Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li se moze dobiti dozvola za posedovanje oruzja - sa prethodnim progovorom savesti?

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li se moze dobiti dozvola za posedovanje oruzja - sa prethodnim progovorom savesti?

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 27848 | Odgovora: 87 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Da li se moze dobiti dozvola za posedovanje oruzja - sa prethodnim progovorom savesti?09.05.2015. u 20:08 - pre 109 meseci
Nikako ne verujem, a i lepo sam pitao a odgovor sa DA ili NE. Jel' ti zivot nekada u zivotu bio ugrozen od nekog coveka? Ili pricas onako, licno osecanje koje sada imas pa na bazi tog osecanja da bi mogao da ubijes?


Pozdrav!

EDIT
Citat:
P.S. Opste je poznato da pistolj ustvari nicemu nesluzi - zato se okoreli kriminalci ne odvajaju od njega, a i organi reda i mira imaju averziju. Prakticno je nupotrebljiv za licnu bezbednost. LOL

Ovo je dodato dok sam pisao - ne razumem uopste ovo napisano?? Ironicno?
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Da li se moze dobiti dozvola za posedovanje oruzja - sa prethodnim progovorom savesti?09.05.2015. u 20:12 - pre 109 meseci
Sta ja tebi ima da objasnjavam o svom zivotu. Tebe demantuje realnost. Ali sto da ne, svako ima pravo da misli sta hoce. Moje pravo je da posedujem oruzje za licnu bezbednost, i ja cu ga posedovati... zato sto mislim da je to neophodno u drustvu u kojem zivim.

I da lepo sam ti rekao da bi ga upotrebio - u slucaju da mi je zivot ugrozen/zivot clana porodice - sta nije jasno?

P.S. Ma jok, nije ironicno... svi koji treba da primene silu ili da se odbrane od nje, ga ne koriste - opste poznato sirom planete. Verovatno zato sto je neupotrebljiv, neefektivan i zato sto lepa rec uvek reshava problem... :)
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Da li se moze dobiti dozvola za posedovanje oruzja - sa prethodnim progovorom savesti?09.05.2015. u 20:19 - pre 109 meseci
Ne moras nista da objasnjavas o svom zivotu niti to pitam. Pitam o specificnim slucajevima a ne o tvom zivotnom putu. I ne pricam ili pitam u vezi prava za posedovanje oruzja (vec sam rekao da od kad znam za sebe u kuci uvek ima legalnog oruzja, sve mi je poznato u vezi toga). Rekao si da bi ga upotrebio u odbranu sebe ili porodice, sto je normalno. Samo me zanima na osnovu cega si to rekao - na osnovu teoretisanja o tome i tvog licnog osecaja u vezi toga ili nesto drugo? Sta tu nije jasno?

A pazi (ono ironisano), kriminalci su spremni da nekoga ubiju, policija isto. Ti nisi ni kriminalac ni policajac - kakve veze onda ima navodjenje? Da... osim ako nisi kriminalac ili policajac - a to menja sve i ne treba odgovor.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Da li se moze dobiti dozvola za posedovanje oruzja - sa prethodnim progovorom savesti?09.05.2015. u 20:21 - pre 109 meseci
Vidim da ima ljudi što misle da je Srbija raj na zemlji..ovde niko nikog ne dira..
S obzirom ko sve šeta ulicama,i kako ažurnu i kvalitetnu policiju imamo..još malo pa će ljudi početi nositi bazuke :D
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Da li se moze dobiti dozvola za posedovanje oruzja - sa prethodnim progovorom savesti?09.05.2015. u 20:24 - pre 109 meseci
Citat:
Ti nisi ni kriminalac ni policajac - kakve veze onda ima navodjenje?

Mozda ima nesto sa tim, sto nisam ni ovca... pa da cekam mirno da me prikolju. Ako oni imaju te opcije, zelim i ja da ih imam. Equilibrijum.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.ip.telfort.nl.



+7176 Profil

icon Re: Da li se moze dobiti dozvola za posedovanje oruzja - sa prethodnim progovorom savesti?09.05.2015. u 21:18 - pre 109 meseci
Mislim da je pistolj (legalan) vise psiholoski efekat, tj. daje neki mir u glavi da ako neko upadne u kucu covek moze da se odbrani.

