Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

TEA PEĆ 3.5kW: Elind vs Magnohrom - razlike?

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: TEA PEĆ 3.5kW: Elind vs Magnohrom - razlike?

[ Pregleda: 22940 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon TEA PEĆ 3.5kW: Elind vs Magnohrom - razlike?28.12.2014. u 12:07 - pre 112 meseci
Termo-akumulaciona peć 3.5Kw, i Elind i Magnohrom imaju isti deklarisan kapacitet: 28kWh, ali je Elind 60x92x41 a Magnohrom 63x86x32. Odnosno Elind je čitavih 30% veća.

Koja je razlika? Da li je samo stvar u količini izolacije (što bi onda značilo da Elind bolje čuva toplotu od Magnohroma) ili je stvar u nečemu drugome, recimo možda Elind ima više cigli ali ih greje na manju temperaturu?
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.opera-mini.net.



+334 Profil

icon Re: TEA PEĆ 3.5kW: Elind vs Magnohrom - razlike?28.12.2014. u 14:15 - pre 112 meseci
Elind je u sredini prazna tj u sredinu idu samo grejaci. Magnezitna opeka je poredjana po stranicama i od gore.
Magnohrom ima opeku po stranicama,ali i po sredini i grejaci se nalaze u zljebovima opeke (izmedju dva reda).Na taj nacin se cigle brze zagrevaju.
Koliko "drze" jedna i druga ne bih znao,ali posto sam nekih 10-ak godina montirao Elind peci (dok fabrika nije otisla prvi put pod stecaj) mogu da ti kazem da je Magnohrom bolja pec i manje kvarljiva.
 
Odgovor na temu

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: TEA PEĆ 3.5kW: Elind vs Magnohrom - razlike?29.12.2014. u 20:16 - pre 112 meseci
Slazem se sa svim gore navedenim, jedina prednost elind ta peci je sto moze da duva i direktno sa grejaca i kada cigle nisu skroz ugrejane.
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: TEA PEĆ 3.5kW: Elind vs Magnohrom - razlike?30.12.2014. u 19:47 - pre 112 meseci
Imam i jednu i drugu, ova mangnohrom je kupljena polovna, stara kao biblija, a elind je kupljena nova. Nisam ih upoređivao do sada, ali sad sam obratio pažnju, i definitivno Magnohrom brže gubi toplotu, a pri tome kada je zagrejana na maksimumu ne može da se pipne nigde peć dok kod Elinda ne može da se pipne samo odozgo oko sredine.

Magnohrom sam prvi put juče rasklopio, i izolacija deluje da OK (mada bi gornji sloj mogao da se zameni jer je prilično izmrcvaren verovatno ranijim petljanjima oko grejača). Elind sam ja sklapao pre previše godina tako da ne mogu uopšte da se setim kako izgleda iznutra sem što mi se čini da su cigle nalik običnim kockastim ciglama, za razliku od Magnohroma gde sam juče video da su to neki profilisani blokovi.

Sve u svemu, meni Elind daleko bolje radi. Ne znam da li zato što je ovaj Magnohrom propao od starosti, ili je ipak veličina bitna.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: TEA PEĆ 3.5kW: Elind vs Magnohrom - razlike?31.12.2014. u 00:09 - pre 112 meseci
Sad sam gledao neki snimak na jutubu, i video da postoji magnohrom isti ko ovaj moj ali sa grejačima koji su vodoravno postavljeni (otprilike ono što gti2 reče), a moji su uspravno i sasvim su drugačiji (od tanke spiralne žice). Merio sam moje grejače, i ispada da ja imam 3x1kw, tako da je ovaj moj neki 3.0 model a ovi novi su 3.5 u istim dimenzijama ali sa drugačije postavljenim malo jačim grejačima. Sve u svemu ovaj moj prastari magnohrom može da služi kao radijator koji se puni noću a sam od sebe prazni danju, ali kao prava TA peć nije baš sjajan, Elind je prilično bolji.
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.opera-mini.net.



+334 Profil

icon Re: TEA PEĆ 3.5kW: Elind vs Magnohrom - razlike?31.12.2014. u 17:32 - pre 112 meseci
Da,ta tvoja je stari tip.Verovatno je izolacija dotrajala pa se zbog toga brzo prazni.
 
Odgovor na temu

maks319

Član broj: 152918
Poruke: 356
*.exe-net.net.



