Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Centralno grejanje na struju

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Centralno grejanje na struju

[ Pregleda: 12966 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jimmy_kvo
kv

Član broj: 151348
Poruke: 9
93.86.226.*



Profil

icon Centralno grejanje na struju04.11.2009. u 18:32 - pre 175 meseci
Pozdrav svima. Prvi put postavljam temu pa unapred molim da mi oprostite ako nesto pogresim.

Ovako stoje stvari: imam kucu od 100m2 i centralno grejanje sa elektricnim kotlom od 12kw (2 grejaca po 6kw). Znam da mi se nikako ne isplati grejati se na struju ali trenutno to ne mogu da promenim.. Zanima me da li da koristim oba grejaca ili samo 1 za odrzavanje toplote. Radilo je par dana na oba grejaca sa temp. vode na 60 stepeni, zidovi su se zagrejali, relativno toplo je u kuci (oko 20-22 stepena), ne treba mi vise za sad. Jedan grejac postize to ali treba mu mnogo vise vremena da dogreje vodu nego kad su oba ukljucena. Dajte mi bilo kakve predloge, savete, kako na bilo koji nacin da ustedim sa ovim sto vec imam.. Dakle bez mernih grupa, menjanja kotla itd.. Hvala puno.
 
Odgovor na temu

wolfpack
milan vuksanovic
serbia,zrenjanin

wolfpack
Član broj: 167770
Poruke: 30
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.elitemadzone.org


+10 Profil

icon Re: Centralno grejanje na struju06.11.2009. u 11:24 - pre 175 meseci
verujem da takav sistem grejanja koristis od ranije; naime mene interesuje potrosnja koja ti je bila u sezoni tj koliko bi skuplje bilo od gasnog
 
Odgovor na temu

jimmy_kvo
kv

Član broj: 151348
Poruke: 9
93.86.226.*



Profil

icon Re: Centralno grejanje na struju06.11.2009. u 13:18 - pre 175 meseci
Joj veruj mi da ne znam... ranije su to moji placali bez problema, nisu ni obracali paznju na potrosnju a sad je malo zagustilo pa ono..mora da se povede racuna.. pa potrosim do 100kwh dnevno..
 
Odgovor na temu

ančika89
ADRIJANA SUR
student
SRBIJA

Član broj: 296098
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Centralno grejanje na struju02.02.2012. u 23:14 - pre 147 meseci
Pozdrav svima,
nadam se da će neko moći da mi pomogne oko mog problema,dakle zivim u Beogradu u stanu od 50 m2, imam centralno grejanje,Viallant-ov kotao od 9 kwh ukupno,dakle 3 grejača po 3 kwh,zimi mi je redovan račun za struju oko 15-16 hiljada dinara a znao je da bude i do 20 000, grejem noću najjače na jeftinoj struji,a danju se smrzavam,da pomenem i to da je stan u prizemlju,dakle ispod je podrum i pod je hladan kao led,stolarija stara ali dihtuje,izolacija radjena skoro na svim spoljnim zidovima-stiropor petica...Dakle sumnjala sam i da mi neko krade struju,ali leti je račun po 1000-2000,čak i kada radi klima,ne znam šta da radim jer nije toliko više ni do cene struje koliko do toga što umirem od hladnoće.Ako neko ima neki savet,sugestiju,molim da mi pomogne.Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
*.static.madnet.rs.



