Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Elektricni i benzinski motori - elektricni trimer

elitemadzone.org :: TechZone :: Elektricni i benzinski motori - elektricni trimer

[ Pregleda: 4252 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Elektricni i benzinski motori - elektricni trimer04.10.2014. u 23:31 - pre 116 meseci
Upravo mi se pokvario trimer za travu, benzinski Einhel, 26ccm 800W, odradio je 3 sezone. Posto preko leta obicno nisam kod kuce, sacekao me korov visok metar i po. Moja majka redovno obilazi kucu, ali nece ona da se bakce sa pravljenjem mesavine i potezanjem kanapa, pa sam mislio da kupim elektricni, Vilager od 1000W, koji verujem da ne bi imala nista protiv da koristi, kad moze usisivac moze i trimer, sve je to isto :-)
E, sad, danas udjem u radnju, pitam da li imaju a prodavci svi u glas - ne, to ne valja nista, to je slabo, benzin je mnogo jaci od struje. Pitam ja njih da li im je benzinski Vilager od 900 W jaci od elektricnog od 1.000W, a oni opet - jeste, triput jaci, ne mozes porediti. Pitam ja njih dalej kome su prodali takav od 1.000W, da vidimo da ga slucajno ne poznajem pa da odem da vidim, kad ono - nisu nikome. Oni prodaju obicno jeftine i slabe elektricne trimere od 250W i 375W, mozda jednom ili dvaput se desilo da neko uzme 500W, pa moze biti da su oni zbog toga stekli utisak da je "benzin jaci od struje".
Ipak, oni su toliko bili ubedjeni u tu pricu, da su mene pokolebali i naterali da pitam - da li je ovaj benzinski trimer od 800W/1KS koji sam ja imao po bilo cemu jaci/izdrzljiviji/ozbiljniji od elektricnog od 1.000W/1.3KS?

Takodje, primetio sam da se uz ovaj elektricni ne dobija noz-trozubac, pa me zanima da li to moze od bilo kog, samo se odsrafi glava sa silkom i zasrafi secivo, ili ako fabricki ne ide za taj model, onda nema sanse da se stavi od drugog? Ni ovaj moj Einhel nije imao taj noz, pa zato o tome ne znam nista.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Elektricni i benzinski motori - elektricni trimer05.10.2014. u 07:41 - pre 116 meseci
Prvo bi te pitao o kakvom se kvaru radi na tom trimeru.
Citat:
Takodje, primetio sam da se uz ovaj elektricni ne dobija noz-trozubac,

O trimeru i koricenju ti mogu dosta reci iz licnog iskustva (kao i u nekoj drugoj temi za koju se uhvatim kao pijan plota
sto je za nekog trolovanje).Taj trozubac ili jos bolje cirkular



traze velike obrtaje ako se cisti korov ili drvece do 5 cm debljine.Za to taj elektricni nema snage.Mislim da bi mu manjkalo snage i sa strunom 2,5-2,7mm.Ja vec drugu godinu koristim kineza (austrija) keno motorni trimer koji do sada je ocistio ozbiljne,sto bi kod mojih
seljaka se zvalo vrzina a i jedno 60 ari gornjeg dela vocnjaka.Bezmalo dok ne potrosim rezervoar nema stajanja.Elektricni,po mom misljenju
i korov od metar visine nema sta tu da trazi.Mozda neki brend sa dosta Wti.
Sto se tice glave,kada otsrafis glavu sa strunom na motornom imas dodatnu sajbnu koja pricvrsti taj metalni noz.
Meni os stihl odgovara samo struna koju sam pakujem a glava je drugacija kao i sam navoj.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Elektricni i benzinski motori - elektricni trimer05.10.2014. u 08:23 - pre 116 meseci
Inace, razne nozeve sam vidjao u woby-ju, a nisu ni skupi.
 
Odgovor na temu

vladd

Moderator
Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.87.128.*



+5251 Profil

icon Re: Elektricni i benzinski motori - elektricni trimer05.10.2014. u 09:46 - pre 116 meseci
Ja ne bih opterecivao gospodju mamu sa trimerom koji ima 10-15kg, bilo da je benzinski ili elektricni.

Preporuka je kosacica na struju. Bar je sva tezina na zemlji.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Elektricni i benzinski motori - elektricni trimer05.10.2014. u 12:09 - pre 116 meseci
Citat:
Prvo bi te pitao o kakvom se kvaru radi na tom trimeru.

