Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pad vojnog helikoptera

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Pad vojnog helikoptera

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 174164 | Odgovora: 563 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Pad vojnog helikoptera23.03.2015. u 13:41 - pre 110 meseci
Citat:
i sto je beba verovatno bila kako tako stabilizovana

E pa to je upitno. Da je beba bilo kako bila (bilo kad!) stabilizovana nije bilo potrebe za letom uopste. Da je beba bilo kako stabilizovana tokom leta (a nema nacina!) zasto insistirati i dalje na sletanju na NT. Ja mislim da se to, nekako stabilizovanje bebe, moze odbaciti u svakom slucaju - moje licno misljenje.

A ako je frka za bebin zivot, sto je iniciralo celu pricu!, onda je prica sasvim drugacija. I sa ljudskog i sa svih drugih polazista.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
82.117.196.*



+896 Profil

icon Re: Pad vojnog helikoptera23.03.2015. u 13:53 - pre 110 meseci
Pod stabilizovanjem bebe se misli na to da su uspeli da je odrzavaju da ne padne u komu. Dakle, kriticna situacija je kako god okrenes.
 
Odgovor na temu

dezintegrator

Član broj: 74752
Poruke: 35



+49 Profil

icon Re: Pad vojnog helikoptera23.03.2015. u 13:56 - pre 110 meseci
Citat:
cozmo_im:

Ja sam pricao sa zamenikom komandira za bezbednost letenja.


A sto taj zamenik komandira nije izvrsio samoubistvo najkasnije 14. marta nego jos i caska sa tobom?

Citat:
cozmo_im:
Prioriteti koje si naveo su pogresni i dovode do nesreca. Postoji jedna jedina - bezbednost letenja.


Citat:
cozmo_im:
Sletanje je trebalo da se obavi tamo gde postoji prihvat ugrozene bebe. Mozda je on i mogao da sleti negde, ali onda bi beba umrla dok dodje pomoc.


Koji ti je zakljucak, sta je na kraju prioritet, bezbednost letenja ili beba?

Citat:
cozmo_im:
Sto se tice odlaska na alternaciju, ona se prijavljuje kontroli letenja i komandi. Nikakav propis ne bi prekrsio u tom slucaju.


Pilot moze da ZAHTEVA sletanje na susedni aerodrom (iz razloga sto ga recimo bolje poznaje pod komplikovanim meteo uslovima i nocu), a da se kontrolori letenja, pukovnici, zamenici referenata za bezbednost, ministri i novinari ne ljute mnogo zbog toga i pritom jos da ne krsi nikakav propis u tom slucaju ili ne moze?

Citat:
cozmo_im:
Pilot kada leti u zoni okolnog saobracaja ne sme nista da odlucuje na svoju ruku.


Jel aviosaobracaj postoji da bi kontrolori letenja i referenti za bezbednost primali plate ili zbog neceg drugog? Pilot ce tebe da pita sta ti licno mislis o njegovoj odluci da sleti na drugu lokaciju pod komplikovanim meteo uslovima nocu izbegavajuci recimo prometni aerodrom na koji nikad ranije nije sletao u korist susednog aerodroma na kom je pre 2 dana vezbao sletanje pod slicnim okolnostima? Da ne ocekujes mozda da ti posalje i biografiju, dve fotografije ne starije od 6 meseci, izvod iz maticne knjige rodjenih i da uplati administrativnu taksu?

Citat:
cozmo_im:
A kao sto rekoh, pokazace se da li je neko zabranio da se ide na alternaciju. To jos ne znamo. To je sad samo pretpostavka da je vrsen pritisak. Ako jeste, da se po svaku cenu sleti tu, onda se krivica prebacuje na one koji su vrsili taj pritisak, naravno. To ne mozemo osporiti.


