Srodne teme
17.01.2006. Sta je to ploter?
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dr. Sladjana Velkov...

elitemadzone.org :: MadZone :: Dr. Sladjana Velkov...
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 377150 | Odgovora: 1584 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...10.02.2017. u 15:31 - pre 86 meseci
@Java - mrzi me da kopam ali pisao sam u MMR-u i Holandiji, posto je to bas dobar primer za ove bezopasne bolesti.

U NL postoji religijski pojas gde odbijaju vakcinaciju i svakih par godina izbije epidemija bolesti kojih se ni nase babe ne secaju.
1999-2000 od ±3000 prijavljenih slucajeva tokom epidemije malih boginja, zahvaljujuci brzoj reakciji lekara, samo troje ljudi je umrlo, nekoliko ih je ostalo trajni invalidi (tipa 4-5 je osasavljeno - od upale mozga, jos 10-15 gluvih i ostecenog vida) i tako - u procentima nista strasno...
2004-2005 - ±400 slucajeva rubeole, ni jedno dete se nije izvrnulo, doduse 2 pobacaja, 11 invalida (gluvi i slepi) - ali sve u svemu realno strava...

Eto nekad neko dete pandrkne, par ih zapati upale mozga, ovi slepi - mogu u muzicare, gluvi nek gladaju crtace sa subtitlovima, samo da bi roditelji mogli da se igraju praktikovanja njihovih gradjansko religijskih prava...

 
0

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...10.02.2017. u 15:36 - pre 86 meseci
BTW - cisto onako ametersko - zdravo razumski rezon:

MMR vakcina sadrzi umrtvljen virus bolesti. Komplikacije nastaju kad telo nije spremno da se izbori sa i tako umrtvljenim virusom, ili kao u Japanu - kad virus nije bio dovoljno umrtvljen.

Kako moze umrtvljen virus iz vakcine biti gori od real-deal virusa koji zapatis u toku epidemije?
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...10.02.2017. u 17:55 - pre 86 meseci
Ja ne pričam o nikakvim zaverama za smanjenje stanovništva već o trovanju nepotrebnim vakcinama u kojima su kojekakve hemikalije koje mogu izazvati (i izazivaju) ko zna kakve nepopravljive štete, da bi neko uzeo pare. Te zavere ostavljam drugima a ovo je vrlo konkretno i opipljivo.

Veće su šanse da vam neko pogine u saobraćaju (u kome ste svakodnevno) nego da se nekome ko je vakcinisan nešto desi od nevakcinisanog deteta, ali ko još o tome razmišlja, lakše je koristiti TV umesto mozga. Veće su šanse da vam se dete zarazi ili pogine od gomile izbeglica koje je Merkelova pozvala i pokušava da ih raporedi svida po Evropi, nego od mog nevakcinisanog deteta. Ali to vam neće reći na TV-u.

Moje (drugo) dete ide u školu i nije primilo revakcine jer se doktorka u principu složila samnom i uradila šta treba. To je inače doktorka koja se povremeno viđa i na TV-u ali tamo ništa ne govori o vakcinama. Ja bih ga možda i vakcinisao sa nekim vrlo određenim vakcinama ali neću da pokrećemo to pitanje jer će to automatski pokrenuti mehanizam (koji je izglasan u skupštini) silovanja sa MMR vakcinom koju sigurno neće primiti. Zakon o trovanju MMR vakcinama je teška glupost izglasana samo zato što je neko nasipao pare, i zato je izglasan samo u banana (istočnim) državama Evrope. Taj zakon će samo povećati otpor prema svim vakcinama (čak i onim koje su zaista potrebne).

Ne treba imati preveliki IQ da bi se shvatilo da će silovanje nepotrebnim vakcinama izazvati otpor i prema potrebnim vakcinama, i da to na duge staze pravi kontraefekat. Eto, moje dete nije vakcinisano nijednom vakcinom upravo zbog tog zakona. Razmišljam da kupim privatno par određenih vakcina i sam ga revakcinšem, a ove ostale vakcinaške gluposti neka trpaju skupštinske budale sebi u guzice i u svoju decu.

