomskim cenama). Dakle, to je bio prvi korak maltretiranja tebe kao klijenta da bi neko povećao svoj profit. Pumpe više nisu bile samo pumpe već i mini-marketi, a ti si izvučen (praktično silom) iz kola i nateran da uđeš u taj mini-market, ili u suprotnom ne možeš da dobiješ gorivo. I to je činjenica koju ne možeš da opovrgneš.

Sipanje goriva koje je bilo brza i efikasna radnja se pretvorilo u smaranje u redovima ispred kase mini-marketa.

Ista priča kao na onoj temi o Nokiji i simbijanu :) Pisac i njegove fiks ideje da svako ko poželi da se bavi nekimm biznisom, treba prvo pisca da pita šta želi i da prilagodi biznis plan njemu, pa tek onda da misli o profitu. Guess what, to se neće desiti. Žao mi je što ti niko to ranije nije rekao, ali ne vrti se svet oko tebe i niko ne otvara bilo kakvu firmu, radnju, pumpu, fabriku... da bi ugađao tebi i sličnim džangrizavcima kojima sve smeta, već upravo da bi profitirao, i naravno da će način poslovanja prilagoditi tome. Pa tako Nokija neće odlučiti da ponovo proizvodi "cigle sa simbijanom" zato što tebi i nekolicini baš odgovara takav telefon, već radije moderne telefone sa touch screen-om koje preferira 99% drugih ljudi koji nisu ti. Proizvođači automobila neće prestati da ugrađuju u automobile ABS zato što si ti navikao da "drukaš" kočnicu. A ni vlasnici pumpi neće odlučiti da se odreknu dodatnog profita koji im obezbeđuje prodaja drugih artikala osim goriva, samo zato što tebi to iz nekog razloga plaćanje goriva čini sporom i neefikasnom radnjom. Drugima očigledno ne smeta, inače bi kupovali gorivo isključivo u nekim prčvarnicama od pumpi, kojih još uvek ima, dok bi velike pumpe bi propadale, što se kao što vidimo ne dešava.

Zapravo, jedna takva mini pumpa se baš skoro zatvorila u mom kraju, jer niko živ nije svraćao na nju, iako je lokacija relativno dobra i ima dosta vlasnika automobila u okolini. Šteta, a bila je baš po tvom ukusu, nema gužve, unutra jedva ima mesta da se okreneš, a kamo li za dodatne artikle, čim uđeš na vrata udaraš na kasu, a ulaz pola metra od točilice i ne nutkaju ti ništa, šta više, jedva čekaju da platiš gorivo i da ti vide leđa da mogu da nastave da se bave nekim ozbiljnijim poslom, recimo kuckanjem poruka :) Očigledno ljudima više odgovaraju pumpe gde uz gorivo mogu da kupe i tečnost za stakla, ulje, vodu, sok, grickalice, žvake, sendvič... šta već kome treba i sve to od više proizvođača.

A što se tiče "nutkanja" kojekakvih "neželjenih" proizvoda generalno, očigledno da to daje rezultate, inače niko to ne bi radio. Za vlasnika pekare je svakako bolji radnik koji uz burek uspe da proda i jogurt, za vlasnika butika je bolji radnik koji uz farmerke uspe da proda i duks, pa je i za vlasnika trafike bolji onaj koji uz novine uspe da proda i žvake, kafu, sok ili šta god. Kome se ne sviđa, uvek može da pronađe neku prodavničicu sa nezainteresovanim radnicima gde ne da ti neće ništa nuditi, nego će te gledati u fazonu "šta sad ti hoćeš koj moj" da ti prosto bude neprijatno što si uopšte ušao, pa ćeš gledati da što pre završiš kupovinu i izađeš odatle. Jeste da takvi opstanu mesec-dva, ali se često i otvaraju, pa eto, pronađeš neku takvu, postaneš redovna mušterija i barem mesec dana kupuješ kao čovek, po svom ukusu, bez ikakvog smaranja.
Citat:
Šta je bio sledeći potez? Pa eto, pohlepi nikad kraja, nekome nije bilo dovoljno to što te je naterao tebe da izađeš iz kola i gledaš po mini marketu i poželiš nešto da kupiš, nego je pre neku godinu rešio da te dodatno maltretira tako što će da te smara na kasi i nutka ti gluposti. I to je istovremeno počelo na raznim pumpama (eko, mol...) što je vrlo zanimljivo jer je identično istovremeno bilo i pretvaranje raznih pumpi u mini-markete.

