Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hladan radijator susac

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Hladan radijator susac

Strane: 1 2

[ Pregleda: 25918 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dvoglaviorao
Komp
KoTkuće, ono što volim

Član broj: 233319
Poruke: 179



+9 Profil

icon Re: Hladan radijator susac31.12.2021. u 09:32 - pre 27 meseci
Da ne otvaram novu temu, imam problem sa sušačem u kupatilu, radijatorom, kako god.

Iglica nije zaglavljena, ide napred nazad, račva i dovodna i odvodna cev su vruće, radijator haldan. Na ventil za odvazdušavanje gore curi hladna voda, ništa mi nije jasno. Ne mogu da nađem koji je to ventil da vidim kako radi sa neke šeme preseka, da li znate šta je problem?

Pokušao sam i da kuckam tu venzil / račvu, bez uspeha.


Hvala svima unapred u svakom slučaju.


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

baresi
Maribor

Član broj: 66006
Poruke: 1667
*.cable.triera.net.



+242 Profil

icon Re: Hladan radijator susac31.12.2021. u 09:55 - pre 27 meseci
Ako dobro vidim, imaš jednocevni sistem. I ja imam takvu centralnu ali kod mene je samo jedan ventil koji se okreće za 90 stupnjeva. Kad ga okrenem u desno, zatvara loputica protok kroz radijator i topla voda ide mimo radijatora i obrnuto. Kod tebe su dva ventila, trebao bi se malo "poigrati" sa njima, da nađeš pravu poziciju, da ide topla voda kroz radijator a ne mimo njega, direktno u sledeći radijator.

Taj ventil je valjda nešto slično ovome, ako nije isti:
https://termoklima.rs/model/herz-uronski-ventil-za-susac-40/12192

[Ovu poruku je menjao baresi dana 31.12.2021. u 11:12 GMT+1]
Tu je malo više literature:
http://herzmediaserver.com/data/_www/srb/vxa/vxa.pdf

[Ovu poruku je menjao baresi dana 31.12.2021. u 11:43 GMT+1]
lp
baresi
 
Odgovor na temu

dvoglaviorao
Komp
KoTkuće, ono što volim

Član broj: 233319
Poruke: 179



+9 Profil

icon Re: Hladan radijator susac02.01.2022. u 15:54 - pre 27 meseci
Srećna nova godina!

Hvala na pomoći, probao sam sve varijante sa ventilima i džaba, nikako da se pokrene. Predpostavljam da je ovaj deo sa iglicom zaribao, kuckao sam, pritiskao iglicu i sve ali ne vredi. Najverovatnije potrebna zamena tog ventila, ako iščačkam još nešto javim se.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6769
87.116.181.*



+1450 Profil

icon Re: Hladan radijator susac05.04.2022. u 12:23 - pre 24 meseci
Taj ventil je izgleda teško đubre verovatno koriste jeftin običan čelik koji zarđa i zariba nabrekne u roku od par meseci. Mi smo stavili pre par meseci novi radijator sušač i taj ventil je polako zaribao. Ne preporučujem nikome to da stavlja jer to ne može da radi kod nas gde toplana ne čisti instalacije posle svake grejne sezone nema ispiranja!
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

darko_la
Eps

Član broj: 348306
Poruke: 4
2a06:63c0:704:ce00:514e:bb19..



Profil

icon Re: Hladan radijator susac18.11.2023. u 13:27 - pre 4 meseca
Pozdrav
Susac nece da greje.
Ove godine smo u kupatilu stavili susac umesto alu radijatora.Voda kroz njega uopste ne prolazi.Dolazna cev je u donjem levom uglu,odlazna u donjem desnom. U gornjem levom je postavljena automatska odzraka,a u gornji desni rucna odzraka.Pri pokusaju da ga odzracim nista nisam postigao,a pokusao sam na sve nacine koji su mi na pamet pali I ispustio ko zna koliko litara vode:Sa oba skroz odvrnuta ventila,sa zavrnutim dovodnim,a otvorenim odvodnim(imbus) I obrnuto. Dok voda izlazi na odzraku topla voda protice I radijator se ugreje. Kada prestanem sa ispustanjem vode na odzraku nema ni protoka kroz radijator. Zvao sam majstora koji je to radio,a koji inace I radi za toplifikaciju I kaze kako je to sve odradjeno kako treba I da zovem toplifikaciju da pojacaju pritisak pumpe na toj vertikali.Otkacio me. Posto imam br tel.momka koji radi u toplifikaciji a na nasoj je podstanici okrenem njega I on mi kaze da ne sme vise da pojacava pritisak zato sto je pumpa stara ,a trenutno je na 4 bara I da ce kad puste iz toplane topliju vodu I sama prokruziti. Stigla je I toplija voda I dovodna cev je vruca al ne prolazi kroz susac. U pitanju je zgrada,cetvrti sprat,poslednji.
 
