Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

KEPO - Kotao na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: KEPO - Kotao na pelet
(HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 724736 | Odgovora: 2084 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Somy82
NCR
Srb Job
Kragujevac

Član broj: 333920
Poruke: 57
*.cpe.sn.co.rs.



+1 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet15.02.2023. u 10:14 - pre 13 meseci
Pozdrav Kepo 02, pelet nije kupljen ove godine, radi se o peletu koji imam od ranije i koji je sve vreme u podrumu i sa istim tim peletom nije bilo problema ranije.
Ne izbacuje nikakvu gresku, cak se i upali sa punom pikslom ali se onda muci jer ne moze da dostigne temperaturu.
Sinoc sam pojacao promaju na 9 i opet isto, cak se sad desava isto i kad radi u stand by.
Kotao je MC 15, ser br. 38155610316.
 
Odgovor na temu

Somy82
NCR
Srb Job
Kragujevac

Član broj: 333920
Poruke: 57
*.cpe.sn.co.rs.



+1 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet15.02.2023. u 10:45 - pre 13 meseci
Ono sto sam jos primetio jeste da se donja pepljara slabo puni, kao da sve ostane u piksli i nista dole ne ode..
 
Odgovor na temu

Somy82
NCR
Srb Job
Kragujevac

Član broj: 333920
Poruke: 57
*.cpe.sn.co.rs.



+1 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet18.02.2023. u 06:37 - pre 13 meseci
Kepo 02, molim za odg ako moze, probao sam i sa drugim peletom i situacija ista, piksla se napuni do vrha za jedan dan cak i za krace sto se nikad nije desavalo a dole u pepeljari nista. Sta moze da bude, ociscen onaj deo s strane. Da li moze da bude da je onaj puz pozadi napunjen pa da nececda vuce ka dimnjaku? Ne znam sta drugo. Probao sam sa povecanjem promaje i nista.
 
Odgovor na temu

Kepo02
Nikola Barać
Tehnička podrška
Kepo doo
Kosjerić

Član broj: 346701
Poruke: 78
*.dynamic.a1.rs.



+23 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet18.02.2023. u 08:01 - pre 13 meseci
Citat:
Somy82: Kepo 02, molim za odg ako moze, probao sam i sa drugim peletom i situacija ista, piksla se napuni do vrha za jedan dan cak i za krace sto se nikad nije desavalo a dole u pepeljari nista. Sta moze da bude, ociscen onaj deo s strane. Da li moze da bude da je onaj puz pozadi napunjen pa da nececda vuce ka dimnjaku? Ne znam sta drugo. Probao sam sa povecanjem promaje i nista.


Pozdrav Somy82,
Poslao sam Vam PP.
Pošaljite nam Vaš kontakt.
Ukoliko pelet nije povukao vlagu i ne pravi problem,
kontaktiraćemo Vas I poslati servisera da proveri sve aspekte koji utiču na promaju kotla.
 
Odgovor na temu

Somy82
NCR
Srb Job
Kragujevac

Član broj: 333920
Poruke: 57
*.cpe.sn.co.rs.



+1 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet18.02.2023. u 08:44 - pre 13 meseci
Nisam video, hvala.
Poslao sam podatke.
 
Odgovor na temu

nbgdx
Nbgd Nbgd
NBGD
uzaludna
Beograd

Član broj: 336799
Poruke: 12
*.dynamic.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet08.04.2023. u 01:30 - pre 11 meseci
Citat:
Panic Milan:
Ima li iko od 15 kw etaznu pec?
Koliko kvadrata greje, i koliko grejnih tela ima?
Ja imam problem sa commo 15 alfa plam ne moze da zagreje prostor, a ni vodu u kotlu preko 52c.

Imam istu pec grejem sa njom oko 120m2, izolovana kuca , prizemlje+potkrovlje, 9 panelnih radijatora. 10m i susac 160x40. Greje bez problema, u kuci je 24,25c. Trosim do 1dzaka peleta 24h.
Dosada sam potrosio oko 90 dzakova za celu grejnu sezonu.
Alfa plam commo 15 kw
Potrosnja dec.jan.febr. 70 dzakova
 
Odgovor na temu

rudar64
Lazarevac

Član broj: 346326
Poruke: 102
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet08.04.2023. u 08:13 - pre 11 meseci
Na Maldivima?
 
