Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

KEPO - Kotao na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: KEPO - Kotao na pelet
(HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 98 99 100 101 102 103 104 105

[ Pregleda: 735073 | Odgovora: 2084 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

glackop
Le.

Član broj: 168452
Poruke: 1144
37.220.75.*



+26 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet11.12.2023. u 23:01 - pre 4 meseca
Iskreno ne bih sada stavljao taj trokraki,posto cu sam da radim tu prepravku istalacije i jednostavnije mi je bez njega.A za sledece zime sigurno stavljam.
 
Odgovor na temu

drakotom
Novi Pazar

Član broj: 347662
Poruke: 18
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet14.12.2023. u 10:49 - pre 4 meseca
Jeste ali meni ima trokraki ventil podesen na 50C⁰
I voda onda kruzi u kotlu
A i kad se gasi kotao ventilator duva i spusta temperaturu kotla
Nigde logike
 
Odgovor na temu

DREXY81
SBB
SBB
Kragujevac

Član broj: 348385
Poruke: 14
*.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet14.12.2023. u 11:44 - pre 4 meseca
Citat:
Jeste ali meni ima trokraki ventil podesen na 50C⁰
I voda onda kruzi u kotlu
A i kad se gasi kotao ventilator duva i spusta temperaturu kotla
Nigde logike

Imate trokraki ventil koji je podesen na 50 stepeni, ali niste napisali kojom ste situacijom nezadovoljni.
- Stand by - Kada se temperatura prostorije zadovolji termostat iskljuci kotao i topla voda iz kotla cirkulise kroz sistem sve dok ventil mesanjem ne stigne na 50 i on zatvori protok. Temperatura vode na povratnom vodu bude dosta niza.
Odnosno da je ventil otvoren za 10ak minuta bi ova temperatura pala na 35 ili nize. ovo je temperatura na kojoj bi vam kotao kondenzovao prilikom ponovnog starta. vama pumpa vrti vodu u kotlu i do 5 sati u zavisnosti od izolacije kotlarnice i ta voda nece sici na 40 stepeni, a ako se i posle ovoliko vremena kotao ne startuje ponovo, kad temperatura padne na 37 pumpa se iskljuci. Sve ovo sluzi da vam cuva kotao i da vam kotao traje 15-20 godina.
Pod pretpostavkom da je temperatura spala na 45 stepeni i vama je termostat pokrenuo kotao, voda ce se brzo zagrejati sa 45 na preko 50 i vi skoro odmah imate grejanje u prostorijama, a kotao ne kondenzuje.
- Modulacija- Slicno kao i na prethodnom modelu termostat odreaguje, ali kotao se ne gasi vec prelazi u najslabiji rezim rada. sada u zavisnosti od instalacije grejanja i izolacije i spoljasnje temperature temperatura vode ce spadati i sa 3k ventilom ovaj pad ka kotlu se zaustavlja na 50 stepeni i sa svakim stepenom koji kotao zagreje preko ventil po malo pusta ka kuci toplu vodu,a temperatura povrata npr moze da padne i na 35 stepeni i da to objektu bude dovoljno, ali bi to strasno pothladilo kotao i on bi stalno kondenzovao da nema ventila.
Ukratko 50 litara tople vode (MC20) u kuci se ne bi mnogo osetilo, ali samom kotlu daleko produzuje vek trajanja.
Takodje omogucuje da vam pocetna temperatura vode ka kuci uvek bude visa od temperature zadate na samom ventilu sve vreme i dok se ne podigne temperatura povratnog voda. Ovo je doduse bitnije ljudima koji ne greju konstantno, vec samo kraci period dana(uvece posle posla), a veci deo dana se kuca ne greje.
Tako da logike uvek ima, samo je pitanje da li je vama ona neophodna,a i da li vi imate neki problem sa grejanjem?
 
Odgovor na temu

DREXY81
SBB
SBB
Kragujevac

Član broj: 348385
Poruke: 14
*.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet14.12.2023. u 11:47 - pre 4 meseca
Zaboravih ventilator.
Ako bi kotao ugasili bez ventilatora i vi resite da ga ocistite posto je ugasen otvorite vrata i uhvatite se za pikslu koja ima 300 stepeni ne bi vam bas bilo prijatno zar ne?
 
Odgovor na temu

goran251

Član broj: 270712
Poruke: 99
*.cpe.sn.co.rs.



