Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Somborska feta - ako neko zna da objasni?

elitemadzone.org :: MadZone :: Somborska feta - ako neko zna da objasni?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 28017 | Odgovora: 74 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Somborska feta - ako neko zna da objasni?06.01.2015. u 12:15 - pre 113 meseci
Vec dugo vremena kupujem Somborsku fetu ili tacnije Feta sir Somborske mlekara i generalno nemam nekih zamerki, medjutim pri poslednje dve kupovine proizvod je veoma loseg kvaliteta i ima veoma cudnu strukturu, cudan ukus i veoma cudne osobine (svojstva). Kontaktirao sam mlekaru u Somboru, ali oni ne zele da odgovore na mail, pa sam hteo da pitam vas diskutante ako se razumete u sireve da pokusamo da razjasnimo koji bi bili moguci uzroci problema.

Fotografije su malo vece, ali to je da bi se lepo videlo o cemu pricam.

Unapred se zahvaljujem svim diskutantima koji svojim znanjem mogu pomoci da otkrijem "enigmu" zasto se ovaj sir raspada i zasto bi mogao imati gorak ukus.









Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Somborska feta - ako neko zna da objasni?06.01.2015. u 12:38 - pre 113 meseci
Jes da znaš biti dosadan ali ne mogu te pustiti da se tek tako otruješ i rikneš.

Gorak ukus je sigurna potvrda da u siru ima proizvoda truljenja. U principu to nije za jelo.
Takodje, pojava crvene boje ukazuje da je istekao rok trajanja a može da ukazuje i na veću količinu konzervansa.
A plava (i siva) boja ukazuju na plesan/budj.

Opcija je da to daš mački/psu ali nikako kokošima i drugim životinjama čije se meso koristi u ishrani.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10255 Profil

icon Re: Somborska feta - ako neko zna da objasni?06.01.2015. u 12:39 - pre 113 meseci
Somborska feta je najgore s ranje koje možeš da kupiš u supermarketu. To ne znači da su ostali sirevi dobri, daleko bilo. Nego samo znači da je u dnu taloga mlekarske industrije.

- Ja mislim da sam već ranije započeo temu o pokvarenom UHT mleku, kome takođe nije istekao rok. Ja lično doživeo desetinu puta. Više proizvođača.
- Buđ na pavlaci Megle. Video nekoliko puta.
- Grekos feta. Isti simptomi kao ovi koje si opisao

Naravno, nisam lud ni mazohista da kupujem isti proizvod kad se već jednom "opečem", ali ponekad, silom prilika kupim. Ili kupim nešto drugo pa se još gore za je bem.

Jednostavno, kupujem ponešto od svakog proizvođača. Dobro pazim da je tek proizvedeno tj. da kupim nešto sa najnovijim datumom proizvodnje (to trgovci smeste na najteže dostupnom mestu u frižideru).
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Somborska feta - ako neko zna da objasni?06.01.2015. u 12:51 - pre 113 meseci
I ja kupujem fetu, ne bas tako cesto ali, recimo, jednom mesecno. Odlican je sir, lepo se slaze uz pljeskavicu, palacinke....Do sada nisam naisao na problematicno pakovanje...Meni ovo lici kao da je donja strana bila izlozena toploti, e sad vrag zna gde...

Trebao si to odmah vratiti i uzeti drugi i gotovo. :)
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Somborska feta - ako neko zna da objasni?06.01.2015. u 12:54 - pre 113 meseci
Citat:
gilopile: I ja kupujem fetu, ne bas tako cesto ali, recimo, jednom mesecno. Odlican je sir, lepo se slaze uz pljeskavicu, palacinke....Do sada nisam naisao na problematicno pakovanje...Meni ovo lici kao da je donja strana bila izlozena toploti, e sad vrag zna gde...

Trebao si to odmah vratiti i uzeti drugi i gotovo. :)


Ja sam kupio jedno pakovanje pre 15 dana sa istim karakteristikama, mislio sam da je to slucajnost i posle dve nedelje sam kupio ovo pakovanje koje opisujem, ali ima iste karakteristike, posle prve kupovine sam pisao fabrici, ali jos nisam dobio odgovor.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Somborska feta - ako neko zna da objasni?06.01.2015. u 12:58 - pre 113 meseci
To je neispravan i pokvaren sir, trebao si ga odmah vratiti.

Desava se da su proizvodi u roku pokvareni.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Somborska feta - ako neko zna da objasni?06.01.2015. u 12:58 - pre 113 meseci
Citat:
Java Beograd:
Somborska feta je najgore s ranje koje možeš da kupiš u supermarketu. To ne znači da su ostali sirevi dobri, daleko bilo. Nego samo znači da je u dnu taloga mlekarske industrije.

- Ja mislim da sam već ranije započeo temu o pokvarenom UHT mleku, kome takođe nije istekao rok. Ja lično doživeo desetinu puta. Više proizvođača.
- Buđ na pavlaci Megle. Video nekoliko puta.
- Grekos feta. Isti simptomi kao ovi koje si opisao

Naravno, nisam lud ni mazohista da kupujem isti proizvod kad se već jednom "opečem", ali ponekad, silom prilika kupim. Ili kupim nešto drugo pa se još gore za je bem.