Prakticno, sumnjam da pravi neku razliku, pre svega kriminalci obicno nisu totalni idioti i gledaju da u stanove upadaju kada su prazni (zbog toga i postoji citava mini "industrija" dojava sta ko ima u kuci, kada ide na posao, odmor, kako se krecu ostali clanovi porodice).

U onom malom % razbojnistava gde se zatekne i ukucanin, stvar je ciste srece - tj. da li je blizu pistolja, cime je "opremljen" razbojnik i sl. Prakticno, u dobrom delu drzava je drzava ucinila sve u svojoj moci da oteza legalno koriscenje oruzja.

Ono gde stvarno ima uticaja je, recimo, u USA u nekim drzavama gde je siroj javnosti dozvoljeno da, relativno lako, nose oruzje sa sobom (uz odgovarajuce dozvole). Bilo je slucajeva gde u, npr., skolama - napad biva odbijen zato sto neko ima oruzje i pravo da ga nosi i upotrebi.

Razumem korisnika Otto23, zaista se covek oseca nesigurno za sebe i porodicu ako u okolini ima kojekakve njuske koji su nasilni kriminalci bez realnih izgleda da budu pritvoreni.

Ali cenim da to imanje pistolja realno ne cini neku veliku razliku zbog razloga navedenih gore, vise psihicki.

Ali ako neko zeli... mislim da je to fundamentalno pravo na koje ljudi mogu da racunaju ako su psihicki i fizicki sposobni.

Medjutim ne treba gubiti iz vida da imanje oruzja u kuci ima i lose strane - od toga da neko moze da pronadje i upotrebi taj pistolj (deca i sl.) pa sve do rizika zbog upotrebe u zatvorenom prostoru. Mozda su namere i najbolje, ali nista od toga ako rikoset ubije komsiju ili drugog clana porodice.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Da li se moze dobiti dozvola za posedovanje oruzja - sa prethodnim progovorom savesti?10.05.2015. u 00:10 - pre 109 meseci
Neko ima potrebu za drzanjem oruzja u kuci radi samoodbrane, a nema potrebu da ga nosi svuda sa sobom sto je valjda okruzenje sa mnogo vecom verovatnocom da se dodje u situaciju u kojoj ce ti bezbednost biti ugrozena?! Za sta su vece sanse, za to da ti neko upadne u stan ili da te napadne napolju? Da li bi onda oni koji imaju kod kuce pistolj zeleli da ga nose svuda sa sobom samo da mogu? Ne znam ali ja ne vidim neku svrhu u tome. Ogromna vecina nas ce proziveti svoje zivote a da ili nikad nece biti u situaciji da im objektivno treba pistolj, ili ce to biti tako retko da opet nema smisla ziveti u nekakvoj povecanoj psihozi i tenziji koju imo stvara prisustvo oruzja u svakodnevici. Mislim zamislite kako bi izgledao zivot u kom svaki dan nosite pistolj svuda sa sobom kao sto ga svaki dan imate kod kuce, a vec rekoh da je valjda veca verovatnoca da ce vas neko ugroziti na otvorenom nego u vasoj kuci.
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: Da li se moze dobiti dozvola za posedovanje oruzja - sa prethodnim progovorom savesti?10.05.2015. u 13:43 - pre 109 meseci
Tek posle ispaljenih više od 1000 do 3000 metaka počinje
refleksno korišćenje revolvera bez preteranog razmišljanja.
I obavezno godišnje koja stotina za obnovu.

Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Da li se moze dobiti dozvola za posedovanje oruzja - sa prethodnim progovorom savesti?11.05.2015. u 10:02 - pre 109 meseci
Citat:
Windows2:
Neko ima potrebu za drzanjem oruzja u kuci radi samoodbrane, a nema potrebu da ga nosi svuda sa sobom sto je valjda okruzenje sa mnogo vecom verovatnocom da se dodje u situaciju u kojoj ce ti bezbednost biti ugrozena?! Za sta su vece sanse, za to da ti neko upadne u stan ili da te napadne napolju? Da li bi onda oni koji imaju kod kuce pistolj zeleli da ga nose svuda sa sobom samo da mogu? Ne znam ali ja ne vidim neku svrhu u tome. Ogromna vecina nas ce proziveti svoje zivote a da ili nikad nece biti u situaciji da im objektivno treba pistolj, ili ce to biti tako retko da opet nema smisla ziveti u nekakvoj povecanoj psihozi i tenziji koju imo stvara prisustvo oruzja u svakodnevici. Mislim zamislite kako bi izgledao zivot u kom svaki dan nosite pistolj svuda sa sobom kao sto ga svaki dan imate kod kuce, a vec rekoh da je valjda veca verovatnoca da ce vas neko ugroziti na otvorenom nego u vasoj kuci.

