Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Centralno grejanje, jedan radijator hladan

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Centralno grejanje, jedan radijator hladan
(Zaključana tema (lock), by bakara)

[ Pregleda: 9846 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

phookiewoo
nezaposlen

Član broj: 278483
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Centralno grejanje, jedan radijator hladan30.01.2011. u 15:35 - pre 161 meseci
Zivim u zgradi na Novom Beogradu koja je izgradjena 1976, tad je instalirano i centralno grejanje. Od ove zime, najveci radijator u kuci (25 rebara) je prvo grejao do polovine a zatim prestao da greje. Za mesec i po dana majstori iz toplane su dolazili jedno 20 tak puta. Ispirali ga vise puta (crevom na kotlovnik), zavarili nove cevi, montirali kontra vezu. I...on radi relativno dobro kad je spoljasnja temperatura iznad nule, cim padne ispod i ovi u toplani pojacaju, moj radijator opet pocinje istu pricu kao i ranije - nekad ugreje nekoliko rebara, nekad pola radijatora, nekad nista. Dovodna cev vertikalna je uvek vrela, odvodna vertikalna je skoro hladna. Majstora iz toplane mi je pun ....., oni ocito ne mogu da nadju u cemu je problem, rekli su da nije kod mene. Sumnjaju da ispod mene u vertikali negde postoji zapusenje (ja sam inace na 2. spratu od 11). Problem je sto u stanu ispod mene stanara nema vec duze i niko ne zna gde su, da bi proverili da li njima greje ili mozda curi. Ja sam postao ocajan, temperatura u toj sobi je 16-17 stepeni. Nije mi jasno kako da izadjem iz ove situacije, ovi iz toplane nisu od pomoci. Sta moze biti problem.

Drugo pitanje je - da li talog (sitan pesak) moze da zapusi ventile?(jedan na dovodu, drugi izmedju radijatora i kontra veze). Oba ventila su Caleffi EK 1/2 cola.
 
0

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.sksyu.net.



+292 Profil

icon Re: Centralno grejanje, jedan radijator hladan30.01.2011. u 18:19 - pre 161 meseci
ako u celoj zgradi ta vertikala ne radi moguce da je u tom stanu problem,al retko budu vertikale.
Pre će bit radijator,pogotovo ako su priključci na istoj strani.
zasad stavi ventilator da duva na ispravni deo radijatora da odaje više topline.
Da je ventil zapušen radijator bi bio podjednako ladan/mlak
Pozdrav
---ivanhoe---
 
0

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Centralno grejanje, jedan radijator hladan30.01.2011. u 19:02 - pre 161 meseci
Citat:
radijator opet pocinje istu pricu kao i ranije - nekad ugreje nekoliko rebara, nekad pola radijatora, nekad nista.

To znaci da nema dovoljno protoka vode.. Razlozi mogu biti brojni od toga da ti treba veci precnik cevi do radijatora pa do toga da je neko cackao oko pumpe u podstanici pa radi pod promenjenim rezimom.
 
0

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.sksyu.net.



+292 Profil

icon Re: Centralno grejanje, jedan radijator hladan30.01.2011. u 23:14 - pre 161 meseci
Citat:
phookiewoo: Zivim u zgradi na Novom Beogradu koja je izgradjena 1976, tad je instalirano i centralno grejanje. Od ove zime, najveci radijator u kuci (25 rebara) je prvo grejao do polovine a zatim prestao da greje. Za mesec i po dana majstori iz toplane su dolazili jedno 20 tak puta. Ispirali ga vise puta (crevom na kotlovnik), zavarili nove cevi, montirali kontra vezu. I...on radi relativno dobro kad je spoljasnja temperatura iznad nule, cim padne ispod i ovi u toplani pojacaju, moj radijator opet pocinje istu pricu kao i ranije - nekad ugreje nekoliko rebara, nekad pola radijatora, nekad nista. Dovodna cev vertikalna je uvek vrela, odvodna vertikalna je skoro hladna. Majstora iz toplane mi je pun ....., oni ocito ne mogu da nadju u cemu je problem, rekli su da nije kod mene. Sumnjaju da ispod mene u vertikali negde postoji zapusenje (ja sam inace na 2. spratu od 11). Problem je sto u stanu ispod mene stanara nema vec duze i niko ne zna gde su, da bi proverili da li njima greje ili mozda curi. Ja sam postao ocajan, temperatura u toj sobi je 16-17 stepeni. Nije mi jasno kako da izadjem iz ove situacije, ovi iz toplane nisu od pomoci. Sta moze biti problem.

Drugo pitanje je - da li talog (sitan pesak) moze da zapusi ventile?(jedan na dovodu, drugi izmedju radijatora i kontra veze). Oba ventila su Caleffi EK 1/2 cola.