Samo dokazati da je putem mobilnog telefona posada bila obavestena o prisustvu ministara i TV ekipe na Tesli je vec dokazivanje vrsenja pritiska na posadu jer ta informacija automatski utice na pilota prilikom donosenja odluka, a nikako ne doprinosi ni bezbednosti leta ni bezbednosti posade niti doprinosi zdravstvenom stanju bebe. U tom slucaju se ne prebacuje cela krivica na one koji su vrsili pritisak vec deo krivice snose i piloti sto pristaju da rade pod takvim okolnostima.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
82.117.196.*



+896 Profil

icon Re: Pad vojnog helikoptera23.03.2015. u 14:05 - pre 110 meseci
Zamenik komandira je moj kucni prijatelj. On je zaduzen za nesto drugo sto se tice bezbednosti letenja a ne za to sto ti impliciras. Pri tom covek je heroj i nosilac ordena za hrabrost jer je spasavao takve kao ti, sto samo umeju da trtljaju po forumima a pojma nemaju. Za ovo sto ti impliciras zaduzen je neko drugi. Obrati se visim instancama ako zelis da znas ko je zaduzen.

I budes li nastavio ovakvim tonom, budi uveren da ces biti prijavljen administratorima jer ovde se iznose uvrede.

Ovim postom si iskazao NEPOSTOVANJE prema celokupnoj posadi koja je poginula, takodje i prema profesijama koje su casno i odgovorno izvrsavale svoj zadatak.

Nemas ti pojma covece o nicemu.

Uostalom sa takvima kao ti odmah se iskljucujem iz konverzacije.

Odgovore sam dao na sva pitanja.
 
Odgovor na temu

dezintegrator

Član broj: 74752
Poruke: 35



+49 Profil

icon Re: Pad vojnog helikoptera23.03.2015. u 14:21 - pre 110 meseci
Niti ti dajes odgovore na prava pitanja niti ja vredjam i pljujem bilo koga pogotovo ne nastradalu posadu.

Pretpostavljam da je taj tvoj heroj primao i jos uvek prima platu verovatno iz drzavnog budzeta, nije radio valjda samo za orden? Cemu ljutnja i bes sto poreski obveznici hoce da postave i poneko pitanje?
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Pad vojnog helikoptera23.03.2015. u 14:30 - pre 110 meseci
Koliko znam osnovno pravilo za spasioce je da prvo razmišljaju o svojoj bezbednosti. Jer ako su oni bezbedni onda mogu nekome da pomognu ako nisu onda nikome nisu od koristi. Naravno rizik uvek postoji, prvenstveno mislim da nije dobro srljati i po magli pokušavati i eksperimentisati.

E sad ide pitanje ako neko zna, zbog čega se nije sletelo u na primer Mladenovcu pa odatle hitnom prebačena beba u Beograd. Jer koliko sam čuo u Mladenovcu je bila normalna vidljivost - nije bilo magle. Time bi se veoma povećale šanse za preživljavanje bebe i posada i letelica bi ostale čitave.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
82.117.196.*



+896 Profil

icon Re: Pad vojnog helikoptera23.03.2015. u 15:13 - pre 110 meseci
Citat:
dezintegrator:
Niti ti dajes odgovore na prava pitanja niti ja vredjam i pljujem bilo koga pogotovo ne nastradalu posadu.
Pretpostavljam da je taj tvoj heroj primao i jos uvek prima platu verovatno iz drzavnog budzeta, nije radio valjda samo za orden? Cemu ljutnja i bes sto poreski obveznici hoce da postave i poneko pitanje?


Zato sto postavljate pitanja na koje je stoput odgovoreno. Ja sam sve lepo objasnio.

BTW, svi ti heroji ne lete zato sto im se prima plata iz budzeta nego zato sto to vole i za to zive i zato sto su casni i posteni. I ne brini nisu oni ti koji ce ostetiti tvoj budzet, obrati se na drugu adresu za to.

Ajmo onda da im prestanemo da dajemo plate pa kad se budes nasao u poplavi ili zavejan negde bogu iza levog plucnog krila, ceskaj se sto ih nema. Lako je sedeti i prdeti za tastaturom. A kad bude nesto, onda kuku lele zovi vojsku, zovi helikoptere. A taj pilot nece gledati na to da li neko kuka kako mora da ga placa od svoje plate kroz budzet, vec ce rizikovati svoj zivot da bi ga spasio jer oni su ljudi koji zive za to i kojima je to zivotni poziv koji su zeleli.