1) Ovo valjda bi trebalo potkrepiti i nekom činjenicom (ne tvrdim da nije tako, ali diskusije radi procenti nisu zanemarljivi).

2) Sve i da je veće verovatnoća da se razbojništvo desi napolju, te dve stvari nisu u direktnoj vezi. Ako osobe koje žele da drže pištolj kod kuće smatraju da tako umanjuju rizik od razbojništva kod kuće ne vidim zašto bi im neko ukidao tu slobodu (nevezano direktno ali poređenje: veća je šansa da stradaš od srčanog udara nego u saobraćajnoj nezgodi ali ipak vezuješ pojas kad se voziš u automobilu).

3) Ne vidim šta je problem da neko drži pištolj kod kuće pod uslovom da je mentalno stabilna osoba i da nema krivični dosije. Takva osoba najverovatnije ne predstavlja opasnost za druge osobe koje ne vrše nasilje nad njom.
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Da li se moze dobiti dozvola za posedovanje oruzja - sa prethodnim progovorom savesti?11.05.2015. u 17:36 - pre 109 meseci
Meni ne smeta samo kazem da ne vidim svrhu. Ko hoce neka drzi i bazuku. Ja licno ne samo da ne vidim potrebu za tim nego bi se osecao i losije da znam da mi je oruzje u kuci. Mislim da posedovanje oruzja samo povecava postotak sansi da se upadne u neko njesra koje ti uopste nije trebalo. I taj pomenuti psiholoski efekat, to je ustvari ono kad nabavis pistolj pa se utripujes da si Stiven Sigal. E sad imam pistolj pa ajde nek proba neko da se zahebava sa mnom. A sto se tice nosenja mislim da to ustvari samo pogorsava bezbednosnu situaciju po onog ko ga nosi, jer kad dodje do neke incidentne situacije u kojoj mozda neces biti bas "pri sebi" a imas pistolj pri sebi moze se desiti da ga potegnes i sta onda, slucaj Zarka Lausevica?
A sto se tice statistike pa ne znam evo na licnom primeru. Nekoliko puta sam u spoljasnjem svetu imao susreta sa klincima koji su hteli da me opljackaju, u svom stanu nikada nista slicno.
Citat:
dule_ns:
3) Ne vidim šta je problem da neko drži pištolj kod kuće pod uslovom da je mentalno stabilna osoba i da nema krivični dosije. Takva osoba najverovatnije ne predstavlja opasnost za druge osobe koje ne vrše nasilje nad njom.

Mislim da je linija izmedju potpuno uravnotezene osobe i one koja to nije veoma tanka i krhka. Koliko puta se desilo da neko krene da puca u ljude oko sebe i posle samo cujes u vestima pricu od komsija pa bio je uvek miran i povucen nije pravio nikada probleme. Evo u americi sta se sve cesce dogadja, dovoljno je da neko dozivi system overload i dohvati pucaljku i krene da roka u sve sto se mrda kao u fps igri.
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: Da li se moze dobiti dozvola za posedovanje oruzja - sa prethodnim progovorom savesti?11.05.2015. u 18:24 - pre 109 meseci
"Tri osobe su danas ubijene iz vatrenog oružja u centralnom korejskom gradu Sejong siti, pošto je ubicu ostavila devojka i otišla sa drugim. Napadač je kasnije izvršio samubistvo.
Policija je potvrdila da je ubica uzeo dve puške od policije i da su obe pronađene u blizini mesta gde je nađeno njegovo telo.
Agencija navodi da je posedovanje oružja nelegalno u Južnoj Koreji, osim ukoliko posedovanje nisu odobrili zvaničnici."

http://mondo.rs/a773098/Info/S...bavnik-ubio-troje-pa-sebe.html

Neko je napisao da se u Južnoj Koreji oružje čuva u policiji. Za budalu nema prepreka.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Da li se moze dobiti dozvola za posedovanje oruzja - sa prethodnim progovorom savesti?11.05.2015. u 18:55 - pre 109 meseci
Genijalno , otisao , uzeo oruzje i obavio sta je planirao
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Da li se moze dobiti dozvola za posedovanje oruzja - sa prethodnim progovorom savesti?11.05.2015. u 19:10 - pre 109 meseci
Nego da najbolje da zabranimo nozeve, sekire, vecinu alata, mozda i kola - da ne bilo ljubomornih momaka koji gaze bivshe devojke npr. Na kraju, sve to moze biti upotrebljeno kao oruzje. Da se uvede policijski cas mozda? Zabrane kretanja van reona u kom zivis?