+5 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet14.12.2023. u 14:29 - pre 4 meseca
Pozdrav drugari,
Imam kotao MC20 (bežični sobni termostat, trokraki ventil, voda na 65c, trokraki na 45c), i grejem izolovanu kuću od oko 130m2, e sad kotao dosta brzo zagreje vodu i kuću, pali se oko 5 - 6 puta dnevno a radi po sat vremena možda i manje. Trošim oko 2t do 2,5t po sezoni.
Moje pitanje je da li bi bilo korisno da mu recimo ograničim snagu na p5 ili p4? Imam utisak da mu ne treba najjača snaga i da bi mi i slabiji kotao grejao sasvim ok?
Nadam se i da su ovi odnosi temp. mesni i voda ok.
Pumpa se pali na 40c.



[Ovu poruku je menjao goran251 dana 14.12.2023. u 19:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

glackop
Le.

Član broj: 168452
Poruke: 1144
37.220.75.*



+26 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet15.12.2023. u 00:13 - pre 4 meseca
Danas sam pustio u rad mc25,meni se pumpa pali tek na 50.c,zadata tem.vode 65,ali evo radi vec 7-8 sati nikako da dostigne vise od 62,a auto rezimu je spusta do p3,nista nisam menjao od onog sto je serviser postavio i sva sreca sto uzedoh jaci sa 20 bi tek bilo veselje.Ustvari jel treba on da dostigne tih 65 ili ne?
 
Odgovor na temu

DREXY81
SBB
SBB
Kragujevac

Član broj: 348385
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet15.12.2023. u 06:09 - pre 4 meseca
Procitaj prethodnu stranu 102gu od pocetka
 
Odgovor na temu

glackop
Le.

Član broj: 168452
Poruke: 1144
37.220.75.*



+26 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet15.12.2023. u 19:50 - pre 4 meseca
Da,da sada sam shvatio,hvala.Za 23 sata mi je potrosio 45kg peleta, jer ne pada ispod p3,a poigracu se malo sa p1-2 da vidim sta ce se desavati,za sada sam zadovoljan nikad mi kuca nije bila toplija,ova kostantna temp.vode mnogo znaci.
 
Odgovor na temu

kreculj
Vojvodina/Sefkerin

kreculj
Član broj: 104443
Poruke: 130
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: kreculj.blogspot.com


+9 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet17.12.2023. u 16:46 - pre 4 meseca
Drugari, hitna pomoć....
peć AC20 kada mi radi u modulaciji bez razloga posle nekog vremena dozator prekine da radi? Nista dirano od setovanja.
vadio pelet, usisao, proverio da li je zaglavljen, sve ok.
Jednostavno samo stane i kotao ode u blokadu.
Startujem opet on krene i posle nekih 15min opet.

Kada radi u standby modu sve ok za sada.

Do danas nikada problem.

Hvala.

Kada Vam neko kaže da je nešto nemoguće, ZAPAMTITE
to su njihova ograničenja a ne Vaša !
 
Odgovor na temu

Kepo02
Nikola Barać
Tehnička podrška
Kepo doo
Kosjerić

Član broj: 346701
Poruke: 78
*.dynamic.a1.rs.



+23 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet17.12.2023. u 19:17 - pre 4 meseca
Citat:
kreculj: Drugari, hitna pomoć....
peć AC20 kada mi radi u modulaciji bez razloga posle nekog vremena dozator prekine da radi? Nista dirano od setovanja.
vadio pelet, usisao, proverio da li je zaglavljen, sve ok.
Jednostavno samo stane i kotao ode u blokadu.
Startujem opet on krene i posle nekih 15min opet.

Kada radi u standby modu sve ok za sada.

Do danas nikada problem.

Hvala.




Pozdrav Kreculj,

Proverite i očistite mesingani priključak creva presostata.
Ukoliko kotao prijavljuje ER02 ovo je najverovatnije uzrok problema.
Ukoliko ne rešite problem, pošaljite mi u PP Vaš broj telefona i pozvaćemo Vas kako bismo otklonili problem.
 
Odgovor na temu

kreculj
Vojvodina/Sefkerin

kreculj
Član broj: 104443
Poruke: 130
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: kreculj.blogspot.com


+9 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet17.12.2023. u 19:38 - pre 4 meseca
Poslao PP....


Er03 je bilo u pitanju svaki put
Kada Vam neko kaže da je nešto nemoguće, ZAPAMTITE
to su njihova ograničenja a ne Vaša !
 
Odgovor na temu

glackop
Le.

