Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Saobraćajne nesreće ovih dana..

elitemadzone.org :: AutoZone :: Saobraćajne nesreće ovih dana..

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 67089 | Odgovora: 265 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Saobraćajne nesreće ovih dana..09.06.2014. u 23:56 - pre 119 meseci
Nisam cuo da je neko isao u zatvor nakon udesa gde je stradao ili pesak ili biciklista ili drugi vozac/putnik , a da je bio trezan i postovao ogranicenje ...
A i cuo sam za neke i poznajem neke koji su dobili 3-4 godine zatvora zato sto su ubili nekog neosvetljenog biciklistu koji je izleteo ko zna odakle samo zato sto su imali 0.5 promila ili vozili 70-80 gde je dozvoljeno 50
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Saobraćajne nesreće ovih dana..10.06.2014. u 00:05 - pre 119 meseci
izgleda je vozac Golfa imao probnu dozvolu...
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Saobraćajne nesreće ovih dana..10.06.2014. u 00:12 - pre 119 meseci
A jel imao nekog alkohola ili droge , posto onako spor prolazak kroz crveno nisam video.
Ja brze predjem peske

p.s. jel primecujete koliko je manje aktuelan onaj iz Nisa ? Jbg mator Audi pa nije zanimljiv za pljuvanje , iako je jedini krivac
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Saobraćajne nesreće ovih dana..10.06.2014. u 02:28 - pre 119 meseci
Citat:
Homer J. Simpson: A jel imao nekog alkohola ili droge , posto onako spor prolazak kroz crveno nisam video.
Ja brze predjem peske

Ti još nisi primetio da je snimak usporen? Verovatno zato braniš vozača Audija koji je u stvarnosti išao mnogo većom brzinom nego što se čini na snimku.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Saobraćajne nesreće ovih dana..10.06.2014. u 06:39 - pre 119 meseci
Vozača Audija može da brani samo neko ko se ponaša u saobraćaju kao i on.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Saobraćajne nesreće ovih dana..10.06.2014. u 07:29 - pre 119 meseci
Citat:
Vozača Audija može da brani samo neko ko se ponaša u saobraćaju kao i on.


Bravo.Upravo se spremao da to napisem na ovako razmisljanje HOMERA koji rasudjuje na nivou deteta.:).

On u stilu za UMZ.

Citat:
homer...A i cuo sam za neke i poznajem neke koji su dobili 3-4 godine zatvora zato sto su ubili nekog neosvetljenog biciklistu koji je izleteo ko zna odakle samo zato sto su imali 0.5 promila ili vozili 70-80 gde je dozvoljeno 50


Pa treba da pazi Homere,da da.Ovaj da je reagovao na prvi treptaj zelenog i poceo da koci,100% bi ostali zivi.
Ali silovitom baji koji je poznat po nasilnickoj voznji u NS kao i dripac od tuzioca koji se zabio u kombi i vrsio uvidjaj je u tvojoj
grupi razmisljanja kako neciji zivot nije vredan.Ako nisi znao,usporava se za citaj,GOLUBA na putu pa ti sada razmisli dalje.
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: Saobraćajne nesreće ovih dana..10.06.2014. u 07:39 - pre 119 meseci
Citat:
CakNoris:


@Dimkovic
U Srbiji u zadnjih 10 godina, koliko je meni poznato, nije bilo smrtnih slučajeva izazvanih vožnjom zaustavnom trakom autoputa, pogotovo ne u Beogradu.


Ja znam bar za jednu, eno ti krajputaš kada prođeš Arenu, malo ispred izlaza kod Genexovih solitera.
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Saobraćajne nesreće ovih dana..10.06.2014. u 07:44 - pre 119 meseci
Citat:
BluesRocker:Ti još nisi primetio da je snimak usporen? Verovatno zato braniš vozača Audija koji je u stvarnosti išao mnogo većom brzinom nego što se čini na snimku.


Raspravljaš se sa detetom koje ne razlikuje stvarni saobraćaj i GTA

Citat:
Homer J. Simpson:U tome i jeste problem , kad trezan i postujuci ogranicenje ubijes dete van pesackog nisi kriv....A kad nisi onda nisi , nebitno bio pijan ili trezan i isao 50 ili 250


KRIV si kad ubiješ dete bez obzira da li si pijan ili trezan. Kapiraš? Ubio si nekoga. Kriv si.
Nije to igrica pa kreneš nivo od početka

A ove budaletine koje voze po 2,3,4 PUTA više od dozvoljenog i kojima je to OK, odmah u rudnik. Pre nego ubiju nekog. Jer će to uraditi pre ili kasnije
Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Saobraćajne nesreće ovih dana..10.06.2014. u 07:50 - pre 119 meseci
A zašto u rudnik? Pa jel' znaš da u rudniku rade mahom pametni, istrajni i čestiti ljudi?
Koji će racq takav u rudinku? Zašto da rudari kubure i sa budalama u neposrednoj blizini, nisu li im upravnici i direktori sasvim dovoljni?
about:networking
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Saobraćajne nesreće ovih dana..10.06.2014. u 07:50 - pre 119 meseci
Društveno koristan rad je majka Mara za takve.
 