Ne ubija oruzje, nego covek. Taj koji je spreman nekog da ubije, ili to zeli, ce uvek naci nacin. Ako ne pistolj, nosice macetu ili sekiru ili rambo noz sa sobom. A da naglasim, da ce takvi likovi bez problema naci i nalaze oruzje na crno... tako da se sa ukidanjem registrovanog oruzja nista nebi promenilo - jer oni koji zele da ga nose, ga nose kako god se okrene.
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: Da li se moze dobiti dozvola za posedovanje oruzja - sa prethodnim progovorom savesti?11.05.2015. u 19:19 - pre 109 meseci
Ko je lud za njega nema prepreke:



Automat 9mm, kućni rad : http://www.perthnow.com.au/new...d/story-fnhocxo3-1226659401117


Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Da li se moze dobiti dozvola za posedovanje oruzja - sa prethodnim progovorom savesti?11.05.2015. u 19:23 - pre 109 meseci
Citat:
Ne ubija oruzje, nego covek.

Tacno tako. Samo, onaj ko ima oruzje vec u ruci je u nemerljivoj prednosti nad onim koji nema. Na klik je do pucanja, za razliku od nekoga ko tek treba da dodje do svog pistolja pa da ga repertira pa da uperi pa tek onda bude na klik od pucanja (pod uslovom da drzi/cuva napunjen pistolj kod kuce) a sve to treba da uradi pod presijom, strahom, adrenalinom... i da pobedi svoju podsvest na dva nacina oko dve odluke (pucati sa posledicama ili ne pucati sa posledicama). Zaa to vreme onaj ko je dosao sa namerom da puca ima samo da odluci 'oce li da puca sada ili za par sekundi.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Da li se moze dobiti dozvola za posedovanje oruzja - sa prethodnim progovorom savesti?11.05.2015. u 20:28 - pre 109 meseci
Citat:
branko tod:
"Tri osobe su danas ubijene iz vatrenog oružja u centralnom korejskom gradu Sejong siti, pošto je ubicu ostavila devojka i otišla sa drugim. Napadač je kasnije izvršio samubistvo.
Policija je potvrdila da je ubica uzeo dve puške od policije i da su obe pronađene u blizini mesta gde je nađeno njegovo telo.
Agencija navodi da je posedovanje oružja nelegalno u Južnoj Koreji, osim ukoliko posedovanje nisu odobrili zvaničnici."

http://mondo.rs/a773098/Info/S...bavnik-ubio-troje-pa-sebe.html

Neko je napisao da se u Južnoj Koreji oružje čuva u policiji. Za budalu nema prepreka.


U Južnoj Koreji je prosečan broj smrtnih slučajeva zbog upotrebe oružja oko 20-30 godišnje, u Americi je oko 30.000, mislim da ima razlike?
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Da li se moze dobiti dozvola za posedovanje oruzja - sa prethodnim progovorom savesti?11.05.2015. u 20:46 - pre 109 meseci
Citat:
Tacno tako. Samo, onaj ko ima oruzje vec u ruci je u nemerljivoj prednosti nad onim koji nema. Na klik je do pucanja, za razliku od nekoga ko tek treba da dodje do svog pistolja pa da ga repertira pa da uperi pa tek onda bude na klik od pucanja (pod uslovom da drzi/cuva napunjen pistolj kod kuce) a sve to treba da uradi pod presijom, strahom, adrenalinom... i da pobedi svoju podsvest na dva nacina oko dve odluke (pucati sa posledicama ili ne pucati sa posledicama). Zaa to vreme onaj ko je dosao sa namerom da puca ima samo da odluci 'oce li da puca sada ili za par sekundi.