I naravno da sam ljut kad se ovako pise o ljudima koji casno obavljaju posao koji vole. Ti to ne mozes razumeti uopste. Neki od njih su odbijali unapredjenja i druge beneficije samo da ostanu na letackim zadacima jer im je letenje sve - ne znam da li mozes da razumes kad neko voli svoj posao, voli letenje helikopterom, bez obzira na sve uslove i mizerne plate.

Da ponovim jos jednom: odgovorio sam na sva pitanja i tu se moja prica zavrsava. Ostalo vam necu reci jer vidim da ste svi neozbiljni kakva pitanja postavljate, ne vredi da vam se crta sto puta jedno te isto.

Cekajte zvanicne rezultate, nemam vise nameru da pojasnjavam nesto u nedogled.
 
Odgovor na temu

dezintegrator

Član broj: 74752
Poruke: 35



+49 Profil

icon Re: Pad vojnog helikoptera23.03.2015. u 16:01 - pre 110 meseci
Pokusavas da se proglasis mesijom medju maloumnicima sto ti ne prolazi pa se ljutis. Jos ti ni to nije dovoljno ambiciozno nego pokusavas od vojnih pilota da napravis svete krave i tabu temu kao da o svemu sme da se diskutuje samo o njima ne. Zasto ne bi smelo izvini?

Da li medju njima ima pravih potplacenih heroja koji su zajednici vise dali nego sto su od nje uzeli? Svakako da. Da li medju njima ima stetocina i budala? Svakako da ima. Od 2008 do 2013 RV je u miru izgubilo koliko ja znam 6 aviona uglavnom zbog nestrucnosti (ajde da upotrebim taj blagi izraz) vojnih pilota. Svaciji ucinak je podlozan diskusiji pogotovo ukoliko platu prima iz drzavnog budzeta. Nije pao helikopter u Norveskoj koji snadbeva platforme da se toj naftnoj kompaniji podnose racuni nego je pao helikopter vojske Srbije i gradjanima koji to finansiraju i zbog kojih sve to i postoji u krajnjoj liniji mora da se podnese racun. Ne postoji gradjanin da bi ga spasavao helikopter nego helikopter postoji da bi spasavao gradjanina.

Da li su Srbiji potrebni heroji sa ordenima ili ljudi koji zavrsavaju poslove na prihvatljiv nacin postujuci standarde i zaradjujuci novac kojim ce biti zadovoljni? Ako se to tebi i tvojim kucnim prijateljima ne svidja idite lepo u neku drugu zemlju koja vas zasluzuje pa tamo na obostrano zadovoljstvo herojski spasavajte neke koji nisu maloumnici poput nas u Srbiji na nacin na koji smatrate da je najbolji i tamo se brecajte na sasvim logicna i normalna pitanja koja ostaju bez odgovora.

Razumem ja da si ti emotivno ukljucen u pricu ali je prosto glupo ocekivati da se ova tragedija okonca bez ostavki i sudskih procesa kao pocetka dubljih promena.

Beba nije spasena, sestoro ljudi je poginulo i ostali smo bez jednog od dva helikoptera tog tipa. Tragedija je mogla biti izbegnuta na vise nacina. Ne vidim oko cega se ti ljutis konkretno, ali g motka mora da radi, sve drugo je preskupo.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Pad vojnog helikoptera23.03.2015. u 16:34 - pre 110 meseci
Čemu uzrujavanje kad @dezintegrator primeti da je kućni prijatelj zadužen za bezbednost saobraćaja
trebao da izvrši hara-kiri jer je u jednom danu ostao bez pola ratne flote?

Šta je tu savesno, časno i pošteno obavljanje dužnosti?

Ako neko ima 10 prilika da uputi helikopter na bezbedno sletanje
a on to ignoriše i vodi posadu u neizvesnost koja završi katastrofom
tu ništa nije časno i pošteno.