Što se tiče Dimkovića, on je čovek koji boluje od sindroma koji je Ventura dobro opisao (ne misleći na Dimkovića): "Uspešan i pametan u jednoj oblasti uobrazi da je uspešan i pametan u svemu", pa lupeta. Šta reći za čoveka bez dece koji u temi o vaspitavanju dece samouverno priča kako njegov prijatelj vaspitava svoje dete mrkim pogledom, i da dakle batine nisu uopšte potrebne (niijednom detetu) tokom vaspitavanja. A deca se među sobom od rođenja razlikuju ko nebo i zemlja, i ceo ljudski i životinjski svet se zasniva na strahopoštovanju.

A ovome ssi geniju ostavljam da proba da napregne svoje vijugice i shvati kako to da doktorka sa diplomom može da se složi samnom a da se ne složi sa spinovanjem na TV-u koje je namenjeno takvima kao što je on.
 
+3

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...10.02.2017. u 18:08 - pre 86 meseci
Vakcinacija gardasilom, koji izaziva i paralizu, obavezna za naše devojčice?
Citat:
...
Nedavno smo pomenuli da na snagu uskoro stupa novi kalendar obavezne vakcinacije, sa 10 vakcina (među kojima je jedna polivalentna). Najnovije vesti kažu da će od 1. januara biti obavezna i jedanaesta vakcina - protiv pneumokoknih infekcija. A „šuškanja” po Internetu upozoravaju da će vrlo brzo (možda i do kraja ovog meseca) biti uvedena kao obavezna i dvanaesta vakcina: gardasil. Tako se priča, a daj Bože da su u pitanju lažne vesti.

Zašto kažemo „daj Bože da vesti nisu tačne”? Za početak, ove nekih činjenica o gardasilu. Vakcina je predviđena za devojčice i devojke od 9 do 26 godina. Neki od tipova na koje deluje u većini slučajeva su uzročnici raka grlića materice. Američki Centar za kontrolu i prevenciju zaraznih bolesti (CDC) ove godine je objavio da je stiglo 8.000 pritužbi vakcinisanih ovom vakcinom. U pitanju su različite nuspojave: jak bol na mestu primanja vakcine, mučnina i vrtoglavice, ali i 1.321 slučaj autoimunih bolesti i paralize.
...
 
+2

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
145.15.244.*



+7169 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...10.02.2017. u 18:20 - pre 86 meseci
To @pisac, batine su zapravo najbolja vakcina. Koji si ti trolmaster :)

Srecom pa je tvoje nevakcinisano dete zasticeno donekle nedostatkom ludila u tvom okruzenju. Moras bolje jos da radis na tome, jos se nije dovoljno primilo, % vakcinacije je jos previse visok, izgleda su ljudi jos imuni na glupost u velikoj meri.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...10.02.2017. u 18:47 - pre 86 meseci
Citat:
bananaphone:
BTW - cisto onako ametersko - zdravo razumski rezon:

MMR vakcina sadrzi umrtvljen virus bolesti. Komplikacije nastaju kad telo nije spremno da se izbori sa i tako umrtvljenim virusom, ili kao u Japanu - kad virus nije bio dovoljno umrtvljen.

Kako moze umrtvljen virus iz vakcine biti gori od real-deal virusa koji zapatis u toku epidemije?


Tako sto "nashi" kloshari kupe npr. jeftiniju verziju vakcine (a naplate je kao najbolju, da bi "ugradnja" bila veca, as seen kad je kupovana vakcina protiv pticijeg gripa), koja umesto da ima dovoljnu kolicinu umrtvljenog virusa - zapravo ima mnogo manje - a reakcija tvog odbrambenog sistema se izaziva ne tom kolicinom umrtvljenog virusa (koja btw. nije dovoljna da bi izazvala reakciju kakva je potrebna), vec cuvenim "boosterima" - hemikalijama koje >provociraju< tvoj imuni sistam da bude mnogo osetljiviji, kako bi reagovao na tu malu nedovoljnu kolicinu umrtvljenog virusa. I onda u odredjenom broju slucajeva sve ode u P.M. i totalno zdrava osoba ostane bogalj, izmedju ostalog, zato sto je njen imuni sistem od te vakcine odlepio i poceo da reaguje i na ono nasta ne treba da reaguje...