Bas si nasao koga da pitas :-)
Ja sam totalni duduk za te male benzinske motore. Od pocetka godine teze pali, pa sam ga po nagovoru komsije koji ima isti takav palio tako sto odsrafim svecicu, nakapam desetak kapi goriva, pa zasrafim, tako je palio iz prve. Posle kad ugasim u roku od 5-10 minuta isto pali iz prve, nakon toga benzin valjda ispari i mora da se nakapa drugi. E, sad mu je doslo da nece ni tako, a i da hoce meni je dosadilo da hiljadu puta odvrcem i zavrcem svecicu. Dacu ga na limundo kao neispravnog, uz mogucnost da ako kupac nije zadovoljan cenom popravke da moze da ga vrati i dobije pare nazad, u tom slucaju dacu ga ciganima za par stotina dinara, oni vole te stare stvari, to je cudo jedno. Ja niti poznajem postenog majstora, niti imam zelje i volje da se sa tim bakcem, pa ne mogu ni da znam kakav mu je kvar u pitanju, a komsija kaze da kod Einhela nema sta da se pokvari preko 2.000 dinara, pa verujem da ce ga neko ko se razume uzeti da popravi, ili za delove. Jos na pocetku sezone sam ga pitao da ga odnese kod majstora i sredi mi to da ne ukapavam benzin, ali bilo je kao znas jedan ne zna posao, drugi zna ali krade delove, treci zna i ne krade delove ali ima neku trecu zaboravio sam kakvu falinku.
Citat:
traze velike obrtaje ako se cisti korov ili drvece do 5 cm debljine... Elektricni,po mom misljenju
i korov od metar visine nema sta tu da trazi.

Kod mene nema drveca za secenje, a korova ima ako se zapusti, konkretno ovo sto je sad izraslo za ovih nekoliko meseci ima metar i po visine i preko centimetar u precniku... to je ovaj Einhel od 800W jedva uspevao da reze sa niti od 2mm... ali moja ideja je da se to suzbija dok je jos u stadijumu 2mm debljine i 20cm visine.

Citat:
Za to taj elektricni nema snage.Mislim da bi mu manjkalo snage i sa strunom 2,5-2,7mm.

Maksimalna struna mu je 2mm. Nekada davno sam kosio sa MTD790, taj je imao mali trozubac, a snaga mu je isto 1kW. Zato kontam da bi eventualno i elektricni trebalo da moze to isto. Ili i ti kao i ovi u prodavnici mislis da je benzin jaci od struje bez obzira na kilovate?

Citat:
Preporuka je kosacica na struju. Bar je sva tezina na zemlji.

Kako li se ja toga nisam setio? Sala mala. Situacija izgleda ovako - ispred kuce do ulice nalazi se jarak dubok 2 metra, dug 20m. Opstina je pre vise decenija predvidela da to tako treba, radi prevencije poplava kojih nikada nije bilo, pa cak ni ove godine. Sad ja tu mogu da narucim par kamiona zemlje pa da to popunim i izravnam, ali to em kosta nesto, em je mesec dana drndanja, em posle moze neka inspekcija da mi dodje nesto da mi k*nja i da me tera da to sve vratim u prvobitno stanje. I sve to zbog cega? Da bih tu mogao da teram kosacicu na tockicima? Mozda vredno toga, mozda nije, ali idemo dalje... izmedju toh jarka i kuce oko 2 ara travnjaka koji sam bio doveo u red da moze da se kosi kosilicom, ali prosla podzemna kablovska, buldozeri izrovili, prosao gas, buldozeri opet izrovili... sad ja mogu opet da platim nekom da to uzore, a ja da odvojim par nedelja da to izfreziram, usitnim, pograbim, iznivelisem, posejem travu, zalivam, stitim da mi zivotinje ne raskopaju... ili je mozda bolja ideja da sacekam par godina da prodje i podzemna struja, pa da tek potom trosim vreme i novac na taj deo, koji btw uopste nije moja svojina, vec opstinska. Dvoriste - najvecim delom poplocano ciglom, cigle nisu idealno ravne, neka je par cm visa neka niza, izmedju cigli hoce da raste trava, da li bi ti tuda terao kosilicu? Pravog travnjaka ima manje od pola ara, bukvalno mi je dnevna soba veca od travnjaka koji bi se mogao kositi kosilicom, u principu taj deo nikada nije bio problem, to je toliko malo da bi frizerskim makazama mogao da uredim. Iza je basta koju nekad koristim, nekad ne koristim i taj deo je najproblematicniji - brazde od traktora, buseni zemlje, deseatk vocki... a povrsina uopste nije mala, tu ima blizu 10 ari. Eto, sad kad imas sve informacije, ti slobodno predlozi kakvu masinu treba da kupim ako to nije trimer. Posebna napomena - tih deset ari nikada ne treba pokositi odjednom, vec kako gde izraste, ar-dva dnevno.
I nije trimer 10-15kg, ni benzinski ni elektricni, vec 7-8kg. Ne znam da li u tom elektricnom ima neki akumulator, ako ima pretpostavljam da bih to mogao da izvarim, posto mi je sve gde treab kositi u dometu 50 metara kabla od 220V.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Elektricni i benzinski motori - elektricni trimer05.10.2014. u 12:24 - pre 116 meseci
Pa kose ljudi kosacicama po kanalima i to uvek bude urednije nego bilo kojim trimerom.

Trimer je za neuredjeno zemljiste, i po meni nije za kosenje trave
Ako kevi stvarno hoces da olaksas kosacica na struju je zakon...a kosi i preko cigle bez problema ako podignes malo nivo kosenja.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Elektricni i benzinski motori - elektricni trimer

[ Pregleda: 4252 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.