Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izmena zakona za tek polozene kandidate vozackog ispita.

elitemadzone.org :: MadZone :: Izmena zakona za tek polozene kandidate vozackog ispita.

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 16262 | Odgovora: 49 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Izmena zakona za tek polozene kandidate vozackog ispita.04.12.2014. u 11:22 - pre 114 meseci
Citat:
Deep|Blue: Zabrana noćne vožnje, možda ako se doda izuzetak za rad u firmi.

Ovo im je tek neopevana glupost. Npr. krene otac sa detetom od nekih 20. godina na put, negde nocu na putu oca strefi neki infarkt, pozli mu...i po pametnima, to dete, iako ima dozvolu, ne sme da sedne za volan i da odveze roditelja u najblizu bolnicu. Predlog zakona je najobicnija budalastina.
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
82.117.197.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Izmena zakona za tek polozene kandidate vozackog ispita.04.12.2014. u 12:58 - pre 114 meseci
Dobro, zakon i ne može da pokrije sve moguće slučajeve. Možda je bolja opcija da ne može da vozi noću bez prisustva osobe starije od 21-25g. Baš ako mu tokom noći strefi nešto mlađeg brata to je već vanredna situacija, pa može da se dogovara sa sudijom za prekršaje.
Problem divljanja mladih su ...
- Alkohol
- divljanje
- noćna vožnja sa društvom

kao i česta kombinacija ovih opcija, ali i opšta korupcija zbog koje zna da će mu pandur pre uzeti 5k rsd nego pisati prekoračenje brzine.

Dodatna opcija za kontrolu vozača sa probnim dozvolama jeste i označa početnik. S tim što bi trebalo svakom početniku davati jedno 3-4 poena ako ga uhvate u autu bez oznake početnik.
Samim time će biti malo upadljiviji u saobraćaju i potencijalna meta za patrole noću, što povećava verovatnoću kazne za gore pomenute probleme. Uz smanjenje dozvoljenih poena na 8, ovo bi bio i svojevrsni žuti karton vozaču.

"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Izmena zakona za tek polozene kandidate vozackog ispita.04.12.2014. u 13:40 - pre 114 meseci
Kako u Americi klinci polazu sa 14-15 godina i mogu da voze sta hoce a mnogo manje ginu ?
 
Odgovor na temu

djolep
Beograd

Član broj: 10598
Poruke: 739



+53 Profil

icon Re: Izmena zakona za tek polozene kandidate vozackog ispita.04.12.2014. u 13:40 - pre 114 meseci
Mnogo manje ginu? Ko to kaze?

Interesantno je kako se od drzave ocekuje resenje za problem koji ona objektivno ne moze da resi. Nigde i nije. Stroziji propisi su odgovor na pritisak zajednice potresene tragicnim dogadjajem. Drzava kratkorocno i nema cime drugim da reaguje. To je onda povoljan momenat da se osetimo ugrozenim i prepoznamo ogranicavanje slobode, povecavanje troskova ili stagod drugo, cime se pre svega tehnicki problem koji iziskuje znatna materijalna sredstva, odjednom transformise u politicki problem. A tu smo svi eksperti.

[Ovu poruku je menjao djolep dana 04.12.2014. u 16:45 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Izmena zakona za tek polozene kandidate vozackog ispita.04.12.2014. u 13:55 - pre 114 meseci
Ja kazem a ti me slobodno demantuj
 
Odgovor na temu

djolep
Beograd

Član broj: 10598
Poruke: 739



+53 Profil

icon Re: Izmena zakona za tek polozene kandidate vozackog ispita.04.12.2014. u 14:33 - pre 114 meseci
Ponadao sam se da imas neke cifre kao konkretne argumente. Nema smisla da ja trazim argumente za tvoju tvrdnju. Ne zulja me ona bas toliko. :)
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Izmena zakona za tek polozene kandidate vozackog ispita.04.12.2014. u 14:36 - pre 114 meseci
Pa naravno da imam cifre , nije mi se javilo ...
Doduse preciznije samo za Amere a za nas samo kao jako uopstene novinske clanke (npr. svaka cetvrta zrtva u saobracaju mladja od 25 ili 30 godina)
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Izmena zakona za tek polozene kandidate vozackog ispita.04.12.2014. u 16:04 - pre 114 meseci
Citat:
Deep|Blue