+86 Profil

icon Re: Centralno grejanje na struju03.02.2012. u 08:06 - pre 147 meseci
Citat:
ančika89: Pozdrav svima,
nadam se da će neko moći da mi pomogne oko mog problema,dakle zivim u Beogradu u stanu od 50 m2, imam centralno grejanje,Viallant-ov kotao od 9 kwh ukupno,dakle 3 grejača po 3 kwh,zimi mi je redovan račun za struju oko 15-16 hiljada dinara a znao je da bude i do 20 000, grejem noću najjače na jeftinoj struji,a danju se smrzavam,da pomenem i to da je stan u prizemlju,dakle ispod je podrum i pod je hladan kao led,stolarija stara ali dihtuje,izolacija radjena skoro na svim spoljnim zidovima-stiropor petica...Dakle sumnjala sam i da mi neko krade struju,ali leti je račun po 1000-2000,čak i kada radi klima,ne znam šta da radim jer nije toliko više ni do cene struje koliko do toga što umirem od hladnoće.Ako neko ima neki savet,sugestiju,molim da mi pomogne.Hvala unapred!

dok ne izolujes pod imaces problema sa hladnim stanom i racunom za struju
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Centralno grejanje na struju03.02.2012. u 08:15 - pre 147 meseci
Nece pomoci tu izolacija, jednostavno struja je skupa. Ortak ima izolaciju, ima slican kotao od 9KW (cak navodno neki digitalni kao stedi struju bla bla), ima PVC prozore, greje stan od 50m2 i to SAMO PREKO DANA.... i njegov zadnji racun je bio 12.000!

Za ovih 25 dana januara i kako je krenuo i nocu da greje (ima jos 5 dana do merenja preseka potrosnje) ubio je preko 2200 KW, znaci sigurno 2500KW na ovim temperaturama. On ima ispod sebe komsije koji greju. Tako da to nema veze. Jednostavno ti kotlovi su sarena laza - ako hoces lepo da se grejes, moras i da narihtas, onda je grejanje super ali zato racun je katastrofalan. Ako stedis - hladno je u stanu...

Ja se trenutno grejem sa dve OBICNE klime i u stanu je prijatnih 23 stepena noc i dan! Nisam potrosio ni 1000KW zasad!

Zavisi od rasporeda prostorija. Ako se gledaju, ja bih stavio dva invertera i resio problem. Sto se tice podova - imas jeftine podne grejace od 600W koji idu ispod tepiha, laminata... cena im je 20 - 25e i odlicni su a malo trose.
 
Odgovor na temu

ančika89
ADRIJANA SUR
student
SRBIJA

Član broj: 296098
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Centralno grejanje na struju03.02.2012. u 18:15 - pre 147 meseci
Hvala na brzim odgovorima,ipak verujem da ima nesto u tom grejanju komšija ispod,jer baba iznad mene greje stan isti kao moj sa jednom termopeci i dobija racun za struju 5000 max. a toplo joj je u stanu i sama mi je rekla da se nije ogrejala dok ja nisam došla da živim tu,jer je stan dugo bio prazan.Imam ja i klimu,devetku Neo ok greje da li bih ja mogla malo nju da angažujem,jer sam se plašila da će ona više da potroši od kotla...
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
*.static.madnet.rs.



+86 Profil

icon Re: Centralno grejanje na struju03.02.2012. u 21:02 - pre 147 meseci
Citat:
ančika89: Hvala na brzim odgovorima,ipak verujem da ima nesto u tom grejanju komšija ispod,jer baba iznad mene greje stan isti kao moj sa jednom termopeci i dobija racun za struju 5000 max. a toplo joj je u stanu i sama mi je rekla da se nije ogrejala dok ja nisam došla da živim tu,jer je stan dugo bio prazan.Imam ja i klimu,devetku Neo ok greje da li bih ja mogla malo nju da angažujem,jer sam se plašila da će ona više da potroši od kotla...

sigurno je da ces da se jeftinije ugrejes na klimu ali gledaj da resis izolaciju poda koja ce da ti se isplati
od prvog racuna za struju
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Centralno grejanje na struju03.02.2012. u 21:21 - pre 147 meseci
Kako ja nemam nikog ispod 35m2 stana - dakle samo rupa, garaza (samo u sobi od 15m2 imam komsije koji greju) pa nemam gubitke niti osecam hladnocu?
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
*.static.madnet.rs.



