Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jugoslavija - decja radosnica

elitemadzone.org :: MadZone :: Jugoslavija - decja radosnica

Strane: << < .. 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 395537 | Odgovora: 828 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mishayamaha

Član broj: 327194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+189 Profil

icon Re: Jugoslavija - decja radosnica04.05.2015. u 15:44 - pre 109 meseci
2012:

joj ne bih sad da razglabam o tome gde i sta drzim..ali jednostavno bih rekao ovako -
imam uslove,od pocetka sam ih imao pa je to presudilo nekih 20% da mogu da unapred znam da mi gomilanje robe nece bti problem..medjutim u stanu gde zivim,apsolutno nemam takve robe da mi ne gusi zivotni prostor...vise to sklanjam sa strane,a i sam sam uvek nesto prekopavao,kopao kao dete...pa kad odem na te lokacije gde su mi stvari onda kao malo dete iz ruke u ruku prelistavam,opipavam i tako..kao dete

pozzzzzzzz
 
Odgovor na temu

mishayamaha

Član broj: 327194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+189 Profil

icon Re: Jugoslavija - decja radosnica04.05.2015. u 16:20 - pre 109 meseci
calexx:

kazes ovako
" Album ima apsolutno iste korice, u pitanju je valjda prva serija sa tvrdim koricama."
Ne,od samog pocetka kod STOZER_a iz 1956te album ima tvrde korice..nikada ali nikada Zivotinjsko carstvo do 1984te nije imalo meke korice..nikada.

kazes dalje
"a poslednji su bili neki automobili. Po sličicama mi liči na album Istorija automobila ali po samom albumu, naročito po godištu, to je neka druga serija."
Vidi,ovo mi neopisivo licni na album KANDIT cokolade i slicica u njima koji se zvao RAZVOJ AUOMOBILIZMA...bila su dva
*prvi iz 1964te sa temom FIAT vozila..znaci manje su slicice bile od Zivotinjskog carstva...na kraju je bila velika slika da se slozi od malih tih slicica i dobijes jednu veliku sliku.....samo se popunjen album slao za slatki paket
*drugi iz 1966te na temu NEMACKIH vozila (opel,mercedes....)....isti princip.

Kazes:
"Bila je i jedna nagradna igra ... Oto-moto ili tako nekako, skupljale su se slike nečega iz delova pa ko sastavi sliku, dobije to što je na njoj. Znam da je glavna nagrada bio Poni ekspres i da smo svi to skupljali ali da jedan deo (od 6 mislim) niko nikada nije našao. Već Poni bicikle su tu i tamo mogle da se sastave ali baš teško dok su neki automobilčići bili lak posao. :) Čini mi se da je to bio prvi put da se kupuju samo sličice (mislim po tri u kesici) a ne da idu uz neki slatkiš."
NE,jer album o kome pricas zvao se HOBBY GUMA iz 1970/`71 i bio je slovencaki i slicica je bila po jedna iz zvaka!
Bile su slike PONY bicikle,ZELEZNICE,AUTICA pa koju sliku popunis tako i saljes album da ti ga vrnu zapecacenog i sa negradom (ako si kompletirao zeleznicu na slici posalju ti komplet voz u kutiji...);naravno da se najteze izvlacio PONY bicikl..to svi stariji pricaju

Kazes:
"Figurice iz Albus praška ... ako se dobro sećam, bila je neka varijanta da se skupe sve i onda dobije neka nagrada ali jednu figuricu (mislim da je bila ili najveća ili po nečemu prva) niko nikada nije našao. Možda slon ili čak dinosaurus, mada njega ne vidim ovde."

NE,alubs figurice(sve vrste zivotinjica koju su bile sam ti izlozio na slikama na prethofnim stranicama....pretrazi malo)
Dakle,bilo je 12.figurica/zivotinjica razlicitih u verovatno 20ak boja....znaci ludilo...ko bi skupio sve + najredju figuricu PSA koja je bila trostruko veca ovih figurica,satro bi slao direkciji LABUS_a i dobijao ne znam koliko KG praska i to je to.
Evo slika ponovo da potkrepe ovo izlaganje -






Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Jugoslavija - decja radosnica04.05.2015. u 19:19 - pre 109 meseci
Citat:
mishayamaha:  Ne,od samog pocetka kod STOZER_a iz 1956te album ima tvrde korice..nikada ali nikada Zivotinjsko carstvo do 1984te nije imalo meke korice..nikada.
Ovo sam otprilike napisao, kada sam jednom poslao pun album, nikada više nisam uzeo novi a nešto mi se pokazuje da sam kasnije viđeo i neke sa malo tanjim koricama. Možda je to bilo i mnogo kasnije ... nebitno.
Citat:
mishayamaha: Vidi,ovo mi neopisivo licni na album KANDIT cokolade i slicica u njima koji se zvao RAZVOJ AUOMOBILIZMA...bila su dva
*prvi iz 1964te sa temom FIAT vozila..znaci manje su slicice bile od Zivotinjskog carstva...na kraju je bila velika slika da se slozi od malih tih slicica i dobijes jednu veliku sliku.....samo se popunjen
Ponovo sam prelistao temu i to je definitivno bio oto-moto album, samo što je u primeru prvi deo sa grbovima. Posle su išli prastari automobili pa redom do novijih pa i nekih kao futurističkih. Ponavljam, automobili su bili skoro kao oni u ovoj poruci pa sam pomenuo i taj album. I da, ove oto-moto su ono što sam napisao, kesica samo sa sličicama (i bonom) bez slatkiša. Sigurno imam stotine tih sličica u nekoj fioci pa ću uskoro da ih nađem.
Citat:
mishayamaha: NE,jer album o kome pricas zvao se HOBBY GUMA iz 1970/`71 i bio je slovencaki i slicica je bila po jedna iz zvaka!
Bile su slike PONY bicikle,ZELEZNICE,AUTICA pa koju sliku popunis tako i saljes album da ti ga vrnu zapecacenog i sa negradom (ako si kompletirao zeleznicu na slici posalju ti komplet voz u kutiji...);naravno da se najteze izvlacio PONY bicikl..to svi stariji pricaju
Da, jeste hobi guma, malo se zaboravilo. Ipak, iz primera se vidi da je prva nagrada bio Poni Exspres a ne Poni bicikla, čuo sam da je neko dobijao biciklu ali nisam čuo da je i motorče nekom otišlo. Ne sećam se da li sam ja dobio nešto, motor, biciklu i voz nisam a ako je bilo još nešto, možda sam. :) Nije nemoguće da negde ispliva i ono što sam skupio i nikad dopunio jednom sličicom koju niko nikada nije izvukao. Baš ova koja nedostaje na primeru.
Citat:
mishayamaha: NE,alubs figurice(sve vrste zivotinjica koju su bile sam ti izlozio na slikama na prethofnim stranicama....pretrazi malo)
Dakle,bilo je 12.figurica/zivotinjica razlicitih u verovatno 20ak boja....znaci ludilo...ko bi skupio sve + najredju figuricu PSA koja je bila trostruko veca ovih figurica,satro bi slao direkciji LABUS_a i dobijao ne znam koliko KG praska i to je to.
Pa sam si odgovorio, bila je jedna veća koju nikada nisam video, nisam bio siguran koja ali si napisao da je bio pas. Nisam zapamtio ... pošto je nikada nisam video. Da li je neko i to našao nemam pojma. :)

Naravno, skupljao sam i Kandit markice, broj 5 je bio na malim filovanim čokoladama i bilo ih je najviše, broj 1 na nekim velikim, dvojka mislim na čokoladi za jelo i kuvanje a 3 i 4 na nekim običnijim. To se već lako skupljalo. :)
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Jugoslavija - decja radosnica05.05.2015. u 03:39 - pre 109 meseci
Lepljiva ruka. Zategnes ko pracku i dograbis list sa drugaricine klupe.



U knjizari u skoli su se prodavale ko alva. Sa tim smo se bas mnogo zezali izmedju casova.
 
Odgovor na temu

Atos
Beograd

Član broj: 16580
Poruke: 170
*.ricoh.at.



+83 Profil

icon Re: Jugoslavija - decja radosnica07.05.2015. u 10:04 - pre 109 meseci

Zgode bucne druzbe, u originalu "Munch Bunch".
Ne mogu nigde da nadjem, bilo je 12 slikovnica stampanih kod nas (tj. u Zagrebu).
Ako neko ima bilo kakav info ili moze da me uputi, bio bih mu prezahvalan.
Svako na svom kompu ima digitalnu spravu...
 
Odgovor na temu

mishayamaha

Član broj: 327194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+189 Profil

icon Re: Jugoslavija - decja radosnica07.05.2015. u 10:07 - pre 109 meseci
:) imam ih ja ali ne sve....prosle godine nabavio 6.komada iz ove serije..meni nista posebno,valjda sto nisam uz njih odrastao,ali opet su mi simpaticne slikovnice.

Pozzzz
 
Odgovor na temu

Atos
Beograd

Član broj: 16580
Poruke: 170
*.ricoh.at.