Jednostavno, kupujem ponešto od svakog proizvođača. Dobro pazim da je tek proizvedeno tj. da kupim nešto sa najnovijim datumom proizvodnje (to trgovci smeste na najteže dostupnom mestu u frižideru).


Da odgovorim. Ja sam trenutno u Makedoniji i u Makedoniji nema kajmaka i mladog kravljeg sira, tako da fetu kupujem jer mi je nekako "najbliza" mladom siru. Sa ostalom sto si napisao se slazem, samo nisam do sada imao tako negativno misljenje o Somborskoj feti.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Somborska feta - ako neko zna da objasni?06.01.2015. u 13:02 - pre 113 meseci
Citat:
2012:
Citat:
gilopile: I ja kupujem fetu, ne bas tako cesto ali, recimo, jednom mesecno. Odlican je sir, lepo se slaze uz pljeskavicu, palacinke....Do sada nisam naisao na problematicno pakovanje...Meni ovo lici kao da je donja strana bila izlozena toploti, e sad vrag zna gde...

Trebao si to odmah vratiti i uzeti drugi i gotovo. :)


Ja sam kupio jedno pakovanje pre 15 dana sa istim karakteristikama, mislio sam da je to slucajnost i posle dve nedelje sam kupio ovo pakovanje koje opisujem, ali ima iste karakteristike, posle prve kupovine sam pisao fabrici, ali jos nisam dobio odgovor.



Aha, a reci mi da li je isti datum na tim problematicnim pakovanjima i da li si kupio u istoj prodavnici? Moguce da je cela serija/smena ili, kako god, onda takva. Verovatno lose skladisteno ili crkla hladnjaca, ovi bacili, a neko pokupio sa deponije i plasirao na trziste :D hehehee
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Somborska feta - ako neko zna da objasni?06.01.2015. u 13:03 - pre 113 meseci
Citat:
hotchimney:
Jes da znaš biti dosadan ali ne mogu te pustiti da se tek tako otruješ i rikneš.

Gorak ukus je sigurna potvrda da u siru ima proizvoda truljenja. U principu to nije za jelo.
Takodje, pojava crvene boje ukazuje da je istekao rok trajanja a može da ukazuje i na veću količinu konzervansa.
A plava (i siva) boja ukazuju na plesan/budj.

Opcija je da to daš mački/psu ali nikako kokošima i drugim životinjama čije se meso koristi u ishrani.


Vidis, probao sam ja ovaj sir i nisam imao nikakvih zdravstvenih problema. Ili mi je stomak "jak" ili jos to trulenje nije dostiglo "zadovoljavajuci nivo" da izazove trovanje.
Nema tragova crvene ili plave/sive boje, samo je ukus malo gorak.

Pre izvesnog vremena kupio sam neki sir koji je imao takodje cudan ukus, nije bilo tragova trulenja (promena boje), onda sam nasao jednu komsijsku macku da joj dam malo sira i vidi cuda, macka je pobegla, nije htela da okusi.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Somborska feta - ako neko zna da objasni?06.01.2015. u 13:05 - pre 113 meseci
Citat:
gilopile:
Citat:
2012:
Citat:
gilopile: I ja kupujem fetu, ne bas tako cesto ali, recimo, jednom mesecno. Odlican je sir, lepo se slaze uz pljeskavicu, palacinke....Do sada nisam naisao na problematicno pakovanje...Meni ovo lici kao da je donja strana bila izlozena toploti, e sad vrag zna gde...

Trebao si to odmah vratiti i uzeti drugi i gotovo. :)


Ja sam kupio jedno pakovanje pre 15 dana sa istim karakteristikama, mislio sam da je to slucajnost i posle dve nedelje sam kupio ovo pakovanje koje opisujem, ali ima iste karakteristike, posle prve kupovine sam pisao fabrici, ali jos nisam dobio odgovor.



Aha, a reci mi da li je isti datum na tim problematicnim pakovanjima i da li si kupio u istoj prodavnici? Moguce da je cela serija/smena ili, kako god, onda takva.


Kupljeno je u istoj prodavnici, moram da potrazim stare fotografije (od proslog sira) da ti odgovorim za datum.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Somborska feta - ako neko zna da objasni?06.01.2015. u 13:08 - pre 113 meseci
Pa to, vidi da li se slaze dan proizvodnje ( treba da ima cak i sat kada je sislo sa proizvodne trake ), pa usporedi. Verovatno je cela serija takva ili u toj prodavnici nisu adekvatno cuvali.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Somborska feta - ako neko zna da objasni?06.01.2015. u 13:12 - pre 113 meseci
Citat:
2012:
Citat:
Java Beograd:
Somborska feta je najgore s ranje koje možeš da kupiš u supermarketu. To ne znači da su ostali sirevi dobri, daleko bilo. Nego samo znači da je u dnu taloga mlekarske industrije.