Ali jeste prilika da se pokaže patriotizam jednim primernim hara-kirijem

Ako nije spreman na hara-kiri
kako će takav "zadužen za beubednost" biti spreman da brani državu
i svoj narod, za šta je dao zakletvu?
Tako što će pobeći sa ratišta?
 
Odgovor na temu

niki212

Član broj: 327928
Poruke: 10



+573 Profil

icon Re: Pad vojnog helikoptera23.03.2015. u 17:14 - pre 110 meseci

Banjica, dva heliodroma


Banjica, helikopter dovozi ranjenike


Heliodrom , 29 novembra


Heliodrom, prekoputa Arene


Heliodrom, za slučaj nesreća, kod Autokomande . Između podzemnog prolaza u stanice autobusa !7.
Ja sam sletao na tu poziciju sa Gazelom.
Reč Bog za mene nije ništa nego izraz i proizvod ljudske slabosti
Albert Ajnštajn
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Pad vojnog helikoptera23.03.2015. u 18:02 - pre 110 meseci
Cozmo,ceniim tvoju pricu i upucenost,pa bi bilo OK da das vise informacija.

Ovo sam saznao pre a ima i ovde.Sta je ovde istina u rekla kazala.?

http://www.mycity-military.com...ke-Srbije-13-mart-2015_40.html

Citat:
Citat:
Miroslava Uvalin
PAŽNjA !!!
Četiri oficira Vojske Srbije, po nezvaničnom zelenom svetlu iz general-štaba, objaviće video link o istini rušenja helikoptera. Usled nedostatka ikakve vidljivosti, helikopter je prilikom sletanja zakačio DALEKOVOD !!! Razlog zbog čega je izdata naredba da baš tu sleti je NARUČENO FOTOGRAFISANjE SPAŠAVANjA MINISTRA GAŠIĆA ! Crna kutija potvrđuje tranksripte pilota i baze- deo transkripta:
- Ne mogu tu, ne postoji vidljivost, nije bezbedno !
- MORAŠ; HOĆE ONAJ PEDER ( Gašić) DA SE SLIKA !!!
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Pad vojnog helikoptera23.03.2015. u 18:09 - pre 110 meseci
Citat:
Ja sam sletao na tu poziciju sa Gazelom.

Kao pilot, tehnicko osoblje, putnik, pacijent...?

Dobre slike, znaci da ima toga po gradu (Heliodrom) sto nije lose znati. Samo, da li je i za koga tu dozvoljeno sletanje. Kada, u kojim uslovima, koliko traje procedura... Mislim, ja bih "na svoju ruku" izabrao nesto od ovoga sa slika a narocito jer nije "na ledinu" nego i namenjeno za sletanje helikoptera, konstruisano i izgradjeno za tu namenu... Kad kazem "na svoju ruku" podrazumevam da je to krsenje naredjenja i verovatno nekih propisa/protokola... ali je to neuporedivo bolje nego ono sto se dogodilo.

Samo da se razume, sve ovo sto pisem u formi kao sto je ovaj post (moje misljenje, stav, procena, "ja bih tako"...) je samo i iskljucivo vodjeno ishodom koji je bio tragican pa u odnosu na to sto se dogodilo a i na bazi tolike price o "nemogucnosti zbog vremenskih uslova" - pa neko logicno razmisljanje da se moglo izbeci na mnogo nacina. Niti sam strucnjak niti ulazim u te neke strucne stvari. Samo logika i po malo na bazi nekih razgovora,privatnih, sa nekim pilotima koje znam. Doduse ne znam ni jednog pilota helikoptera konkretno ali ni ostali (aktivni) piloti nisu bas neznalice.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Pad vojnog helikoptera23.03.2015. u 18:18 - pre 110 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Cozmo,ceniim tvoju pricu i upucenost,pa bi bilo OK da das vise informacija.