S' druge strane, svaki MMR nije isti. Tj. razlicite kulture virusa se koriste, nacini proizvodnje - pa su i razlicite cene tih vakcina. Tako da je recimo odredjena MMR vakcina sada zabranjena u UK-u (ako se dobro secam od 2000-te) i vecem delu zapadne Evrope, ali se npr. idalje koristi u Africi i nekim istocno Evropskim zemljama (mahom zato sto je laksa i jeftinija za proizvodju.). Btw. u UK-u je zabranjena bas zato sto utvrdjeno da bas ta kultura moze da izazove veoma ozbiljne posledice po odredjen broj primaoca. Sve to ima na netu, ako se malo istrazi. Tako da je jako bitno koji tip MMR-a, ko ga proizvodi, gde, kako, koja je serija (nekad cak nisu iste verzije od istog proizvodjaca, recimo, moze da se razlikuje verzija MMR istog proizvodjaca za Nemacku, od one koja se daje u istocnoj Evropi - kao u ostalom sto se razlikuju i deterdzenti, cokolada, kafa... itd. itd.).

Sve je podredjeno profitu -> a kad se ta formula primeni u siromasnim zemljama, sa malo kontrole i visokim stepenom kriminala i korupcije -> kakva je npr. Srbija -> jasno je da je rizik velik. Kao i opravdana sumnja u drzavu i njene institucije - pa se onda na silu gura nesto.

P.S. Ja u ovu drzavu imam 0% poverenja. I sve sto mi kazu da treba i mora, proveravam danima - posebno ako se tice zdravalja moje dece. Sta reci o zemlji gde ministar zdravlja, cuveni Tomica, diskus herniju operise van zemlje...

Edit:
P.P.S. MMR ako dajete deci, gledajete da im date sto kasnije (da budu sto veci, 6 meseci cini razliku), kako bi im se formirale jace opne/bolja zastita neurona u mozgu, i u mnogome smanjila potencijalna opasnost.





[Ovu poruku je menjao Otto23 dana 10.02.2017. u 20:29 GMT+1]
 
+3

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...10.02.2017. u 19:02 - pre 86 meseci
^ Otto23 sve si rekao. Ja sam pisao pre godinu dve svoje iskustvo, pa da se ne ponavljam.

Medjutim muka me 'vata jer mi uskoro drugo dete dolazi pred meckinu rupu.
Inace od mog okruzenja, 90% nije dalo MMR deci, a od ljudi sa faksom, mislim da smo zena i ja jedini koji jesu.
 
0

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...10.02.2017. u 19:38 - pre 86 meseci
Citat:
Otto23:
Sve to ima na netu, ako se malo istrazi.

Realno, sta ce kome naucne studije, kad sve ima na WebTribune.

Citat:
dejanet:
Inace od mog okruzenja, 90% nije dalo MMR deci

Strasno.
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...10.02.2017. u 21:41 - pre 86 meseci
Naleteh slucajno na ovaj clanak (pogresno kliknuo) pa procitam pa k'o velim da postavim link ovde gde se prica o tome.

http://m.portalanalitika.me/cl...ce-mmr-a#.WJmmrRcyKPU.facebook

Necu da komentarisem clanak (ni da ulazim u trenutnu raspravu na temi) ali hocu da kazem o Dr. Milici Pejovic Milovancevic - odlicna i vrlo strucna kad su u pitanju ozbiljni psihicki i psihosomatski problemi kod dece.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
+1

Nika Matejic

Član broj: 322052
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+433 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...11.02.2017. u 09:26 - pre 86 meseci
Citat:
pisac: Vakcinacija gardasilom, koji izaziva i paralizu, obavezna za naše devojčice?


Prvo na strateške pozicije postaviš ljude "od integriteta". Npr. na mesto ministra zdravlja demokratski izabereš onu Đukić-Dejanović, koja je istovremeno i na platnom spisku Merck-a, ili onog "Doktora Smrt", što je dokrajčivao one koji bi slučajno preživeli Zemuncima ... ili nekog sličnog.

Onda demokratski i transparentno, na predlog nadležnog ministarstva je li, doneseš zakone o obaveznoj vakcinaciji. Zapretiš kaznama kao što su oduzimanje dece ili plaćanjem iznosa koji mogu da pređu i tvoju celu godišnju platu itd. Istovremeno u zakonu nigde ne napišeš koje su to obavezne vakcine u pitanju, već samo da je vakcinacija obavezna, a vakcine posle samo pridodaješ - danas je obavezno 10, sutra 20, prekosutra 50 ...

Zatim naučnicima lepo platiš da "naučno dokazuju" ono što treba da dokažu - eto sad npr. da je rak zarazna bolest koju prenose zli virusi.