- Ja mislim da sam već ranije započeo temu o pokvarenom UHT mleku, kome takođe nije istekao rok. Ja lično doživeo desetinu puta. Više proizvođača.
- Buđ na pavlaci Megle. Video nekoliko puta.
- Grekos feta. Isti simptomi kao ovi koje si opisao

Naravno, nisam lud ni mazohista da kupujem isti proizvod kad se već jednom "opečem", ali ponekad, silom prilika kupim. Ili kupim nešto drugo pa se još gore za je bem.

Jednostavno, kupujem ponešto od svakog proizvođača. Dobro pazim da je tek proizvedeno tj. da kupim nešto sa najnovijim datumom proizvodnje (to trgovci smeste na najteže dostupnom mestu u frižideru).


Da odgovorim. Ja sam trenutno u Makedoniji i u Makedoniji nema kajmaka i mladog kravljeg sira, tako da fetu kupujem jer mi je nekako "najbliza" mladom siru. Sa ostalom sto si napisao se slazem, samo nisam do sada imao tako negativno misljenje o Somborskoj feti.


Otkud je to najbliže mladom siru, ne jedem često fetu, ali koliko se sećam obično je tvrda i slana, ni blizu mladog sira.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Somborska feta - ako neko zna da objasni?06.01.2015. u 13:20 - pre 113 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Otkud je to najbliže mladom siru, ne jedem često fetu, ali koliko se sećam obično je tvrda i slana, ni blizu mladog sira. :)


Dobro Jefticu, jeste daleko, ali je najblize sto ja mogu kupiti, a da mi lici na mladi kravlji sir. Krem sirevi su krem sirevi, kupujem ja to, ali to je druga prica. Ostalo sta mogu naci su tvrdi (beli sirevi) i kackavalj. Ovo sa fetom mi je stvaranje imaginacije da jedem nesto slicnom mladom siru.
 
Odgovor na temu

Branko.R

Član broj: 323334
Poruke: 315
178.216.72.*



+589 Profil

icon Re: Somborska feta - ako neko zna da objasni?06.01.2015. u 13:22 - pre 113 meseci
Evo, ja u Rusiji kupio naš sir, proizvođač mlekara "Kuč" Kragujevac.
Na ovakav kvalitet nisam u Srbiji nailazio?





Da, nema veze sa mladim sirom!!!
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Somborska feta - ako neko zna da objasni?06.01.2015. u 13:24 - pre 113 meseci
Krem sirevi 99% nemaju veze sa sirom. Blago receno - katastrofa. Jedino mi je onaj ABC sir bio ok i ona sirela ( koliko se secam, davno,bese, bila pakovana u onoj staklenoj zdeli, onako cudne grudvicaste strukture, slan i ukusan ), ovo sada, jok. Feta je odlican sir i tu nema price. 2012, meni je isto ok, ako volis, one paprike u pavlaci, mmmm, stvarno odlicne. Nema veze sa sirom, ali ima bas lep ukus, onako slano-kisekasto...Moze se se klopati uz sve i svasta....
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Branko.R

Član broj: 323334
Poruke: 315
178.216.72.*



+589 Profil

icon Re: Somborska feta - ako neko zna da objasni?06.01.2015. u 13:27 - pre 113 meseci
I krem sir, mlekare "Kuč" kao i Šabačke mlekare koji se prodaju u Rusiji, mnogo su kvalitetniji od sireva koje se nude u Srbiji?
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Somborska feta - ako neko zna da objasni?06.01.2015. u 14:00 - pre 113 meseci
Meni deluje kao da je bio zaleđen, pa otopljen, po strukturi...
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Somborska feta - ako neko zna da objasni?06.01.2015. u 14:04 - pre 113 meseci
Citat:
Flo33: Meni deluje kao da je bio zaleđen, pa otopljen, po strukturi...


Moguce.

Ali ima nesto sto je meni cudno, a sto sam ja potencirao na slikama. Nema nigde rasola, obicno je pakovanje puno vodom(rasolom) do iznad sira. Ovde je potpuno suvo, tek kada se izvade nekoliko delova (parcadi) pojavljuje se voda na dnu kutije.
 
Odgovor na temu

deedee6

Član broj: 174801
Poruke: 232
*.dynamic.stcable.net.



+2509 Profil

icon Re: Somborska feta - ako neko zna da objasni?06.01.2015. u 14:26 - pre 113 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić:
Otkud je to najbliže mladom siru, ne jedem često fetu, ali koliko se sećam obično je tvrda i slana, ni blizu mladog sira. :)


U pravu si ali danas se većinom prodaje takva feta koja je slična mladom siru + jako slana. Više puta se prevario...
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Somborska feta - ako neko zna da objasni?06.01.2015. u 14:43 - pre 113 meseci
Zar u Makedoniji nemaju pijace?

Citat:
U pravu si ali danas se većinom prodaje takva feta...

Zato sto je od pre neku godinu zabranjeno da se proizvod zove "Feta" a i zabranjeno je da se proizvodi Feta.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Somborska feta - ako neko zna da objasni?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 28017 | Odgovora: 74 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.