Problem divljanja mladih su ...
- Alkohol
- divljanje
- noćna vožnja sa društvom

kao i česta kombinacija ovih opcija, ali i opšta korupcija zbog koje zna da će mu pandur pre uzeti 5k rsd nego pisati prekoračenje brzine.

Tako je. I to se ne moze suzbiti nikakvim zakonom, kao sto se videlo u ovoj poslednjoj tragediji. Decko nema dozvolu a ima auto koji vozi, i jos majka kaze da im se uvek javi kada ide na voznju?!?!?!

Zbog desetak, neodgovornih, blesavih, ne znam kako da ih sve nazovem, vozaca, koji izazivaju ovakve nesrece, ispastace svi mladi. Hiljade i hiljade njih. Npr. u mom komsiluku zivi decko od 19.god. Radi u pekari/piceriji i svaku noc ide kolima na posao. Ima neki stari auto, ugradio mu je plin, i vozi ga iskljucivo do i sa posla. Sta ce on sada da radi? Da ide taksijem na posao? Da da otkaz jer ne moze da vozi sledece dve godine? Postoji li resenje za njega? I ne samo za njega, vec i za ostale klince koji se bore za svoje parce hleba.

Nikakvi zakoni, ma kol'ko restriktivni bili, ne mogu nikoga da sprece da uradi nesto sto zeli. Da je tako, da se ljudi plase zakona, zatvora, bilo kakvih sankcija, onda bi se kriminal pominjao samo u istorijskim knjigama.

Odgovorni za sve to sto se desava, na prvom mestu su roditelji. Porodica. Tek na drugom je edukacija. Zakoni, bilo kakva pretnja represijama, samo izazivaju bunt kod klinaca.

Slicno se pricalo i za ovaj "novi" ZOBS. Te visoke kazne ce spreciti divljanje, te bice manje poginulih, obogaljenih...te ovo, te ono. I...nista se nije promenilo. Sta je sledece ako i ovaj novi zakon ne donese zeljene rezultate? Zabraniti ljudima da voze dok ne napune nekih 30-40. godina?

 
Odgovor na temu

acaduga1
taxi
nis

Član broj: 181379
Poruke: 43
178.17.26.*



+43 Profil

icon Re: Izmena zakona za tek polozene kandidate vozackog ispita.04.12.2014. u 16:25 - pre 114 meseci
Dovoljno bi bilo za pocetak kad bi mi ostali uspeli da ubedimo
nasu decu da ne sedaju u kola sa pijanim drugarima.Pijani balavac
za volanom a pored njega klinka - put u katastrofu...
 
Odgovor na temu

7.scena

Član broj: 324066
Poruke: 125
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://www.kupacikostimi..


+355 Profil

icon Re: Izmena zakona za tek polozene kandidate vozackog ispita.13.12.2014. u 16:51 - pre 113 meseci
Citat:
7.scena:
I dok narodu mozak ispiraju suludim kaznama, crnom hronikom i decom selebritija iz slupanog bmw-a, niko da pomene odgovornost drzave.

Taj kolovoz je neobelezen, neoznacen, kako je neko upao u Dunav bez da udari u zastitni zid ili bankinu. Mozemo mi ovde pricati da je mali popio 200 rakija i isao 200 na sat kako kazu tabloidi, ali moze da bude i teska magla na Dunavu. Pa krenete do restorana propisnom brzinom, nigde znaka da se put zavrsava i da morate levo ili desno, moze i pravo ali u Dunav.

http://www.b92.net/info/vesti/..._category=16&nav_id=935811
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Izmena zakona za tek polozene kandidate vozackog ispita.

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 16262 | Odgovora: 49 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.