Odgovor na temu

stefanmiric1992
Stefan Miric
Sanel
Magacioner
Kragujevac

Član broj: 346763
Poruke: 16
*.cpe.sn.co.rs.

Jabber: Josipa Kelave 45


Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet24.04.2023. u 21:37 - pre 11 meseci
Pozdrav ljudi imam pitanje:
Planiram da se uselim u kucu koja ima 320 kvadrata, ima dobru stolariju i izolaciju uradjenu pre 4 godine stiropor debljine 5+
Zanima me koji kepo kupiti tj od koliko kilovata?
I ako ima vec neko sa ovom kvadraturom da mi napise kakva su iskustva. Hvala
 
Odgovor na temu

Kepo02
Nikola Barać
Tehnička podrška
Kepo doo
Kosjerić

Član broj: 346701
Poruke: 78
212.200.169.*



+23 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet15.05.2023. u 13:51 - pre 10 meseci
Citat:
stefanmiric1992: Pozdrav ljudi imam pitanje:
Planiram da se uselim u kucu koja ima 320 kvadrata, ima dobru stolariju i izolaciju uradjenu pre 4 godine stiropor debljine 5+
Zanima me koji kepo kupiti tj od koliko kilovata?
I ako ima vec neko sa ovom kvadraturom da mi napise kakva su iskustva. Hvala


Pozdrav stefanmiric1992,

Faktori koji utiču na određivanje snage kotla su: prosečna spoljna temperatura tokom zime, izolacija objekta, zadata temperatura unutar objekta, proračun sistema centralnog grejanja unutar objekta. Svaki objekat i potrebe korisnika su posebni tako da je Vaše stručno lice u obavezi da proračuna gubitke energije, procenu postojećih instalacija i na osnovu toga odredi snagu kotla za Vaš objekat.
Svakako, u obzir ne dolazi manji od Kepo Comfort 35KW.
 
Odgovor na temu

digital26
Srbija

Član broj: 347999
Poruke: 1
*.dsl.optinet.hr.



Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet10.06.2023. u 15:06 - pre 9 meseci
Pozdrav!
Molim vas za preporuku kotla ,vidim ovaj kepo da je utrenudu pa sam pisao ovdje. Ovako meni bi trebao kotao od procjeni 20 do 23 KW za grijanje prosječno izolovane kuce stolarija pvc troslojno staklo kuća nije izolovana ali doni zid prvi sprat je skoro 40 cigla i pol debiljina zida a gorji 30tak sa nabačom i hirofom kao završni sloj. Vidim ima raznih izvedbi peći meni bi tj jednoj baki trebalo što jednostavni kotao sa sto manje odrzavanja vidim da imaju neki automasko čišćenje. Ja dolazim kući preko vikenda i tada bih mogao da očistim peć. Ona može eventualno ložiste usisati ili tako nešto.Hvala!
 
Odgovor na temu

tabator
Sladjan Roskic
Obezbedjenje
EPS Srbija
Kladovo, Srbija

Član broj: 346700
Poruke: 7
*.CyberCity.KladovoNet.Com.



+1 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet20.10.2023. u 08:35 - pre 5 meseci
Pozdrav za sve Kepo korisnike. Hteo bih da pojasnim moju situaciju u vezi grejanja pa me interesuje misljenje Vas I strucno misljenje Postovanog Kepo02? Naime posedujem AC25 od 2021 godine I sve je bilo ok. Juce sam dodao dva grejna tela (radijator I susac malih dimenzija 1x1 metar oba) u prostoriji gde su vec bila 2 grejna tela, primetio sam da pumpa, cini mi se nema snage da izgura vodu do tih grejnih tela I ako je ranije to uspevala. Kotao se nalazi u kuci koja se ne greje I koristi se za grejanje pomocne kuce u kojoj zive moji roditelji, znaci zatvoreno je ventilom u kuci. Najudaljenije grejno telo u toj kuci je udaljeno oko 25 metara. Pumpa je namestena na trojku. Ono sto mene interesuje da li postoji mogucnost postavljanje pomocne pumpe koja bi rateretila ovu od kotla (neka preporuka) ili da li u kotao moze da se ugradi jaca pumpa?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

goran251

Član broj: 270712
Poruke: 99
*.cpe.sn.co.rs.