Odgovor na temu

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Saobraćajne nesreće ovih dana..10.06.2014. u 07:58 - pre 119 meseci
Citat:
plus_minus:
A zašto u rudnik? Pa jel' znaš da u rudniku rade mahom pametni, istrajni i čestiti ljudi?
Koji će racq takav u rudinku? Zašto da rudari kubure i sa budalama u neposrednoj blizini, nisu li im upravnici i direktori sasvim dovoljni?


Naravno da znam. Kao što znam i da je to jedan veoma težak posao. Takve budaletine ne bi dolazile u kontakt sa normalnim svetom. Imali bi oni svoj poseban rudnik, za budale

Ali dobro ako ti to smeta evo mogu da traže mine. Bez opreme. Biće korisniji za društvo nego da voze 160 u gradu. Ionako igraju ruski rulet svakog dana. Bar su na to navikli
Minskih polja koje treba očistiti ima dovoljno. Kao i budala
Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Saobraćajne nesreće ovih dana..10.06.2014. u 09:32 - pre 119 meseci
Ako dozvoljavate jedan klip u pauzi koji vazi za oba ucesnika u primeru,a i u stvarnom zivotu.

 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
89.216.37.*



+896 Profil

icon Re: Saobraćajne nesreće ovih dana..10.06.2014. u 12:38 - pre 119 meseci
Pojasnjenje pravnika tj. sudije koji radi u sudu:

"Koliko ja znam do sada je važilo pravilo da je kriv onaj "ko oduzme prednost drugome". Po tome je vozač golfa apsolutno kriv. Jedan od ekstremnijih primera je neko pomenuo - đubretarski kamion i BMW u Požeškoj pre neku godinu. Ovo se sada stvara neka nova praksa koja mi je vrlo interesantna.
Zna se da vozača audia tužilaštvo tereti za teško delo protiv saobraćaja ali se ne zna s kojim obrazloženjem, a to bi bilo interesantno pročitati.
Vujanića i kompaniju ne uzimam za ozbiljno ni malo."

* Pozeska - kamion nije ispostovao prvenstvo prolaza i na njega je naleteo BMW takodje mnogo brze od dozvoljene brzine, pri tom je poginuo jedan djubretar. Krivac je iskljucivo bio vozac kamiona. A tu cak i nema semafora.

http://www.blic.rs/Vesti/Hroni...an-100-na-sat-a-nije-okrivljen

Prvo osnovno tužilaštvo podiglo je optužnicu protiv Aleksandra Ćusa, vozača kamiona “Gradske čistoće”, jer nije poštovao prvenstvo prolaza u Požeškoj ulici 5. septembra 2011. i izazvao je nesreću u kojoj je poginula jedna, a povređeno pet osoba. Sa druge strane, tužilaštvo ne tereti vozača BMW Borisa Matića, koji se sa 1,56 promila alkohola u krvi zakucao u kamion sa najmanje 97 kilometara na sat.

Vozač BMW-a tretira se
kao “oštećeni svedok”
Kako je navedeno u optužnici, tužilaštvo Borisa Matića vodi kao oštećenog svedoka jer je prilikom nesreće lakše povređen. To znači da bi u slučaju sudske presude koja bi krivim proglasila Aleksandra Ćuso imao pravo naknade štete za uništen automobil, povrede i pretrpljeni bol.

Dakle, advokat ima odmah da se pozove na ovaj slucaj. Pri tom Golf je jos prosao i na cisto crveno.

Za lavlju jazbinu i ostale: NIKO ovde NE BRANI vozaca Audija, ja mislim da on mora biti kaznjen zbog ucinjenog dela, odnosno da bude kaznjeg zbog toga sto je doprineo fatalnom ishodu! U tome se svi slazemo, nadam se. Covek je psiho cim je vozio tolikom brzinom po gradu i ja bi svejedno njemu trajno oduzeo dozvolu nakon odlezane kazne.

Ali ja samo kazem kako ce reagovati sud i njegov advokat. A slucaj Pozeska je upravo to na sta ce odmah da se pozovu.