Član broj: 168452
Poruke: 1144
37.220.75.*



+26 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet18.12.2023. u 02:56 - pre 4 meseca
Pitanje za Kepo02,da li je greska u pisanju programa ili ja nesto ne umem,kada hocu da podesim nedeljni tajmer uklj-isklj npr upaliti se u ujutru u 10.00 ugasiti u 03.00 nakon ponoci on mi kaze da vreme iskljucenja mora biti duze od vremena ukljucenja,pa ono i jeste duze samo sto prelazi u naredni dan,sta je tu problem,i kako ga resiti?Kotao je mc25 proizveden pre par meseci.Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

Kepo02
Nikola Barać
Tehnička podrška
Kepo doo
Kosjerić

Član broj: 346701
Poruke: 78
212.200.169.*



+23 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet18.12.2023. u 06:23 - pre 4 meseca
Citat:
glackop: Pitanje za Kepo02,da li je greska u pisanju programa ili ja nesto ne umem,kada hocu da podesim nedeljni tajmer uklj-isklj npr upaliti se u ujutru u 10.00 ugasiti u 03.00 nakon ponoci on mi kaze da vreme iskljucenja mora biti duze od vremena ukljucenja,pa ono i jeste duze samo sto prelazi u naredni dan,sta je tu problem,i kako ga resiti?Kotao je mc25 proizveden pre par meseci.Hvala unapred.


Pozdrav Glackop,

Nije greška, vremena koja birate za rad kotla su ograničena na 24 sata, odnosno period između 00:00 i 23:59.
U Vašem slučaju, za rad od 10:00 do 03:00, morate podesiti jedan vremenski slot od 10:00 do 23:59 a drugi od 00:00 do 03:00.
 
Odgovor na temu

kreculj
Vojvodina/Sefkerin

kreculj
Član broj: 104443
Poruke: 130
*.mbb.telenor.rs.

Sajt: kreculj.blogspot.com


+9 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet21.12.2023. u 18:39 - pre 4 meseca
Drugari,
da li je neko od Vas islikao sva podešavanja od dozatora, termostata, ventilatora,...pa neka mi posalje na PP link gde mogu da skinem
Da proverim da li se nešto promenilo kod mene jer dozator mi radi samo u StandBy modu a kada se prebaci na Modulaciju posle nekog vremena ili posle nize temperature nečega prestane da radi i ode u blokadu kao Er03 tj ostane bez plamena jer nema peleta koji treba da gori...
Peć komplet očišćena kao godišnji servis....
Hvala

PS
prosledio sam i "našima" u kepo pa čekam i od njih. Da sredim sto pre zbog praznika...
Kada Vam neko kaže da je nešto nemoguće, ZAPAMTITE
to su njihova ograničenja a ne Vaša !
 
Odgovor na temu

glackop
Le.

Član broj: 168452
Poruke: 1144
37.220.75.*



+26 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet23.12.2023. u 01:40 - pre 4 meseca
Moj kepo je star dva meseca/zbog elektronike/,pa ako neko moze da mi kaze postoji li mogucnost da smanjim temp.ukljucivanje pumpe na oko 46,sada je 50,hteo bih jos i to da probam da mi nebi gasio pumpu u modulaciji jer mi tada tem.oko 46-7
 
Odgovor na temu

kreculj
Vojvodina/Sefkerin

kreculj
Član broj: 104443
Poruke: 130
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: kreculj.blogspot.com


+9 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet31.12.2023. u 08:01 - pre 3 meseca
Kepovci može jedna usluga ako nekome nije teško ili je video ili zna?
Motor puža kada peć radi vrti sporo i samo kada elektronika pošalje signal on krene da se vrti brzo i pokrene puž koliko je potrebno i onda opet motor ostane da vrti sporo puż stoji i opet se okrene kada dobije signal. Izgleda da mi bimetal u motoru izbaci rad motora i kada se ohladi krene opet. Zato mi u standby uvek radi jer motor u tom slučaju ne radi i ima vremen da se ohladi.

Ako je neko video ili je voljan da vidi kod sebe da li se motor stalno vrti neka napiše.
Hvala
i
SREĆNA NOVA GODINA , puno zdravlja i sreće u godinama koje dolaze....







Kada Vam neko kaže da je nešto nemoguće, ZAPAMTITE
to su njihova ograničenja a ne Vaša !
 
Odgovor na temu

ststeva
Stevan Stevanovic
Arandjelovac

ststeva
Član broj: 91371
Poruke: 280
*.static.astratelekom.rs.



+21 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet31.12.2023. u 09:53 - pre 3 meseca
Citat:
kreculj

Ako je neko video ili je voljan da vidi kod sebe da li se motor stalno vrti neka napiše.


Ne vrti se. On se vrti samo kad elektronika posalje signal da dodaje pelet.
Zavisno od odabrane snage on ima intervale u kojima dodaje pelet. (duzi ili kraci intervali)

Izmedju toga stoji i ne pomera se.
Nesto nije u redu cim se okrece non stop, vidi sa serviserom.