A šta je tvoja sledeća briljatna fiks ideja? Da se pekarama zabrani prodaja jogurta, jer ti jedeš burek na suvo? Da se kafićima zabrani da u ponudi imaju nes kafu, jer ti piješ isključivo espresso? Da se proizvođačima automobila zabrani ugradnja GPS navigacije, jer tebi više odgovara papirna mapa? :)
Citat:
Sve u svemu, od brze i efikasne radnje sipanja goriva ti si doveden u situaciju da čekaš u redovima pred kasom u mini-marketu, da te nutkaju proizvodima, da ti na račun heftaju kojekakve promocije i reklame, i da umesto minut-dva izgubiš najmanje 3x više vremena tokom koga trpiš psihičko maltretiranje.

Pa šta ćeš, ako ti to smeta, zašto si odabrao da živiš u metropoli gde su takve stvari normalne i neophodne, jer je konkurencija ogromna i naravno da se svako bori za svoj deo tržišta, gura svoj brend na sve moguće načine, bavi se networkingom...? Zašto lepo ne odeš u neko zabačeno seoce koje ima jednu prodavnicu, a sledeće mesto sa primesama civilizacije je tu negde na 50km odatle. Tu ti neće ništa nutkati, niti promovisati... ionako od brendova imaš hleb marke hleb, keks marke keks i pivo marke pivo... čak ne gubiš vreme ni na izbor robne marke :) A i ako ima neke pumpe u blizini, sigurno se neće lomiti da te usluže, šta više, vrlo verovatno na toj pumpi radi neki usnuli čiča, pa ti lepo sipaš gorivu, staviš mu novac u krilo i pičiš dalje (situacija iz stvarnog života :)). Šta ćeš brže i efikasnije od toga? :) Ili još bolje, idi živi u šumi... tamo ti ni ne treba ni gorivo, ni auto, ni telefon... niti će te iko smarati nekakvim promocijama, reklamama, proizvodima...

Prosto je neverovatno da neko uskoči u vodu, a onda se žali što se pokvasio.
Citat:
Da li misliš da je to to, i da više povećanja maltretiranja neće biti? E, pa, grdno grešiš. Sistem je takav kakav je a pohlepa je takva kakva je, nekome će da 5-10 godina dosaditi i ovaj nivo profita jer pohlepi nikad kraja, i smisliće način da te natera da kupuješ još više. Kakav će to način biti, videćemo. Jedna od mogućnosti je da te opet nekakvom silom nateraju da još nešto uradiš što ne želiš, da bi kupio još nešto što ti ne treba, inače ostaješ bez goriva ili već nečega drugoga što ti treba.

A ovakvu sliku sveta oko sebe nemaju ni trogodišnjaci kada krenu da kontaju zašto je nebo plavo :) Zar ti stvarno misliš da nekome eto tako dosadi nivo profita koji ima, pa naprasno odluči da ga poveća tako što će nešto da smisli? LOL. Imam vest za tebe. SVAKO ko se bavi nekim poslom, KONSTANTNO smišlja način kako da poveća profit, bilo da je u pitanju razvoj novog poslovnog modela, novog proizvoda, nove usluge... Dakle, ne neki i ne kad im dosadi, nego svi i stalno. Neki poslovni modeli, proizvodi, usluge... uspeju, a neki ne. Oni koji uspeju, bivaju prihvaćeni od strane drugih i postanu standard i to je cela priča. A znaš li ko odlučuje o tome? Da pomognem, nisu kapitalisti i profiteri :) Da, o tome odlučuju potrošači. Touch screen i android na mobilnim telefonima nikada ne bi postali de facto standard da se potrošačima nije svidela ta kombinacija. ABS nikada ne bi postao standard da nije spasio glavu milionima ljudi. Pumpe nikada ne bi prodavala ništa osim goriva da ljudi ne žele da kupe još nešto pored goriva kada svrate na pumpu. Prema tome, i ako se ostvare te tvoje zloslutne misli o nemogućnosti kupovine onoga što ti hoćeš, recimo goriva, ako ne kupiš nešto drugo, to će biti samo zato što većini potrošača tako odgovara. A ti si slobodan otvoriti svoju pumpu, pa smišljati svoje poslovne modele i primenjivati ih u praksi, ako misliš da su bolji, moralniji, ispravniji, ili šta god.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Baraba direktor iz Futura plus trafika!

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 94599 | Odgovora: 411 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.