I to ti je to, slobodno tržište je zaokružilo svoju finansijsku konstrukciju. "Korisne idiote", koji će okolo da ti objašnjavaju da si teoretičar zavere, ne moraš da plaćaš. Oni rade za džabe.
 
+5

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...11.02.2017. u 09:41 - pre 86 meseci
@Otto23 - vidi ja imam isto 0% poverenje u drzavu Srbiju i zdravstvo. Cistava situacija je napravljena tako da ceo sistem stoji na entuzijazmu nekoliko savesnih lekara, koji nemaju osnovne uslove za rad... Verujem da je Dr. Milica Pejovic jedna od njih.

Ima tu 100 parametara - da li je vakcina zaista ona najbolja. Da li je dete spremno za vakcinaciju (nije bolesno, ili ima neko drugo stanje za koje vakcina nije preporucljiva) itd. Ali stvar je sa vakcinom sto ti mozes te parametre donekle da kontrolises, recimo mozes otici kod lekara i proveriti da li je dete 100% zdravo i spremno za vakcinu, mozes da trazis najbolju vakcinu dostupnu na trzistu, mozes napraviti uslove takve da minimizujes eventualni rizik od vakcinacije.

Za vreme epidemije - nista od tog ti nije dostupno, vakcinisu se bebe ispod 6 meseci sa MMR-om samo da bi pokusali da izbegnu da se zaraze od pravog zivog virusa, deca umiru, dobiju ozbiljne upale pluca (inace pluca se ne regenerisu), ostaju slepa, gluva i mentalno retardirana. To nije neki holivudski film, to se zaista desava u NL, koja ima sulud zdravstveni sistem i pare pa moze odgovarajuce da odgovori na stanje epidemije. Zamisli kako bi izgledalo, ne daj Boze, da izbije epidemija u Srbiji i 3000 dece bude obuhvaceno bolescu. Koliko bi lekari u Tirsovoj ili klinici za infektivne bolesti bili u stanju da reaguju na takvu situaciju i koliko bi dece nastradalo samo zbog nemogucnosti lekara da ih na odgovarajuci nacin zbrinu?

 
0

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...12.02.2017. u 01:18 - pre 86 meseci
@bananaphone

Naravno da ima 100 parametara, verovatno i vishe. Ali ja zelim da odlucujem o tim parametrima... a ne da to poverenje dam drzavi, da silom zakona nabija neku svoju ideju "zastite" - kroz dokazano nesposobne i korumpirane institucije.
Ako zele da povise stepen vakcinacije populacije, onda treba da se potrude da objasne stanovnistvu zasto, kako, i na kraju krajeva, ciju vakcinu su nabavili i po kojoj ceni. Da svojim radom i odgovornoscu steknu poverenje. A ne da prosto nateraju sve, da u sebe ubrizgavaju, sta god neko korumpirano telo odluci. Tu je problem. (pogledati samo celu onu pricu oko vakcinacije protiv pticijeg gripa i afere koja je usledila - a evo, niko za to nije osudjen, ima tema na ES-u)

Sutra mogu da dodaju na listu, pored MMR-a, jos 20 vakcina, jer je nekoliko jajara (koje su politickim rovarenjem stigle na pozicije) primilo mito za to... i pojeo vuk magarca...

Btw. moja majka nije primala MMR, prelezala je male boginje i zauske... i nista joj nije falilo. Tako da i kod epidemije postoji 100 faktora, dok se ne stigne do onog najgoreg.

Da skratim, odluka iskljucvo treba da bude na roditeljima - jer su to njihova deca, a ne neka brojka u statistici, za koju neka korumpirana jajara prima proviziju, a farmaceutski lobi zaradjuje. Drzava ako ima problem, onda neka radi na povecanju poverenja gradjanstva u njene "experte" i institucije. Moje poverenje u njih sada je 0%.

P.S. Na kraju sam dao MMR, ali ne pre nego sto sam dobrano odlozio momenat davanja, i sam nabavio vakcinu za koju sam bio sigurniji da je ok. Da nisam morao, ne bi je davao, jer smatram da je za MMR veci rizik od vakcine, nego korist. Sa ostalim manje vishe nemam problem, posebno ne sa vakcinom protiv decije paralize.
 