+86 Profil

icon Re: Centralno grejanje na struju04.02.2012. u 08:35 - pre 147 meseci
Citat:
cozmo_im: Kako ja nemam nikog ispod 35m2 stana - dakle samo rupa, garaza (samo u sobi od 15m2 imam komsije koji greju) pa nemam gubitke niti osecam hladnocu?

znaci da je onaj ko je gradio uradio korektno objekat.
ni kod mene nije hladno imam 5cm tvrdo presovane kamene vune
 
Odgovor na temu

ančika89
ADRIJANA SUR
student
SRBIJA

Član broj: 296098
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Centralno grejanje na struju04.02.2012. u 21:54 - pre 147 meseci
Znam da moram uraditi izolaciju na plafonu podruma koji je ispod mene pa se nadam da ce biti ok,a sto se tice podruma koji je ispod mene,on je zatvoren samo resetkama umesto stakla na prozorima i ukopan je u zemlju 100% osim tih otvora sa resetkama,mislim da je to i garaža nebo i zemlja.A zgrada je inače iz 67.godine, unutrašnji zidovi SVI su armirani beton (to smo se i sami uverili kad smo bušili zidove zbog centralnog)dakle stvarno ju je Tito korektno odradio :) ...Niko drugi nema ovaj problem sa hladnim podom u mojoj zgradi osim mene,ali samo kod mene je pravi podrum ispod,a kod drugih su stanari koji su preuredili podrumske prostorije...Šta mi preporučujete za izolaciju poda,nešto što bi išlo na plafon podruma,jer imam parket u stanu se ne može ništa uraditi...
 
Odgovor na temu

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Centralno grejanje na struju05.02.2012. u 07:31 - pre 147 meseci
Najjeftinije je zalepiti 5cm stirodur (možda i storopor) sa donje strane tj na plafon podruma.
Ali, mislim da tu nije glavni problem. U tom podrumu je temperatura iznad nule i sada na -10*C.
Možda je joše jeftinije rešenje da na mesto stakla na prozorima u podrumu staviš lexan. Jedna ploča je (koliko se sećam) bila oko 2000din, a dimenzije najmanje 1x3m. Providan je i teže se razbija, a mutan je pa se ne vidi direktno u podrum. Jedna ploča je dovoljna za sve prozore, treba ga iseći skalpelom na dimenzije stakla i sa malo silikona fiksirati umesto stakla. Posao od 3-4 sata. Ja sam njime "zastaklio" terasu od 9m i super je, svetlo a ne duva.
Ako je stiropor petica zalepljen na spoljnji zid iznutra, onda taj zid nema akomulaciona svojstva pa ne može da "akomulira" noćno zagrevanje.
Ako imaš toliki račun onda ti je odnos više i niže tarife jako loš. Noću ne smeš smanjivati temperaturu više od 1-2*C, a da bi povećala temperaturu u stanu za 2*C treba ti najmanje 3 sata intenzivnog grejanja. Ako misliš nešto da uštedis, kotao mora da radi neprestano od 4 ujutru a od 23 do 4 da održava recimo 21*C. Ako hoćeš da i zidovi nešto akomuliraju onda treba da je u 7 ujutru još toplije, ali tada je malo pretoplo za spavanje.

Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
Odgovor na temu

pudar
Bgd

Član broj: 99680
Poruke: 198
82.208.219.*



+4 Profil

icon Re: Centralno grejanje na struju05.02.2012. u 12:33 - pre 147 meseci
Nema tu nista od grejanja dok se ne uradi izolacija odozdo.
Moj bivsi stan je bio iznad ulaza u zgradu, a stan moje drugarice prizemlje iznad podruma. Prakticno potpuno ista situacija - LEDARA!!! Srecom, oboje smo promenili stanove i u ono vreme nismo imali dobru ideju kako to izolovati. Sad ima i znanja i materijala, pa je moguce nesto i uraditi.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Centralno grejanje na struju

[ Pregleda: 12966 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.