Ovo sam saznao pre a ima i ovde.Sta je ovde istina u rekla kazala.?

http://www.mycity-military.com...ke-Srbije-13-mart-2015_40.html

Citat:
Citat:
Miroslava Uvalin
PAŽNjA !!!
Četiri oficira Vojske Srbije, po nezvaničnom zelenom svetlu iz general-štaba, objaviće video link o istini rušenja helikoptera. Usled nedostatka ikakve vidljivosti, helikopter je prilikom sletanja zakačio DALEKOVOD !!! Razlog zbog čega je izdata naredba da baš tu sleti je NARUČENO FOTOGRAFISANjE SPAŠAVANjA MINISTRA GAŠIĆA ! Crna kutija potvrđuje tranksripte pilota i baze- deo transkripta:
- Ne mogu tu, ne postoji vidljivost, nije bezbedno !
- MORAŠ; HOĆE ONAJ PEDER ( Gašić) DA SE SLIKA !!!

To ako je istina tesko da ce biti objavljeno (bice 'neispravna crna kutija , nije snimila poslednjih xx minuta' ili sl.) posto je Gospodin vec pokrio ministra

Citat:
3way:
Citat:
Blue82:
A cinjenice su da su ako pomocu niceg drugog bar na osnovu GPS-a tacno znali gde se nalaze i gde je pista i na osnovu odgovarajuceg uredjaja imali informaciju o svojoj visini.


GPS nije navigacioni uredjaj i ne koristi se u navigaciji, osim za letove na velikoj visini.
Vec sam napisao da je za lebdenje potrebna spolja referentna tacka i samo helikopteri sa posebnom opremom mogu da lebde u uslovima ovakve vidljivosti.

Ne bi bilo lose da neko skine flight simulator, pa da sam sebi postavi uslove koji su vladali te veceri. U pravom helikopteru je to isto tako, samo na 10 stepen.

Sta preporucujes a da moze da radi na i5 sandy bridge (HD 2000) i 4GB RAM-a ?
Nalazim stare M$ Flight Simulator-e , Micro Flight , YSFlight (koji bas ocajno izgleda) , ostalo (FlightGear , X-Plane) traze jace konfiguracije
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Pad vojnog helikoptera23.03.2015. u 18:58 - pre 110 meseci
Citat:
dezintegrator:
Pokusavas da se proglasis mesijom medju maloumnicima sto ti ne prolazi pa se ljutis. Jos ti ni to nije dovoljno ambiciozno nego pokusavas od vojnih pilota da napravis svete krave i tabu temu kao da o svemu sme da se diskutuje samo o njima ne. Zasto ne bi smelo izvini?


Zato sto je covek nebrojeno puta do sada pokazao da se razume u tematiku i nije se pojavio na forumu juce.
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Pad vojnog helikoptera23.03.2015. u 19:34 - pre 110 meseci
Citat:
LIČNOST NEDELJE: Nermin Duštinac

U zemlji u kojoj je normalno da deca rađaju decu, gde svaka kiša odseče jedan kraj sveta, gde šest junaka u borbi za jedan petodnevni život postaju ptice bez krila leteći u višedecenijski starom helikopteru.

Živimo u zemlji gde je važno gde će helikopter sleteti, a ne da li će sleteti, zemlji u kojoj još postoje pojedinci spremni da polože svoj život u ime humanosti i za dobotu, ljudi koji se ne plaše smrti, jer znaju da su večnost.

...


http://www.vesti-online.com/licnost-nedelje/21/Nermin-Dustinac
 
Odgovor na temu

hobbista
Beograd

Član broj: 149118
Poruke: 277



+180 Profil

icon Re: Pad vojnog helikoptera23.03.2015. u 19:57 - pre 110 meseci
Keramicar Gasic jeste bio u Krusevcu. Po pozivu (vezano za nestali heli) je, sa pratnjom, seo u kola i "doleteo" tamo, sto je svojevrsna budalastina. Blinkeri i pun gas da bi on isao da trazi heli!?
Daleko od toga da zelim da ga branim. Jednostavno, smeta mi spinovanje sa bilo koje strane.

Nemam dilemu da je neki bambus cekao slikanje, ali to nije bio on.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Pad vojnog helikoptera23.03.2015. u 21:00 - pre 110 meseci
Ako se slazete,ovaj tekst ( citat ) zasluzuje da bude i u nasoj temi.