Pozdrav
DJ STEVASSY
 
Odgovor na temu

kreculj
Vojvodina/Sefkerin

kreculj
Član broj: 104443
Poruke: 130
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: kreculj.blogspot.com


+9 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet31.12.2023. u 10:01 - pre 3 meseca
Hvalaaaaa.... zovem posle nove godine
Kada Vam neko kaže da je nešto nemoguće, ZAPAMTITE
to su njihova ograničenja a ne Vaša !
 
Odgovor na temu

Nix1990
Stručni saradnik
Agencija

Član broj: 341521
Poruke: 5
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet01.01.2024. u 23:07 - pre 3 meseca
>
 
Odgovor na temu

milos1310
Nezaposlen
Nezaposlen
Srbija

Član broj: 348519
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet22.01.2024. u 17:51 - pre 3 meseca
Poštovanje svima, hteo bih da podelim sa vama moja iskustva (probleme) sa kotlom Kepo AC20.

Kotao je ugrađen oktobra 2023. godine, kuća 82 kvadrata grejne površine, izolacija zidova stiropor 5, ploča na tavanu nije pokrivena (naručio sam stirodur 5 da pokrijem i ploču, trebalo bi ovih dana da pokrijem i nju). Ono što mene čudi (nervira) jeste potrošnja peleta. Od početka oktobra, do evo 22. januara potrošio sam dve i po tone peleta. U oktobru i početkom novembra potrošnja je bila 2 džaka, u novembru i decembru 3 džaka, evo sada kada su krenuli ovi minusevi u januaru, potrošnja ide i na 4 džaka.

Kuća ima podno grejanje u dnevnoj sobi sa kuhinjom (33,5 kvadrata) i u hodniku (11,5 kvadrata), radijatore u spavaćoj sobi dužine 1,8m ( 16,2 kvadrata) i dečijoj sobi dužine 1,8m (16,4 kvadrata), sušač u kupatilu dimenzija 180x60cm, kao i kombinovani bojler zapremine 80 l.

Voda u kotlu je nameštena na 65 stepeni, ima trokraki ESBE VTA 372 mešni ventil (tako piše na njemu) i cirkulaciona pumpa Mayer.

Trokraki ventil je trenutno namešten skoro na 3 (manometar pokazuje da je temperatura vode u podnom grejanju 50, a povratna voda oko 45), pumpa je trenutno nameštena na drugu brzinu (do skoro je bila u trećoj), temperatura vode u radijatorima je oko 56-57 (tako pokazuje manometar).

Imam sobni termostat onaj najobičniji od 50e, koji je namešten najčešće na 21,5 stepeni, najviše 22 stepena (nikada više od toga).

Kotao je programiran od strane servisera i nisu dirani parametri. Jedino što sam promenio jeste to što sam ga prebacio sa Stand by-a na Modulaciju (otprilike 10og januara) čitajući ove forume na internetu i onu knjigu koju smo dobili prilikom ugradnje, gde se sugeriše da je bolje biti u modulaciji kada su niske temperature.

To je ono što ja vama mogu ponuditi od podataka. Moram napomenuti, da nisam previše stručan oko kotla. Čitajući komentare na internetu, a i u priči sa prijateljima koji imaju kotlove na pelet shvatio sam da previše trošim s obzirom na kvadraturu. Jasno mi je i da je kotao jači nego što je meni potrebno (mada sam uzeo tu jačinu na preporuku majstora koji mi je pravio specifikacije) i da je to jedan od razloga zašto više troši, ali ipak mislim da bi potrošnja svakako trebala biti manja. Desilo mi se, da kada su počele ove niske temperature, kotao je radio ceo dan i jedva je dostigao temperaturu od 22 stepena u sobi tek uveče oko 23h (što me je frapiralo s obzirom da ima i veću jačinu od potrebne).

Koristio sam 2 tone Numa nović peleta, posle sam uzeo Bolje vački čisto da uporedim potrošnju,da nije možda do toga, ali manje-više ista je potrošnja, s tim da sam više bio zadovoljan Numa novićem, ovaj Bolje vački kao da mi pravi šljaku (ali ajde i on će se uskoro potrošiti pa ću se vratiti na Numan ović).

Kada pozovem servisera on me pita da li su radijatori vrući, ja kažem jesu, on mi odgovara da kotao onda radi dobro, da nije problem do kotla.

Sad ja vas pitam u čemu bi mogao biti problem? Da li sam ja loše podesio mešni ventil i pumpu? Da li je loše programiran kotao? Da li je možda neki problem sa kotlom u smislu mehaničkog kvara?

Izvinjavam se ako je ova tema već bila, nisam mogao da prelistam sve strane, ima ih puno. Hvala na razumevanju!

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: KEPO - Kotao na pelet
(HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 98 99 100 101 102 103 104 105

[ Pregleda: 735073 | Odgovora: 2084 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.