Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Akvarijum Biljke pomoc

elitemadzone.org :: MadZone :: Akvarijum Biljke pomoc

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 20399 | Odgovora: 62 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kajtaz98
Nemanja Velic
Pristina

Član broj: 305152
Poruke: 388
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: Google


+4 Profil

icon Akvarijum Biljke pomoc19.04.2015. u 11:42 - pre 109 meseci
poz svima napravio sam akvarijum dekorisao sve e sad hocu da mu ubacim neke bilje koje ce se odrzavati msm onako samo presecem sa stabiljke i stavim u akvarijum dali je moguce i koje biljke mze a da ne stete ribama? dali moze semsir?
Ne uradi danas,ono sto mozes sutra da odlozis za prekosutra.
 
Odgovor na temu

kajtaz98
Nemanja Velic
Pristina

Član broj: 305152
Poruke: 388
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: Google


+4 Profil

icon Re: Akvarijum Biljke pomoc19.04.2015. u 11:43 - pre 109 meseci
msm da sam pogresio prebacite temu iz Elektronike u mesto gde joj pripada :) ako moze
Ne uradi danas,ono sto mozes sutra da odlozis za prekosutra.
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: Akvarijum Biljke pomoc19.04.2015. u 12:38 - pre 109 meseci
A da pogledaš ovde http://www.akvarijum.org/forum/
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10255 Profil

icon Re: Akvarijum Biljke pomoc19.04.2015. u 12:49 - pre 109 meseci
Šta ti je to "semsir" ? Ako si možda mislio na šimšir, onda ne može. Nikako.

Treba da kupiš ili nabaviš prave vodene biljke. Mislim da si malo i zakasnio. Poenta je da kad praviš akvarijum, prvo "posadiš" biljke, i razviješ eko-sistem koji treba da se stabilizuje, bar oko 15 dana. Onda ubaciš ribice.

Sve ono šta ribice piške/kake, to je biljkama potrebno, a biljke zauzvrat daju kiseonik, i tako svi u tom eko-sistemu srećni i zadovoljni
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

kajtaz98
Nemanja Velic
Pristina

Član broj: 305152
Poruke: 388
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: Google


+4 Profil

icon Re: Akvarijum Biljke pomoc19.04.2015. u 15:23 - pre 109 meseci
problem je u tome sto ja ovde gde zivim ima samo 1 pet shop tu drze ribice i ostale ... ali nema biljaka moze li makar da nabavim bestacke biljke pa stavim treba mi samo radi izgleda mali mi je ovo akvarijum da bih sadio biljke zdravlje imam stakla planiram da pravim neki veci pa cu u njega :)
jbg nema ovde da idem do Pristine samo za to ne isplati se
Ne uradi danas,ono sto mozes sutra da odlozis za prekosutra.
 
Odgovor na temu

kajtaz98
Nemanja Velic
Pristina

Član broj: 305152
Poruke: 388
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: Google


+4 Profil

icon Re: Akvarijum Biljke pomoc19.04.2015. u 15:25 - pre 109 meseci
treba da kupim i vazdusnu pumpu sa filterom vode unutra to ima ovde
Ne uradi danas,ono sto mozes sutra da odlozis za prekosutra.
 
Odgovor na temu

7.scena

Član broj: 324066
Poruke: 125
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://www.kupacikostimi..


+355 Profil

icon Re: Akvarijum Biljke pomoc19.04.2015. u 16:51 - pre 109 meseci
Ne možeš da ubacis bilo šta. Ako nemaš gde da kupiš namenske panjiće i drvca za akvarijum drvo vinove loze je ok za akvarijum. Pre unosenja u akvarijum prokuvaj drvo.
Jos jedna opcija koja može biti ok je pronaci neko drvce koje je već dugo bilo u vodi, nekoj reci, potoku ili jezeru. Prokuvati ga temeljno pre ubacivanja u akv.