Citat:
Večno plavo nebo

24. septembra 2012. godine usled otkaza komandi na avionu tipa Lasta u Novoj Pazovi poginuo je pilot major Goran Savić. Bio je jedan od najboljih pilota koje je naša vojska imala i bio je izuzetan čovek. To vam mogu potvrditi svi koji su ga poznavali. Bio je plemenit, neverovatno skroman, blag, požrtvovan, bio je vrhunski profesionalac, divan otac svojim sinovima i bio je moj brat.
Prošao sam sve ono kroz šta prolaze porodice ljudi stradalih u nesreći na Batajnici, i izjave saučešća i priče o herojstvu, laži političara i zaborav koji potom neumitno dolazi. Ne žalim se, i taj zaborav je deo života, toga sam uvek bio svestan. Izvinjavam se što neću pričati o lekarima i bebi koji su stradali u tom helikopteru. Nisam ih poznavao. Poginuli vojnici su bili deo mog života. Radili su sa mojim Goranom, delili istu ljubav prema letenju i rizik svakodnevnog posla.
Sa našom porodicom su delili tugu od momenta kada je Goran sklopio svoja krila i zauvek se zaputio put neba koje je toliko voleo. Onog momenta kad sam čuo za tragediju u Batajnici prikovao sam se za kompjuter, pokušavajući da saznam ko je bio u njemu, a iz glave mi nije izlazio razgovor koji sam vodio sa bratovom suprugom nekoliko dana posle njegove pogibije. Tada mi je rekla: „Nije pitanje da li će neko do pilota opet stradati zbog nečijeg nemara. Pitanje je: „Ko je od njih sledeći?“
Kao porodica nismo tražili ničiju odgovornost. Vojska je izašla sa saopštenjem u kome navodi da je uzrok kvara konstrukcijska greška, a kada se stišala medijska buka niko, sem portala Tango siks i njegovog osnivača Petra Vojinovića, nije bio zainteresovan za krivce i odgovornost ljudi u vojsci i državi. Niko nije ni odgovarao.
Pre nekoliko dana izgubili smo sedam ljudi. Kažu da će istraga pokazati ko je odgovoran za to. Premijer unapred skida odgovornost sa ministara, pokazujući, u svojoj bahatosti, da je spreman da gazi po žrtvi onih koji su stradali vršeći svoju dužnost, onih koji jesu istinski heroji i koji, za razliku od njega, zaslužuju naše najdublje poštovanje. Dok sam, na naslovnim stranama dnevne štampe, gledao slike stradalih vojnika nisam imao snage ni da opsujem. Ne mogu ni u ovom tekstu, nije pristojno, a i plašim se da bih tako uprljao uspomenu na njih. Ono što mogu kao građanin Srbije, kao deo porodice koja je toj državi dala ono najbolje i najsvetije što je imala, jeste da tražim odgovornost.
Želim da se zna ko je odgovoran za to što smo izgubili te divne, izuzetne ljude jer ne mogu više da se pitam: „Ko je od njih sledeći?“.
Previše je nedoumica i sumnji u ovoj tragediji. Za to nisu krivi stradali, ni general Bandić, čije suze peku svakog ko iole shvata sa čim se svakog dana susreće. Nisu odgovorni ni ljudi u vojsci, već oni koji su stvorili takvu atmosferu u društvu i zato neko mora da odgovora. Neko mora da ode, podnese ostavku, bude razrešen, bilo šta. Samo nek’ nam se skloni sa očiju, da bi mi imali pravo da bez sramote i griže savesti pogledamo lica onih koji su svoje živote žrtvovali na oltaru dostojanstva i časti. Premijer reče da su otišli oni koji su bolji od nas. Jesu! Baš zato, gospodine Vučiću, o njihovim životima ne može odlučivati ministar koji ne zna gde mu je diploma srednje škole. Samim postavljanjem Gašića za ministra odbrane ponizili ste i osramotili vojsku i ljude koji su spremni da polože svoje živote za nešto što bi sa ponosom trebali da zovemo otadžbina. Nama koji ostajemo da hodamo ovom zemljom mogu da poželim da opravdamo žrtvu koju ste podneli, a Vama, junaci, da uputim poslednji pozdrav: Neka vam je večno plavo nebo! Tamo Vas čeka moj Goran!