0

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...12.02.2017. u 08:03 - pre 86 meseci
@Otto23 - vidi ja znam da je zdravstveni sistem u Srbiji korumpiran, i ja se licno ne slazem sa tim da treba da se donose zakoni o obaveznoj vakcinaciji. Pticiji grop vakcina je cista prevara 100% se slazem, desavaju se greske - poput katastrofe u Japanu. Prezvakano je 100x cela prica oko vakcina, ja ne mislim da danas drzava i farmaceutski kompleks radi u interesu naroda, ali vakcina postoji iz vremena kad je drzava radila u interesu naroda, a vakcine su pravili drzavni instituti. I postoji i danas u drzavama koje nisu toliko korumpirane kao Srbija i vode racuna o zdravlju stanovnistva.

Pogledaj ovaj forum, u Srbiji je totalna panika izazvana oko MMR-a, od raznih mesetara, i to na osnovu informacija koje su potpuno netacne i jednostavno odbacene od naucne zajednice, i gomila ljudi se odlucuje da ne vakcinise decu, sto u slucaju epidemije moze imati velike posledice.
Sa druge strane postoje potpuno jasne i dokumetovane posledice epidemije, koji se relativizuju i razvodnjavaju, prica se o smrtonosnom virusu kao o mlakoj vodi i necem cemu bi izlozio svoje dete bez ikakve grize savesti...

Poslao sam ti statistiku za NL, umrlo je troje dece od 3000 registrovanih slucajeva, sto je realno jako nizak broj i broj invalida nije velik (btw - procenat vakcinacije u NL je preko 95% i ako nije obavezna, samo je velika koncentracija ovih ne vakcinisanih u tom religijskom pojasu), ali za razliku od Srbije, NL ima sulude resurse i moze da hospitalizuje sve slucajeve koji to zahtevaju. Smrtnost u svetu od malih boginja je daleko veca mozes da pogledas ovde: https://en.wikipedia.org/wiki/Measles#Complications
I ko ce od ovih boraca protiv MMR vakcine izaci za vreme epidemije i smrti i invaliditeta dece, preuzeti odgovornost za sirenje bezpotrebne panike?
Ja ti garantujem da nece niko, vec ce se opet kriviti drzava, jer da je drzava ovako ili onako uradila, onda bi se ljudi vakcinisali...

I preko toga ja sam za preispitivanje koristi svake vakcine i procene posledica same vakcinacije ali ne od raznih baba-vangi, nego od naucne zajednice, pa ako je neki lekar (ili "lekar") iz Srbije utvrdio naucnim putem stetnost MMR vakcine i uzrok autizma, nek prezentuje svoj rad svetu, ako se pokaze tacan - garantujem da ce dobiti Nobelovu Nagradu.

BTW - sto se tice zarade na vakcinama - ona jeste visoka, ali zarada na epidemijama je visestruko veca, bio je svojevremeno papir sa procenama koliko je epidemija iz tipa 2014-15 u NL kostala drzavu i radilo se o nekoj suludoj cifri.
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...12.02.2017. u 22:01 - pre 86 meseci
Smrtnost u celoj Evropi (uključujući i istočnu) je 1 promil, kao što se i vidi iz podataka koje si ti dao a i iz podataka o poslednjoj epidemiji u Bugarskoj. Ono ostalo je afrika i druge slabo razvijene zemlje.

Ta smrtnost je po meni zabrinjavajuća, ali manje zabrinjavajuća nego zakonsko neograničeno silovanje vakcinama. Sem toga, opasnost po dete koje je vakcinisano od nevakcinisanog je u slučaju malih boginja praktično zanemarljiva i u ovoj temi sam već dao proračun, a ta opasnost se u stvari prilično približava (poznatoj) opasnosti od same vakcine (dakle ne računamo nepoznate odnosno još neotkrivene posledice od te vakcine).

Inače imam uputstva od svih vakcina koje se daju predškolskoj deci, zajedno sa opisanim mogućim negativnim lakšim pa težim do najtežih posledica, dala mi doktorka, ali me mrzelo da tražim gde da skeniram i postavljam ovde jer su uputstva daleko preko A4 formata (a sitno kucana).

[Ovu poruku je menjao pisac dana 12.02.2017. u 23:21 GMT+1]
 
+2

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...13.02.2017. u 04:45 - pre 86 meseci
Citat:
bananaphone:
BTW - sto se tice zarade na vakcinama - ona jeste visoka, ali zarada na epidemijama je visestruko veca, bio je svojevremeno papir sa procenama koliko je epidemija iz tipa 2014-15 u NL kostala drzavu i radilo se o nekoj suludoj cifri.