Pravi akvarističari (je l2 se tako kaže ?) pre ubacivanje riba u akvarijum formiraju podlogu, biljke, cirkulaciju kroz filtere itd. Pa tako puste sistem da radi par nedelja da bi se formirala mikroflora kako treba jer bez nje nema razlaganja otpada do neorganskih materija koje usvajaju biljke. Pa tek onda ubacuju ribice.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Akvarijum Biljke pomoc19.04.2015. u 16:59 - pre 109 meseci
Imam prijatelja koji je zaluđenik za akvaristiku i baš se dugo bavi time.
Znam da poručuje biljke iz Subotice od nekog, i taj mu šalje kurirskom službom.
Tako da ti ne treba u tvom mestu nikakav pet shop. Treba ti samo malo da pročitaš forum koji ti je branko dao i da vidiš kako se formira akvarijum.
 
Odgovor na temu

kajtaz98
Nemanja Velic
Pristina

Član broj: 305152
Poruke: 388
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: Google


+4 Profil

icon Re: Akvarijum Biljke pomoc19.04.2015. u 19:30 - pre 109 meseci
probacu to od vinove loze ovaj akvarijum sam cisto pravio iz dosade nije me kostao nista sledeci koji pravim bice veci i sve po pravilima :)
Ne uradi danas,ono sto mozes sutra da odlozis za prekosutra.
 
Odgovor na temu

kajtaz98
Nemanja Velic
Pristina

Član broj: 305152
Poruke: 388
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: Google


+4 Profil

icon Re: Akvarijum Biljke pomoc19.04.2015. u 19:34 - pre 109 meseci
ovak izgleda ali previse sam se patio sa rezacem stakla u pocetku je seko ok potapao sam ga u svasta pitao sam svakoga neko kaze u naftu neko razredjivac neko deterdzent ali dzabe nekvalitet sad gotovo da i nece ogrebati staklo :) kinezi sve u svemu sa kojim sam alatom radio lepo je ispao :)

Ne uradi danas,ono sto mozes sutra da odlozis za prekosutra.
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Akvarijum Biljke pomoc19.04.2015. u 21:55 - pre 109 meseci
Ti moras formirati akv. na odgovarjuci nacin.

1. nema nista "na brzinu"

2. Podloga mora biti sastavljena od: treset, mreza, glinene kuglice, sljunak granulacije 1-3

3. Treba ti odgovarajuci filter, spoljni stakleni sa pumpom je najbolji (naravno sa odgovarajucim filter materijalom). FILTER JE JAKO VAZAN !

4. Treba ti CO2 (moze DIY ili Easy Life), treba ti i prihrana, ja dodajem Easy Life profito. Za veci akvarijum CO2 je skoro pa obavezan.

5. Ribice se dodaju 30-45 dana POSLE biljaka.

Imas dosta uputstava ovde: www.akvarijum.org/forum/

Biljke se mogu nariuciti online (imas privatnu poruku za to - ne nema veze sa mnom).

Vestacko bilje baci u kantu za smece.

Nego, da li si proverio da li ti to kamenje odgovara ? Ne mozes staviti kamenje sa puno krecnjaka u akv.

Da, daleko je komplikovanije nego sto mislis, pogotovo ako hoces da izgleda dobro.
 
Odgovor na temu

kajtaz98
Nemanja Velic
Pristina

Član broj: 305152
Poruke: 388
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: Google


+4 Profil

icon Re: Akvarijum Biljke pomoc19.04.2015. u 22:59 - pre 109 meseci
to sam planirao sutra esencijom ili sircetom
a st ose tice biljaka moze li bez vidjao sam dosta bez i ovi sto prodaju gotove akvarijume nema biljaka unutra ? previse je komplikovano
Ne uradi danas,ono sto mozes sutra da odlozis za prekosutra.
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Akvarijum Biljke pomoc19.04.2015. u 23:24 - pre 109 meseci
Citat:
kajtaz98: to sam planirao sutra esencijom ili sircetom
a st ose tice biljaka moze li bez vidjao sam dosta bez i ovi sto prodaju gotove akvarijume nema biljaka unutra ? previse je komplikovano


Avarijum bez biljaka se bas i ne smatra akvarijumom. Akvarijum je deo - imitacija prirode.

Filter moze donekle zameniti biljke, ali... ni blizu tako dobro. Po meni.. filter je vise pomoc biljkama.

"Gotov" akvarijum nikada nisam imao. Skupo i lose.