+9 Profil

icon Re: TEA PEĆ 3.5kW: Elind vs Magnohrom - razlike?02.01.2015. u 19:57 - pre 112 meseci
Ja imam elind 3.5kW za 20m2 lepo greje i to je punim na otp 40% i bukvalno se usija .ali iskreno dopunjujem i danju bar 2 sata na skupu struju,malo mi izolacija fali za sobu,ali i ne moze ceo dan na nju da se greje i da bude 22*C a da ne potrosi malo vise ,klima mi duplo manje trosi za 24h nego ta pec i plus greje vecu prostoriju 25m2 i ima tri spoljna zida,dok ova manja sobica ima dva spoljna.
Fujitsu 12LLCA
Fujitsu 12LLCC
Fujitsu 18LFCA
 
Odgovor na temu

Davorika

Član broj: 318471
Poruke: 45



+1 Profil

icon Re: TEA PEĆ 3.5kW: Elind vs Magnohrom - razlike?15.01.2015. u 16:15 - pre 111 meseci
izolacija na magnohrom peci je 5.5cm, dok na elind 8.5cm, sto znaci elind sporije se hladi. drugo, kod magnohromovoj cigle ima i po spoljnim stranama (tanke) i u sredini izmedju grejaca (debele), sto znaci da ove spoljne su tanke i brzo se ohlade pa morate cesce koristiti ventilator da bi koristili toplotu sredisnih cigli, a kod elind peci cigle su samo okolo i to dosta deblje pa pec moze odavati toplotu i bez ventilatora. elind ima i dve brzine duvanja a magnohrom to nema. imam ja u kuci obe, magnohrom sam uzeo polovnu, vuna u odlicnom stanju, kad je punim nocu ne moze vec da se spava koliko se ugreje, a ona ne moze da se pipne, ali sve to traje do podne, dok uvece pre ponovnog punjenja ona se ohladi a temperatura u sobi spadne za 5 stepeni, dok elind pec ostaje vruca i do sledeceg punjenja, normalno da se malo ohladi ali je daleko toplija od ove druge, a kad je skroz iskljucim nakon dva dana ukljucim ventilator i oseca se slaba toplota iz nje, eto toliko dobro cuva toplotu. jeste da je malo glomaznija od magnohrom ali je daleko bolja, realno ja sam daleko zadovoljniji od elind pec nego od magnohrom.
 
Odgovor na temu

reabarce
nezaposljen
nezaposljen

Član broj: 325897
Poruke: 80
94.228.232.*



+7 Profil

icon Re: TEA PEĆ 3.5kW: Elind vs Magnohrom - razlike?21.01.2015. u 18:43 - pre 111 meseci
Citat:
zoxor:
Slazem se sa svim gore navedenim, jedina prednost elind ta peci je sto moze da duva i direktno sa grejaca i kada cigle nisu skroz ugrejane.

Da! To je potpuno tacno i dodje mnogo puta zgodno i korisno.

Slazem se i oko svih ostalih komentara gore navedenih, pa da ne ponavljam isto. Mi imamo 4 komada- 2 Elind (2 i 3 kw) i dve Magnohrom ( 3,5 i 4,5kw). Nisam bas siguran oko ovih decimalnih vrednosti, ali mislim da je tako. U prilog komentarima, da Magnohrom vise zraci, a Elind manje, mogu da dodam i to do smo na Elind 3 pre nekoliko godina zamenili gornji sloj izolacije i stavili staklenu (ili kamenu vunu) i deblju nego sto je bila-sa mukom smo zatvorili poklopac. Sad i kad se zagreje do polovine akumulacije, pec je odozgo hladna, a slicno je i sa bocnim stranama. Tek kad se ukljuci duvanje (duva vrelo!), vidi se da je pec punjena. Jos jedna napomena: vecina ljudi, voli da sedi na glatkim, ravnim, prijatno zagrejanim porsinama, kakve su gornje povrsine TA peci. To treba izbegavati, narocito kod Elindovih modela. Kada je jedna osoba, sela na nasu Elind 3, doslo je do pucanja keramickih klema smestenih ispod samog poklopca, a koje ovaj proizvodjac koristi (ili je nekad koristio) za razvodjene elektricnih instalacija. Posle smo imali muku da nadjemo odgovarajucu klemu jos dugo i pec vratimo u funkciju. Magnohrom nemaju taj problem, osim ako vam na pec ne sedne neki "slon"! Za sedenje je najbolje koristiti namenski namestaj. Pored svega, glasam za Elind. Pozdrav!


[Ovu poruku je menjao reabarce dana 21.01.2015. u 20:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: TEA PEĆ 3.5kW: Elind vs Magnohrom - razlike?

[ Pregleda: 22940 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.