To sto bi mi njemu sudili kako treba, nije pitanje za sud nazalost! Ali, daj boze da promene praksu, jer mora se stati na put bahatim i ludackim vozacima. Isto vazi i za one koji prolaze na crveno!
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Saobraćajne nesreće ovih dana..10.06.2014. u 12:42 - pre 119 meseci
Citat:
BluesRocker:
Citat:
Homer J. Simpson: A jel imao nekog alkohola ili droge , posto onako spor prolazak kroz crveno nisam video.
Ja brze predjem peske

Ti još nisi primetio da je snimak usporen? Verovatno zato braniš vozača Audija koji je u stvarnosti išao mnogo većom brzinom nego što se čini na snimku.

Snimak nije usporen , ne lupaj
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Pa treba da pazi Homere,da da.Ovaj da je reagovao na prvi treptaj zelenog i poceo da koci,100% bi ostali zivi.
Ali silovitom baji koji je poznat po nasilnickoj voznji u NS kao i dripac od tuzioca koji se zabio u kombi i vrsio uvidjaj je u tvojoj
grupi razmisljanja kako neciji zivot nije vredan.Ako nisi znao,usporava se za citaj,GOLUBA na putu pa ti sada razmisli dalje.

Da oni nisu reagovali na crveno za pesake i da su ostali da cekaju zeleno , 100% bi ostali zivi
Citat:
Marko83:
KRIV si kad ubiješ dete bez obzira da li si pijan ili trezan. Kapiraš? Ubio si nekoga. Kriv si.
Nije to igrica pa kreneš nivo od početka

Pa kriv si u principu , osecas neku krivicu , ali ako trezan i postujuci ogranicenja i ostala saobracajna pravila i znake ubijes nekoga , neces videti ni sud ni pritvor ni zatvor

[Ovu poruku je menjao Homer J. Simpson dana 10.06.2014. u 13:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Saobraćajne nesreće ovih dana..10.06.2014. u 14:36 - pre 119 meseci
Ako poštuješ saobraćajna pravila (pre svega to da prilagodiš svoju brzinu uslovima na putu) nema TEORETSKE šanse da ubiješ nekog.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Saobraćajne nesreće ovih dana..10.06.2014. u 14:49 - pre 119 meseci
Spomenuti "Cosmoov slucaj" sa kamionom gradske cistoce je presedan u beogradskom Sudu.

U Novom Sadu se vozac BMW ne bi provukao nekaznjen, obzirom na sudsku praksu u poslednjih 20 godina.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Saobraćajne nesreće ovih dana..10.06.2014. u 14:52 - pre 119 meseci
Citat:
jablan:
Ako poštuješ saobraćajna pravila (pre svega to da prilagodiš svoju brzinu uslovima na putu) nema TEORETSKE šanse da ubiješ nekog.
Ima. Kola mogu da ubiju pešaka i kad je brzina 50 km/h

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Saobraćajne nesreće ovih dana..10.06.2014. u 15:08 - pre 119 meseci
Kakve veze imaju 50 km/h? Prvo, kola ne ubijaju, već ubijaju vozači. Vozač može ubiti pešaka i pri 10 km/h ako se potrudi. Prilagoditi brzinu uslovima ne znači samo poštovati propisano ograničenje na datom delu puta.

Standardni beogradski primer: automobili napakovani na trotoaru i oko raskrsnica. Automatski ti je preglednost mnogo manja i zahteva da spustiš brzinu sa maksimalnih 50 km/h na brzinu pri kojoj možeš da reaguješ ako se pešak (npr. dete) pojavi između dva parkirana automobila.
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Saobraćajne nesreće ovih dana..10.06.2014. u 15:12 - pre 119 meseci
Ako je put sa vise traka , obezbedjen semaforima i ostalom signalizacijom na raskrsnicama , neostecen ni delimicno zatvoren , propisano ogranicenje = prilagodjena brzina uslovima
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Saobraćajne nesreće ovih dana..10.06.2014. u 15:15 - pre 119 meseci
Jesi li razmišljao da se zaposliš u ministarstvu, očigledno imaš neka revolucionarna shvatanja...

Citat:
Član 42.
Vozač je dužan da brzinu kretanja vozila prilagodi osobinama i stanju puta,
vidljivosti, preglednosti, atmosferskim prilikama, stanju vozila i tereta, gustini
saobraćaja i drugim saobraćajnim uslovima, tako da vozilo može blagovremeno da
zaustavi pred svakom preprekom koju pod datim okolnostima može da vidi ili ima
razloga da predvidi, odnosno da vozilom upravlja na način kojim ne ugrožava
bezbednost saobraćaja.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Saobraćajne nesreće ovih dana..

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 67089 | Odgovora: 265 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.