+5 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet23.10.2023. u 10:11 - pre 5 meseci
Pozdrav
Ne bih rekao da je problem pumpa za vodu, proverite pritisak i proverite (ispustite) vazduh na svim radijatorima. Piše na poklopcu od kotla (gde se sipa pelet) koliki pritisak treba da bude.
 
Odgovor na temu

Kepo02
Nikola Barać
Tehnička podrška
Kepo doo
Kosjerić

Član broj: 346701
Poruke: 78
212.200.169.*



+23 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet23.10.2023. u 10:40 - pre 5 meseci
Citat:
tabator: Pozdrav za sve Kepo korisnike. Hteo bih da pojasnim moju situaciju u vezi grejanja pa me interesuje misljenje Vas I strucno misljenje Postovanog Kepo02? Naime posedujem AC25 od 2021 godine I sve je bilo ok. Juce sam dodao dva grejna tela (radijator I susac malih dimenzija 1x1 metar oba) u prostoriji gde su vec bila 2 grejna tela, primetio sam da pumpa, cini mi se nema snage da izgura vodu do tih grejnih tela I ako je ranije to uspevala. Kotao se nalazi u kuci koja se ne greje I koristi se za grejanje pomocne kuce u kojoj zive moji roditelji, znaci zatvoreno je ventilom u kuci. Najudaljenije grejno telo u toj kuci je udaljeno oko 25 metara. Pumpa je namestena na trojku. Ono sto mene interesuje da li postoji mogucnost postavljanje pomocne pumpe koja bi rateretila ovu od kotla (neka preporuka) ili da li u kotao moze da se ugradi jaca pumpa?


Pozdrav za Vas Tabator,

Što se tiče situacije koju imate, definitivno je dužina voda dosta velika. Prva stvar koju treba probati je balansiranje grejnog sistema na prigušnicama radijatora. Uprošćeno, poenta je da kroz grejna tela najbliža kotlu, topla voda sporije prolazi i samim tim lakše dođe do udaljenijih grejnih tela. Ova procedura nije toliko komplikovana ali ukoliko nemate iskustva najbolje je angažovati majstora-instalatera.

Ukoliko balansiranje sistema ne obezbedi dovoljan učinak može se ugraditi dodatna pumpa čiji rad bi diktirao nalegajući termostat na toplom vodu. U zavisnosti na koji vod se postavlja pumpa treba paziti na smer dodatne pumpe kako ne bi došlo do sudaranja rada dve pumpe. Fabrička pumpa u Vašem kotlu je 25/6 i postavljena je na povratnom(hladnom) vodu.

Još jedna stvar na koju bi u ovom slučaju trebalo obratiti pažnju je i mešni ventil.
Ako ga imate, dodatnu pumpu podesiti da se pali kada se mešni ventil otvara.
Ako ga nemate, onda podesiti da se dodatna pumpa pali kada i ona u kotlu. Preporuka je da kada nema mešnog ventila pumpa kreće sa radom na 50 stepeni.
 