+83 Profil

icon Re: Jugoslavija - decja radosnica07.05.2015. u 12:11 - pre 109 meseci
Citat:
mishayamaha: :) imam ih ja ali ne sve....prosle godine nabavio 6.komada iz ove serije..meni nista posebno,valjda sto nisam uz njih odrastao,ali opet su mi simpaticne slikovnice.

Pozzzz

Imaj poruku u inboxu :)
Svako na svom kompu ima digitalnu spravu...
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1333
*.dynamic.sbb.rs.



+559 Profil

icon Re: Jugoslavija - decja radosnica19.05.2015. u 02:23 - pre 108 meseci
A propo stranica 18, 19 i 20 gde je neka staklena ambalaza, izgleda da je neki BIS deterdzent svojevremeno stizao u staklenoj ambalazi, nemam pojma iz koje je godine, na dnu flase pise saponija i broj 500. takodje Vital i Dijamant su imali svoju specificnu staklenu ambalazu.


Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

mishayamaha

Član broj: 327194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+189 Profil

icon Re: Jugoslavija - decja radosnica19.05.2015. u 12:02 - pre 108 meseci
BIS u staklu je iz prve polovine `70ih.
Imam par boca.
Prelepe su flase...pa tu su i ulja za hranu,sve u staklenoj ambalazi.
 
Odgovor na temu

mishayamaha

Član broj: 327194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+189 Profil

icon Re: Jugoslavija - decja radosnica28.05.2015. u 17:40 - pre 108 meseci
Evo nekih stvarcica iz naseg detinjstva...neko ce sigurno naci "ono nesto,svoje..sto je voleo"
Jednom recju sareno,sareno,sareno.

AERO VODENE BOJE uglavnom do petog razreda osnovne..kasnije smo prelazili na kolaze,i TEMPERE!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Jugoslavija - decja radosnica28.05.2015. u 17:43 - pre 108 meseci
Nasao sam ( doneo) tvoj denti,malo izbledeo.
 
Odgovor na temu

mishayamaha

Član broj: 327194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+189 Profil

icon Re: Jugoslavija - decja radosnica28.05.2015. u 17:47 - pre 108 meseci
Lavlja_jazbina

:))))) e bas si me obradovao majke mi..znao sam da ces rec odrzati,ali sam i opet dao sebi malo lufta da nece biti nista iz prostog razloga sto je moglo zaista da se desi da se bacila..pa ne bi bio kriv j..em mu misa :)
Hajde poslacu ti samo da postavim ovde slicice,posle poruku na PM
Hvala moj Srbine!
 
Odgovor na temu

mishayamaha

Član broj: 327194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+189 Profil

icon Re: Jugoslavija - decja radosnica28.05.2015. u 17:48 - pre 108 meseci
Biserka/Zagreb neotvorena igracka Cvrcak u kesici
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mishayamaha

Član broj: 327194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+189 Profil

icon Re: Jugoslavija - decja radosnica28.05.2015. u 17:49 - pre 108 meseci
Biserka/Zagreb neotvorena igracka Mali hijavata iz `70ih
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mishayamaha

Član broj: 327194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+189 Profil

icon Re: Jugoslavija - decja radosnica28.05.2015. u 17:49 - pre 108 meseci
Biserka/Zagreb neotvorena igracka kauboja
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mishayamaha

Član broj: 327194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+189 Profil

icon Re: Jugoslavija - decja radosnica28.05.2015. u 17:50 - pre 108 meseci
Biserka/Zagreb drustvena igra LOTO
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mishayamaha

Član broj: 327194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+189 Profil

icon Re: Jugoslavija - decja radosnica28.05.2015. u 17:51 - pre 108 meseci
Biserka/Zagreb neotvorena igracka Pata
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mishayamaha

Član broj: 327194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+189 Profil

icon Re: Jugoslavija - decja radosnica28.05.2015. u 17:52 - pre 108 meseci
Vostane bojice GOJA
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mishayamaha

Član broj: 327194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+189 Profil

icon Re: Jugoslavija - decja radosnica28.05.2015. u 17:52 - pre 108 meseci
Bukvar u kockicama
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mishayamaha

Član broj: 327194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+189 Profil

icon Re: Jugoslavija - decja radosnica28.05.2015. u 17:53 - pre 108 meseci
Cipiripi loncic..nekad sardzao lep krem i imao poklopac
Pocetak `90ih
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Jugoslavija - decja radosnica

Strane: << < .. 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 395537 | Odgovora: 828 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.