Odgovor na temu

optimizator

Član broj: 287252
Poruke: 353



+541 Profil

icon Re: Hladan radijator susac19.11.2023. u 09:47 - pre 4 meseca
Mogla je i neka fotografija umesto ovoliko reči.
Prvi zaključak iz svega navedenog je da voda osim na ventilu za ispuštanje vazduha nema gde dalje, kao da je zapušena povratna, izlazna cev iz samog sušača ili instalacije.
Jel si proverio to?
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: Hladan radijator susac19.11.2023. u 11:49 - pre 4 meseca
^ Tako je.

Mislim da je sve u redu sa pritiskom, problem je u tom radijatoru ili odvodnom ventilu ili samoj odvodnoj cevki.
Takodje, i ako je to ludilo, proveri da nisu obrnuli/zemenili odvodni i dovodni vod/cevku dok su radili.

Takodje, ispustena voda(ako je puno litara) mora da se doda u sistem. To rade iz elektrane, ali to izgleda nije problem ovde.
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
109.245.197.*



+310 Profil

icon Re: Hladan radijator susac19.11.2023. u 12:13 - pre 4 meseca
Ozračivanje se vrši tako što se gornji dovodni ventil zatvori, donji ostaje otvoren, i tek tada se otvara ozračni ventil. Slika bi dobro došla.
 
Odgovor na temu

darko_la
Eps

Član broj: 348306
Poruke: 4
212.200.65.*



Profil

icon Re: Hladan radijator susac19.11.2023. u 14:34 - pre 4 meseca
Citat:
optimizator:
Mogla je i neka fotografija umesto ovoliko reči.
Prvi zaključak iz svega navedenog je da voda osim na ventilu za ispuštanje vazduha nema gde dalje, kao da je zapušena povratna, izlazna cev iz samog sušača ili instalacije.
Jel si proverio to?

Proverio sam tako sto sam zavrnuo dovodni venil I kada pustim vodu na odzraku dotice topla voda u susac. Okacicu I sliku
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

darko_la
Eps

Član broj: 348306
Poruke: 4
212.200.65.*



Profil

icon Re: Hladan radijator susac19.11.2023. u 14:50 - pre 4 meseca
Citat:
dejanet:
^ Tako je.

Mislim da je sve u redu sa pritiskom, problem je u tom radijatoru ili odvodnom ventilu ili samoj odvodnoj cevki.
Takodje, i ako je to ludilo, proveri da nisu obrnuli/zemenili odvodni i dovodni vod/cevku dok su radili.

Takodje, ispustena voda(ako je puno litara) mora da se doda u sistem. To rade iz elektrane, ali to izgleda nije problem ovde.

Radijator je nov. Sto se tice cevi ja znam koja je koja,al ne znam na koji od cetiri moguca prikljucka bi trebale da budu. Radnik toplifikacije koji odrzava podstanicu mi je rekao da mogu koliko hocu da ispustam vodu I da se ona sama po padu pritiska u sistemu nadoknadjuje.
 
Odgovor na temu

darko_la
Eps

Član broj: 348306
Poruke: 4
212.200.65.*



Profil

icon Re: Hladan radijator susac19.11.2023. u 14:51 - pre 4 meseca
Pokusavam da okacim slike al nesto nece
 
Odgovor na temu

optimizator

Član broj: 287252
Poruke: 353



+541 Profil

icon Re: Hladan radijator susac19.11.2023. u 16:19 - pre 4 meseca
Polako, naučićeš i kako se kače slike. Ipak se mogu pogledati, klikom na njih.
Kod tebe je dovodni ventil levo. Proveri desni ventil, skini kapicu, i pogledaj da li je vijak sa inbusom odvijen. Kod tebe vazduh uopšte ne bi trebalo da je problem, jer imaš i automatski lončić za ispuštanje vazduha.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Hladan radijator susac

Strane: 1 2

[ Pregleda: 25918 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.