Odgovor na temu

dexaomo
zavarivac tig/rel
pipetech
Pancevo/Omoljica

Član broj: 346653
Poruke: 23
..8d00:6e00:d67:eae6:1ea6:b3db



+3 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet28.10.2023. u 20:34 - pre 5 meseci
Pozdrav imam jedno pitanje .
Od skoro sam vlasnik kotla kepo energreen od 25kw . Kotao je preko anti kondez ventila esbe vtc 512 spojen na bafer. Taj anti kondez ventil tek otvara ka baferu od 60 stepeni .
Iako je bilo priče da se postavi sonda koja ce pratiti temperaturu bafera i to ce upravljati kotlom to nije urađeno. Serviser je podesio temperaturu na 65 i kotao je brzo ugrejao samog sebe, a da voda skoro nije ni krenula ka akumulatoru, i krenuo u gasenje. Na moje isinstiranje dignuta je temperatura na 80 stepeni . I onda je krenuo da se puni akumulator , na kotlu ke jako dugo pokazivao temperaturu 74-75 dok nije napunio bafer i dostigao zadanu temperaturu od 80. Dostigao je temperaturu presao u modulaciju pa u standby

E tu je po meni problem . Kotao je posle 2 sata izduvavao gasove . toplotu iz kotla kroz odzak i pumpa je sve vrene vrtela bespotrebno vodu .

Interesuje me sta se tu moze uraditi kad dostigne zadanu temperaturu da se skrati vreme izduvavanja/hladjenja i prekine cirkulacija pumpe . Jer mislim da mi je tim postupkom bafer oladjen sa nekih 80 stepeni na oko 65 kad je se kotao konacno ugasio.
 
Odgovor na temu

drakotom
Novi Pazar

Član broj: 347662
Poruke: 18
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet28.10.2023. u 23:03 - pre 5 meseci
I mene zanima zasto kotao kad se ugasi mora da hladi kotao zbog izduvnih gasova? Moze li da se smanji vreme izduvavanja i hladjenja
I
Kako je kad nestane struje kotao se ugasi i nema izduvavanja i hladjenja kotla?
 
Odgovor na temu

ststeva
Stevan Stevanovic
Arandjelovac

ststeva
Član broj: 91371
Poruke: 280
*.static.astratelekom.rs.



+21 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet28.10.2023. u 23:31 - pre 5 meseci
Citat:
drakotom: I mene zanima zasto kotao kad se ugasi mora da hladi kotao zbog izduvnih gasova? Moze li da se smanji vreme izduvavanja i hladjenja
I
Kako je kad nestane struje kotao se ugasi i nema izduvavanja i hladjenja kotla?


Pa jako je logicno, u normalnim sistemima gde voda ide direktno iz kotla u radijatore, a tera je pumpa u kotlu, onda to znaci iskoriscenje kompletne tople vode koja se nalazi u kotlu. Gura vodu dok ne ohladi.

U sistemima gde postoji vise odvojenih etaza, bafera itd nije bas logicno.
Po meni bolje da pumpa stane i da drzi tu toplu vodu kako bi u slucaju da je potrebna tolota na nekoj od etaza kotao sto pre postigao trazenu temperaturu.
DJ STEVASSY
 
Odgovor na temu

dexaomo
zavarivac tig/rel
pipetech
Pancevo/Omoljica

Član broj: 346653
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet29.10.2023. u 04:01 - pre 5 meseci
Evo ustao sam jutros , izduvavanje je prestalo a pumpa je jos vrtela vodu kroz kotao i bafer , Ustvari posto je voda pala na 55 trokraki je zatvorio vrzu ka baferu i ona vrti sama kroz sebe.

Nadam se da će se neko iz firme kepo javiti , a u svakom slucaju u ponedeljak cu zvati tehnicku podršku da se raspitam oko nekih stvari.
 
Odgovor na temu

Kepo02
Nikola Barać
Tehnička podrška
Kepo doo
Kosjerić

Član broj: 346701
Poruke: 78
212.200.169.*



+23 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet31.10.2023. u 09:40 - pre 5 meseci
Citat:
dexaomo:
Pozdrav imam jedno pitanje .
Od skoro sam vlasnik kotla kepo energreen od 25kw . Kotao je preko anti kondez ventila esbe vtc 512 spojen na bafer. Taj anti kondez ventil tek otvara ka baferu od 60 stepeni .
Iako je bilo priče da se postavi sonda koja ce pratiti temperaturu bafera i to ce upravljati kotlom to nije urađeno. Serviser je podesio temperaturu na 65 i kotao je brzo ugrejao samog sebe, a da voda skoro nije ni krenula ka akumulatoru, i krenuo u gasenje. Na moje isinstiranje dignuta je temperatura na 80 stepeni . I onda je krenuo da se puni akumulator , na kotlu ke jako dugo pokazivao temperaturu 74-75 dok nije napunio bafer i dostigao zadanu temperaturu od 80. Dostigao je temperaturu presao u modulaciju pa u standby

E tu je po meni problem . Kotao je posle 2 sata izduvavao gasove . toplotu iz kotla kroz odzak i pumpa je sve vrene vrtela bespotrebno vodu .