Bas ta cifra je sustina problema. Pravo pitanje je: Ko i kako zaradjuje na vakcinama?

Slucaj epidemije:
1) Drzava basnoslovno gubi -> jer mora da plati lecenje populacije, kao i da trpi ekonomski potres koji je nastao zbog epidemije
2) Big pharma -> basnoslovno zaradjuje

Slucaj vakcinacije:
1) Drzava dobija -> jer ce smanjiti obim/delimicno izbeci epidemiju i ekonomski potres koji ona izaziva
2) Big pharma -> zaradjuje, ali ne toliko kao u slucaju epidemije (daleko manje).

Drzavi se na prvom mestu isplati vakcinacija -> cak i kad nema opasnosti od epidemije, i cak i za one bolesti koje uopste nisu kriticne, i koje mogu opusteno da se preleze -> jer lecenje svake bolesti, pa cak i pregledi, vishe kostaju od vakcinacije. I zato se povecava broj "obaveznih" vakcina. Tj. radi se na tome da se poveca, kao i uvode zakoni koji trebaju ljude da nateraju, prisile, da zarad budzetskog profita, igraju ruski rulet sa svojim i zdravljem svoje dece -> jer zbog para, koje ce da "ustedi" (tj. koje ce politicari da kanalisu u svoje dzepove) drzava to smatra "opravdanim rizikom".

Dakle, dokle god se drzavi vishe isplati da plati troskove vakcinacije, nego normalnog lecenja, ona ce gurati tu opciju -> bez obzira sto ce odredjeni procenat populacije, koji bi inace ostao zdrav, postati bogalji do kraja zivota. To je za drzavu "prihvatljiva zrtva", jer njihovo lecenje i sudski procesi (slabo dokazivi), predstavljaju samo frakciju troskova koju bi drzava imala bez vakcinacije - dakle, novac, a ne zdravlje je na prvom mestu.

E vidis, ja jednostavno ne zelim da se nekome daje pravo, da me zarad profita tretira kao statisticku gresku, i da se igra sa mojom sudbinom i sudbinom dece... kao da je rec o polutkama mesa u klanici, prostoj robi. Na svakom coveku je da odluci da li hoce ili nece da prihvati rizik... to pravo ne sme da se prebacuje na ekipu za koju si samo cifra na nekom papiru.





[Ovu poruku je menjao Otto23 dana 13.02.2017. u 06:00 GMT+1]
 
+2

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...13.02.2017. u 07:26 - pre 86 meseci
Otto23 - pobrkao si loncice, posto posmatras stvari iskljucivo iz pozicije Srbije.

Dete koje je primilo MMR i zahteva bolnicko lecenje i postane invalid - kosta drzavu isto koliko i dete koje zbog samog virusa zahteva lecenje. Samim tim potpuno je jasno da vakcinacija izaziva daleko manje komplikacija od samog virusa tokom epidemije.

Na sve to - invalidi dugorocno kostaju stravicno nomalnu drzavu, i mentalni i fizicki. U NL imas specijalne skole za razne kategorije invalida, koje imaju velik broj uciteljica na relativno mala odelenja, fizioterapije, lekare, psihijatre, razna pomagala i ostale gluposti. Mogao bi 5 normalnih skoli da finansiras od para koliko kosta jedna specijalna skola. Ako ti je skola dalje od 5km od kuce, drzava ti placa taksi prevoz (kupi vise dece iz kraja u jedno vozilo, vazi za sve, i recimo decu koja su nagluva), pa ti izracunaj koliko je samo to jeftino za drzavu - da placa bar 8g taksi prevoz, za dete koje ce posle ostatak zivota verovatno provesti na nekoj vrsti lecenja i socijali.

Jednokratno lecenje je nista u poredjenju sa ovim.

Preko toga ide ta prica o dokazivanju da li je vakcina izazvala problem ili ne, pa ako se dokaze, placaju se dodatne odstete, ali epidemija kosta dugorocno drzavu zato sto ima vise invalida, a ne zbog mesec dana lecenja...

Zakacio si se za poslednju recenicu mog teksta a zaboravio da prokomentarises glavnu stvar.