Bojan Savić
 
Odgovor na temu

7.scena

Član broj: 324066
Poruke: 125
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://www.kupacikostimi..


+355 Profil

icon Re: Pad vojnog helikoptera23.03.2015. u 21:03 - pre 110 meseci
Citat:
cozmo_im:
Moja dva izvora iz kontrole letenja kazu da su preusmereni avioni imali CAT II posadu te su ih slali na Temisvar zbog CAT III uslova na Surcinu. U ostalim periodima je 95% vremena bilo uslova za ILS ili CAT II sletanje, sto je apsolutno normalno stanje. Cak i CAT III isto - ako se isplati, posade sa CAT II obukom ce kruziti dok se vidljivost ne poboljsa (obicno 10-15 minuta).

Pravo pitanje je koji su meteo uslovi vladali u vreme pokušaja sletanja.

CAT III nije samo obuka posade, vec oprema vazduhoplova. U CAT III uslovima (minimalna vidljivost) pilot/čovek nije taj koji prizemljuje vazduhoplov, vec to obavezno radi autoland sistem.
CAT II podrazumeva postojanje autopilota i radarskog visonomera.
Mi-17 je u najboljem slučaju bio opremljen za CAT I sletanje.

Ovi bg heliodromi na slikama nisu opremljeni za instrumentalno sletanje nocu za razliku od NT.

Neko je napisao da za udese vojnih vazduhoplova u poslednjih 7 godina odgovornost snose samo piloti, to nije tačno. Pad Laste je posledica tehničkog kvara, pilot Goran Savić je odbio da se katapultira da bi spasio živote ljudi na zemlji, pritom je žrtvovao svoj život. Padovi Orlova su redom uzrokovani otkazom tehnike. Bilo je i udesa koji su posledica pilotske greške, ali to nije isključivi niti dominantni razlog nesreća vojnih vazduhoplova.

Još nešto, u vojsci postoji nešto čega nema u civilnom avio saobraćaju, a to je naredba komadanta.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Pad vojnog helikoptera23.03.2015. u 21:15 - pre 110 meseci
Citat:
Još nešto, u vojsci postoji nešto čega nema u civilnom avio saobraćaju, a to je naredba komadanta.

Pa? Jel' to sto si napisao znaci da u civilnom avio saobracaju radi ko sta hoce, cim nema naredbe komandanta? Pa kako se odvija civilni avio saobracaj - "molimo vas da predjete na visinu XYZ ako hocete, ma nije bitno..."?!

A inace, naredba komandanta podrazumeva da ako komandant naredi da se gine to mora da se postuje? Ili sta?


Pozdrav!

[Ovu poruku je menjao Sceka dana 23.03.2015. u 22:28 GMT+1]
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

shadow-bg
Ciric Vukasin
Preduzetnik
Beograd

Član broj: 189835
Poruke: 313
188.117.237.*

Sajt: www.bgwireless.net


+293 Profil

icon Re: Pad vojnog helikoptera23.03.2015. u 21:20 - pre 110 meseci
Onda preostaje samo Loncar da je cekao slikanje. Ne bi mu bilo prvi put: http://www.kurir.rs/vesti/drus...ministar-loncar-clanak-1524539

A nije ni istina da je udario o dalekovod, dalekovod je neostecen. Koji je pravi razlog sto se zakucao u zemlju, mozda nekad saznamo istinu.

A ko je i zasto naredio da se leti za BG, a ne za neki blizi medicinski centar, posle konferencije za stampu je postalo manje bitno, jer je Vodja preuzeo odgovornost na SEBE. Dakle bio bi red onda i da odgovara za ubistvo 7 osoba.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Pad vojnog helikoptera

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 174164 | Odgovora: 563 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.