Interesuje me sta se tu moze uraditi kad dostigne zadanu temperaturu da se skrati vreme izduvavanja/hladjenja i prekine cirkulacija pumpe . Jer mislim da mi je tim postupkom bafer oladjen sa nekih 80 stepeni na oko 65 kad je se kotao konacno ugasio.



Pozdrav dexaomo,

Moguće je blokirati pumpu pri gašenju kotla. Da bi ovo uradili neophodno je da se ugradi sonda bafera. Na ovaj način elektronika kotla prepoznaje vezu sa baferom i možemo aktivirati blokadu pumpe.
Možete nam se javiti na brojeve telefona tehničke podrške kako bismo instrukcije preneli serviseru koji je bio kod Vas.

Što se tiče trajanja rada ventilatora, on u gašenju radi na osnovu temperature dimnih gasova.
Parametar temperature dimnih gasova kao uslov za gašenje je podešen na 70 stepeni.
U zavisnosti od stanja na terenu ovaj parametar će biti zadovoljen brže ili sporije.

ststeva je lepo objasnio razliku između rada pumpe na sistemu sa baferom i bez bafera sa direktnim slanjem tople vode u radijatore.

 
Odgovor na temu

sinisa1979
Subotica

Član broj: 347912
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet06.11.2023. u 21:44 - pre 4 meseca
Pozdrav!
Imam problem sa Kepo kotlom. Na displeju se pojavila greška ER 12, šolja se prepunila sa peletom i nije uspeo da se upali-zapali. Mislim da sam pročitao ovde na forumu da je neko već imao ovakav problem i kao da je bio grejač u pitanju. Da li je to i kod mene slučaj ili je nešto drugo? Pošto je još uvek u garanciji, koja je procedura dalje? Da kontaktiram servisere koji su je ugradili ili one koji su je pustili u rad ili fabriku?
Hvala na odgovoru.

[Ovu poruku je menjao sinisa1979 dana 06.11.2023. u 23:17 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao sinisa1979 dana 06.11.2023. u 23:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Kepo02
Nikola Barać
Tehnička podrška
Kepo doo
Kosjerić

Član broj: 346701
Poruke: 78
212.200.169.*



+23 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet07.11.2023. u 11:49 - pre 4 meseca
Citat:
sinisa1979: Pozdrav!
Imam problem sa Kepo kotlom. Na displeju se pojavila greška ER 12, šolja se prepunila sa peletom i nije uspeo da se upali-zapali. Mislim da sam pročitao ovde na forumu da je neko već imao ovakav problem i kao da je bio grejač u pitanju. Da li je to i kod mene slučaj ili je nešto drugo? Pošto je još uvek u garanciji, koja je procedura dalje? Da kontaktiram servisere koji su je ugradili ili one koji su je pustili u rad ili fabriku?
Hvala na odgovoru.

[Ovu poruku je menjao sinisa1979 dana 06.11.2023. u 23:17 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao sinisa1979 dana 06.11.2023. u 23:18 GMT+1]



Pozdrav Sinisa1979,

Greška ER12 je neuspelo paljenje. Najverovatniji uzrok je neispravan grejač, ali to se mora utvrditi izlaskom na teren ovlašćenog servisera.
Dok je kotao u garanciji prva osoba koju kontaktirate kada imate problem sa kotlom je ovlašćeni serviser koji je pustio kotao u rad.
Svakako, na raspolaganju su Vam i brojevi naše tehničke podrške.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: KEPO - Kotao na pelet
(HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 724736 | Odgovora: 2084 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.