Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Stanovanje van grada a posao u gradu

elitemadzone.org :: MadZone :: Stanovanje van grada a posao u gradu

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13

[ Pregleda: 249447 | Odgovora: 243 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

priki

Član broj: 24732
*.dynamic.sbb.rs.

icon Re: Stanovanje van grada a posao u gradu01.03.2017. u 21:18 - pre 169 dana i 23h
Citat:
najdraza1969:
Tada nije bilo fiksnih telefona, voda je bila mislena imenica u letnjim mesecima, 402 seljobus je išao na sat vremena,...

Od početka aprila do kraja oktobra je idila, zelenilo, uživancija u odnosu na grad. Sad je rešen problem snabdevanja vodom, imamo dva seljobusa 402 i 406, idu na 15-ak minuta, milina u odnosu na ranije. Kablovska je super- Kopernikus, 2500din za KTV+NET. Fiksni telefoni rade super, dok se ne zagreje kontejner-centrala u letnjim mesecima... tada molite Boga da se ohladi noću što više da bi ujutru proradila...

Po ovoj tvojoj priči se može zaključiti da ste otišli medju prvima u to naselje, pa nije ni čudo što nije bilo ničega.

Elem, da je infrastruktura po selima jadna, jeste, samo sela koja su "živa" (blizina neke saobraćajnice, autoput, pruga kroz selo) imaju bolju infrastrukturu, sve ostalo je jad i beda.

I da, i u selima ima kriminala. Dodju pa ti pokradu sve iz pušnice, iz podruma, odvedu ti kravu iz štale, pokradu šupu.... Sve to ima u selu samo u drugom obliku

Citat:
Braxi:
apsurdno je uopste u zemlji kao sto je Srbija razmisljati o odlasku na selo kad kod nas ni gradovi ne funkcionisu kako treba.
Pored toga selo nam konstanto propada narocito u Vojvodini...

sto se tice dece, danas je svejedno gde zivis kad svakako moras voditi dete svugde. Ja kad sam imao 7 godina isao sam autobusom sam jer takvo je vreme bilo. Danas je to nemoguce...

nije apsurdno, u Srbiji sve jadno funkcioniše tako da jadno u gradu, jadnije na selu ti dodje na slično
Lično poznam 2 porodice koje su otišli na selo i oni su mnogo zadovoljniji nego dok su bili u gradu

Odgovor na temu

Darko Nedeljković
Darko Nedeljković

Član broj: 191820
212.200.65.*

icon Re: Stanovanje van grada a posao u gradu02.03.2017. u 17:29 - pre 169 dana i 2h
Citat:
najdraza1969:
Sve u svemu, ako imate dobra kola, dizel ako može, super ste prošli, ovde su vam neophodna. Pogon 4x4 zimi dobro dođe.
Ako nekoga još nešto konkretno interesuje, nek pita.
Pozz

A zasto dizel, ja se vec 15 godina trudim da izbegnem dizele, jer su i za odrzavanje i za sipanje najskuplja varijanta. Za 1000 din dizela vozis se stotinak kilometara, za istu cenu plina oko 150km, a za toliko metana 250km.

Odgovor na temu

Bata
Branimir Nikolić
Beograd

Član broj: 7232
212.200.253.*

icon Re: Stanovanje van grada a posao u gradu06.03.2017. u 07:56 - pre 165 dana i 12h
Citat:
najdraza1969:
Na ovu temu mogu da vam dam iscrpan odgovor, jer sam odrasla na betonu Novog Beograda (blok 45) i znam šta je život u gradu, a otišla da živim u podavalsko naselje Beli Potok pre 20 godina.
Ako nekoga još nešto konkretno interesuje, nek pita.

-Čuo sam da Beli Potok ima hronična klizišta, šta znaš o tome ?
-Kažeš da su vremenom komunalni uslovi uznapredovali (češći busevi, voda, itd),
da li sa time dolazi i više doseljenika ? Da li se Beli Potok pretvara iz komotnog mirnog sela u divlje stambeno naselje kao što je Kaluđerica ?
-Da li imate kanalizaciju ? Zuce koje je odmah pored ima. Ako nemate, da li imate probleme sa prepunjenim/nečišćenim septičkim jamama ? Na primer jedan komšija ne čisti svoju i svi ispaštate zbog toga.
-Da li se osećaš bezbedno u smislu zdravstvene zaštite, ako zatreba (daleko bilo) hitna pomoć, ili da se što pre stigne do nekog doma zdravlja, bolnice ? Prošle godine su se hvalili da su vam u Jajincima otvorili novi dom zdravlja, da li to ima efekta na kvalitet zdravstvene zaštite u toj okolini ?
-Isto pitanje za bezbednost od požara, koliko brzo bi stigli vatrogasci ?
-Da li se osećaš bezbedno od krađe/pljačke/manijaka ? Odeš na posao, u grad, nisi ceo dan/noć kući i nemaš nikog da čuva kuću, ili još gore ako imaš malu decu, stare roditelje, pitaš se šta im se može desiti kad ne mogu nikog da dozovu upomoć.
-Da sada imaš mogućnost izbora mesta i uslova stanovanja, uz obavezu da to opet mora biti prigradsko mesto/selo/naselje, šta bi to bilo, gde, kako ?
-Da li ste saobraćajno blokirani/ugroženi tokom zimskog snega i leda ?
-Čitao sam da se u podavalskim mestima problem nedostatka vodovodske vode rešava kućnim rezervoarima sa pumpom gde se plati dovoženje i punjenje vodom. Ako znaš nešto o tome pitao bih te samo koliko to mesečno košta ?
-Koliko mesečno potrošiš na prevoz ?

Eto, hvala šta god i koliko god da odgovoriš.

Odgovor na temu

najdraza1969
domaćica i poštanska službenica
Beograd, Avala

Član broj: 230453
178.79.36.*

icon Re: Stanovanje van grada a posao u gradu15.04.2017. u 19:38 - pre 125 dana i 1h
Ima jedno klizište, ali su ljudi doprineli da proradi. Sad je stalo.
Nema doseljenika, ne ličimo na Kaluđericu, Beli Potok postoji mnogo stotina godina unazad (Vasa Čarapić...)
Nemamo kanalizaciju, imamo privatno napravljene odvode za prelivne vode iz septičkih jama.
Osećam se bezbednije nego kad sam u stanu u bloku 45. Tamo odmah zaključavam vrata, a ovde i noću ponekad zaboravim da zaključam.
Hitna pomoć će pre da stigne ovde, nego u blok 45, ojer smo udaljeni od autoputa 3-4km.
Desi se da nikoga nema kod kuće po ceo dan, nemam nikakav problem sa zebnjom od krađe.
Odabrala bih ili ovde ili Batajnicu (volim ravnicu, jbg)
Zimi nemamo problema sa snegom, zimska služba je baš u BP i non-stop sklanjaju sneg i led.
U poslednjih 5-6 godina nemamo nikakvih problema sa vodosnabdevanjem, sem dan-dva godišnje kad najave na medijima da neće biti vode.
Ne trošim na prevoz jer imam markicu. Suprug kaže da prelazimo 20.000 km godišnje.
Pozz

Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Stanovanje van grada a posao u gradu

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13

[ Pregleda: 249447 | Odgovora: 243 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.