Ovo ukazuje na začepljen radijator!
Da je mali protok gorni delovi CELOG radijatora bi bili topli.
Pozdrav
---ivanhoe---
 
0

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.sksyu.net.



+292 Profil

icon Re: Centralno grejanje, jedan radijator hladan31.01.2011. u 10:55 - pre 161 meseci
Još uvek nisi odgovorio gde su priključci.
Kad nema intenzivne emisije toplote temperatura se izjednači, ipak je od metala.
Februar već izguraj ovako sanjim i ventilatorom,a naleto ga skini, poskidaj sva 4 "čepa" napravi cev da bije "nadole" i svako rebro pojedinačno properi.
______________
____________ _]
Pozdrav
---ivanhoe---
 
0

phookiewoo
nezaposlen

Član broj: 278483
Poruke: 2
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Centralno grejanje, jedan radijator hladan02.02.2011. u 07:36 - pre 161 meseci
>
Od jutros radijator greje kao lud. Majstor rece da je pronasao kvar u
tehnickoj vertikali, ne rece sta je tacno bilo problem.

Hvala svima

@Horvat: pokusao da aploadujem slike da vidite kako je vezan radijator, ali
mi prijavio gresku. Pokusacu recima: klasicni liveni radijator, i dovod i
povrat su ulazili SA ISTE STRANE, s tim da su u prethodnom periodu uradili
kontravezu - sad povrat izlazi sa suprotne strane radijatora od dovoda, tj
imam dopunsku cev od oko 2 m iza radijatora.

--001636c5a4f1a6a1f9049b47b4cd
Content-Type: text/html; charset=ISO-8859-1
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

<br><br><div class="gmail_quote">2011/1/30 phookiewoo <span dir="ltr">&lt;<a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a>&gt;</span><br><blockquote class="gmail_quote" style="margin:0 0 0 .8ex;border-left:1px #ccc solid;padding-left:1ex;">
Zivim u zgradi na Novom Beogradu koja je izgradjena 1976, tad je instalirano i centralno grejanje. Od ove zime, najveci radijator u kuci (25 rebara) je prvo grejao do polovine a zatim prestao da greje. Za mesec i po dana majstori iz toplane su dolazili jedno 20 tak puta. Ispirali ga vise puta (crevom na kotlovnik), zavarili nove cevi, montirali kontra vezu. I...on radi relativno dobro kad je spoljasnja temperatura iznad nule, cim padne ispod i ovi u toplani pojacaju, moj radijator opet pocinje istu pricu kao i ranije - nekad ugreje nekoliko rebara, nekad pola radijatora, nekad nista. Dovodna cev vertikalna je uvek vrela, odvodna vertikalna je skoro hladna. Majstora iz toplane mi je pun ....., oni ocito ne mogu da nadju u cemu je problem, rekli su da nije kod mene. Sumnjaju da ispod mene u vertikali negde postoji zapusenje (ja sam inace na 2. spratu od 11). Problem je sto u stanu ispod mene stanara nema vec duze i niko ne zna gde su, da bi proverili da li njima greje ili mozda<br>

�curi. Ja sam postao ocajan, temperatura u toj sobi je 16-17 stepeni. Nije mi jasno kako da izadjem iz ove situacije, ovi iz toplane nisu od pomoci. Sta moze biti problem.<br>
<br>
Drugo pitanje je - da li talog (sitan pesak) moze da zapusi ventile?(jedan na dovodu, drugi izmedju radijatora i kontra veze). Oba ventila su Caleffi EK 1/2 cola.<br>
<font color="#888888"><br>
--<br>
<a href="http://www.elitesecurity.org/p2799238" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/p2799238</a><br>
<br>
Prijave/odjave: <a href="http://www.elitesecurity.org/pracenje#421229" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/pracenje#421229</a><br>
<br>
Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<br>
esauth:421229:dbb61058cefc04301b8f85a3c316ef67<br>
 
0

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.sksyu.net.



+292 Profil

icon Re: Centralno grejanje, jedan radijator hladan02.02.2011. u 08:15 - pre 161 meseci
Verovatno su prije prevideli kvar, sad je radijator pravilno uključen očigledno ni oni nisu verovali da je radijator prohodan.
Bitno je da sad dobro radi.
Pozdrav
---ivanhoe---
 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Centralno grejanje, jedan radijator hladan04.02.2011. u 19:48 - pre 160 meseci
@phookiewoo

Nemoj vise da saljes ovakve poruke preko mailing lista sve ce biti obrisane.
Ovde ide lock.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Centralno grejanje, jedan radijator hladan
(Zaključana tema (lock), by bakara)

[ Pregleda: 9846 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.