Trenutno imam ovako nesto: http://www.aquaessentials.co.u...ed-aquarium-lighting-image.jpg

Samo... trebalo je bas, bas dosta truda.

Svetlo je takodje posebna prica,

ali za pocetak... obicna neon daylight ce biti ok ( ono daylight je OBAVEZNO, ako mislis da bilje uspeju)
 
Odgovor na temu

ctrl alt del
BG

Član broj: 48501
Poruke: 534
*.dynamic.sbb.rs.



+183 Profil

icon Re: Akvarijum Biljke pomoc20.04.2015. u 05:08 - pre 109 meseci
Citat:
kajtaz98:
ovak izgleda ali previse sam se patio sa rezacem stakla u pocetku je seko ok potapao sam ga u svasta pitao sam svakoga neko kaze u naftu neko razredjivac neko deterdzent ali dzabe nekvalitet sad gotovo da i nece ogrebati staklo :) kinezi sve u svemu sa kojim sam alatom radio lepo je ispao :)


Ako je ovo na slici tvoj akvarijum koji si lično sekao i lepio, razmisli o tome da ćeš imati u stanu 30, 50 ili 100+ litara vode u staklenoj kutiji sumnjivog kvaliteta. To je veliki haos u najavi. Bez uvrede, sudeći po tvojim pitanjima vidi se da si apsolutni početnik. Da li si ispoštovao pravila o debljini stakla u odnosu na dimenzije akvarijuma? Da li si siguran da si koristio kvalitetan siliokon, da si ga naneo u ravnomernom sloju, bez prekida i mehurića? Bolje je da kupiš gotov akvarijum, još ako je od polikarbonata, jeste skuplje ali je sigurnije i lepše.

Dalje, osnovna greška sa početnicima je da se na brzinu i bez predznanja nešto kupi, napuni, puste nasumično izabrane ribice i onda posle mesec dana kad krenu da ugibaju, kad se nahvataju alge i voda usmrdi, dolazi razočarenje i napušta se akvaristika. Strpi se i prvo pročitaj sve što nađeš na internetu, onda vidi koliko si spreman da uložiš novca i truda, napravi plan postepenog nabavljanja stvari i formiranja akvarijuma. Na brzinu ne možeš ništa da uradiš a da valja.

Ono kamenje sa slike odmah baci, previše je oštro.

I na kraju - mnogo je teže održavati mali nego veliki akvarijum. Bolje je za početnika da startuje sa 100 ili 150L nego sa 20. Za koju god varijantu da se odlučiš, znaj da ćeš sa akvarijumom od 50 L imati bar 60 kg težine. Dobro isplaniraj na kakvom će postolju to stajati.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Akvarijum Biljke pomoc20.04.2015. u 07:59 - pre 109 meseci
Nema veze. Samo napred. Ako ti je bilo toliko zadovoljstvo da sam napraviš akvarijum - verovatno će ti biti zadovoljstvo i da počneš da se baviš akvaristikom. Ako se primiš, ako ne - onda ništa. Naučićeš ti vremenom već sve šta ti treba.

Ribice nisu skupe, a i inače crkvaju, čak i najbolim akvarijumima. Dakle, počni sa jefinim gupikama, ili tako nečim, pa ćeš kasnije već videti. Samo, bar za totalni početak, tri jednostavna saveta:

1. Onoliko santimetara ribica koliko je litara u akvarijumu.
2. Ne hrani ribice previše. One uglavom nemaju osećaj sitosti, nego jedu dok ima hrane - pa umru. Višak hrane zamućuje vodu.
3. Ako imaš para za pumpu za vazduh - kupi.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

zener
Beograd

Član broj: 290311
Poruke: 35



+4 Profil

icon Re: Akvarijum Biljke pomoc20.04.2015. u 09:10 - pre 109 meseci
Sto se tice biljaka u podlogu gde ih sadis obavezno stavi Osmokut, to je jeftino djubrivo u obliku granula, akvarijum mora da se ciklira bar dve nedelje da dodje do ravnoteze bakterija itd. posle toga ubacis 2,3 ribice da vidis kakvo je stanje, vrlo lako moze da se desi da uginu, sto se tice svetla ako ne gajis neke zahtevne biljke obicna bela neonka je ok, za nesto skuplju varijantu imas specjalne neonke itd. (osvetljenje je vec tema za sebe).
Mala napomena u toku cikliranja moze da se desi da ti se odjednom ceo akvarijum zamuti (kao da je neko sipao mleko) to je normalna stvar to je takozvana eksplozija bakterija, samo se razmucuje posle recimo 7 dana, toliko od mene kao pocetnika, ako treba nesto javi.