Broj smrtnih slucajeva u toku epidemije u razvijenim zemljama je 1 u 1000, broj invalida je nekoliko procenata, to je naravno zato sto su epidemije jako male - do par hinjada slucajeva, zato sto je vecina populacije vakcinisano.
Tko preuzima odgovornost za te cifre? Recimo da se svake godine rodi 70k dece. Od svake generacije racunamo samo boginje - u slucaju epidemije - umrece ±70-toro, invalida ce biti (ajde samo 1%) ±700. Samo od jedne bolesti samo u jednoj generaciji i tako od svake godine...
 
0

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



+531 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...13.02.2017. u 09:19 - pre 86 meseci
Citat:
IUOP_1:
Citat:
Java Beograd:
Biće zaštićen od nevakcinisanih, zar ne ? I neka ostavi nevakcinisane na miru.

Ne. Mnogo puta objasnjeno da to tako ne funkcionise.

Ovo je dobro, znaci vakcina deluje jedino ako nema virusa koji ugrozava organizam?
Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
+1

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...13.02.2017. u 10:29 - pre 86 meseci
Citat:
Sarastro: Ovo je dobro, znaci vakcina deluje jedino ako nema virusa koji ugrozava organizam?

Tvoja poruka je samo jos jedan dokaz zasto ne treba prepustiti narodu da odlucuje oko ovako vaznih stvari.
 
+2

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...13.02.2017. u 10:41 - pre 86 meseci
Da sumarizujem.

Vakcina nije perfektna, postoji mogucnost da izazove nezeljene efekte, u nekim slucajevima moze da izazove velike posledice - npr da dete ostane trajni invalid. Pri tom nije ni 100% delotvorna, odnosno manji procenat vakcinisanih ljudi nije razvio potrebna anti-tela koja bi ih stitila u slucaju epidemije.

Postoje razna mesetarenja od drzave preko korporacija itd.

Ali sve to zajedno je po svakom parametru daleko blaze od epidemije. Broj umrlih bi bio drasticno veci, broj invalida takodjer. To sto vakcina nije savrsena po meni nije dovoljan razlog da se jednostavno odbaci, zato sto je 100x bolja od epidemije.

Kad se utvrdi da je stetnost vakcina priblizna stetnosti epidemija, ja sam za to da se vakcinacija izbaci, kad se bolest iskoreni - isto tako - nema potrebe za vakcinacijom.

Kao i na vecini tema, ljudi imaju jako dobro izgradjen stav, a argumenti se traze i koriste samo da podrze taj stav, umesto da se pogledaju svi argumenti pa da se onda gradi stav o necem... Kontra argument niko nece ni da komentarise a i kad komentarise razvodnjava - samo 1 u 1000 umre - cuj "samo" :).
Zamisli da 1 u 1000 umre i 10-15 ostanu trajni invalidi - od davanja MMR-a, pa imali bi revoluciju na ulicama...
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...13.02.2017. u 13:14 - pre 86 meseci
Procent ovde, promil onde. Državi je to 0.001% roditelju je to jedno jedino dete. 1.000.000 % Smisao života.

Poenta je da roditelj, zarad činovničko-političkih-kretenskih odluka odvede POTPUNO ZDRAVO DETE, LEPO SREĆNO I VESELO, u dom zdravlja, na obaveznu, (nepotrebnu) vakcinaciju i (moguće) dobije invalida. I roditelj pita ZAŠTO ? Ko je kriv ? Niko ?! WTF ?!

A država, i dužebrižnici za javno zdravlje kažu:

Jbg dešava se to u 0.001%, ali znaš, javno zdravlje, ovoono, procenat koji bi bio kad bi bilo, ako bi se desilo ono šta se nije desilo, bla, bla, jed, jed, gov, gov. Tako, da roditelju unakaženog deteta, ti treba da budeš srećan i zadovoljan, jer pazi 0.002% je mnogo više od 0,001%. Statistika je egzaktna nauka. A roditelj imao zdravo, veselo dete. A sad ima invalida, i treba da bude srećan jer je 0,002% mnogo više od 0,001%.



Sve bi bilo u redu kad bi MMR vakcina bila dobrovoljna. Kao što i jeste u razvijenim državama gde ministri ne zadiru u ljudsko telo.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
+4

elitemadzone.org :: MadZone :: Dr. Sladjana Velkov...
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 377150 | Odgovora: 1584 ] > FB > Twit

Postavi temu

Srodne teme
17.01.2006. Sta je to ploter?
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.