Pazi, neki nivo zdravog razuma nikad nije na odmet. Recimo staviti ljudska vrata sa ljudskim bravama, kamericu od 3500 dinara, i resetke na prozore ako je kuca/stan u prizemlju. Tako da ne postoji ni teoretska sansa da se iznenadis kad nekom otvoris vrata - ili da ti neko tek tako useta u zivotni prostor.

Ali OK, slazem se, mnogo je bolje uopste nemati nikakvo oruzje, jer onda nemas apsolutno nikakvu sansu da odgovoris istom merom. A najbolje je nemati nikakvu sansu.


P.S. Ko ima stari komp/koga interesuje, nek' pogleda http://www.ispyconnect.com/ - open source security software sa snimanjem, detekcijom pokreta, remote pristupom i alarmom. Sve glavne opcije su besplatne. Za manje od 50 Evra (kupovina kamere i capture kartice) se dobije prilicno solidan sistem u DIY verziji.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Da li se moze dobiti dozvola za posedovanje oruzja - sa prethodnim progovorom savesti?11.05.2015. u 21:06 - pre 109 meseci
Ne razumes me uopste. Nisam ja protiv licnog naoruzanja. Vec sam mnogo puta napisao pa evo opet, od kad znam za sebe u kuci ima oruzje (pistolji, revolveri...) i sa tim saznanjem i ciscenjem, upotrebom... sam odrastao, ziveo, zivim.

Ja "imam protiv" razloga koji se navode. Od "dnevno politicke situacije" preko kojecega cudnog i smesnog sve do "straha od porasta kriminala kod nas" a navodeci pojedinacne slucajeve, zverstva...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Da li se moze dobiti dozvola za posedovanje oruzja - sa prethodnim progovorom savesti?11.05.2015. u 21:14 - pre 109 meseci
Ma razumem, mnogo je bolje nemati oruzje za licnu bezbednost (treba da se repetira, stavi sharzer - smaranje)... tako je u slucaju bilo kakve extremne situacije, ishod zagarantovan :)

...
Znas kad sam ja stavio ljudska vrata i kamericu, a posle nabavio i pistolj - kad mi je na vrata doshao neki gilipter, kao dobio sam besplatno ciscenje tepiha -> pa da udje da pogleda koji sve tepisi, i to sve nabusito, krenuo covek vec da ulazi... ja mirno stojim na vratima, i kazem mu sa pola metra od njegove glave, da me to ne interesuje. A on, pocinje da se izvija kako bi snimio sta ima u gajbi iza mene. LOL. Ja tada zakoracim ka njemu, spreman da ga izgazim... on taj gest (ocigledno) razume, i povuce se bez dalje diskusije, nestade niz stepenice. Jes' zadovoljan sa odgovorom na jedno od predjasnjih pitanja :)

Pritom taj kraj vazi za jedan od mirnijih. Blizu MUP-a itd. Zive poznate face okolo...

[Ovu poruku je menjao Otto23 dana 11.05.2015. u 22:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Da li se moze dobiti dozvola za posedovanje oruzja - sa prethodnim progovorom savesti?11.05.2015. u 21:14 - pre 109 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić:
Citat:
branko tod:
"Tri osobe su danas ubijene iz vatrenog oružja u centralnom korejskom gradu Sejong siti, pošto je ubicu ostavila devojka i otišla sa drugim. Napadač je kasnije izvršio samubistvo.
Policija je potvrdila da je ubica uzeo dve puške od policije i da su obe pronađene u blizini mesta gde je nađeno njegovo telo.
Agencija navodi da je posedovanje oružja nelegalno u Južnoj Koreji, osim ukoliko posedovanje nisu odobrili zvaničnici."

http://mondo.rs/a773098/Info/S...bavnik-ubio-troje-pa-sebe.html

Neko je napisao da se u Južnoj Koreji oružje čuva u policiji. Za budalu nema prepreka.


U Južnoj Koreji je prosečan broj smrtnih slučajeva zbog upotrebe oružja oko 20-30 godišnje, u Americi je oko 30.000, mislim da ima razlike? :)

Samo ako je to jedina razlika tj. ako je broj ubistava hladnim oruzjem , tupim predmetima , vozilima itd. slican.
Ako se po svemu razlikuju , onda nema razlike tj. nije problem u vatrenom oruzju
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li se moze dobiti dozvola za posedovanje oruzja - sa prethodnim progovorom savesti?

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 27848 | Odgovora: 87 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.