Takodje se slazem u potpunosti sa Javom, sve sto su ti pre mene rekli ljudi treba poslusati, ja sam tako reci pocetnik, startovao sam sa sa 54l, samo jedna ribica mi je uginula, znaci prati savete, naoruzaj se strpljenjem i bice ok

[Ovu poruku je menjao zener dana 20.04.2015. u 10:20 GMT+1]
For whatever we lose,
It's always our self we find in the sea.
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Akvarijum Biljke pomoc20.04.2015. u 11:22 - pre 109 meseci
Da, i silikon moze biti problem.

O domacih jedino znam da se moze koristiti Ceresit CS 23. Zasto ? Pa namenjen je lepljenju stakla i AKVARIJUMA. Ne sadrzi fungicide (ovo je jako bitno, posto je u pitanju otrov)

Moj savet je:

Ako si pocetnik, kupi negde (od nekog majstora, imas na netu poznate) akv. od 50 litara.

U NS je takav akv. izmedju 2000-4000 dinara, kod redovnih majstora koji se time bave.

Imas oglasa na http://www.kupujemprodajem.com...ma-i-biljke-14-787-1-grupa.htm

Nemoj uzeti koriscen NIKAKO, nadji majstora i dogovori se sa njim ako mozes.
 
Odgovor na temu

kajtaz98
Nemanja Velic
Pristina

Član broj: 305152
Poruke: 388
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: Google


+4 Profil

icon Re: Akvarijum Biljke pomoc20.04.2015. u 11:28 - pre 109 meseci
sto se tice novca nemam bas za velika ulaganja (posto vrlo je tesko na ovom prostoru opstati sa 25.000 koje kasnije trebas pretvoriti u evro da bih ista kupio to je smrt a sve je skuplje nego u centralnoj Srbiji)
e sad kamenje cu danas testirati da nema krecnjaka znaci ovaj nece biti biljni pumpu tek trebam kupiti
sto se tice akvarijuma planirao sam da ga pravim sa tanjim staklom ali nisam imao imao sam samo ovo 5mm (radio sam i pre sa staklom pravio ramove satove i td razumem se u to dovoljno sve sam lepo spojiio ispao mali problem sa sekacem nekvalitetan zato je staklo grupo iseceno) sledeci koji pravim ide kod staklorezca na masinsko secenje :)
silikon je TKK Univerzal Slovenija
ako ne nabavim drugi kamen sem ako ovaj ima krecnjaka onda moram svejedno nabaviti drugi izbrusiti cu mu ivice
Ne uradi danas,ono sto mozes sutra da odlozis za prekosutra.
 
Odgovor na temu

kajtaz98
Nemanja Velic
Pristina

Član broj: 305152
Poruke: 388
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: Google


+4 Profil

icon Re: Akvarijum Biljke pomoc20.04.2015. u 11:45 - pre 109 meseci
ovo kamenje sam ispito sircetom nije penilo niti se cuo neki zvuk samo cu one ostreivice izbrusiti a planiram da one kamencice maknem posto medju njima ima od betona delici pa me mrzi da cistim kamen po kamen moze li gradjevinski pesak poslacu sliku peska
Ne uradi danas,ono sto mozes sutra da odlozis za prekosutra.
 
Odgovor na temu

kajtaz98
Nemanja Velic
Pristina

Član broj: 305152
Poruke: 388
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: Google


+4 Profil

icon Re: Akvarijum Biljke pomoc20.04.2015. u 14:11 - pre 109 meseci
evo ovaj pesak prao sam ga stavio bih njega pa one kamencice koje ne budu imali krecnjaka odozgo

Ne uradi danas,ono sto mozes sutra da odlozis za prekosutra.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Akvarijum Biljke pomoc

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 20399 | Odgovora: 62 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.